Isover T-P tl. 20mm 7,20m2/bal

Isover T-P tl. 20mm 7,20m2/bal


Výrobce: Isover
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída A1
Tepelná izolace dle použitíPodlaha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)0,50
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,039
Obsah balení (m2)7,20
Tloušťka (mm)20
Rozměry desky (mm)1200x600
Pevnost v tlaku kPa40
Akustická izolaceano
Isover T-P jsou desky z kamenné vlny o rozměru 1200x600mm určené pro izolace lehkých i těžkých plovoucích podlah. Je třeba aby Isover T-P byl použit vždy v kombinaci s pásky Isover N/PP které zabrání přenosu strukturálního a kročejového hluku do okolních stěn, konstrukcí objektu.

Desky Isover T-P jsou schopny odolávat tlaku až 10kN/m2, což znamená v převodu až 1000kg/m2 při představě stálého zatížení konstrukce těžké plovoucí podlahy. V případě použití Isover T-P do konstrukce lehké plovoucí podlahy je nejvyšší povolené zatížení 5kN/m2 což je pak v přepočtu 500kg/m2.

Isover T-P přednosti:
  • vysoké tepelně izolační schopnosti
  • Isover T-P vysoké akustické schopnosti, hlavně v případě sledování zvukové pohltivosti
  • snadná propustnost vodní páry (nízký difuzní odpor)
  • naprosto nezávadný vůči lidskému zdraví a životnímu prostředí
  • Isover T-P dlouhá životnost při zachování pracovních postupů a používání
  • odolnost vůči hmyzu a hlodavcům, dřevokazným škůdcům
  • Isover T-P snadná manipulace a opracovatelnostKomentáře

Václav | 12.1.2012 17:14
Dobrý den,

v popisu je psáno, že se tato izolace nechá použít pro izolaci lehkých podlah. Můžu na Isover T-P dát podlahové topení, se skladbou 50 mm podlahový profil - polystyren, 40 mm aninhydritová stěrka? Děkuji.
admin | 13.1.2012 10:01
Dobrý den, ano můžete to tak udělat, jen nezapomeňte na okrajové dilatační pásky Isover N/PP, tyto zamezí přenosu strukturálního kročejového hluku do stěn a dále nezapomeňte mezi desky vaty a systémové desky na podlahové topení vložit separační PE fólii. Obojí naleznete u nás v eshopu. Jinak nahoře sekce "CAD detaily" obsahuje různé stavební a konstrukční průřezy a detaily, je tam i podlahové topení, jen je použit polystyren místo vaty a PE separační fólie tam není psaná, jelikož se v průřezu použila systémová deska pro podlahové topení již s navařenou PE fólií. Také nalezente u nás v eshopu.

Isover N/PP pásky:
http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-n-pp-15x50x1000mm-20bm-bal.html

CAD detaily:
http://www.stavebniny-rychle.cz/cad-detaily.html

Systémová deska podlahového topení:
http://www.stavebniny-rychle.cz/systemova-deska-podlahoveho-topeni.html
Tomáš | 25.5.2013 09:21
Dobry den, je mozne tieto dosky (30mm) pouzit priamo pod trubky podlahoveho vykurovania? Medzi to separacnu foliu a na to vrstvu anhydridu. Ide mi o podkrovie a mam k dispozicii len 80mm, preto potrebujem tepelnu aj krocajovu funkciu v jednom izolacnom prvku. Stlacitelnost tejto dosky je 3mm a mala by byt teplotne stabilna...Po pripade, ak by ste mi poradili nieco ine, budem Vam vdacny. Dakujem
admin | 25.5.2013 09:34
Dobrý den, Isover T-P je tepelná a akustická izolace do podlahy a její odolnost vůči teplotním výkyvům je maximální. Isover T-P je v třídě reakce na oheň "A1", tak že podlahové vytápění na něj nemá vliv. Můj názor je, že Isover T-P můžete pro vaše účely použít. Splňuje vše co od něj očekáváte.
Petr Bednář | 25.6.2015 10:53
Prosím, rekonstruji podlahu v patře rodinného domu (zespodu vytápěno), bude se jednat o poldahu dětského pokoje. Podlahu mám nyní vylitou až povrch nosníků "I" polystyren betonem. Mám v úmyslu na to položit Isover T-P a na to OSB desku pero-drážka a poté koberec. Můj dotaz zní, jak silnou izolaci Isover zvolit a jak silnou OSB desku ? Děkuji
admin | 25.6.2015 11:44
Dobrý den, tloušťka je na vás, ale minimální je viz nabídka produktu 20 mm, ale já bych dal asi těch 30 mm. Důvodem je, aby byla snaha o ponížení kročejového a strukturálního hluku co nejvíce účinná a nezapomeňte na okrajové pásky, aby se strukturální hluk nepřenášel do stěn a tím do ostatních přilehlých prostor domu. Ohledně OSB desek, asi bude dobré si přečíst tento náš článek, kde je vše hezky popsáno a vysvětleno. http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
JT | 1.3.2016 22:20
Dobrý den v popisu produktu je napsáno ze ma vysoké nároky na podklad. Co si pod tím mam představit. Dále bych se chtěl zeptat zda dojde časem k nějakému stlačení vaty diky zatížení a zda to nějak zmeni její akustické vlastnosti. Na vate by měl byt anhydrit 3000 v tloušťce 3-4 cm. Nemohl by anhydrit po stlačení vaty popraskat? Také bych se chtěl zeptat zda se akustické vlastnosti tohoto materialu vztahují jak na krocejovy hluk tak na hluk neseny vzduchem. Doporučil byste připadne jiný materiál pro výše popsané účely? děkuji.
admin | 2.3.2016 11:19
Dobrý den, pokud myslíte zmínku v technickém listu v odstavci použití výrobku Isover T-P, tak se tím myslí kvalita podkladu ve smyslu konstrukce suché, lehké podlahy, tvořené například OSB deskami. Pevnost a stabilita podkladní konstrukce. Máme na toto téma zajímavý článek zde na tomto odkazu: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html

Ohledně následné stlačitelnosti při běžném používání podlahy osazené ve skladbě Isover T-P, uvádí výrobce v technickém listu stlačitelnost ≤ 2 mm. Tedy zde uvedených 2 mm maximálně. Akustické vlastnosti se tím nemění, výrobce s tímto počítá. Jen dodám, že v technickém listu také výrobce uvádí, že v případě lehké i těžké plovoucí podlahy je limitní hodnota užitného zatížení 5 kN/ m2. Což pro běžnou občanskou výstavbu naprosto postačí.

Ohledně tloušťky a druhu Anhydritu vám nedokáži relevantně odpovědět, jelikož by toto měl vědět realizátor po zhodnocení celé skladby podlahy. Tohle by měl spočítat dodavatel, či statik. Nicméně mohu uvést, že se obecně Isover T-P ve skladbě podlahy s následnou roznášecí deskou z Anhydritu používá a to i do tenkých podlah, což je také uvedeno v technickém listu.

Ohledně akustiky, je Isover T-P určen do skladby podlahy hlavně jako kročejová izolace, tedy řeší strukturální, kročejový útlum. Ten co se přenáší vibracemi v konstrukcích. Doporučuji nezapomenout na okrajové pásky Isover N/PP. Jsou zde i zvukově pohltivé schopnosti, ale ohledně prostorového hluku je důležité použít spíše akustickou kamennou vlnu s vysokou objemovou hmotností, která zaručuje vysokou pohltivost prostorového hluku, tedy toho co se šíří vzduchem. Tato se ale právě z důvodu zajištění pohltivosti vkládá do konstrukce jako nezatížená.

Ohledně doporučení? Je to asi takto v pořádku, nebo můžete použít jinou podlahovou kročejovou, akustickou vatu od jiného výrobce, ale ty účinky jsou přibližně stejné, můžete jedině porovnávat technické informace z technických listů. Dále je možné použít elastifikovaný podlahový polystyren pro ponížení kročejového hluku. Například Styrofloor T4, nebo T5.
JT | 2.3.2016 14:14
Děkuji a jsou nějaké rozdíly ve stlacitelnosti polystyrenu a cedicove vaty?
admin | 2.3.2016 15:14
Dobrý den, podle mě žádné extrémní rozdíly nejsou. Jen výrobce Styrotrade u polystyrenu Styrofloor T4 a T5 i T6 neuvádí přesnou hodnotu a podle mě je důvodem fakt, že je třeba mít opravdu rovný podklad, jinak by mohla podlaha sesedat a uživatel pak hází vinu na polystyren.

Jinak pevnost v tlaku je srovnatelná s kamennou vatou Isover T-P. Styrofloor T5 má vysokou únosnost až 5kN/m2, což je dostačující pro vysoce zatížené podlahy v obytných domech a i průmyslových objektech. Je to stejná vlastnost, jako u podlahové, čedičové vaty Isover T-P. Styrofloor T4 má tuto hodnotu nižší, tedy 3,5kN/m2 (dostačující v pohodě na normální bydlení), ale je možné také zakoupit extrémně odolný Styrofloor T6, který má tuto hodnotu na 6kN/m2 a k tomu nabízí lepší vlastnosti z pohledu zateplení. Jen pro informaci je 1,0 kN/m2 = 100 kg/m2 (1kg = 1 Newton).

Ještě dodám, že tady hraje roli také tloušťka použité izolace a to ať už se jedná o vatu či polystyren, čím větší tloušťka, tím větší možnost sesedání viz hranice deklarovaná výrobcem.
chyba | 10.6.2019 10:29
1 kg = 1*9,81 = 10 N !!!! admine !!!
Míra | 24.1.2017 21:21
Dobrý den, můžu termínu lehká plovoucí podlaha rozumět, že lze přímo na tuto kamennou vatu položit plovoucí laminátovou podlahu?
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 5:
 
 
Doporučené příslušenství:
Zobrazit detailní popis zboží
Zobrazit detailní popis zboží
Vytvoření profilu dilatační spáry, zajištění pružného oddělení konstrukce podlahy od svislých stěn.