Hlučný soused nemusí znamenat neřešitelný problém

Datum: 7.1.2015  Kategorie: VIDEA  Komentáře (0)

Máte problémy s hlučným sousedem ve vedlejším bytě? Pokud ano, přečtěte si tento článek a zjistíte, že se tento problém dá řešit i bez zbytečného dohadování se sousedem, který většinou své chování nezmění. Není třeba se stěhovat a rozčilovat. Nabízí se řešení, akustické sádrokartonové předstěny.

Pokud máte problémy s hlukem od sousedů, kteří žijí prostě hlučněji nežli je běžný standard a nemůžete se s nimi na pravidlech dodržování klidu domluvit, tak si zařiďte ticho sami. Prostě si ve svém bytě proveďte odhlučnění pomocí akustických předsazených stěn. Nebojte se, není to nijak obzvláště těžké, zručný domácí kutil to zvládne také. Pokud si ale svou zručností nejste jisti, tak si na realizaci předsazené akustické stěny pozvěte firmu, která s tímto má zkušenosti. 


Začneme potřebným materiálem. Pokud se jedná o prostorový hluk, který se nese vzduchem, tak je třeba použít akustickou vatu, která má velmi dobrou zvukovou pohltivost. Tuto pak vložíme do sádrokartonové předstěny, kterou vytvoříme ze sádrokartonových profilůa sádrokartonových modrých akustických desek. Tyto modré SDK desky mají lepší akustické vlastnosti oproti běžným sádrokartonovým deskám. 


Modrá sádrokartonová deska je moderní SDK deska, která je vyrobena na základě speciální receptury, která napomáhá vhodným zvolením hustoty jádra desky k lepším tlumícím schopnostem. Navíc je tato deska protipožární, takže je možné ji použít v protipožárních příčkách, podhledech. Akustické schopnosti této modré desky jsou prokazatelné laboratorními testy, které výrobce nechal provést. 


Základem prostorové akustiky je zajištění vzduchové neprůzvučnosti a tuto zajistíme použitím speciální parotěsné fólie, kterou osadíme v předstěně tak, aby nedocházelo k žádným průnikům vzduchu skrze stěnu do vašeho interiéru. Používají se speciální tmely k uchycení fólie na stěny a také spojovací pásky, které jednotlivé pruhy fólie spojují. Pokud máte jistotu, že k žádnému proudění vzduchu skrze stěnu, kterou řešíte, akusticky nedochází, tak tuto fólii nemusíte použít. 


Pak se tedy osazují sádrokartonové profily na stěnu, pod ně (mezi stěnu a SDK profil) se instalují speciální pryžové pásky, které snižují přenos hluku ze stěny do konstrukce SDK a tím i do vašeho prostoru. Sádrokartonové profily osazujeme na stěnu pomocí zatloukacích hmoždinek do předvrtaných otvorů


Na připravenou sádrokartonovou konstrukci pak osazujeme modré akustické desky, ale před tím vložíme do stěny akustickou minerální vatu s velkou objemovou hmotností. Tato je známkou dobré zvukové pohltivosti. Vatu do konstrukce osazujeme velmi pečlivě, nesmí se sesouvat a musí být vyplněn kompletní prostor sádrokartonové konstrukce předstěny. 


Pak už je na řadě opláštění sádrokartonové předstěny, které jak už bylo zmíněno, provedeme pomocí MA modrých akustických desek značky Rigips. Desky se uchytí pomocí rychlošroubů TN do sádrokartonové konstrukce. Řešení povrchu je jako u klasických sádrokartonových povrchů


Tmelení se provádí pomocí sádrokartonových tmelů, může se také použít systém tmelení bez broušení. Jedná se o celoplošné tmelení Rifino Top. Tento sádrokartonářský tmel umožňuje provádět tmelení bez následného broušení, které je jednak nepříjemné a zdlouhavé a navíc je prach při broušení nepříjemný a škodlivý. Pak už jen závěrečná povrchová pohledová úprava, malování, tapetování, nebo jiný systém, například obklad atd. 


Takto vytvořená sádrokartonová akustická předstěna výrazně snižuje přenos, prostup prostorového hluku do interiéru skrze stěnu, na kterou je tato předstěna realizována.

 

Zdroj Youtube.cz - Rigips Slovesnko


Související články

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 7: