Komentáře k: Zdroje stavebních vlhkostí

Jan Krákora | 14.12.2015 07:11
Zdravím, v zimní době se mě objevuje plíseň v horním rohu u stropu v koupelně, přitom tam větráme a topíme, čím to může být?
admin | 14.12.2015 08:06
Dobrý den, váš problém by mohl být způsoben mnoha možnostmi, ale jedna z nich je nedostatečné větrání. I přestože píšete, že větráte, tak může být v místnosti nadměrná vlhkost. Řešením by mohlo být osadit do místnosti obyčejný vlhkoměr, který vám situaci ukáže, váš subjektivní pocit je jedna věc a realita druhá. Horní hranice by neměla přesahovat 60%. Možná se budete pak sám divit, že bylo větráno nedostatečně.

Další možnost je tepelný most, pokud by místo (roh u stropu), které popisujete bylo chladnější z důvodu nedostatečné tepelné izolace stropu či vnější obálky objektu (záleží jak je objekt řešen), může tam docházet k povrchové kondenzaci vlhkosti a ta se po čase ráda mění za plíseň. Pokud je místo chladnější oproti ostatním plochám stěn v koupelně, bude se vlhkost srážet právě v tomto místě.

Jako poslední častou možnost mohu uvést, že i přes vámi avizované větrání se do onoho místa v rohu u stropu nedostává proudění vzduchu a drží se tam vlhkost, která se opět časem mění na plíseň. Chtělo by to tedy v době větrání větrat intenzivněji.

Toliko jen podle základních informací, které jste popsal.
Jan Krákora | 14.12.2015 12:06
Tak já zkusím sehnat nějaký ten vlhkoměr, to jsem zvědav, protože mě tam vlhko nepřipadá.
admin | 14.12.2015 13:59
Budeme rádi, když nám sem napíšete výsledek vašeho měření.
Jan Krákora | 3.1.2016 12:44
Zdravím, tak jste měl pravdu, při sledování přístroje jsem naměřil průměrnou vlhkost přesahující 70% a to hlavně v místech, kde nedostatečně proudí vzduch i při větrání. Ono se to takto pocitově nezdálo, ale měl jste pravdu, tak cca 2 hodiny po tom, co jsme se koupali tam bylo i přes 80-90% vlhka. Musím tam pořádně větrat. Moc děkuji za rady.
admin | 3.1.2016 16:49
Dobrý den, no tak hlavně, že se přišlo na to, kde je problém. Je třeba opravdu pořádně větrat, já osobně mám v koupelně také vlhkoměr a větrám tak dlouho, dokud neklesne vlhkost na alespoň 60%.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 9: