Nosný překlad QPOR 1200x250x100

Nosný překlad QPOR 1200x250x100


Výrobce: Porfix
Parametry
Rozměr prvku d-š-v (mm)1200x100x250
Hmotnost kg/kus59
Druh zdiva použitý materiálpórobeton
Použití zdivaObvodové zdivo, termozdivo
Akustický prvekne
Pro tloušťku zdi (cm)10
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)0,82
Nosný překlad QPOR je stavební prvek obdélníkového průřezu pro hrubou stavbu, jeho úkolem je překlenutí stavebního otvoru v obvodové zdi a nebo nosné středové příčce stavby. Nosný překlad QPOR je vyroben z pórobetonu a betonové zálivky C20/25. Překlad je pro snadnější manipulaci vybaven manipulačními oky, tyto umožňují snadnou manipulaci s nosným překladem QPOR při využití zdvihací techniky.

Nosný překlad QPOR (PORFIX) - technické vlastnosti:
Nosný překlad QPOR je doplňkový stavební prvek určený k překlenutí stavebního otvoru v nosné obvodové zdi a nebo nosné příčce. Překlad je vyroben na základě pórobetonu se zálivkou C16/20 (B20), je použita ocelová prostorová výztuž o průměru 8mm a horní nosná výztuž, 2 průměr 8mm, dále 2 průměr 10mm a 2 průměr 12mm, dolní nosná výztuž, průměr 5mm a průměr 6 (diagonály), vložka a přísložka pro nosný překlad QPOR je z pórobetonu P3/520, který slouží k přenášení na otvory od 600 do 1200mm v nosných obvodových stěnách (konstrukcích) a také vnitřních příčkách stavby s minimálním uložením 300mm.

Nosný překlad QPOR má standardně určené uložení 300mm, pokud je potřeba překlenout stavební otvor se světlostí 2400mm je možno použití překladu o délce 2700mm s uložením 150mm, ale je třeba si uvědomit, že takovéto uložení je určeno pro nižší zatížení překladu. Nosný překlad QPOR je možné kombinovat s ostatními nosnými překlady QPOR viz nabídka varianty produktu. Docílíme tak požadované šíře překladu ve vztahu k šířce zdiva použitého na obvodovou stěnu či nosnou příčku. Pokud skládáme více nosných překladů na požadovanou šíři zdiva, ukládáme překlady tak, aby z obou pohledových stran byl pórobeton. Manipulační oka na horní straně pak svážeme pevně k sobě, tím jsou nosné překlady složené na požadovanou šíři zdiva zajištěny proti převržení.

Velkou výhodou nosných překladů QPOR (PORFIX) je to, že ihned po položení překladů nad stavební otvory na ně můžeme klást stropní nosníky, stavba se tedy nepřeruší. Nosný překlad QPOR klademe vždy výztuží směrem dolů do lepidla, zdící malty QPOR (PORFIX), směr nám ukazuje šipka na kratší straně každého překladu. Ve stejné poloze je třeba s překlady QPOR i manipulovat a skladovat je. Je potřeba s těmito překlady zacházet opatrně, jelikož musejí být použity jen nenarušené a nepoškozené nosné překlady QPOR.

Používjete na vaší stavbu vždy jen nepoškozený nosný překlad QPOR.

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: