Synthos XPS PRIME 25-IR tl. 20mm 15,00m2/bal |
Přílohy:
breeam-certificate-of-validation-enviromentalni-certifikat-synthos-xps-prime.pdf, 309 kB
informacni-listy-synthos-xps-prime.pdf, 149 kB
osvedceni-o-shode-statniho-zdravotniho-ustavu-synthos-xps-prime.pdf, 501 kB
sd-prohlaseni-o-vlastnostech-synthos-xps-prime-25.pdf, 905 kB
sd-prohlaseni-o-vlastnostech-synthos-xps-prime-30.pdf, 1134 kB
breeam-certificate-of-validation-enviromentalni-certifikat-synthos-xps-prime.pdf, 309 kB
informacni-listy-synthos-xps-prime.pdf, 149 kB
osvedceni-o-shode-statniho-zdravotniho-ustavu-synthos-xps-prime.pdf, 501 kB
sd-prohlaseni-o-vlastnostech-synthos-xps-prime-25.pdf, 905 kB
sd-prohlaseni-o-vlastnostech-synthos-xps-prime-30.pdf, 1134 kB
Parametry | |
Požární odolnost, reakce na oheň | třída E |
Tepelná izolace dle použití | Soklová část fasády |
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W) | 0,50 |
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1) | 0,032 |
Obsah balení (m2) | 15,00 |
Tloušťka (mm) | 20 |
Rozměry desky (mm) | 1250x600 |
Pevnost v tlaku kPa | 250 |
Akustická izolace | ne |
Synthos XPS PRIME 25 IR ( IR = rovná hrana mřížkovaný povrch) - jedná se o extrudovaný polystyren, pevnost a únosnost napětí v tlaku 250 kPa. Hrubý povrch + rovná hrana, extrudovaný polystyren Synthos XPS PRIME 25 IR obsahuje prostředek zabraňující vzplanutí (> 0,1% HBCD).
Pozor - tato tloušťka 20mm má hodnotu pevnosti v tlaku 250 kPa, proto se i označení liší oproti ostatním tloušťkám tohoto extrudovaného polystyrenu XPS.
Extrudovaný polystyren Synthos XPS PRIME 25 IR je tepelně izolačním materiálem, který vzniká během lisování a zpěňování hmoty z které pak vychází tepelná izolace extrudovaný polystyren. Synthos XPS PRIME 25 IR se charakterizuje specifickou velmi jemnou strukturou pěny s velmi nízkou hustotou a také uzavřenou buněčnou strukturou hmoty. Synthos XPS PRIME 25 IR je vyráběn na bázi polystyrenové pryskyřice.
Možností použití Synthos XPS PRIME 25 IR:
Vlastnosti Synthos XPS PRIME 25 IR:
Možností použití Synthos XPS PRIME 25 IR:
- tepelná izolace soklové části obvodové zdi
- obvodová izolace zdí a podlah
- izolace základových pásů
- izolace vrstvených zdi
- izolace tepelných mostů
- obrácené konstrukce plochých střech
- izolace ploch s očekáváním vysokého namáhání, parkovacích a průmyslových ploch
Desky Synthos XPS PRIME 25 IR nesmí být vystavovány na dlouhodobé působení paprsků UV.
Vlastnosti Synthos XPS PRIME 25 IR:
- Formát desky 1250x600mm
- reakce na oheň "E" (dle Euroklasifikace)
- hustota 30 až 38 kg/m3.
- součinitel tepelné vodivosti W/M-K 0,032 lambda.
Komentáře
Telefon: 602 194 344
Pracovní doba operátora:
Po-Pá 8-17 hod. a So 8-12 hod.
E-mail: info@stavebniny-rychle.cz
Kontaktní formulář
Pracovní doba operátora:
Po-Pá 8-17 hod. a So 8-12 hod.
E-mail: info@stavebniny-rychle.cz
Kontaktní formulář
Copyright © 2023 Stavebniny, webdesign by PERUS
Dobrý den, je nutné kolem při použití XPS 30 na sokl dávat kolem něj textilii, když ano, co doporučujete. Děkuji
Dobrý den, ne není to nutné, ba to není ani potřeba.
Dobrý den,vodorovná hydroizolace je vyvedena asi 3 cm nad terénem.Dodavatel upozornil, že by silnejší omítka mohla převádět vlhkost nad folii. Je lepší založit lištu + EPs 7O nad folii nebo položit XPS30 IR rovnou na terén . Stačila by pak polovina šířky (30 cm) nebo doporučujete celou desku (60 cm) Děkuji
Dobrý den, nevím jestli jsem Vašemu dotazu dost porozuměl, ale ohledně zapuštění soklové desky z extrudovaného polystyrenu bych určitě desku neřezal, tím narušíte vlastnosti XPS polystyrenu a deska už bude mít jinou nasákavost a odolnost vůči vlivům okolí (zemina) atd. Navíc bych určitě desku zapustil minimálně 30cm do terénu, přesněji pod úroveň vodorovné izolace.
Dobrý den, chceme zateplit obvodové zdi z vnitřní strany. Bydlíme v bytovce a na zaizolování domu z venkovní strany se s ostatními nelze domluvit. Zdi jsou vlhké a objevuje se plíseň. Jaké polystyrenové desky by bylo nejvhodnější použít? Děkuji za odpověď
Pokud jde o vnitřní zateplení, použil bych klasicky polystyren EPS 70 F fasádní, samozřejmě to nevylučuje použít extrudovaný polystyren (který je dražší), je pevnější co se týká fyzického namáhání odolný vlhkosti, ale já bych hlavně řešil problém s plísní, proč tam je a zbavit se jí.
Dobrý den, jaký typ XPS doporučujete k odizolování suterenní stavby. Jedná se o betonový monolit který chci obložit xps a pak již nopková folie a obsyp zeminou. Děkuji za odpověď
Dobrý den, určitě bych doporučil raději extrudovaný polystyren, nebo chcete-li XPS polystyren s perem drážkou a ne s rovnou hranou, tím se zamezí možným únikům v podobě mezer mezi deskami extrudovaného polystyrenu, byla by škoda nechat někde tepelné mosty. A únosnost napětí v tlaku bych na spodní stavbu zvolil 300 kPa.
Dobrý den
Je možné použít XPS 30 Synthos na podlahu a přímo na něj položit plovoucí podlahu,nebude se to propadat pod váhou nabytku atd.
Děkuji
Dobrý den, nedoporučuji to. Musí tam být před samotnou nášlapnou vrstvou ještě vrstva roznášecí a to můžou být třeba desky OSB a dávají se nejlépe dvě vrstvy a křížem přes sebe, pak teprve mirelon a nášlapná vrstva, ve vašem případě plovoučka. Synthos XPS 30-IR je sice dostatečně pevný, ale mohly by vzniknout přesně problémy na které se zde ptáte. V místě, kde se nejvíce chodí by se mohly vyšlapat cestičky, stejně tak tam, kde je těžký nábytek by se mohla podlaha snížit a celkově by se podlaha mohla houpat.
Dobrý den,
chystám se zateplit sokl. Chci použít tl.5cm. Potřebuji 30cm výšku. Vyrábí se? Pokud ho budu řezat je lepší ho dát řezanou stranu nahoru kde bude schovaná pod zdí? Vím že řezaní nedoporučuje te, ale jinak to nejde. Díky za odpověď
Dobrý den, pokud nelze zakopat desku Synthos XPS 30-IR pod terén, perimetru, tak aby byla celá, nedá se nic dělat a řezejte. Jinak asi řezanou stranou tak, aby byla co nejméně k vodě a zemině.
Dobrý den, potřebuji zateplit základovou desku pomocí XPS. Výška desky je 0,8 m. Mám klást desky podélně (0,6) a zbytek 0,2m nad zeminou obložit EPS nebo můžu klást XPS na stojato a odřezávat horních 0,45m? Může se XPS řezat? Děkuji za radu.
Dobrý den, extrudovaný polystyren XPS je určen pro izolaci základů, soklů a základových desek, což jste vybral správně, je určen také do míst, kde se polystyren stýká se zeminou a vlhkostí, vodou, dále je určen pro místa s větším fyzickým namáháním, to jsou ty sokly. Pokud tedy zateplujete a nejedná se o popsaná místa, můžete klidně použít polystyren EPS 70 F. Pod zem a výše popsaná místa použijte zmíněný extrudovaný polystyren XPS. Další rada je, že pokud to není opravdu nutné, tak se deska XPS neřeže, je to jiný druh polystyrenu nežli EPS a jedná se o uzavřený povrch, pokud ho narušíte, sám si všimnete, že je povrch po odříznutí jiný, otevřený a extrudovaný polystyren pak v tom místě ztrácí své vlastnosti. Desky se můžou klást i na stojato, to záleží na situaci.
Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně XPS polystyrenu Synthos XPS 30 - IR tlouŠtka 5cm a Styrodur 2800 C tl. 50mm, jestli mají vlastnosti stejné, dívalal jsem se, že je tam rozdíl v tepelném odporu o 0,07 m2K/W, ale nevím jestli je to velký rozdíl nebo zanedbatelný. Chceme to jako zateplení soklu u domu. A ještě jednu otázku, je možné na tento polystyren použít pěnu Peri Bond Soudal nebo je lepší použít lepidlo? Děkuji Nováková
Dobrý den, extrudovaný polystyren Synthos XPS 30-IR v tl. 50mm má hodnotu tepelného odporu na hodnotě 1,43. Extrudovaný polystyren Styrodur 2800 C v tl. 50mm má tepelný odpor na hodnotě 1,55. Rozdíl je 0,12 Rmat (m2 K/W), což není zase tak zanedbatelný rozdíl, navíc hodnoty součinitele tepelné vodivosti lambda jsou u extrudovaného polystyrenu Synthos XPS 30-IR na hodnotě 0,035 lambda a u extrudovaného polystyrenu Synthos XPS 30-IR je hodnota 0,033 lambda a to je jasný rozdíl, ze kterého tyto hodnoty vyplívají. Tak že, pokud lpíte na tepelně izolačních vlastnostech, měl by to být Styrodur 2800 C. Lepit lepící pěnou Peri Bond doporučuji oba extrudované polystyreny.
Dobrý den, děkuji za odpověď, ještě bych se ráda zeptala, jakto že čím silnější je polystyren buď Styrodur 2800 C nebo i Synthos XPS 30-IR, tak lambda je horší, když by jsme chtěli tloušťku 10 cm, tak tam už je podle tabulek lepší Synthos než Styrodur, ale lambda je oproti tloušťce 5 cm horší, to je snad pak lepší dát dvě 5cm desky, je to tak? Děkuji Alena Nováková
Dobrý den, vím o čem píšete, koukal jsem do technických listů, normálním pravidlem bývá, že lambda je součinitel tepelné vodivosti daného materiálu bez ohledu na tloušťku stejná. Zatímco tepelný odpor právě tloušťka ovlivňuje a to kladně, čím větší tloušťka, tím větší tepelný odpor Rmat (m2 K/W). U většiny výrobků to tak je. Důležitá je ale hodnota tepelného odporu a tak bych se na vašem místě orientoval hodnotou co největšího odporu Rmat (m2 K/W). Nedokážu na váš dotaz zatím odpovědět ohledně se zhoršující hodnoty tepelné vodivosti lambda s nárůstem tloušťky desky. Ale zeptám se u technického poradce výrobce, nebo dodavatele. Pak to sem napíšu.
Dobrý den
Budu izolovat sokl domu asi 35cm nad urovní a 60-70cm pod úroveň zeminy. Rád bych se zeptal jaký extrud.polystarén je pro mne nejvhodnější. Jeví se mi lepší pro mojí potřebu Perimetr než XPS30?
Dobrý den, obě dvě izolace jsou vhodné jako zateplení soklové části domu, jen XPS má o maličko lepší vlastnosti nežli Perimetr. Perimetr SD je jako přímo soklová deska určen pro zateplení soklové části domu. Ohledně vlastností stačí porovnat parametry obou izolantů a budete vědět co za co je. Důležitým parametrem v zateplení soklové části domu je pro mě jelikož je to u země pevnost, neboli odolnost desky a tady jasně vyhrává Synthos, má hodnotu 300 kPa a Perimetr 200 kPa. To je rozdíl, neznamená to, že Perimetr nemá odolnost, znamená to, že Synthos má lepší odolnost proti fyzickému namáhání. Na druhou stranu má zase Perimetr lepší součinitel tepelné vodivosti oproti Synthosu. Ale ten rozdíl není tak markantní. Závěrem jen uvedu, že doporučuji oba, Perimetr je dostačující a Synthos je o něco lepší, ten rozdíl v té lambdě není takový oproti rozdílu v odolnosti, který pak uvítám, když kolem domu jezdím kolečkem atd. Ten sokl je prostě na ráně.
Děkuji za odpověď, spodní sokl domu, který zateplím XPS a jeho jedna část bude pod úrovní zeminy a druhá cca 30 až 50cm nad zemí. Část nad zemí chci opatřit marmolitem, nebo něčím podobným. Je pro mne vhodnější použít XPS30 hladký , nebo IR ?
Dobrý den, lepší je samozřejmě mřížkovaný povrch, právě kvůli přilnavosti lepidla, přesněji stěrky a na ní pak nanesete Marmolit, tedy po aplikaci penetrace, podkladu. Tak že deska XPS s mřížkovaným povrchem, doporučuji stěrku se zakomponovanou perlinkou a pak penetraci a pak teprve Marmolit.
Jak vysoká je struktůra povrchu Synthos XPS 30 IR
Dobrý den, je to mřížkování, není to nijak vysoké, je to kvůli přilnavosti další vrstvy, třeba lepidla na bázi cementové malty. Ta struktura se asi měřit nedá, můj odhad je 1 maximálně 2mm, ale spíše někde mezi.
Dobrý den, prosím o radu. Rodiče chtějí zateplit verandu zevnitř polystyrenem 10cm. Je lepší použít extrud.polystarén, nebo fasádní? A musí se každý z nich poté použít perlinka +štukování a poté až malba? Předem moc děkuji za radu.
Dobrý den, můžete použít oba polystyreny, ale ten fasádní je vhodnější, hlavně ohledně finančních nákladů. Extrudovaný polystyren je mnohem dražší, je pravda, že je odolnější vůči fyzickému namáhání, ale jinak je určen tento polystyren pro zateplení a izolaci základů, spodní stavby a tam kde se bude setkávat s vodou a zeminou, soklové části domu apod. Naprosto dostačující je pro vnitřní zateplení polystyren EPS 70 F a ohledně povrchové úpravy, oba polystyreny musíte natáhnout stěrkou na bázi cementové malty s implementovanou perlinkou a až pak můžete provádět závěrečné štuky a malby.
Dobrý den,
chci vás požádat o radu, jak správně zateplit soklovou část našeho domu.
Sokl je zhotoven ze ztraceného bednění (tl. 40cm). Obvodové zdivo je cihel porotherm 44 P+D, omítnuto klasickou maltou. Finální vrstvu bude tvořit nějaká fasádní omítka.
Četl jsem váš článek a prohlédl si fotky. Já bych potřeboval poradit s tímto.
Pod první šár cihel jsem dal dvě vrstvy izolace proti vlhkosti a trochu jsem je přesadil přes základovou desku. Kam se má správně ohnout tato izolace? Nahoru pod cihly, nebo na sokl, nebo jednu nahoru a druhou dolu? Ve vašem článku popisujete (je to i na fotkách), že na soklovou část je dobré nalepit lepenkovou hydroizolaci. Je možné použít místo lepenkové hydroizolace hydroizolační stěrku (např. hydro. stěrka 1K od SOUDAL)? Pokud ano, co pak mám udělat s lepenkovou hydroizolací, která přečnívá? Mohu jí třeba odříznout?
Dále bych se chtěl zeptat na tuto věc. Polystyrén XPS bych chtěl nalepit i na spodní část přečnívající cihel, viz. foto P1050602. Mohu to tak udělat, nebo je to špatné řešení?
A poslední otázka. Co se stane, když zateplení soklu bude zasazeno do terénu méně než 20cm? Nevím totiž, jestli se mi to kolem garáže podaří dodržet.
Děkuji vám za odpovědi.
S pozdravem
Aleš Dočkal
=
Dobrý den, jelikož je vše jak jste již sám napsal popsané v článku, který jste u nás četl, tak se omezím jen na fakta. Hydroizolace základů a základové desky musí být provedena jak vodorovně, tak i svisle. Nemám zkušenosti s hydroizolační stěrkou u tohoto místa, tak nemohu doporučit, použil bych hydroizolaci popsanou v článku. Pokud byste neodstranil tepelné mosty na spodní části přečnívajících cihel nad soklem, budou to tepelné úniky, tak že podlepit a tepelné mosty tím odstranit. Zateplení soklové části musí zasahovat pod terén, jinak budou opět tepelné úniky v podobě tepelných mostů, které budou zasahovat do spodní části stavby. Na druhou stranu, pokud bude garáž nevytápěná, tak by to nemuselo být tak bolestné, ale co půjde do terénu to bude dobré.
Dobrý den. Ještě se vrátím k přečnívající hydroizolaci. Mám tedy jednu vrstvu ohnout pod cihly a druhou vrstvu na sokl? Je nutné sokl, před lepením izolace, natřít asfaltovým penetračním nátěrem? Děkuji za odpovědi
Dobrý den, asi si nerozumíme, ale je potřeba, aby když už to chcete dělat, aby před případnou vodou a nebo dalšími vlivy byla ochráněna základová deska a konstrukce stěny, včetně soklu, tak že na sokl a hydroizolace musí být provedena vodorovně a svisle. Moc si nedovedu podle vašich slov představit vaší situaci. Sokl penetrovat nemusíte, ale můžete, jinak se aplikace asfaltového pásu provádí natavením.
Pokud hodláte řešit hydroizolaci u soklu, proveďte to tak jak je to v tomto článku:
http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklove-casti-perimetru.html
Dobrý den, stavíme základovou desku a následně budeme zateplovat. Chceme použít XPS 40 mm. Chtěli jsme použít XPS s polodrážkou a strukturovaným povrchem. Bohužel takový nemůžu nikde v nabídce najít (buď hladký povrch bez polodrážky nebo obráceně, ale ne dohromady). Dělá se takový typ vůbec? Díky za odpověď.
Dobrý den, nedělá se, tedy pokud vím já tak ne. Je to takto, ten co se dělá s mřížkováním je určen na soklovou část, aby na něm vše dobře drželo a ten co je hladký má zase zámek, aby dobře kryl celou plochu. Pak na něm není třeba mřížkování, nikam nemá co po něm ztékat.
Dobry den
chcem sa opytat ,ci mozno polystyren nalepit priamo na podlahu, ktoru som uz predtym natrel tekutou hydroizolaciou De Braven alebo to treba oddelit foliou,koly nejakej moznej chemickej reakcii.Ci sa ten polystyrene po roku nerozpusti.
Dakujem
Dobrý den, extrudovaný polystyren Synthos XPS 30-IR je odolný běžným stavebním chemiím, navíc pokud je vámi použitý nátěr už vytvrzený, tak by neměl být problém. Ale klidně tam tu separační PE fólii vložte. Jinak můj názor je, že by se po vytvrzení z tekuté lepenky už nemělo nic uvolňovat, navíc co by mohlo narušit strukturu extrudovaného polystyrenu Synthos XPS 30-IR.
Dobrý den,chci snižovat strop 32m2 a nechci použít sádrokarton kvůli váze,mohu použít polystyren Synthos XPS-30-IR tl 30mm,lepidlo a perlinka, štuk a malba.Jestli znáte jiné řešení prosím poradte.Děkuji
Dobrý den, pokud nechcete použít SDK desky, tak vám asi nic nemohu nabídnout, pak jsou ještě OSB desky, ale to je ještě horší co se týká hmotnosti. Nalepit polystyren můžete, ale možná je zbytečně lepit extrudovaný XPS Synthos XPS 30-IR, použijte normální fasádní polystyren EPS 70 F a nezapomeňte kotvit, alespoň 4 kotvy na 1m2.
Dobrý den. mám dotaz lze ten polystyren použít pod cihlovou dlažbu do interiéru .Děkuji
Dobrý den, myslíte rovnou pod dlažbu? Nedovedu si to představit, to tu dlažbu budete pokládat rovnou na ten Extrudovaný polystyren? Extrudovaný polystyren odolává vysokému mechanickému namáhání, ale přesto na něm musí být roznášecí vrstva z betonu, anhydridu, nebo třeba při realizaci suché podlahy roznášecí vrstva z OSB desek, to vše, aby se následný tlak z používání plochy, chození atd., roznášel a desky extrudovaného polystyrenu se nepoškodily i přesto, že vydrží hodně. Jestli myslíte pokládat dlažbu nějak nasucho rovnou na ty desky polystyrenu, tak to nelze.
Je možné položit polystyren XPS na plochou střechu,která má již navařenou izolaci (ipa).
Děkuji za radu.
Dobrý den, já si myslím, že jako další vrstvu souvrství izolace střechy může být použit i XPS extrudovaný polystyren, nevidím důvod, proč by to nešlo, nebo mělo vadit. Že je tam ta ipa, to vůbec nevadí, když se izoluje extrudovaným polystyrenem soklová část domu při kontaktním zateplení, tak se také lepí extrudovaný polystyren na vrstvu hydroizolačního asfaltového pásu.
Prajem dobrý deň. Mám plot z debniacich tvárnic, ktorý chcem obložiť obkladom. Majster mi doporučil, aby sa najprv obložil polystyrénom, zaklebroval so sietkou a až potom by mal ísť obklad. Že vraj sa tým predíde prípadnému opadávaniu obkladu. Stačí na to obyčajný, alebo je lepsie extrudovaný polystyrén?
Dobrý den, podle mě na to ten polystyren nemá vliv, ale spíše druh lepidla, kterým se bude obklad lepit. Nic méně, když už chcete zateplovat plot polystyrenem, tak bych použil XPS, extrudovaný polystyren, což zrovna Synthos XPS 30-IR je, nebo další s mřížkovaným povrchem je Styrodur 2800 C.
Dobrý den,
prosím o radu ,mohu dát pod bazén plastový velikost 3 x 6 m hl.1,5 m polystyren extrudovaný polystyren XPS 30 stnthos o výšce 80 mm
Dobrý den, ano můžete dát pod váš bazén extrudovaný polystyren Synthos XPS 30-IR, ale i tento potřebuje nějakou roznášecí vrstvu, jinak dopadnete časem asi takto, to je také pod bazénem bez pevného dna, viz odkaz: http://www.tepelna-izolace.cz/extrudovany-polystyren-bez-roznaseci-vrstvy.html
Dobrý den,ve vlastnostech XPS mřížkovaných polystyrenu bývá uvedeno "...dobrá přilnavost omítek...". Znamená to, že lze nanést omítku (např. Marmolit) přímo na polystyren bez použití stěrky a perlinky?
Dobrý den, na extrudovaný s mřížkovaným povrchem musíte nejdříve nanést podklad pro další omítky, kterým je flexibilní stěrka na bázi cementové malty s vepravenou perlinkou, pak penetrace a pak teprve pohledové vrstvy jako je marmolit či omítka dle vašeho výběru. Mřížkovaný povrch napomáhá k přilnavosti stěrky.
dobrý den chci se zeptat jestli mohu na zateplení soklu nejdříve dát 7cm fasádního eps a na to nalepit 5cm extrudovaného polystyrenu,dekuji
Dobrý den, ne to je špatně, soklová část domu musí být zateplena polystyrenem, který je připravený odolávat zemině a vodě, což polystyren eps na věky nedokáže, tak že použijte XPS extrudovaný polystyren.
Dobrý den!
Prosím o radu dá se XPS použít při rekonstrukci topení za radiator jde o to že je tam výklenek chtěl bych ho vyplnit ale mám obavu zda by se nepromačkl,děkuji
Dobrý den, nevím, čím by se měl extrudovaný polystyren promáčknout za radiátorem, ale je to vysoce mechanicky odolná tepelná izolace, proto se používá do spodních staveb a do míst jako jsou sokly domů atd.
Koupila jsem od Vás Synthos o síle 50 mm. Použití na sokl, svažitý terén. Na jedné straně budou desky zcela nad povrchem na druhé straně pod úrovní terénu. Začali jsme na té snadnější straně, přilepili desky Soudelem peri bond a jedna deska již po dvou dnech odpadla. Jak jsem vyrozumněla z Vašich odpovědí, nad terénem je nutno kotvit a kde jsou desky pod terénem, tak se kotvit nemusí? Jakou stěrku použít na tento polystyren? Následně chci použít na konečnou úpravu marmolit. Děkuji za rychlou odpověď. Křížová
Dobrý den, pokud jste postupovali správným postupem a na správný podklad, tak by deska neměla odpadnout. Je třeba dodržovat teploty při aplikaci a hlídat, aby podklad nebyl moc vlhký. Jako stěrku použijte nějakou flexibilní stěrkovou hmotu na bázi cementové malty. Například weber.therm elastik: http://www.stavebniny-rychle.cz/weber-therm-elastik.html
Pokud budou desky přihrnuty v celé své ploše a bude to provedeno správně, tak se kotvit nemusí. Přihrnutí ale musí dokonale suplovat kotvení desek. Před aplikací Marmolitu použijte penetraci, která se má použít. Weber pas podklad UNI.
Jaké jsou podmínky pro použití Synthos XPS Prime IR 20 jako ztracené bednění pro zalití betonem ?
Dobrý den, moc jsem nepochopil váš dotaz, nic méně odpovím takto. Synthos XPS PRIME IR je tepelná izolace s vysokou odolností v tlaku, nejedná se však o desky určené k použití jako ztracené bednění, ale jako zateplení základů a soklových částí domu, či částí domu spojené s terénem. Ano někdy se desky využívají jako součást ztraceného bednění, ale obecně podmínky nejsou, neexistují. Nemohu vám zde napsat jak to provést, spíše je třeba si uvědomit, jak velká masa hmoty bude do takto řešeného bednění uložena a zda to deska udrží, co bude držet ty desky, aby se nerozlámaly? okolní terén, nebo nějaká podpěra a v jaké ploše? Celoplošně, nebo jen bodově v místě desky a na kraji, nebo uprostřed? Nerozlomí se pak deska? Já neznám ani rozměry a ani výšku konstrukce z betonu, kterou chcete vytvořit, prakticky nic a nedovolím si zde vám napsat nějaké obecné podmínky i kdyby existovaly.
Mohu vám jen napsat, že únosnost v tlaku u desky Synthos XPS PRIME IR v tl. 20mm je 300 kPa. Dále že je deska odolná vůči zemině a vodě.
Dobrý den,promiňte za nekompletní dotaz. Jedná se o zhotovení štíhlého železobetonového nosníku potažaného stěrkou.Dosud se po odbednění polepoval XPS ,perlinkou a stěrkou.Rád bych tento mareiál vložil přímo do bednění ale nevím jestli není nutná nělaká povrchová úprava XPS ,třeba našroubováním vtutů jako kotvy tak,aby opláštění na betonu bylo pevné. Děkuji.
Dobrý den, můžete to takto provést, ale desky XPS nebudou nijak na betonu upevněny. Je třeba, aby po odbednění byly okamžitě nějak přichyceny k betonu, jinak odpadnou. Tedy pokud jsem to dobře pochopil, tak desky budou na povrchu po odbednění. Prostě musejí být nějak k nosníku uchyceny, jinak odpadnou.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující: U novostavby kde bude podlahové vytápění je počítáno s výškou pro izolaci 80mm. předpokládám, že by bylo lepší použít dvě vrstvy po 40 mm, nebo 50 a 30mm. V současné době je na podlaze spousta kabelu, husích krků a ty by se mohli schovat právě v té spodní vrstvě. Otázka zní: když položím spodní vrstvu musím to mezi deskama něčím zasypat (myslím ty kabely) anebo můžu rovnou pokládat druhou vrstvu? A jestli zasypat tak čím? Myslíte že je velký rozdíl mezi deskami EPS a XPS ? Co by jste doporučili ? Podlahové vytápění se bude zalévat nejspíše nějakou samonivelační hmotou...děkuji za odpověď
Dobrý den, dvě vrstvy schvaluji, zmenšují se tím tepelně izolační úniky. Ohledně rovnosti podkladní vrstvy poznamenám, že tato musí být naprosto rovná, jinak budete mít později problémy se sesedáním podlahy, viz tento náš článek, který o tomto pojednává: http://www.tepelna-izolace.cz/sesedani-podlahy-a-podlahovy-polystyren.html
Než začnete pokládat polystyren, musí být podkladní vrstva rovná a hladká. Nevím, zda kabely a ostatní sítě něčím zasypávat, to mě nepřijde jako dobré řešení. Jediné podobné řešení, které by vám mohlo pomoci je zásyp z Liaporu viz tento náš článek, který pojednává o podlaze zateplené Liaporem: http://www.stavebniny-rychle.cz/sucha-a-rovna-rychla-podlaha-s-liaporem.html
Dobrý den . Prosím Vás o radu . Chci zateplit pochozí podlahu na půdě . Zvýšená zátěž - např. kulečník . Momentální stav je - strop je složen z Íček , kde mezi nimi jsou vloženy - betonové spirolky ( jakoby hurdisky ) . Sílá stropu je tak 15 - 20 cm , pak už žádný potěr . Chtěl bych to udělat způsobem , který se Vám podle příspěvků moc nelíbí a to - polystyren 2 vrstvy do kříže a pak OSB desky P+D 22 mm jednu vrstvu - můžu ukotvit turbošrouby . A potřeboval bych poradit - jaký polystyren tam zvolit + dát nějakou kročejovku . Popřípadě poradit lepší postup , ale suchý systém - nechci tam dělat betonový potěr . Děkuji za radu
Dobrý den, správně řešenou podlahu suchou cestou s OSB deskami máme popsanou v tomto našem článku a použil bych extrudovaný polystyren: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
Také je možnost to řešit další suchou podlahou a to systémem STEPcross od Isoveru. Máme to v nabídce v různých tloušťkách a to jako kompletní stavebnici se vším co k tomu potřebujete, je tam i video: http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-stepcross-tl-160mm.html
Dobrý den, Provím Vás o radu.
Realizátor doporučuje desku XPS místo lepení k ztracenému bednění vrtat. Mě se to jako laikovi nějak nezdá (dělat díry do izolace).
Jaký máte na to názor Vy?
Za odpověd předem děkuji.
Dobrý den, nevím o jako stěnu se jedná, ale pokud jsou to základy či části základů, které budou následně přihrnuty zeminou, tak je můj názor lepit a pak už jen přihrnout. Pokud se jedná o soklovou část, tak doporučuji lepit a pak ještě kotvit klasicky kotvami.
Dobry den,prosim vas o radu,chtel bych dat polystyren pod bazen na bet.desku.Bazen bude zakopany,mohu tam dat Extrudovanýpolystyren Synthos xps prime25ir. Velikost tabule: 60/125 a tloužka 20mm.Myslite si,ze je vhodny.Dekuji
Dobrý den, extrudovaný polystyren je vhodný pro izolaci v terénu, je odolný vůči zemině, vlhkosti a mechanickému namáhání. Jeho odolnost tlaku je vysoká a právě proto se používá i pod betonové roznášecí desky bazénů, kde dochází k velkým tlakům díky obsahu vody v bazénu a to celoplošně. Ohledně druhu desky, bych raději volil desky s označením "L" (polodrážka). Důvodem je fakt, že tento "zámek", polodrážka eliminuje úniky mezi deskami lépe, nežli stav, kdy jsou desky s rovnou hranou a jen k sobě položené. Samozřejmě je nejlepším řešení použít ještě tyto extrudovaný polystyren ve skladbě dvou vrstev a ukládat desky na převazbu, tedy aby ta druhá vrstva překryla spoje desek extrudovaného polystyrenu spodní vrstvy. Pak ještě dodám, každé zateplení má smysl, ale je velkým rozdílem, když použijete celkovou tloušťku 40-50 mm, oproti vámi zamýšleným "jen" 20 mm. Je strašná škoda to celé realizovat a dát jen malou vrstvičku, ale dodávám, dobře i za těch 20 mm. Navíc od 40 mm tloušťky se jedná o vyšší odolnost v tlaku, a to 300 kPa. Tloušťky 20 a 30 mm extrudovaného polystyrenu, jsou s označením "25" což je odolnost v tlaku 250 kPa. Ještě menší radu, do betonové roznášecí desky bych já vložil kari sítě, aby byl beton pevnější, proarmovaný, tedy železobeton. Tím se značně zvýší jeho pevnost a odolnost vůči tlakům.
Dobrý den, potřebuji dát pod elektrické podlahové vytápění 10mm izolaci. Extrudovaný polystyren jsem našel od 20mm výše. Existuje něco v podobné ceně,s podobnými vlastnostmi ale v 10mm ? O F-boardech apod. víme, ale je to cenově jinde. Děkuji
Dobry den,mužu se zeptat... jestli má extrudovany polystyren zelený v tloušce 3cm stejne nebo lepší vlastnosti jako normální, běžny bíly polystyren v tloušce 10ti cm? Děkuji za odpoved Tibor Molnár
Mužete mi prosím odpovědět? :) Děkuji.T.M.