Jste zde: Stavebniny homepage > Sádrokarton

Sádrokarton

Sádrokarton je již delší dobu součástí stavebního trendu a to jak v systému průmyslových staveb, tak i v systému rodinných staveb a bydlení je dnes sádrokarton nepostradatelný. Sádrokarton je v podstatě oproti běžnému systému suchá stavba a jelikož se jedná o jak už název napovídá o sádrokarton, je jasné že se jedná o hlavní části: sádru a papír, naprosto nezávadné materiály vůči přírodě a lidskému organismu.

 

Sádrokarton vždy byl a bude velice jednoduchým stavebním systémem, kde za pomocí desek ze sádrokartonu a potřebných komponentů je vytvářeno spoustu stavebních částí domu. V administrativních budovách nalezl sádrokarton svou pevnou pozici při dělbě velkých prostor na mnoho menších částí, tyto lze opět demontovat a měnit dle libosti bez větších zásahů a poškození hlavních částí objektu, tuto výhodu vám umožní sádrokarton.

 

Sádrokarton je promyšlený stavební systém a lze s ním řešit například tyto části domu:

  • stavba koupelny
  • podhledy a záklopy šikmých střech (šikminy)
  • předsazené stěny a příčky mezi prostory s dveřmi i bez
  • stropní a střešní systémy
  • systém suché podlahy

 

V systému sádrokarton lze pohodlně řešit rozvody elektrické energie, vody, odpadu a ostatní rozvody v domě. Navíc je sádrokarton svými druhy odolný jak proti vodě a tím pádem plísním, tak i vyniká sádrokarton svými požárními odolnostmi. I přesto že se jedná o sádrokarton, jsou v jeho systému i pevnostní řešení pro namáhaná místa v domě.

 

Sádrokarton je dobrou volbou při stavbě vašeho domu.


Sádrokartonové deskySádrokartonové desky
Sádrokartonové desky, neboli SDK desky pro realizaci suché stavby. Sádrokartonové desky běžné do sucha, vlhka a protipožární sádrokartonové desky, tvrzené desky SDK.
 Sádrokarton profilySádrokarton profily
Tato sekce nabízí veškeré potřebné sádrokartonové profily k vytvoření a realizaci sádrokartonové konstrukce pro následnou montáž sádrokartonových desek.
Sádrokarton příslušenstvíSádrokarton příslušenství
Veškeré potřebné příslušenství pro realizaci sádrokartonového systému, komponenty SDK, prvky pro uchycení lišt a desek do rastrů. Pásky pro sádrokartonový systém. Šrouby pro sádrokartonový systém.
 Sádrokarton tmelSádrokarton tmel
Tmely na sádrokarton jsou neodmyslitelnou součástí dokonale hladkého a souvislého povrchu sádrokartonového systému. Tmely na sádrokarton jsou děleny do základních stěrkových tmelů a finálních tmelů.

Sádrokartonový systém nahrazuje dřívější složité řešení stavebních částí, sádrokarton umožňuje neustále měnit prostory a jejich strukturu. Sádrokarton je velmi důmyslné řešení používané po celém světě již řadu let. Nabízíme vám kvalitní sádrokarton a součásti sádrokartonového systému.