Jste zde: Stavebniny homepage > Hydroizolace

Hydroizolace

Hydroizolace je neodmyslitelnou součástí především spodní stavby, hydroizolace je prováděna se záměrem zabránit vniku vlhkosti a vody do zejména základů a samozřejmě i dalších součástí hrubé stavby domu.

 

Hydroizolace je potřeba provést velmi kvalitně a hlavně z kvalitních osvědčených materiálů určených pro hydroizolace.

 

Společně při řešení hydroizolace je možné provádět také protiradonové opatření. Některé hydroizolace jsou opatřeny antiradonovým systémem ochrany objektů.

 

Hydroizolace bývá aplikována zejména na místech, kde se očekává větší množství vodních zdrojů a vlhkostí které by mohly poškodit konstrukci objektu. Tedy hydroizolace bývají aplikovány na ploché střechy, terasy, základy domu, podlahy, základové desky, stěny sklepů, nejvíce tam kde je stěna pod úrovní terénu.


Hydroizolace spodní stavbyHydroizolace spodní stavby
Hydroizolace spodní stavby je velice důležitá, pokud se vlhkost nebo voda dostane do spodní části objektu, je otázkou času, kdy se objekt poškodí. Hydroizolace spodní stavby zabrání vzniku plísní a poškození spodní stavby.
 Hydroizolace zdivaHydroizolace zdiva
Hydroizolace zdiva bývá aplikována tam, kde hrozí vniknutí vlhkosti či vody do zdiva, většinou to bývá zdivo blíže k terénu či zdivo pod úrovní terénu, tedy sklepní prostory. Toto zdivo je třeba zajistit proti vodě a k tomu je vhodná hydroizolace zdiva.
Hydroizolace plochých střechHydroizolace plochých střech
Hydroizolace plochých střech je důležité odvětví v naší republice, v dobách minulých vzniklo mnoho panelových i rodinných domů se systémovým řešením ploché střechy. Ploché střechy potřebují kvalitní hydroizolace plochých střech.