Komentáře k: Vzduchotěsnost a zateplení ruku v ruce

David Blow-door test | 16.1.2016 11:09
Tohle jsou jasné fyzikální zákony, jenže v praxi to vypadá úplně jinak. Většina domů je zatepleno, ale na vzduchotěsnost a správné použití fólií se kašle. A je to tak, že an to kašlou i zavedené stavební firmy. Pokud si to investor opravdu nepohlídá, tak se to moc neřeší. Kdyby se testoval Blow-door test jako jediná fungující kontrola vzduchotěsnosti staveb, tak si troufám říct, že naprostá většina staveb neprojde.
admin | 16.1.2016 12:10
Dobrý den, je pravda, že tento druh testu je z pohledu vzduchotěsnosti velmi jasným ukazatelem. A to že je vzduchotěsnost stále řazena při realizacích staveb a zateplení stavebních konstrukcí až na druhou a třetí kolej je bohužel pravda. Proto také publikujeme tyto články, aby si to všichni uvědomili. Pamatuji si jako dnes, když jsme takto začali články a popisy zateplení lidem vysvětlovat, že nestačí zateplení mezi krokvemi, ale že je třeba ještě realizovat překrytí krokví ze spodní strany tepelnou izolací, aby se zamezilo tepelným mostům. A není to tak dlouho, ale dnes to již každý zná a řídí se tím. Takto je to i se vzduchotěsností, chce to čas, trpělivost a lidi to přijmou za vlastní.
David Blow-door test | 17.1.2016 17:40
Což pak lidi, ale stavitelé na to pěkně kašlou, mnohokráte jsem se o tom přesvědčil sám.
admin | 17.1.2016 20:13
Bohužel, tohle je to tak jak říkáte a je na investorovi, aby si pohlídal kvalitu prováděných prací. Je třeba používat ty správné nástroje pro kontrolu, jako je stavební dozor, projektant či architekt.

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 5: