Čedičová vata MPS tl. 40mm 7,2m2/bal

Čedičová vata MPS tl. 40mm 7,2m2/bal

Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída A1
Tepelná izolace dle použitíŠikmá střecha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)1,10
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,035
Obsah balení (m2)7,2
Tloušťka (mm)40
Rozměry desky (mm)600x1000
Akustická izolaceano
Čedičová vata MPS je víceúčelová tepelná a akustická izolace využitelná do různých stavebních konstrukcí v obytných domech, ale i v administrativních budovách a také jako tepelná izolace opláštění haly. Čedičová vata MPS má velmi dobré tepelně izolační schopnosti o čemž svědčí i velmi nízký součinitel tepelné vodivosti lambda 0,035 W/mK. Navíc se jedná o nehořlavý izolační materiál a proto je Čedičová vata MPS vhodná pro izolaci příček, její akustické izolační vlastnosti jsou velmi dobré. Čedičová vata MPS je vysoce zvukově pohltivý materiál. Vhodnost pro izolaci příček podporuje i skutečnost, že Čedičová vata MPS je objemově a tvarově velmi stálý materiál, nesesouvá se tedy v příčce. Čedičová vata MPS je dobře opracovatelná, dobře se řeže a tvaruje do potřebného tvaru, navíc je MPS nenasákavý v celém průřezu, celý materiál je hydofobizován. 

Čedičová vata MPS – použití:
  • zateplení šikmé střechy
  • interiérové, akustické příčky a předstěny
  • stropy a podhledy
  • provětrávané fasády a sendvičové zdivo
  • opláštění hal do kazet

Čedičová vata MPS – vlastnosti:
  • nehořlavý materiál třída reakce na oheň „A1“
  • nízký součinitel tepelné vodivosti lambda λD = 0,035 W/mK 
  • akustická izolace, vysoká zvuková pohltivost
  • desky formátu 600x1000mm, rozsah tloušťky desek 40 až 200mm
  • SVT kód Zelená úsporám: SVT2179

Komentáře

Lukáš | 29.10.2015 23:15
Dobrý den,mám pevný strop z ytongu a nosníku ty jsou betonove vše o tloušce 250mm,jedná se o novostavbu, jakou mám zvolit vatu a o jaké tloušt'ce na zateplení?Vata bude volně ložená na stropě,půda je neobyvatelná,jedná se o bungalov.Dává se pod vatu nějaká parozábrana?Dekuji
admin | 30.10.2015 08:36
Dobrý den, můžete použít jakoukoliv tepelnou izolaci určenou pro zateplení stropu, šikmé střechy. Jelikož nebude půda pochozí, tak je to opravdu jedno. Použil bych tedy co nejúčinnější minerální vatu. Pokud nehrozí pronikání vlhkosti do aplikované tepelné izolace z interiéru domu, tak parozábranu nemusíte použít. Několik vhodných sem vložím: Isover Unirol PROFI, ECOSE classic 039, Naturoll LRR 033, Isover Unirol Plus, Isover DOMO PLUS, FactPlus LRB 037, Isover DOMO, URSA SF 32, URSA DF 37, Isover DOMO COMFORT, SUPERROCK, ROCKMIN PLUS, ROCKTON, Isover UNI, Čedičová vata MPS a další a další, u každého výrobku máme napsané možnosti použití a pokud si vyselektujete Tepelná izolace dle použití:šikmá střecha, tak se vám vyselektují vhodné vaty pro vaše použití.
Milan | 9.3.2016 17:23
Dobrý den,
chtěl bych se informovat zda je možné nalepit čedičovou vatu MPS na vnitřní stěnu bytu jako akustickou a zvukovou izolaci. Zda je možné upravit vatu lepidlem a štukovou omítkou ?. V případě, že né tak Vás prosím o doporučení vaty pro tento účel.
Předem děkuji za vaši odpověď.

S pozdravem M. V.
admin | 9.3.2016 19:43
Dobrý den, kontaktní zateplení lze provádět jak z vně objektu, tak i z vnitřní strany. Musíte jen dodržet postupy. Myslí se tím nalepení tepelné izolace, kotvení, aplikace perlinky a stěrky a penetrace. To že pak namísto vnější fasádní probarvené hmoty budete aplikovat normální, vnitřní omítku není problém. Jen musíte dodržet požadavky na podklad pro vaší omítku, viz technický list dle výběru omítky.

Čedičová vata MPS je vhodná pro zateplení stěn, ale jako výplňová tepelná izolace a je také akustická, tedy zvukově pohltivá. Pokud hodláte aplikovat zateplení a akustické řešení kontaktním způsobem, hledejte tepelnou a akustickou izolaci určenou pro kontaktní zateplení.

Pokud trváte na značce Knauf Insulation, tak mohu doporučit "Nobasil FKD S" Viz tento odkaz: http://www.stavebniny-rychle.cz/nobasil-fkd-s-tl-50mm-3m2-bal.html

Ostatní vhodné kamenné vlny naleznete v sekci "Minerální vata > Kamenná vlna" viz menu. Dále si v parametrech zadáte "Tepelná izolace dle použití: Kontaktní fasáda" a níže zvolíte parametr "Akustická izolace: ANO" sledujte jen parametry v tabulce ohledně Akustiky, je to tam vždy uvedeno.
Ladislav | 22.5.2016 13:05 | tylda.x@seznam.cz
Dobrý den,můžete mi poradit jakou minerální vatu,vlnu atd. použít na odhlučnění stropu kotelny,mám představu tvrzených desek 120mm které budu vruty montovat do stropu,takže ne měkké pásy ,mám toho 15m2.Děkuji za odpověd
Petr | 12.9.2016 21:21 | kulczycki.petr@centrum.cz
Dobrý den,
mám asi tak 150 letý dům. Stěny z kamene a hlíny. Jakou byste doporučil zateplovací vatu.
Venkovní omítka březolit.
Vnitřní písko vápenatá.

Předem děkuji.
kori | 7.4.2017 21:19
Dobrý den.
Chci poprosit o radu. Máme novostavbu bungalov, strop sadrokarton a na něm volně položenou cca 28 cm vaty Domo ve dvou vrstvách. Bohužel je slišet hluk s ulice. Prosím o radu jak to vyřešit?Zda mám použít zvukovou vatu nebo jiné řešení.Děkji
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 4: