Komentáře k: Ytong a jeho vlastnosti

RXpalmen | 21.3.2016 16:51
Ytong je sice super, dobře se s ním dělá, ale taky je nasákavý jako prase a nejhorší je, když si ho necháte přivést a on vám těsně před zděním proprší. To je pak dobrá technologická přestávka.
admin | 21.3.2016 18:33
Dobrý den, právě proto se Ytong dodává perfektně zabalený ve fólii, aby byl chráněn vůči vodě a nadměrné vlhkosti. Pokud vám byl dodán v rozbaleném stavu, tak je něco špatně ze strany dodavatele. Rozbalovat se mají palety až těsně před použitím a rozbalený Ytong se má chránit proti zmoknutí, namočení. Je pravdou, že v případě namočení pak déle vysychá v návaznosti na počasí, tím je myšlena teplota vzduchu a vlhkost vzduchu.
DvMi | 19.4.2016 08:18
Píše se, že Ytong je čistě přírodní produkt, nicméně obsahuje tobemorit, to čistě přírodní produkt není - obsahuje hliník? Nemůže se hliník uvolňovat uvnitř budovy, když materiál "pracuje", hliník může být přeci zdraví škodlivý při vdechování.
Pavel | 5.5.2016 14:25
Zřejmě máte na mysli "Tobermorit" (Kalciumsilikát hydrát). Tobermorit patří mezi celou řadu Kalcium-silikátových hydrátů. Je to minerál, tento je součástí pórobetonu kvůli svým kladným fyzikálním vlastnostem. Nemá žádné neblahé účinky na lidský organismus a neuvolňuje se do vzduchu. Tobermorit se vyskytuje volně v přírodě.
Jan | 7.10.2016 05:38
Dobrý den, dle wikipedie Tobermorit hliník neobsahuje... V jaké formě je tedy přítomen hliník v Ytongu?

Zdroj: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tobermorite
Petr Caska | 20.3.2017 09:48
Mám dotaz,jaký typ hmoždinky je na videu,které znázorňuje únosnost 200 kg na 1 hmoždinku do ytongu? Díky za odpověď-Petr Caska HK

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 6: