Jste zde: Stavebniny homepage > Hrubá stavba > Zdivo > Obvodové zdivo

Obvodové zdivo

Obvodové zdivo je již podle svého názvu určeno ke stavbě obvodové zdi domu, objektu. Obvodová stěna objektu je většinou hlavní nosná stěna a jedná se také o hlavní plášť objektu a tím je obvodové zdivo.

 

Obvodové zdivo vybírejte podle vlastností které od něj čekáte a které vyžaduje váš projekt stavby domu. Obvodové zdivo je děleno především na tyto dvě hlavní kategorie:

  • pórobetonové tvárnice
  • cihelné zdivo

 

Dále je obvodové zdivo děleno podle vlastností a druhů forem, tloušťek. Další vlastnosti a dělení je například: nosné obvodové zdivo, tepelně izolační obvodové zdivo. Nejčastěji je v našem stavebnictví používáno obvodové zdivo s obecným označením "cihelné bloky", nebo "přesné tvárnice".


Pórobetonové tvárnicePórobetonové tvárnice
Pórobetonové tvárnice jsou velice často používány pro zdění hlavních obvodových stěn, důvodem je vysoký tepelný odpor a vysoký stupeň požární odolnosti, nízká objemová hmotnost a přitom vysoká pevnost v tlaku.
 Cihelné zdivoCihelné zdivo
Keramické cihly broušené a nebroušené s perem a drážkou, pro tenkovrstvé zdění i klasické zdění. Cihelné zdivo dosahuje svou kvalitou a účinky i na stavby nízko energetických a pasivních domů.