Jste zde: Stavebniny homepage > Fólie a pásky

Fólie a pásky

Fólie a pásky jsou velmi důležitou součástí celého dnešního stavebního trendu, své uplatnění nalézají při zateplení, realizacích sádrokartonových systémů, izolacích podlah a dalších důležitých místech domů a objektů.

Fólie a pásky jsou v samotném zateplení ochranným faktorem a to v tom smyslu, že již v názvu vypovídající slovo parotěsné, někdy zase paropropustné napovídá, že se jedná o ochranu proti vlhkosti, ať už jeden či druhý systém, oba řeší ochranu proti vlhkosti, jeden systém umožňuje odchod páry z objektu a druhý zamezuje jeho vniknutí do objektu. Fólie a pásky jsou ochrannou součástí pro mnohé druhy, samotnou použitou tepelnou izolaci zejména však vaty, přičemž pásky jednotlivé části fólie bezpečně a neprodyšně spojuje.

Fólie a pásky chrání tepelnou izolaci před vniknutím vlhkostí a par z objektu.

Fólie a pásky jsou vkládány těsně před záklopem samotných desek sádrokartonu, či do podlahy před betonováním, také jsou používány pod krytinu střechy.

Parotěsné fólieParotěsné fólie
Parotěsné fólie jsou velmi důležitou, neodmyslitelnou součástí například sádrokartonového systému při zateplení, tedy pokud má být zateplení funkční. Parotěsné fólie zabrání aby vlhkost z objektu vnikla do tepelné izolace.
 Paropropustné fólieParopropustné fólie
Fólie určené většinou do míst, kde mají chránit izolace, ale umožnit prostup vlhkostí, par, tak aby izolace mohla dýchat. Paropropustné a difúzní fólie jsou určeny většinou pod střešní krytinu a k odvodu plynů, par a zároveň odolávají vodě.
Spojovací páskySpojovací pásky
Spojovací pásky, jsou spojovacím materiálem přímo určeným ke spojování jednotlivých dílů fólií. Tyto spojovací pásky jsou speciálně vyvinuty k tomuto účelu. Jedná se o speciální parotěsné pásky či spojovací pásky s hliníkovým povrchem.
 Podlahové fóliePodlahové fólie
Fólie určené jako dilatační izolace pro izolaci podlah. Jedná se o skladbu, kdy polystyren je izolován separační PE fólií před betonováním. Izolace je tím dostatečně chráněna.
Stavební fólieStavební fólie
Jsou běžné stavební fólie užívané při stavbě objektů, tedy fólie k izolaci od terénu, zakrývací plachty, naleznete zde také ochranné obalové fólie, anebo stretch fólie a další fólie.
 Těsnění do oken a dveříTěsnění do oken a dveří
Samolepicí těsnění do oken a dveří, těsnění do oken a dveří z kvalitní a odolné EPDM pryže.