Odpověď na komentář

admin | 14.12.2015 08:06

Dobrý den, váš problém by mohl být způsoben mnoha možnostmi, ale jedna z nich je nedostatečné větrání. I přestože píšete, že větráte, tak může být v místnosti nadměrná vlhkost. Řešením by mohlo být osadit do místnosti obyčejný vlhkoměr, který vám situaci ukáže, váš subjektivní pocit je jedna věc a realita druhá. Horní hranice by neměla přesahovat 60%. Možná se budete pak sám divit, že bylo větráno nedostatečně.

Další možnost je tepelný most, pokud by místo (roh u stropu), které popisujete bylo chladnější z důvodu nedostatečné tepelné izolace stropu či vnější obálky objektu (záleží jak je objekt řešen), může tam docházet k povrchové kondenzaci vlhkosti a ta se po čase ráda mění za plíseň. Pokud je místo chladnější oproti ostatním plochám stěn v koupelně, bude se vlhkost srážet právě v tomto místě.

Jako poslední častou možnost mohu uvést, že i přes vámi avizované větrání se do onoho místa v rohu u stropu nedostává proudění vzduchu a drží se tam vlhkost, která se opět časem mění na plíseň. Chtělo by to tedy v době větrání větrat intenzivněji.

Toliko jen podle základních informací, které jste popsal.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: