Knauf Insulation a jeho Ecose technology

Datum: 10.11.2014  Kategorie: VIDEA  Komentáře (0)

Tepelné izolace z minerální vlny jsou prakticky nejlepším řešením zateplení z pohledu ekologie a vlivu na životní prostředí. 

Hlavní surovinou pro výrobu skelné vaty je křemičitý písek a také recyklované sklo. Jedná se o ryze přírodní zdroj a obnovitelné zdroje. Technologie ECOSE je prvním výrobou, která nepoužívá žádné chemikálie vyrobené z ropy, které jsou potřebné jako pojivo při výrobě minerálních izolací. Revoluční technologie ECOSE představila před několika lety jako první ze známých výrobců minerálních izolací přírodní pojivo. Tehdy vznikl i název ECOSE, kterým se začala označovat výhradně přírodní a ekologická skelná vata, která má mnoho dalších příjemných vlastností. Minerální izolace značky Knauf Insulation, vyrobené technologií ECOSE jsou na první pohled poznat. Jejich barva je přirozeně hnědá. Takto vyrobená izolace není jen jiná na pohled, ale je i velmi příjemná na dotek a skvěle se s ní pracuje. Po dobu výzkumu, který trval cca 5 let, výzkumníci vymysleli způsob, jak pojit vlákna pomocí výhradně přírodních pojiv bez přítomnosti formaldehydu. Výzkum byl tedy zaměřen na ekologii a vyšší úroveň udržitelnosti. Výzkum byl reakcí na světový trend, kdy se zvyšuje celosvětově poptávka po ekologických produktech, které jsou obnovitelné a s vyšší úrovní udržitelnosti. Proto nová minerální izolace vyrobená na bázi ECOSE TECHNOLOGY neobsahuje žádné formaldehydy a ani umělá barviva. Vše je na bázi přírodních zdrojů. 

Zdroj: Youtube - kanál knaufinsulationCZ

Co vlastně znamená vyšší úroveň udržitelnosti?
Izolace vyrobené na bázi ECOSE jsou vyrobeny z přírodních zdrojů či recyklovaných surovin. Pojiva jsou bez formaldehydu. Nejsou přítomné ani přísady jako jsou fenoly, akryláty, bělidla a barviva. Nižší energetické nároky při výrobě ECOSE snižují celkový dopad na životní prostředí. Menší emise při výrobě a následně lepší kvalita vzduchu v interiéru, kde je izolace použita. Při tomto výčtu vlastností je minerální izolace vyrobená na bázi ECOSE cenově srovnatelná s klasicky vyrobenými izolacemi vyskytujícími se na našem trhu. 

Tato tepelná izolace nejen že přináší lepší a příjemnější manipulaci s výrobkem, ale je i méně prašná a přitom si zachovává stále vysoké tepelně izolační, akustické a protipožární vlastnosti. 


Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 3: