Akustický, protipožární sádrokartonový podhled systému ISOVER

Datum: 19.10.2015  Kategorie: VIDEA  Komentáře (4)

Jak vytvořit snadno kvalitní akustický a protipožární podhled nabízí video od výrobce tepelných izolací ISOVER. 

Pokud toužíte po vzhledném, moderním stropu a momentální stav je nezatepleno, hluk a nevyřešená protipožární bezpečnost, tak pro vás máme řešení. S použitím sádrokartonového systému značky RIGIPS a kvalitních tepelných, akustických a protipožárních izolací značky ISOVER docílíte všech požadovaných vlastností. 

Pomocí zavěšeného podhledu je možné změnit totálně vzhled stropu. Navíc, pokud tento obsahuje prvky a rozvody, které kazí jeho vzhled, je možné pomocí podhledu vše vyřešit a navíc je možné použití moderního, zapuštěného osvětlení. Tento systém navíc nabízí kdykoliv vše demontovat a předělat dle potřeby. 

zdroj Youtube: ISOVER CZ

Sádrokartonový systém je vlastně jednoduchá skládačka a jedná se o velmi variabilní systém, který dokáže uspořádat a členit větší prostory dle potřeby, upravovat stropy a vytvářet předsazené stěny. 

Systém zavěšeného podhledu s použitím kvalitních komponentů sádrokartonového systému společně s kvalitní tepelnou izolací s výborným tepelně-izolačním účinkem, včetně akustických a protipožárních vlastností přináší vše potřebné, včetně hezkého vzhledu. 

Samotná montáž podhledu začíná zaměřením výšky budoucího stropního podhledu. Následuje montáž obvodových profilů budoucí sádrokartonové konstrukce. Následuje montáž přímých sádrokartonových závěsů do předem předvrtaných děr. Na tyto závěsy pak budou přichyceny profily nosného sádrokartonového roštu. Po následné montáži nosných profilů budoucího stropu vše vyrovnáme, stále měříme, všechny nosné profily musejí být ve stejné výšce. Následně se do vytvořené konstrukce sádrokartonového podhledu vkládá tepelná a akustická izolace. Většinou se jedná o role skelné vaty, která má požadované akustické vlastnosti. Vhodné jsou role Isover PIANO, nebo desky Isover AKU, který má také výbornou pohltivost prostorového hluku. Minerální izolace musí být vkládána těsně k sobě a mezi jednotlivými pásy či deskami nesmí být mezery. V případě, že je požadována také protipožární vlastnost akustického podhledu, je nutno použít minerální izolace vyrobené z čedičové vaty, která má požadovanou reakci na oheň v případě požáru. Vhodné jsou tedy desky Isover AKU a další z kamenné vlny. 

Takto vytvořenou sádrokartonovou konstrukci s vloženou tepelnou, akustickou či protipožární izolací zaklopíme deskami SDK. Tyto sádrokartonové desky mohou být obyčejné, nebo speciální, které mohou mít akustické vlastnosti, které napomáhají sami o sobě zlepšit akustické vlastnosti sádrokartonového podhledu.Další možností je použití SDK desek protipožárních, tedy s vylepšenou odolností na oheň. Samozřejmě je možné použít i sádrokartonové deky impregnované pro vlhké prostředí, což jsou koupelny, kuchyně a podobné prostory. Následují konečné úpravy záklopu SDK pomocí tmelů a malby. Takto vytvořený sádrokartonový podhled je skvělým a funkčním řešením pro obytné i administrativní prostory. Sádrokartonový podhled je vhodným řešením jak pro rekonstrukce, tak i novostavby. 

Autor článku: Pavel Hanzelín

Komentáře

Jirka Soukup | 25.11.2015 08:26
Jednoduché a polopatické, já si dělal sádroše doma sám. Předělával jsem celé podkroví a je na tom houby. Chce to jen dodržovat postupy. Na internetu jsou jich mraky, ale pozor, ne všechny jsou správné.
admin | 25.11.2015 09:11
Dobrý den, hlavně je důležité dodržovat požadované a doporučené postupy od výrobce příslušné značky dle použitého materiálu. Postupy u zdánlivě stejných systémů se můžou značka od značky odlišovat.
Martin | 10.8.2016 17:20
Dobrý den, a jak běžný člověk zjistí který postup je správný? viděl jsem i video výrobce které se postupy vůbec neslučovalo s technologií výstavby uvedenou jinde (někdo CD do UD šroubuje,jiní používají křižovou vazbu a od tohoto silně odrazují jako ŠPATNY postup..
Kde mohu prosím najít správné rozměrové udaje rpo konstrukce výrovbce Lafarge ? (předpokládám,že SDK deska je zprincipu pořád stejná,ocelový profil snad také)...
Heral | 9.3.2017 23:45
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o nějaký kontakt na firmu - která provádí montáž stropu na videu. Jsem z Českých Budějovic. Zatím, děkuji. S pozdravem. Heral
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: