Kari síť 10x10/2000/3000 pr.4

Kari síť 10x10/2000/3000 pr.4

Parametry
Kari síť - průměr drátu (mm)4
Kari síť - rozměr oka (mm)100x100
Kari síť - rozměr rohože (mm)2000x3000
Kari síť - hmotnost rohože (kg/kus)11,88
Kari síť - hmotnost (kg/m2)2,02
Kari síť je betonářská plošná výztuž a je to svařenec příčně uložených ocelových drátů s výstupky. Tyto dráty jsou nabízeny v několika rozměrech svého průměru, dále i samotná oka kari sítě jsou vyráběna v několika nabízených rozměrech velikosti oka. Kari síť - celá ocelová rohož má jednotný rozměr 3x2m.

Kari síť nachází své uplatnění tam, kde je potřeba vyztužit hlavně plochu, betonovou vrstvu, zajistit proti deformaci stropů a podlah z betonu. Dále se vložením kari sítě do betonu zvyšuje únosnost betonové konstrukce a vzniká vlastně železobetonová konstrukce.

Kari sítě jsou využívány jako velmi pevné a kvalitní armování základových desek při zakládání staveb. Své uplatnění nalézají kari sítě také mimo stavby domů, jsou využívány při stavbě komunikací a jako výztuž terénních úprav. Kari síť lze použít i jako plotové pletivo, nebo jako šablony při realizaci podlahového vytápění. Lze s nimi zajistit proti vniknutí jímky a různé otvory které chceme zajistit proti vniknutí, ale chceme je větrat.

Pokud bude kari síť použita k realizaci betonové podlahy, doporučujeme ji vložit do spodní poloviny betonové vrstvy, nejlépe několik cm nad spodní podloží realizované podlahy. Pokud bude kari síť použita jako výztuž například balkonu, doporučuje se vložit rohož do horní poloviny betonové vrstvy. Je důležité, aby kari síť byla vždy dostatečně v betonové vrstvě, tímto ji ochráníme proti masivní korozi a tím případné degradaci únosnosti a pevnosti železobetonové konstrukce.

Komentáře

Jindřich Pala | 5.4.2012 07:34
Zdravím, potřboval bych se poradit jakou tloušťku drátu mám dát karisítě do betonu na základové desce do garáže a jak tlustej má být beton v garáži?
admin | 5.4.2012 10:01
Dobrý den, tohle je těžké takto poradit, tohle by Vám měl říci projektant stavby, pokud ho nemáte, tak raději předimenzovat, raději větší průměr drátu a velkou vrstvu betonu, dnes tam budete jezdit osobním běžným autem a za rok si koupíte něco většího těžšího a popraská Vám podlaha a případná dlažba na ní. Jestli se jedná o základovou desku, a nebo už vrchní vrstvu jako podklad pod dlažbu, povrch podlahy garáže, to tam také hraje roli.
Jirka | 27.5.2015 07:30
Tady je vše popsané: http://www.tepelna-izolace.cz/jak-na-zalozeni-stavby-domu.html
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 5: