Komentáře k: Energeticky efektivní domy

Josef-x | 3.9.2015 08:15
Já si myslím, že ty plusové domy snad u nás ani nejsou a vůbec mě to připomíná scifi :-)
admin | 3.9.2015 09:12
Dobrý den, určitě bude náročnější takový dům postavit a to jak z hlediska financí, tak i z pohledu kvalitně odvedené práce. Pokud bych měl odpovědět na váš názor existence takových domů u nás, tak musím dodat, že v této chvíli zřejmě ještě plusové domy u nás nejsou běžnou komercí, bude se jednat o velmi vzácný jev. Spíše se bude jednat o testovací a experimentální projekty. Je to i tím, že plusový dům potřebuje nejen kvalitní materiály a více peněz, ale i tím, že stejně jako u nulových domů je u plusového domu důležité umístění, prostředí, podnebí ve které je plusový dům postaven. Pokud byste chtěl vidět nějaký plusový dům, tak nejblíže je možné plusový dům vidět v Rakousku.
Josef-x | 3.9.2015 10:36
A kde má člověk vzít peníze na takový dům, který bude několikanásobně dražší nežli klasický a dovolím si tvrdit i nízkoenergetický a i pasivní dům? Kromě toho, bude návratnost vysoké investice velmi zdlouhavá, to je jednoznačné.
admin | 3.9.2015 12:28
Dobrý den, plusový dům je sice v rovině investicí dražší, ale oproti pasivním a nízkoenergetickým domům plusový dům energii vyrábí (do plusu). Proto je na tom lépe s návratností. Energie, kterou vyrobí navíc, tedy tu kterou nespotřebuje nám pomáhá v rychlejší návratnosti investic vynaložených na stavbu a technologická zařízení tohoto typu domu.
Josef-x | 4.9.2015 08:51
No jo, ale kolik takový dům může vydělat za rok.
admin | 4.9.2015 09:46
Dobrý den, globálně se toto nedá stanovit, ale takový průměrný plusový dům podle propočtů energetiků může vydělat kolem 100 tisíc Kč ročně. To není zanedbatelná částka. Ale záleží na detailech a jedním z nich je také lokalita, stát ve kterém takový dům je postaven.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 8: