Komentáře k: Video postupu zateplení stěn dřevostavby s komentářem

asdf | 23.6.2010 11:39
Dobrý den, jakou minerální vatu doporučíte pro zateplení dřevostavby? Jená se o klasickou dřevostavbu s konstrukcí a záklopy budou z OSB desek. Bude to takový systém dvou sendvičový systém, kde prostor z venku pro izolaci je 21 cm tloušťky a uvnitř je pro vnitřní zateplení obvodových panelů prostor zhruba 18 cm, celková tloušťka bude tedy pro izolaci možnost asi 40 cm. Co dát ven a co dovnitř? Stavím si to sám, po částech a je už tolik informací na internetu, že nevím co je opravdu vhodné a každý si prosazuje to své, můžete poradit tak nějak neutrálně, moc díky za vaší odpověď. Bude to rekreační chata, ale jako k celoročnímu užívání, je to na horách.
Josef | 30.6.2010 21:22
Dobrý den, já doporučuji kamennou vatu a to buď Isover Fassil a nebo Rockwool Airrock ND. Oba tyto výrobky jsou do dřevostaveb doporučovány a ohledně celkové tloušťky izolace, kterou budete mít dostačující. V každém případě doporučuji desky, což oba tyto výrobky splňují. Samozřejmě ještě existují výrobky s lepším tepelným odporem, ale ty z důvodu Vaší dostatečné tloušťky izolace jsou již zbytečné. A určitě bych do stěn nedával izolaci v rolích. Doufám, že tato odpověď je pro Vás dostačující a pomůže při rozhodování. Ale připomínám, jde pouze o můj názor.
MIlan | 10.3.2012 14:43 | vrabec.milan@email.cz
Dobrý den. Chystám se zateplit dům typu OKAL ( dřevostavba ). Tento dům má ještě v originálu plášt z azbestových desek a ty se před zateplením demontovávají a nahrazuje se prý OSB deskami. Máte skušenosti se zateplením tohoto rodiného co se týče použití materiálu ? Díky za odpověď
admin | 10.3.2012 17:02
Dobrý den, bohužel s tímto moc zkušenností nemáme, ale určitě bych azbest dal pryč a OSB desky do vlhka by je měly v pohodě nahradit, nic jiného by mě ani nenapadlo, pak už normálně jak je to ve videu.
MIlan | 12.3.2012 09:43 | vrabec.milan@email.cz
Dobrý den. Díky za informaci, co se týče použití tlouštky osb desky a tlouštka polystyrenu budu muset se zeptat nějakého odborníka.
admin | 12.3.2012 14:24
Nerad bych to na dálku řešil, bude lepší odborník, aby stanovil jaké tloušťky OSB desky, určitě bych volil nějakou silnější a také je potřeba stanovit jak rozmístit rastry a jak od sebe. Nechte to rozhodnout raději odborníka. Nesmí to moc pracovat a prohýbat se.
MIlan | 12.3.2012 09:45 | vrabec.milan@email.cz
Ty OSB desky do vlhka propouští vnitřní páry ven ? Jde o to aby potom i ta zed dýchala když to zateplim
admin | 12.3.2012 14:22
Ano, ta deska dýchá, jde jen o impregnaci povrchu OSB desky tak, ay nepouštěl vhko do sebe, je to jako impregnace oblečení a nebo stanu, také stan propouští vzduch, a vlhkost ven a přitom nezmoknete když jste uvnitř.
Jirka | 26.7.2012 15:33
Dobrý den, chci se zeptat jakou penetraci dávat na OSB když chci zateplovat z venku polystyréném a následně jaké lepidlo použít k té penetraci?
admin | 26.7.2012 21:41
Dobrý den, vše je jinak, musíte aplikovat adhezní můstek a pak použít lepidlo na cementové bázi, ale s musí být flexibilní. Adhezní můstek zajistí přilnavost a flexibilní lepidlo, řeší případné změny ohledně dřeva, které jak víme pracuje v návaznosti na počasí a vlhkosti atd. Nebo použijte na lepení polystyrenu EPS lepící pěnu Etics Bond od Soudalu, žádné adhezní můstky a lepidla na bázi cementové malty, prostě aplikační pistole a lepící PU pěna drží to perfektně, je to vyzkoušené.
Etics Bond: http://www.stavebniny-rychle.cz/etics-bond.html
weber.therm elastik:http://www.stavebniny-rychle.cz/weber-therm-elastik.html
Adhezní můstek: http://www.stavebniny-rychle.cz/adhezni-mustek-1l.html
Honza | 16.2.2013 15:17
Dobrý den, náš sportovní klub chce stavět dřevěnou klubovnu, venkovní opláštění budou coulky desky a vnitřek bude z hoblovaných palubek. Hledáme informaci jaké zvolit zateplení a zda použít mezi jednotlivé opláštění folii a jakou. Naše představa je, že by mělo být venkovní pobití, folie, izilace, folie a vnitřní pobití. Jaké typ folie a izolace nám doporučíte? Děkuji za odpověď
admin | 16.2.2013 21:40
Dobrý den, venkovní fólie musí být difuzní (paropropustná), aby mohla izolace dýchat a přitom byla chráněná od případné vody, nebo zafoukaného sněhu, jako izolaci bych použil minerální vatu a vnitřní fólie z druhé strany zateplení (interiéru) musí být parotěsná, aby se do tepelné izolace nedostávalo případné vlhko obsažené ve vzduchu, které v místě, kde se setkává teplý vzduch z interiéru a vnější chlad z exteriéru pak vytváří rosný bod, což bude někde ve vrstvě tepelné izolace. Což má za následek vzniklou kondenzaci a snížení tepelně izolačních schopností vložené minerální vaty.
Miloš | 21.5.2013 13:49
Dobrý den.Chtěl bych použít pro dřevostavbu se dřevěnou fasádou desky Hotafex namíst desek OSB...a to z vnitřní i venkovní strany.A už bych nedával parozábranu ale jenom difuzní folii kontaktní z venku.Dělám dobře??Díky
admin | 21.5.2013 22:54
Dobrý den, bohužel vámi uvedené desky neznám, přesněji nemáme s nimi zkušenosti a tak vám s tímto neporadím, omlouvám se.
marek | 10.4.2014 19:08 | marekwassr@seznam.cz
dobry den mam dotaz budu delat dřevostavbu vnitrek bude s palubek a s venku bude osb deska .a mezi to chci dat jako izolant polystyren delam dobře nebo jak dekuji.
admin | 11.4.2014 07:49
Dobrý den, lze použít i polystyren, ale já osobně bych použil minerální izolaci, nejlépe v deskách, nějakou čedičovou vatu. Meziprostor bude lépe vyplněn, mezi deskami polystyrenu bude vždy nějaká ta mezírka. Vyřešíte si tím nejen zateplení, ale i akustiku, navíc je to i protipožární izolace a v létě bude v objektu taky lépe udržitelné podnebí. Doporučuji: ROCKTON, Čedičová vata MPS, SUPERROCK, Isover UNI, MULTIROCK, Isover AKU, Isover MULTIMAX 30.
Petr | 3.10.2014 13:45
Dobrý den, stavím dřevostavbu a budu teď dělat fasádu. Mam již zakoupenou Rockwool Frontrock. Chci se zeptat zda potřebuji nějaké speciální lepidlo nebo penetraci vaty na OSB desk? Nebo se dá použít i pěna, která se v poslední době hojně používá na lepení polystyrenu. Děkuji za odpověď
admin | 4.10.2014 08:17
Dobrý den, ano i desky fasádní vaty leze lepit pomocí PU lepící pěny na dřevo. Přečtěte si tyto články, vše je tam popsáno, včetně videa a postupu práce.

Lepení polystyrenu EPS - pěna nebo lepící malta?
http://www.stavebniny-rychle.cz/lepeni-polystyrenu-eps-pena-nebo-lepici-malta.html

Lepení fasádního polystyrenu a nebo minerální vlny lepící PU pěnou.
http://www.tepelna-izolace.cz/lepeni-fasadniho-polystyrenu-a-nebo-mineralni-vlny-lepici-pu-penou.html
bronislav | 27.10.2015 07:33
Dobrý den
Stavím dřevostavbu a měl bych dotaz.Jakou vatu použít pro výplň obvodových a vnitřních stěn?Síla je 160mm.Z venku budou osb desky a na nich 120mm polystyren.Ze vnitř sádrokarton.Dále bych chtěl vědět jestli síla osb desek 12mm bude stačit aby udržela zvenku plánovaný polystyren.Těch osb desek mám hodně a skoro zadarmo tak bych je rád využil.Děkuji
admin | 27.10.2015 08:02
Dobrý den, v zásadě lze použít jakoukoliv výplňovou minerální vatu vhodnou do příček a předsazených stěn. Toto si můžete sám vyselektovat pomocí našich parametrů, například v sekci: Minerální vata > Kamenná vlna, nebo: Minerální vata > Skelná vata. Nicméně vám zde nějaké osvědčené napíši: Isover UNI, Isover AKU, Isover WOODSIL, SUPERROCK, ROCKMIN PLUS, ROCKTON, Isover ORSIK, Čedičová vata MPS, Isover MULTIMAX 30, FactPlus IPB 037, Isover FASSIL. Já osobně bych spíše volil deskovou vatu a spíše čedičovou, nežli skelnou. Má přeci jen lepší akustické účinky co do pohltivosti a také má lepší vlastnosti z požárního hlediska. Pak také sledujte hodnotu součinitele tepelné vodivosti lambda, čím nižší, tím lepší tepelně izolační účinky. Použil bych tedy kamennou vatu vhodnou pdo provětrávané fasády nebo příček. Sama o sobě OSB deska vydrží hodně, pokud je kvalitní a ve vašem případě by měla být do vlhka. Takže bude záležet na jejím uchycení na konstrukci. Moje odpověď tedy zní, OSB deska 120 mm silný polystyren se všemi vrstvami udrží, ale záleží jak dobře bude přikotvena k rámové konstrukci stavby, kteráý bude mít správnou rozteč trámků a jak budou dobře přikotveny desky EPS polystyrenu do této desky.
Ruda | 24.4.2016 15:50
Dobrý den,
Pořídil jsem starší dřevostavbu, která má metr široké panely z lisované dřevotřísky a z venku je ještě každý panel ještě obložen prkny.
Poradíte mi jak nejlépe zaizolovat takovou stavbu ?
A jestli z venku nebo zevnitř ?
Nebo postačí obložit z venku i zevnitř palubkami ?
Díky za rady.
Jaroslav | 22.4.2018 14:06
Dobrý den, můžu nalepit polystyrén na obklad domu nebo musím obklad sundat (obklad je dřevo s mezerami á 5 cm.)?
Dům je dřevostavba postavená v roce 1991.
Děkuji za radu.
Milan | 6.11.2018 08:41
Hezký den,
chystám se na zateplení dřevostavby, kdy v interiéru použiji parozábranu, následně minerální vatu, OSB desky. Je nutné na OSB desky zvenčí použít polystyren nebo lze rovnou nanést fasádní barvu na OSB desky opatřené impregnací? Mám obavy z rosného bodu, aby pak nehnila dřevěná konstrukce. Děkuji za radu.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 5: