Postup při aplikaci chemické kotvy.

Datum: 8.4.2011  Kategorie: VIDEA  Komentáře (10)
Pokud hodláte použít chemickou kotvu pro bezpečné uchycení a kotvení v cihelném zdivu s dutinami, postupujte podle tohoto video-postupu.

Chemická kotva má jednu z mnoha výhod, a to že práce s ní je poměrně rychlá, většina chemických kotev totiž rychle tuhne a to je dobře, jelikož většinou chceme zavěsit na zeď zamýšlený prostředek a využívat jej hned. Chemická kotva velice dobře pomáhá přichytit pevně v dutinových zdech, ale i v běžných zdech, například betonových závitové tyče, nebo šroubovací objímky a další kotvící prostředky. Nejedná se však jen o kotvení interiérové, ale chemická kotva je využitelná i při samotné stavbě, nebo ostatních realizacích montáží. Většina chemických kotev je využívána i ve vlhkých místech. Chemická kotva bývá použita i při uchycování a montáží zábradlí, žebříků, lešení a kotevních přístřešků a střížek.

Chemická kotva je velkou revolucí v kotvení
a přichycování konstrukcí do různých druhů zdiva, ale hojně je na ní spoleh při kotvení do dutého zdiva, které je dnes využíváno stále častěji z tepelně izolačních důvodů takového zdiva.

Pokud hodláte správně aplikovat chemické kotvy, použijte kvalitní lis na chemickou kotvu. Kvalitní lis - pistole na chemickou kotvu dokáže vyčerpat veškerý obsah kartuše chemické kotvy.Komentáře

Jorgos Jerakas | 1.6.2014 09:49 | j.jerakas@seznam.cz
chtěl bych vědět do jaké hloubky jde aplikovat chemicke kotvení jedná se o pozednice které mají být ukotveny do vence přes tvárnici porotherm o v.250mm z důvovodu vytvoření spádu
admin | 1.6.2014 12:12
Dobrý den, moc jsem nepochopil váš dotaz... Chemickou kotvu můžete aplikovat přeci do hloubky jak budete chtít. Určitou roli tady samozřejmě sehraje délka aplikátoru, nic méně kolik natlačíte tolik se do předvrtaného otvoru dostane.
Václav Seeman | 12.6.2015 14:11
Dobrý den, muhu do aplikační plastove dutinky vložit vrut a po zatuhnutí dotáhnout?
admin | 13.6.2015 08:12
Dobrý den, jasně že jo, jen aby byl dostatečně dlouhý v hmotě chemické kotvy. Nedokáži říct kolik, ale prostě aby nebyl krátký, stejně tak jako byste dával krátký do dřeva. Záleží co to bude držet. Chemická kotva je poměrně dobrá a hodně ta hmota unese.
Lippl | 5.5.2016 12:47
Dobrý den, je vhodné použít chemickou kotvu pro výplň svislé praskliny na cihlovém zdivu? Šíře praskliny je cca 5 až 15mm. Jakým způsobem kotvu natlačit do maximální hloubky? Děkuji.
Pepa Helešic | 19.5.2016 23:49
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by mi ta chemická kotva udržela bojler na 150 litrů, mám stěnu totiž z dutých cihel, tak si nejsem jistý. Děkuji
Pavel Brož | 25.6.2016 20:38 | pavelbroz@email.cz
Dobrý den, záleží na síle stěny a z jakých dutých cihel, ale obecně lze říci, že za použití dostatečného průměru závitové tyče v kombinaci s ocelovým sítkem to unese jako nic. Hlavně při vrtání nepoužívejte příklep. Tím zbortíte vnitřky cihly. Kdyžtak mi písněte na email.
František Huml | 3.6.2016 08:45
JAK SE POSTUPUJE PŘI ZAVĚŠENÍ BOJLERU
Pavel Brož | 25.6.2016 20:40 | pavelbroz@email.cz
Dobrý den, zkuste napsat trochu více. Minimálně sílu a materiál stěny a objem bojleru
Lukáš Míšek | 23.1.2020 17:33
Dobrý den, mám dotaz - budu zavěšovat bojler 125 litrů na zeď (příčka) z dutých cihel - tloušťka zdi - 10cm. Je možné do dutinu vyplnit chemickou kotvou, a prostrčit skrz zeď závitovou tyč M16, kde z jedné strany bude pásovina v rozteči děr a z druhé na závitové tyče zavěsit bojler? Nebo je nutné dávat i nějaké to sítko jako výztuž do díry? Děkuji
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: