Jste zde: Stavebniny homepage > Hrubá stavba

Hrubá stavba

Hrubá stavba je jádrem samotné stavby domu. Říká se, že pokud je hotová hrubá stavba je hlavní část stavby domu hotová. Hrubá stavba domu je odvětví, kde se řeší z čeho postavit dům a jaké použít potřebné materiály na hrubou stavbu.

 

Hrubá stavba a její kvalitní provedení, pokud se jedná o klasickou zděnou hrubou stavbu zejména tyto základní materiály vyžaduje hrubá stavba:

 

 

 


ZdivoZdivo
Zdivo je od počátku stavebnictví považováno za nejdůležitější prvek stavby, proto je velice důležité vybrat správné zdivo pro vaší stavbu. Vybírejte u nás z druhů zdiva, jenž vám rádi doporučíme.
 Stavební překladyStavební překlady
Stavební překlady jsou rozděleny na hlavní dvě části, nenosné a nosné. Jedná se však vždy o prvky používané do stavebních, zpravidla zděných konstrukcí. Použití je nad okna a dveře, tedy otvory ve stavebních konstrukcích.
StropyStropy
Železobetonové stropy, keramické stropy s armovací betonářskou výztuhou, nebo stropy z betonových již hotových dílců (panelů). V neposlední řadě se jedná o tzv. "bílý strop", nebo "stropy MIAKO".
 Ztracené bedněníZtracené bednění
Betonové pevné vibrolisované tvarovky, tvárnice určené k realizaci stavby základů, opěrných zdí, sloupů, podezdívek, jímek atd. Vysoce pevná, přesná, základová tvárnice určená k prolití betonem.