Kvalitní cihla plněná minerální vatou nabízí velmi dobré vlastnosti

Datum: 11.2.2016  Kategorie: VIDEA  Komentáře (2)

Cihly jsou na poli stavebnictví již velmi dlouhou dobu a už to nasvědčuje faktu, že se jedná o časem prověřený stavební prvek. 

Cihly mají po celém světě velkou tradici, jejich vlastnosti jsou nediskutovatelné. Vysoká pevnost v tlaku, akumulační schopnosti a velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. 

Ale výrobci cihle šli ještě dál, pokusili se spojit dva velmi dobré materiály do jednoho stavebního prvku a vznikla tak cihla plněná minerální vatou. Tímto je dosaženo ještě lepších vlastností již tak osvědčených stavebních prvků. Spojení keramiky a minerální vaty tak přineslo velmi dobré výsledky. 

Tepelně izolační schopnosti, akumulační schopnosti a akustické vlastnosti. Požární odolnost nemá cenu rozvádět, odolnost cihel vůči ohni je jasná, a pokud jsou plněny minerální vatou, která je také zařazena ve třídě odolnosti “A1”, tak se celkově jedná o velmi odolný stavební materiál. 

A jak probíhá vlastně výroba cihel T Profi plněných minerální vatou?
Nejdříve se dopraví do výroby polotovary cihel, které se budou minerální vatou plnit. Výroba je plně automatizovaná a během přesouvání polotovarů je vše neustále kontrolováno čidly, které sledují pozici cihelného bloku, určeného k plnění minerální vatou. 

zdroj: Youtube.cz - Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Linka na výrobu cihel plněných minerální vatou obsahuje část, kde se nachází zásobník na minerální vatu. Cihly se plní pouze kvalitní a zdraví nezávadnou minerální vatou, kterou známe i z jiných částí stavebních konstrukcí, které se také zateplují. Minerální vata, která se bude přidávat do cihel, je následně připravena na požadovaný rozměr. Tento proces opět probíhá automaticky pomocí rotačních pil, které nařežou podélně i příčně jednotlivé vrstvy minerální vaty na požadovaný rozměr. 

Plnění probíhá tak, že nařezané segmenty minerální vaty se pomocí zakladače transportují do cihelných bloků. Samotné plnění cihelných bloků minerální vatou probíhá naprosto automaticky pomocí robota, který pomocí manipulačního ramena nabírá segmenty minerální vaty a ukládá je do cihelných bloků. Tento robot svým ramenem dokáže naplnit současně až čtyři cihelné bloky. Robotické rameno provádí velmi přesné pohyby, vše probíhá poměrně rychle. Cihelný blok, poskytuje minerální vatě velmi dobré prostředí, které tento tepelně izolační materiál chrání proti povětrnostním vlivům a tak poskytuje velmi dlouhou životnost stavby v oblasti obvodového zdiva. Minerální vata zase na oplátku velmi povýší již tak skvělé vlastnosti cihelných bloků výrobce Wienerberger značky Porotherm T Profi. Spojení těchto dvou materiálů je velmi účinné. 

Výrobce tvrdí, že takováto cihla plněná minerální vatou nabízí skvělé vlastnosti v oblasti tepelně izolačních schopností a je vhodná pro nízkoenergetické, pasivní a i pro tzv. “nulové domy”, což jsou domy s téměř nulovou spotřebou energie. Akumulační schopnosti, které v tomto případě představuje cihelný střep, jsou jasné a tyto jsou také velmi dobrou úsporou v podobě ukládání nadbytků tepla do obvodové stěny. Jak už bylo řečeno, linka na výrobu cihel plněných minerální vatou je plně automatizovaná a tak i paletizace, balení do speciálních ochranných streč fólií a kompletní skladování včetně expedice je prováděna pomocí automatizace. 

S touto moderní cihlou je možné provádět zdění jak na maltu, tak i na lepící pěnu. Cihla Porotherm T Profi plněná minerální vatou, je vhodná pro jakýkoliv druh stavby. 

Autor článku: Pavel Hanzelín
Zdroj informací: Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Komentáře

Jarda Kříž | 14.2.2016 15:16
Nechápu, proč už na to nepřišli dávno, kombinace pevné kostry s tepelnou izolací je dokonalá cihla pro jakýkoliv dům. Já znám i cihly plněné perlitem to je také dobrá kombinace.
admin | 14.2.2016 19:50
Dobrý den, je pravda, že tato kombinace hodně zlepšuje tepelně izolační účinky při realizaci obvodové stěny domu. Cihly plněné perlitem naleznete také v naší nabídce, mají velmi dobré tepelně izolační a akumulační vlastnosti:
http://www.stavebniny-rychle.cz/1-porotherm-36-5-ti.html
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: