Jste zde: Stavebniny homepage > Minerální vata

Minerální vata

Minerální vata je v podstatě souhrnný název pro všechny druhy tepelné izolace ve formě vaty, či označením minerální vlny. Jedná se o tepelné a akustické izolace s protipožární odolností a jsou děleny na základní druhy různě nazvané výrobci a také podle základní druhů použitých surovin. Stále se však jedná o minerální vatu jejímž základem je minerál, tedy hornina která se technologickým postupem rozvlákňuje a vzniká tím základ tepelné izolace další sadou přísad a úprav dle výrobce. Základní druhy, názvy minerální vaty tak jak bývají používány jsou popsány níže.

Minerální vata je také známá pod názvy:

Skelná vataSkelná vata
Skelná vata je tepelná izolace vyrobená z minerálních vláken na bázi horniny z nichž vzniká také sklo, proto název skelná vata. Hornina z níž se vyrábí sklo se roztaví, rozvlákní a dalším postupem vzniká tepelná izolace skelná vata.
 Kamenná vlnaKamenná vlna
Označení kamenná vlna, nebo čedičová vlna je označení pro tepelné izolace vyrobené na bázi roztavené horniny čediče, což je vlastně sopečná vyvřelina, hornina. Kamenná vlna je velice kvalitní tepelná, akustická a protipožární izolace.