Isover UNI tl. 40mm 8,64m2/bal

Isover UNI tl. 40mm 8,64m2/bal


Výrobce: Isover
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída A1
Tepelná izolace dle použitíPříčka
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)1,10
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,035
Obsah balení (m2)8,64
Tloušťka (mm)40
Rozměry desky (mm)1200x600
Akustická izolaceano
Isover UNI je tepelná a aksutická izolace vhodná pro jakékoli nezatížené izolace, tedy Isover UNI je vhodný pro veškeré tepelné izolace do roštů, vkládání do dutin a podhledů.

Jelikož Isover UNI má objemovou hmotnost 40kg/m3 jená se tím pádem o izolaci vhodnou jako výplň, izolace do požárních příček.


Isover UNI je kamenná vlna, hydrofobizovaná s vinikajícími akustickými vlastnostmi.
Desky tepelné izolace Isover UNI je nutné v konstrukci chránit vhodným způsobem proti povětrnostním vlivům (vnější opláštění fasády, nebo difuzní a parotěsnící fólie).

Použití Isover UNI:
 • provětrávaná fasáda formát desky vždy 1200x600mm
 • obecně dutiny, podhledy a příčky, stejně tak šikmé střechy
 • sendvičové stěny, předsazené stěny

Vlastnosti a výhody Isover UNI:
 • velmi dobré tepelně izolační schopnosti s velmi nízkou lambdou 0,035
 • vysoká protipožární odolnost A1 zaručuje nehořlavost
 • Isover UNI je akustická izolace
 • nízký difuzní odpor - snadná propustnost pro vodní páru nezadržuje vodní páru
 • ekologická a hygienická nezávadnost, Isover UNI je navržen v souladu s dnešním trendem ochrany životního prostředí a lidského organismu
 • vodoodpudivost - izolační materiály Isover UNI jsou hydrofobizované po celém povrchu
 • dlouhá životnost, Isover UNI je prakticky nezničitelný pokud bude mechanicky chráněn
 • odolnost proti dřevokazným škůdcům, hlodavcům a hmyzu
 • snadná opracovatelnost tepelné izolace Isover UNI

Komentáře

Tiky | 27.6.2011 10:07
Dobrý den, stále přemýšlím o provětrávané fasádě a nějak nejsem schopen dobře rozlišit materiály Uni, Fassil a Hardsil. Mohli byste mi s tím poradít??? Co do ceny nejvhodnější je Uni a má i stejný STV jako ostatní. V čem je tedy rozdíl a co byste volili vy???
Děkuji
admin | 27.6.2011 13:28
Dobrý den, vůbec nedokážu na vaší otázku jednoduše odpovědět, napsal bych tady asi román. Všechny zmíněné tepelné izolace mají parametry a podrobné informace napsané v detailech zboží, také v přiložených PDF dokumentech, technické listy a certifikáty. Isover UNI má nejnižší objemovou hmotnost, je tedy nejměkčí. Informace můžete po prostudování porovnat a vybrat si to co má nejlepší hodnoty Isover UNI je nejlevnější, také nejméně používaný na provětrávanou fasádu. Je většinou pravidlem, že požadované hodnoty zvedají ceny tepelné izolace, tedy přímá úměrnost co do ceny a kvality je pravda, že Isover UNI je nejlevnější. Je důležité si zvážit podle vlastní peněženky co si můžete dovolit, ale dost často se jedná o chybu volit to nejlevnější, jelikož investice do tepelných izolací mají poměrně dobrou a rychlou návratnost v podobě ušetřených nákladů na energie a u provětrávané fasády jako zateplení vyhodnoceného v podstatě nejvýše ohledně zateplení obvodové zdi to platí dvojnásobně. Je dosti protiklad, pakliže vás k tomu netlačí situace realizovat provětrávanou fasádu (což je s myšlenkou ten nejdražší systém) a přitom do něj použít ten nejlevnějšíé materiál. Jedniné co vám mohu z naší zkušennosti poradit je to že, Isover UNI má nejnižší objemovou hmotnost 40kg/m3 a nedá se kotvit do obvodové zdi, tudíž jeho použití je pouze vložením do roštů konstrukce provětrávané fasády s vytvořením funkční provětrávané mezery. Isover Fassil je na tom lépe 50kg/m3, tady už se dá pomocí kmoždinek kotvit do obvodové zdi, používá se na provětrávanou fasádu nejvíce z těchto tří používaných (ISOVER), ohledně Isover Hardsilu, ten se používá nejvíce do přizdívky se svou objemovou hmotností 60kg/m3 do tzv. sendvičových zdí, tedy mezi obvodovou zeď a přizdívku. Snad vám tyto informace pomohou při výběru, naší volbou by byl ISOVER FASSIL. Jeho oběmová hmotnost je ideální a tím i jeho pevnost, je možno ho na rozdíl od Isoveru UNI kotvit do obvodové zdi hmoždinkami a následně použít jakýkoliv záklop, je nutno také dodržet funkční provětrávanou mezeru mezi izolací a obkladem, na tom provětrávaná fasáda funguje.
Tiky | 27.6.2011 14:15
Děkuji za odpověď - celkem jasně vysvětleno. v plánu je dřevěný rošt do kterého se izolace bude vkládat. Jen bych potřeboval s někým vypočítat, jak silnou izolaci lze max zvolit, protože dávat na zeď trám př. tl. 140 mm je celkem dramatické. Jinak provětrávanou chci z důvodu všude psaných že je jednoduše zdravější než polyš a taky dům má ještě kamenné rohy - takže tak.
Děkuji za odpověď
admin | 28.6.2011 07:53
Ohledně tloušťky tepelné izolace při realizaci provětrávané fasády nemohu moc radit, když neznám druh zdiva a jeho tloušťku použitého na obvodovou stěnu domu. Ohledně názorů na polystyren a vatu bylo napsáno už hodně názorů co do zdravotní nezávadnosti, jen já co se toho napsal a vyvracel lži kolem polystyrenu (sám ho mám na novostavbě v tl. 16cm kontaktní fasáda), jsou to fámy a nesmysly, polystyren není nijak zdravý škodlivý, ale to tu nechci rozepisovat, provětrávaná fasáda je váš záměr (naprosto schvaluji), je to vhodné pro starší a dodatečné zateplení (když jsou třeba vlhké zdi), má to výhodu a možnosti různých vhledů a ukončení obalu domu, hlavně je to hodně účinné, je třeba vybrat kvalitní dřevo na konstrukci provětrávané fasády, dobře ho ošetřit, při realizaci eleminovat tepelné mosty, které často vnikají špatným provedením a ukotvením konstrukce provětrávané fasády do obvodové zdi domu, Isover UNI je na vkládání do roštů provětrávané fasády ten pravý a dostatečný.
Tiky | 29.6.2011 07:14
nechtěl jsem hanit polystyren, bylo to myšleno že na starší a ne dokonale izolovanou stavbu je asi varianta provětrávané fasády lepší.
admin | 29.6.2011 07:52
Dobrý den, naprosto souhlasím, na stavby, které mají případné potíže s vlhkostí, nebo by mohly mít je vata určitě to správné řešení a provětrávaná fasáda naprosto dokonalá volba.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 8: