Isover MULTIMAX 30 tl. 30mm 12,96m2/bal

Isover MULTIMAX 30 tl. 30mm 12,96m2/bal


Výrobce: Isover
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída A1
Tepelná izolace dle použitíProvětrávaná fasáda
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)1,00
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,030
Obsah balení (m2)12,96
Tloušťka (mm)30
Rozměry desky (mm)1200x600
Akustická izolaceano
Skelná vata Isover MULTIMAX 30 je výrobkem momentálně s nejlepším tepelným odporem an trhu, jeho součinitel prostupu tepla lambda je D = 0,030 W.m-1.K-1.

Isover MULTIMAX 30 je momentálně na prvním místě v tepelných izolacích zvaných minerální přesněji "skelná vata". Momentálně není výrobce tepelné izolace s nižším součinitelem lambda nežli Isover MULTIMAX 30.

Tepelná izolace Isover MULTIMAX 30 je produkována ve formátu desek 1200x600mm a je vhodná zejména k tepelné izolaci vnějších stěn objektů, pod záklop, tedy obklad jako provětrávaná fasáda do roštů a nebo do tzv. výcevrstvého (sendvičového) zdiva objektů. Isover MULTIMAX 30 nabízí svým součinitelem tepelné vodivosti D = 0,030 W.m-1.K-1.k skvělé vlastnosti k zateplení šikmé střechy, stropů a podhledů.

Nových výsledků u tepelné izolace Isover MULTIMAX 30 bylo dosaženo díky nové přelomové technologii systému skládání minerálních vláken, tento systém skládání vláken Isover ve svých laboratořích nově vyvinul dlouhodobým výzkumem. Isover MULTIMAX 30 také je obdařen ještě další důležitou vlastností a to že Isover MULTIMAX 30 dokonale propouští vodní páry, což je velice nízky difuzní odpor. Také tato tepelná izolace vlastní velice kvalitní akustické účinky. Vysoká zvuková pohltivost je součástí tepelné izolace Isover MULTIMAX 30. Požární odolnost nové tepelné izolace Isover MULTIMAX 30 je ve třídě A1, opět nejvyšší odolnost na oheň.

Isover MULTIMAX 30 je tepelná izolace zejména určená pro stavebníky shánějící izolaci s vysokým tepelným odporem a zároveň nízkým difuzním odporem a dokonalou akustickou pohltivostí současně při relativně nízké tloušťce tepelné izolace Isover MULTIMAX 30.
Nejvíce využijí Isover MULTIMAX 30 stavitelé pasivních a nízkoenergetických domů.

Komentáře

Petr Richter | 26.2.2012 19:03
Dobrý den, je možné dát tuto izolaci ve výšce 30 mm pod krokve tak, že parozábrana bude nad ní, tedy skladba - záklop, Isover Multimax 30, parotěsná folie, izolace mezi krokvemi 200 mm (Isover Unirol Profi či Airrock LD), difuzní folie. Díky za odpověď.
admin | 26.2.2012 21:28
Dobrý den, skladba směrem z interiéru musí být takto: záklop, parotěsná fólie, tepelná izolace pod krokvemi a pak tepelná izolace mezi krokvemi, pak teprve difuzní fólie a pak kritina střechy. Průřez naleznete i s popisem v naší sekci "CAD detaily" nahoře na vodorovné oranžové liště tohoto webu.

http://www.stavebniny-rychle.cz/cad-detaily.html
Marcel | 1.10.2012 11:35
Krásný den, rad bych jsi místnost obložil palubkami a pod ně dal tuto izolaci v tlouštce 30mm(do roštu pod palubkami). Jem mi porad te, jakou folii mam dat pod palubky. Jestli paropropustnou a nebo nepropustnou(zed je z itongu). Ja osobne se radsi přikláním k te paropropustné,at to radši dýchá... Co vy na to.... a díky
admin | 1.10.2012 21:43
Dobrý den, ohledně předsazené stěny zejména pokud je realizovaná na obvodové stěně objektu bych použil parozábranu mezi izolací a záklopem. Tato parotěsná fólie ochrání tepelnou a akustickou izolaci před možnou kondenzací vodních par v izolaci. Navíc ochrání parozábrana izolaci před vniknutím vlhkosti z interiéru objektu. V domě je vždy vlhko (také záleží na větrání), hlavně místa jako je koupelna, kuchyň atd. Pokud se vlhkost bude kumulovat v tepelné izolaci, tato pak nebude mít potřebné tepelně izolační a akustické vlastnosti.
Michal J. | 2.10.2012 12:32
Dobrý den, je tento typ izolace vhodný i pro kontaktní fasádní systém, tedy nalepení lepidlem přímo na konstrukci a provedení dalších vrstev omítky? Díky za odpověď. M.J.
admin | 2.10.2012 14:12
Dobrý den, bohužel Isover MULTIMAX 30 není vhodná tepelná izolace pro kontaktní zateplení fasády, pouze jako tepelná izolace do provětrávané fasády, tedy pod záklop do rastrů.
Martin | 10.1.2014 16:55
Dobrý den,
chtěl bych 10 cm izolaci použít jako vnitřní pod sádrokarton. Jde o dvě cihlové stěny a strop pod rovnou střechou. Z vnějších stran zdí žádná izolace není, jen omítka. Doporučili by jsme mi tuto variantu nebo použít Pol. Styrotherm Plus 70 s perlinkou u stěn? Děkuji a přeji hezký večer
admin | 10.1.2014 17:04
Dobrý den, snažím se tomu porozumět, ale pokud dobře chápu, tak se jedná o vnitřní předsazenou stěnu pomocí sádrokartonu a mezi sádrokarton a stěnu hodláte vložit tepelnou izolaci? Pak navrhuji tento systém, je funkční a rychlý. Vámi vybraná tepelná a akustická izolace Isover MULTIMAX 30 je naprosto vyhovující, má velmi dobré tepelně izolační i akustické vlastnosti. Jinak lze také provést kontaktní zateplení pomocí polystyrenu EPS fasádního a samozřejmě perlinku, stěrku a následně štuk, vnitřní omítku. Ta první varianta sádrokartonový systém a vložení izolace Isover MULTIMAX 30 je rychlejší a jedná se o tzv. suchou stavbu. Použít můžete obě varianty, záleží na vás jakou vyberete.

Článek - vnitřní kontaktní zateplení:
http://www.stavebniny-rychle.cz/vnitrni-zatepleni-kontaktnim-zpusobem-skladba-a-prurez.html

Článek - vnitřní předsazená stěna:
http://www.stavebniny-rychle.cz/predsazena-stena-v-interieru-postup-pri-montazi.html
Martin | 12.1.2014 13:59
Dobrý den,
děkuji za rychlou a vysvětlující odpověď a přiložené články. Až se vymění okna, rád u Vás objednám. Děkuji a přeji krásný zbytek víkendu
Jarka | 22.4.2014 17:18
Dobrý den, je vhodný tento typ na izolaci půdní podlahy- vkládáním mezi trámky? Popřípadě který typ by byl nejvhodnější a jaká síla? Děkuji!!!
admin | 22.4.2014 19:33
Dobrý den, ano Isover MULTIMAX 30 je vhodná tepelná izolace pro vkládání do konstrukce jako nezatížená tepelná izolace. Vřele doporučuji, navíc bezkonkurenční součinitel tepelné vodivosti.
jarka | 23.4.2014 14:01
Děkuji za odpoveď, ale stále lavírujeme nad minimální tloušťkou těchto desek, zda by postačila tl.10 nebo musí být těch 18 až 20 jak se dávala kdysi skelná vata v rolích. Děkuji moc Jarka
admin | 23.4.2014 15:17
Dobrý den, 10cm je docela málo. Dal bych alespoň těch 18cm. Vrátí se to jak ušetříte za topení.
Jarka | 28.4.2014 15:19
Děkuji za odpověď, konečně nějaká konkrétní rada!
admin | 28.4.2014 16:39
Dobrý den, snad jsme si rozuměli a nejedná se o nevytápěnou půdu, pokud by bylo toto jediné zateplení stropu, tak bych dal i více. Neznám přesně vaší konstrukci stropu, ale pokud je to opravdu nevytápěná půda, tak musíte vyplnit celý prostor krokví, nebo mezi trámy a pak ještě dát vrstvu izolace pod trámy, to dřevo i když se tváří jako tepelná izolace, tak bude v zimě promrzat. Isover MULTIMAX 30 je sice hodně dobrá tepelná a akustická izolace, ale chce to dodržovat postupy. Postup je prakticky stejný jako u izolace šikmé střechy.

Hodně dobře to popisuje toto video a článek u nás na webu:
http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-sikme-strechy-podle-vyrobce-tepelne-izolace-isover.html

Nebo tento článek na našem druhém webu pojednává o chybách při tomto zateplení:
http://www.tepelna-izolace.cz/nejcastejsi-chyby-pri-realizaci-zatepleni-sikme-strechy.html

Ten postup je prakticky stejný i u rovného stropu, kde se to řeší například stejně u zateplení bungalovu, kde bude nevytápěná půda, která se pak používá jen jako skladiště na sezónní věci.
Jiří kovář | 16.9.2015 22:12
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,mám kamennou podezdívku a chci to zaizolovat a pak obezdít a nahodit,ale nevím jakou skelnou vatu můžu použít,můžete poradit,děkuji Kovář
admin | 17.9.2015 20:29
Dobrý den, zde u tohoto výrobku jste dobře, zrovna Isover MULTIMAX 30 je vhodná tepelná izolace do sendvičové stěny.
I. D. | 1.12.2018 12:01
Dobrý den, v projektu novostavby máme zateplení šikmé střechy Isover Multimax 30 18cm mezi krokve, a 10 cm pod krokve. Stavíme v nízkoenergetickém standardu a tato izolace je 2x dražší než Isover Unirol Profi - kdybychom dali pod krokve 12cm Unirol Profi byla by tato izolace zaměninětelná?
Díky za odpověď a přeji hezký den.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 7: