Mechanická odolnost sádrokartonu

Datum: 27.11.2015  Kategorie: VIDEA  Komentáře (5)

Jak hodně je odolná sádrokartonová konstrukce vůči mechanickému namáhání dokazuje video známého výrobce sádrokartonových systémů pod značkou RIGIPS.

Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - divize Rigips je známý výrobce kompletního systému suché výstavby. Jedná se o moderní kvalitní systém, nabízející prakticky jakékoliv řešení při vaší výstavbě suchou cestou. Sádrokartonový systém nabízí nejen rychlou a prakticky suchou výstavbu, ale také vysokou variabilitu a nepřeberné možnosti řešení při stavbě. 

Moderní sádrokartonové desky používané k opláštění sádrokartonových konstrukcí nabízejí základní klasické vlastnosti, dále speciální akustické desky, tzv. modré desky a sádrokartonové desky do vlhkého prostředí, samozřejmě také protipožární sádrokartonové desky. 

Jednou z vlastností sádrokartonového systému, pokud je správně namontován a jsou li použity správné sádrokartonové desky i poměrně vysoká mechanická odolnost, což dokazuje i video.

Byla položena otázka, “jde prokopnout sádrokarton”?

zdroj Youtube: Saint-Gobain Construction Products CZ a. s. - divize Rigips

Postupně je ve videu na sádrokarton vyvíjen mechanický nátlak, údery, kopance, nakonec je používáno celé tělo jako prostředek ke zbourání stěny. Ani při společném snažení dvou průměrných chlapů se nedaří příčku očividně poškodit, tak aby to na ní bylo vidět. 

A co z toho plyne? Sádrokartonová konstrukce je velmi kvalitní systém suché výstavby, a pokud je vše provedeno správně a s použitím všech doporučených komponentů, jsou pak i vlastnosti sádrokartonových konstrukcí velmi dobré a to včetně odolnosti, což dokazuje i video. 

Autor článku: Pavel Hanzelín

Komentáře

Tomáš Jirout | 29.11.2015 19:52
Tak pánové, to si děláte srandu ne? Pokud budu chtít, tak sádrokarton rozkopu jako nic.
admin | 29.11.2015 20:53
Dobrý večer, já bych to tak jednoznačně neviděl. Sádrokartonový systém může být opravdu poměrně hodně mechanicky odolný. Záleží, jak se vše provede.
Jarda | 30.11.2015 13:41
my měli sádroše u vstupu do klubu jako dělící příčku a když se to tam pak servalo, tak to rozlámali jako nic :)
admin | 30.11.2015 13:49
Dobrý den, jak jsem již uvedl v předešlém komentáři... Odolnost sádrokartonu a celé této suché stavby je závislá na způsobu montáže a dodržování pravidel a doporučených postupů, komponentů pro sádrokarton. Pokud někdo dělá větší mezery v rastrech a vynechává některé nosné a zpevňující pomocné části, tak je pak jasné, že sama o sobě to sádrokartonová deska nemůže udržet. Odolnost běžné sádrokartonové desky je závislá na rozteči nosných i pomocných konstrukcí, profilů. Lze vytvořit opravdu takovou konstrukci dělící příčky ze sádrokartonových desek, které pak odolají mechanickému namáhání jak je vidět na videu zde.
Jonavix | 2.12.2015 20:42
Sadrokarton neni beton. :)
Ale jinak super streem.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 2: