Jste zde: Stavebniny homepage > Polystyren

Polystyren

Polystyren je nejběžnější a nejčastěji používanou tepelnou izolací při stavbě a rekonstrukci, dodatečného zateplení budov, ať už v oblasti občanského bydlení, či v oblasti průmyslové výstavby. Polystyren je velice kvalitní a nejlevnější druh tepelné izolace ve stavebnictví, pro výběr můžete vybírat tuto izolaci níže v kategoriích dle druhu a dále v kategorii dle použití nad tímto textem. Po zatržení výběru dle použití vám náš elektronický obchod nabídne vhodný polystyren pro zateplení vaší stavby.

Fasádní polystyrenFasádní polystyren
Různé druhy polystyrenů vhodné ke kontaktnímu zateplovacímu systému VKZS a ETICS. Nejčastější druh používaného zateplení a tepelné izolace. Dobře zaizolovaná fasáda je základem tepelné izolace vašeho domu.
 Podlahový polystyrenPodlahový polystyren
Různé druhy polystyrenů vhodných k izolaci podlahové části domu. Jedná se o různé druhy pevnosti a odolnosti v tlaku a součinitelů tepelné vodivosti. Nejedná se o kročejový podlahový polystyren.
Extrudovaný polystyrenExtrudovaný polystyren
Jedná se o extrudovaný polystyren, což znamená vysoká pevnost v tlaku, odolnost proti mechanickému namáhání, připravenost pro styk se zeminou a vodou. To vše představuje extrudovaný polystyren.
 Tvrzený polystyrenTvrzený polystyren
Jedná se o speciální tvrzený polystyren s vlastnostmi extrudovaného, nejedná se však o extrudovaný polystyren, tvrzený má nižší pevnost v tlaku a na rozdíl od extrudovaného polystyrenu má vyšší hodnotu nasákavosti.
Kročejový polystyrenKročejový polystyren
Kročejový polystyren při použití v celkové skladbě podlahové izolace zamezí úniku kročejového a strukturálního hluku do ostatních částí budovy, zejména však jeho záměrem je zamezit úniku tohoto hluku do spodních obydlených částí pod izolovanou podlahou.
 Systémová deska podlahového topeníSystémová deska podlahového topení
Speciální deska pro podlahové teplovodní topení se systémem pro vkládání a uchycení teplovodních trubek podlahového topení. Vyrábí se normální a nebo s již PVC potahem pro zvýšení izolačních schopností Styrodesky.

Polystyren EPS je nejčastěji používaná a stále modernizovaná tepelná izolace, která má své kategorie dle použití, ale nejčastěji se jedná právě o EPS. Jako další velice používaná tepelná izolace je v našem e-shopu nabízen kvalitní, velkému tlaku odolný a samozřejmě mechanicky, fyzicky odolávající extrudovaný polystyren XPS, který výborně odolává zemině a vodě, nebo také speciální tvrzený, známý jako Perimetr, oba pro izolaci spodní stavby a také perimetrické části staveb. Jako kročejová izolace do podlahy je také používán speciální akustický elastifikovaný polystyren, který dokáže jako výborná akustická izolace absorbovat strukturální, kročejový hluk, používá se jak v bytové, tak i v průmyslové výstavbě. 

Tato nejlevnější tepelná izolace je také základním materiálem pro kontaktní zateplení budov VKZS, ETICS, kde je nejčastěji používán jako tepelná izolace polystyren fasádní a také je tento materiál používán jako podlahový stabilizovaný EPS s nopy, což je systémová deska pro podlahové teplovodní topení, známá také jako Styrodeska. Nabízíme také fasádní a podlahový moderní a velice účinný šedý Styrotherm, jedná se o speciální tepelnou izolaci s příměsí uhlíku, grafitu. To vše dokazuje, že tato tepelná izolace s výborným poměrem cena a kvalita nalézá stále své uplatnění při stavbě rodinných, bytových domů, i průmyslových staveb.