Naturoll LRR 033 tl. 50mm 10,4m2/bal

Naturoll LRR 033 tl. 50mm 10,4m2/bal

Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída A1
Tepelná izolace dle použitíŠikmá střecha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)1,50
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,033
Obsah balení (m2)10,4
Tloušťka (mm)5
Rozměr role (mm)1200x8700
Akustická izolaceano
Naturoll LRR 033 - Minerální izolace Naturoll LRR 033 je vyrobená technologií ECOSE, což je bezformaldehydová výrobní technologie zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru objektu. Tato technologie ještě více přihlíží na současný trend ekologického a zdraví nezávadného prostředí. Naturoll LRR 033 je tepelná a akustická vata v rolích, vhodná do střešních konstrukcí jako výborná tepelná a akustická izolace. Jedná se o prodyšnou a nehořlavou tepelnou a akustickou izolaci splňující vysoké nároky na akustiku, zateplení objektů, konkrétně střechy, střešní konstrukce domů a celkově objektů. Minerální vata Naturoll LRR 033 je akustická a tepelná izolace vhodná pro zateplení šikmé střechy mezi krokve a také stropů. 

Naturoll LRR 033 – technické vlastnosti:
  • Součinitel tepelné vodivosti lambda je λD = 0,033 W/mK.
  • Požární reakce a odolnost je „A1“ nehořlavý materiál.
  • Rozměr role 1200mm je přizpůsoben pro použití mezi krokve střešní konstrukce.
  • Tepelná izolace Naturoll LRR 033 je tuhá, ale zároveň pružná a velmi dobře prodyšná. 
  • Velmi dobře drží tvar a dobře vyplňuje daný prostor při použití, vkládání. 
  • Naturoll LRR 033 tepelná izolace která je v celém svém průřezu hydrofobizovaná.
  • Výroba je systémem ECOSE, což zaručuje nadstandardní vlastnosti: dobře se řeže, je bez zápachu, mnohem méně prašná a jeto tepelná izolace, která je velmi příjemná na dotyk.
  • Díky svému součiniteli tepelné vodivosti se hodí jak do nízkoenergetických, tak i pasivních staveb a dřevostaveb. 

Komentáře

Sára | 6.3.2013 15:02
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi Unirolem Profi a Naturollem. Děkuji
admin | 6.3.2013 15:18
Dobrý den, záleží jestli se ptáte globálně anebo na specifickou vlastnost. Jinak odpovím, ohledně tepelně izolačních vlastností jsou na tom obě tepelné izolace stejně, jelikož lambda - součinitel tepelné vodivosti je stejný, hodnota 0,033. Ohledně požární odolnosti jsou oba materiály řazené ve stejné třídě reakce na oheň a to "A1", nehořlavé. Obě tepelné izolace jak Naturol LRR 033, tak i Isover Unirol Profi jsou i akustické izolace a obě jsou expedovány v rolích o šíři 1200mm, dobře se řežou. Rozdíl je v tom, že Naturoll LRR 033 je vyráběn systémem, technologie výroby známým jako ECOSE, což je revoluční bezformaldehydová výrobní technologie zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru objektu. Tato technologie ještě více přihlíží na současný trend ekologického a zdraví nezávadného prostředí. Navíc je díky této technologii Naturoll LRR 033 naprosto bez zápachu, je příjemný na dotek a jeho barva je přirozená. Tím nechci a v žádném případě neříkám, že Isover Unirol Profi je neekologická a horší tepelná izolace, jedná se o velmi kvalitní a zákazníky pořád preferovanou tepelnou izolaci pro šikmé střechy, podhledy a obecně dutiny, perfektní do sádrokartonových systémů. Oba materiály mohu jen doporučit a jediný rozdíl je opravdu v moderním systému výroby ECOSE, i cena je přibližně stejná, tak je to na vás co si vyberete, oba materiály jako tepelné a akustické izolace doporučujeme.
vaclav | 25.9.2013 20:05
dobry den chtel jsem se zeptat, jestli vata od knaufu v rolich vydrzi mit svuj staly tvar i po par letech v prickach. slysel jsem ze po nekolika letech s erozpada a straci se..?
admin | 26.9.2013 07:58
Dobrý den, sice jste nespecifikoval o jakou vatu se jedná přesně, ale i tak vám mohu odpovědět, že toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Je nesmysl, aby se materiál, který je vyráběn na základě minerálů mohl jen tak vypařit. To jsou fámy.
Jakub | 14.10.2013 22:16
Dobrý den, chystám se zateplit podlahu chaty a to zespodu ze sklepa.Sklep je suchý, vata by bylá vkládána mezi trámy a celé to bude zaklopeno OSB deskami.Je dobré použít vatu od Knaufu, tedy Naturol LRR 033 či Isover Unirol Profi.Předem děkuji za odpověď
admin | 15.10.2013 07:56
Dobrý den, můžete použít obě vaty, jak Naturoll LRR 033, tak i Isover Unirol Profi. Obojí jsou jako tepelná izolace ke vkládání do podhledů a stropů vhodné. Výše je komentář, kde jsem právě na dotaz čtenářky Sáry popisoval a srovnával obě vaty. Jinak je mohu obě doporučit pro vaše účely.
Milan W. | 29.1.2014 19:33
Dobrý den, chtěl bych použít NATUROLL LRR 033 jako izolaci do stěn sloupkové konstrukce dřevostavby. Je vhodná tato v roli nebo je lépe použít jinou v deskách se stejnými parametry. Děkuji.
admin | 29.1.2014 19:59
Dobrý den, Naturoll LRR 033 je velmi kvalitní tepelná a akustická izolace, ale spíše než do stěn a příček se hodí jako výplňová tepelná a akustická izolace do stropů, podhledů a šikmých střech. Pro váš záměr bych použil nějakou čedičovou vatu v deskách, například: Isover UNI, nebo ROCKTON, také SUPERROCK, FactPlus IPB 037 a další, které naleznete zde: http://www.stavebniny-rychle.cz/kamenna-vlna.html
Eva | 30.1.2014 21:59
dobry den,chtela jsem se zeptat na zatepleni domku ktery je z ruzneho materialu hlavne z nepalene cihly.Drzela by pak fasada.A. co by bylo vhodnesi polystyren nebo vata
admin | 31.1.2014 08:00
Dobrý den, neznám další detaily a zda li máte problémy s vlhkostí, ale i tak bych u takto různorodé obvodové stěny použil spíše minerální fasádní vatu. Musíte ale použít vatu ke kontaktní fasádě, která se lepí na stěnu a kotví fasádními kotvami. Polystyren EPS fasádní samozřejmě nevylučuji, ale pro takto tvořenou stěnu, kde jsou různorodé zdící prvky bude minerální vata lepší už z hlediska prodyšnosti vaty pro vodní páry.

http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/prurez-detail-tri-d-kontaktni-fasada.jpg

Nebo je také možné realizovat provětrávanou fasádu:

http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/provetravana-fasada-prurez.jpg
Vesely | 13.5.2014 11:05
Dobrý den.Chci se poradit,jaký materiál by byl nejvhodnější ke zvukové izolaci panelového stropu.Izolovat chci ze spodu,odhlučnit místnost před vlivy z vrchního patra.tedy podhled.Děkuji
admin | 13.5.2014 12:02
Dobrý den, pokud se vám jedná o ponížení prostorového hluku, tak jakoukoliv akustickou izolaci, minerální vlnu, která má akustické účinky, což tady máme psáno u každé minerální vlny v parametrech a také si je můžete vyselektovat. Pokud se vám ale jedná o kročejový, strukturální hluk, tak to je problém, ten musí být řešen shora již ve skladbě podlahy, po které se chodí, což vy nemůžete ovlivnit. Jinak prostorovou akustiku vyřešíte jednoduše, podhledem, například ze sádrokartonu a vložením výplňové akustické izolace do tohoto podhledu. Velmi dobře to máme popsáno a vysvětleno v tomto našem článku: "Není hluk jako hluk", jsou tam i vypsané všechny vhodné izolace pro řešení akustiky, jak prostorové, tak i strukturální.
Odkaz zde:

http://www.stavebniny-rychle.cz/neni-hluk-jako-hluk.html
Romik | 6.7.2015 12:44
Dobry den.
Zatepluji strechu touhle vatou ve skladbe-16cm mezi krokve,16cm pod krokve,teda 32cm,paroteska od juty s hliníkovou reflexni vrstvou+pomocny rost cca 5cm neprovetravana mezera,nakonec zaklop s SDK.Muj dotaz.Je lepsi nechat tu vzduchovou mezeru aby hlinikova vrstva odrazela teplo zpez do prostoru,nebo tam místo vzduchu nacpat ještě 5cm další izolace?My to smysl?Dekuji.
admin | 6.7.2015 13:41
Dobrý den, pokud jde o můj názor, tak já bych šel cestou přidání té izolace. Určitě to podle mě bude mít větší účinek, nežli ta reflexní funkce parotěsné fólie.
Romik | 28.10.2015 17:40
Dobry den.
Knauf avizuje slevu 50% u izolaci bez formaldehydu.Projevi se to nejak ve Vasi cene?
admin | 28.10.2015 18:12
Dobrý den, ceny, které zde vidíte jsou již konečné, prodejní a po všech slevách. Ceníková cena Naturollu 033 je 2800 Kč/m3 bez DPH a u nás po slevě vychází cena na 845 Kč/m3 bez DPH, což je sleva z ceníkové ceny výrobce. To je mnohem více jak 50% sleva ze základní ceny výrobce. Pokud si chcete tuto informaci ověřit, tak vám sem vkládám odkaz na oficiální, platný ceník ze stránek výrobce této tepelné izolace pro rok 2015 a na straně 19. si můžete cenu zkontrolovat sám. V tl. 100 mm je cena 280 Kč/m2 bez DPH a u nás je cena ve stejné tloušťce 84,48 Kč/1m2 bez DPH. Tak si myslím, že se to v naší ceně již projevilo a to více nežli byste chtěl.

http://www.knaufinsulation.cz/sites/cz.knaufinsulation.net/files/cenik/KI-Cenik-2015.pdf
Romik | 28.10.2015 18:39
Ten cenik Knaufu jsem videl,celkem vtipne....To prece i blb ve srovnani s konkurenci vidi,ze za ty ceny by byl Knauf absolutne neprodejny....Vase ceny jsou vyborny.Ale Knauf tou akci 50% s dodatkem,ze to lidi muzou uplatňovat u prodejcu zbytecne vyrabi zmatky....
admin | 28.10.2015 19:51
Tak že další sleva na úkor prodejců? Tomu moc nerozumím, to by ji nejprve musel výrobce poskytnout také nám prodejcům. Pak by to mělo logiku. To bychom my prodejci museli tuto akci dotovat a to je nesmysl... ceny, které máme uvedeny u výrobků jsou koncové a po všech slevách, které můžeme nabídnout.
Stavby | 17.1.2018 08:21
Dobrý den, řeším zateplení podlahy na půdě cca 100 let starého domu. Na půdě je podlaha z hliněných cihel, pod tím prkna na trámech. Jedná se o zamezení uniku tepla z dolních místností.Jakou skladby by měla mít izolace? Jedná se mi především o podkladní folii a izolaci jako takovou. Zvažuje se eventuelně i varianta pochozí půdy
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 5: