Sádrokartonová deska RBI do vlhka 12,5mm

Sádrokartonová deska RBI do vlhka 12,5mm

Sádrokartonová deska RBI do vlhka tl. 12,5mm plocha 2,5m2, formát 1250 x 2000 mm.

 

Deska RBI do vlhka, jejímž základem je sádrové jádro, je impregnované proti vlhkosti a tím je deska odolnější proti vlhkému prostředí, koupelny a sprchy. Sádrokartonová deska je na celém svém povrchu a také delších hranách opláštěná speciálním kartonem a je připravená svou konstrukcí do větší vlhkosti, většinou je zelená.

 

Použití sádrokartonová deska RBI do vlhka:

  • obklady stěn v koupelnách a sprchách
  • stropní podhledy
  • předsazené stěny
  • dělící příčky
  • šikminy
  • záklop tepelné izolace

 

Sádrokartonová deska RBI do vlhka, najde využití všude tam, kde dle stavebních norem je povinnost použít materiály s odolností vůči vlhkosti.

Komentáře

Karel Jíra | 20.5.2010 15:49
Zdravím,
chci se podělit o zkušenost. V přístavbě RD jsem udělal koupelnu. Vše bylo v pořádku do doby, než jsem nahodil strop, protože mi to celé opadalo. Tak jsem si na to pozval odborníka s domněním že to bude v pohodě. Ale co se nestalo… mítka opět opadala. Barák máme hned u cesty, tak si nejsem jistý jestli to nezpůsobuje provoz na silnici, ale přijde mi to jako blbost, protože v jiných místnostech v baráku jsem tento problém neměl. Nevěděl jsem jak to vyřešit. Nejdřív mě napadl polystyren, ale bál jsem se plísně. Nakonec jsem dal na radu odborníka a použil sádrokartonové desky GKB-I do vlhka. Byla to rada k nezaplacení, Navíc se do sádrokartonu dají zabudovat bodovky led diody, takže koupelna je nádherná.
admin | 23.5.2010 20:48
Vaše volba byla správná, tento systém je zcela běžne v dnešní době používán, navíc sádrokartonová deska GKB-I do vlhka je běžně používána do vlhkých míst v objektech jako jsou koupelny atd. SDK deska tohoto typu je impregnovaná a tím je jádro chráněno proti vnější vlhkosti. Navíc pomocí sádrokartonového systému je možno provádět různé podhledy a tím i zabudovávat světelné systémyv dnešní době moderní v rodinných domech i administrativních budovách.
pavel | 15.1.2011 12:10 | pavelvestec@seznam.cz
chci se zeptat chci tepelně zaizolovat část pokoje dvě rohové zdi chci použít tepelnou izolaci 4cm a sádrokartonovou zed přes to udělat dole je puvodní zed trochu vhlká chci použít sádrok. do vhlka mám před konečnou montáží sádrok. dát ještě na tepel. izolaci nějakou folii jako parozábranu?? mátě někdo nějaké skušenosti,??
admin | 16.1.2011 11:37
Osobně bych to takto vůbec neřešil, jakmile je tam vlhkost, tak se musí počítat s tím, že tato vlhkost musí někam odcházet a pokud tu vlhkost ještě zavřete sádrokartonem, bude se více kumulovat, jelikož bude menší prostor pro vysychání. Navíc, i když použijete sádrokartonovou desku do vlhka, tak budete mít problém. Sádrokartonová deska do vlhka GKB-I je impregnovaná proti vlhku z venčí a občasnému postříkání vodou. Pokud ji použijete jako záklop, tak se do ní neustálé vnitřní vlhko nakonec dostane a časem se sádrokartonová deska znehodnotí a vniknou plísně. Pokud tam dáte parotěsnou fólii, nepomůžete tomu, vlhkost se sice toliko nedostane do sádrokartonové desky, ale bude v tepelné izolaci a v prostoru mezi zdí a SDK deskou, bude to dělat neplechu a nakonec se to celé bude muset předělat, asi vás moc netěším, ale já vůbec nedoporučuji tam předsazenou tepelně izolovanou stěnu realizovat. Pokud ta původní stěna vykazuje vlhkost, je třeba, aby ta vlhkost měla kam odcházet. To je hlavní věc, jinak budou vznikat plísně, jestli už je tam nemáte, záleží na množství vlhkosti a vysychání.
skorp | 23.3.2014 18:59
Zdravím,mám podobný problém jednu stěnu mám vlhkou , oklepal jsem jí na cihlu. Má smysl dát sádroš třeba do vlhka s drobným odstupem pro dýchání a udělat malé mřížky dole a nahoře má to nějaké řešení?
admin | 24.3.2014 08:06
Dobrý den, samozřejmě by se takto jednalo o odvětrávaný záklop, ale co to zateplení? To tam musíte také dát. Tak že bych doporučoval to provést klasicky jako je provádí provětrávaná fasáda. tepelná izolace, minerální vata, pak odvětrávaná mezera a pak teprve záklop. Větrací mřížky, dostatek tak, aby se stíhala vlhkost odvětrávat.
Bohouš | 22.2.2012 23:43
Dobrý den,můj dotaz. Bydlím ve starším rod. domku který nemá izolaci proti vlhkosti. chtěl bych v koupelně která je v přízemí,použít na obložení stěn sádrokarton a na něj nalepit keramické obklady. Můžete mi dát nějaké doporučení jak provést a čeho se vyvarovat? Děkuji za odpověď.
admin | 23.2.2012 09:00
Dobrý den, nevím jestli píšete o té izolaci v souvislosti s nějakou vlhkostí, kterou v inkriminovném místě máte a nebo ne? Ohledně lepení SDK desky je důležité vědět na co se bude lepit, nebo jinak kotvit do zdí. Proč budete používat SDK desky na obklad stěn a na jaký druh zdiva se budou lupet SDK desky. Jinak je třeba vědět, že Sádrokartonová deska GKB-I do vlhka 12,5mm je opravdu do vlhka, neznamená to ale, že je do vody, občasné potřísnění vodou jí neublíží, ani běžná vlhkost vznikající v koupelnách a obdobných místech. Nesmí to však být trvale mokré prostředí, nebo extrémně vlhké s vysokým rosným bodem, deska je impregnovaná do vlhka a jádro je sádrové, impregnovaný je povrch desky, kartonový povrch SDK desky. SDK desky se dají lepit na zdivo lepícícm tmelem třeba: Super lepící tmel FIX ALL od soudalu, náš článek i s videem to předvádí: http://www.stavebniny-rychle.cz/super-lepici-tmel-fix-all-od-soudalu-prilepi-vsechno-a-na-co-chcete.html a obklady můžete po napentrování SDK desky lepit klasicky a nebo obdobným způsobem, jen bych pak použil flexibilní spárovací hmotu ohledně pružnosti desek SDK, aby se spárovačka nevylamovala ze spár časem. Já osobně bych i obklady lepil nějakým flexibilním lepidlem. SDK desky bych pro jistoto ještě kotvil do stěn na hmoždinky.
Atik | 17.3.2012 17:35
Chci se zeptat zda je možné využití sádrokartonu do vlhka pro venkovní obložení zahradního domku, kdy na sádrokarton může občas pršet boční deště. Pokud ne, prosím máte nějakou radu.
Děkuji Atik
admin | 18.3.2012 08:27
Dobrý den, Sádrokartonová deska GKB-I do vlhka 12,5mm je do vlhka, někdy těch pár stříkanců nevadí, ale moc vody už samotná impregnace nezadrží, je také důležité, jaký bude povrch, asi tam, nebude jen ta sádrokartonová deska a na ní nic že? Pokud bude mít nějaký další povrch, který bude také vodě odolný a desku proti množství přímé vodě ochrání, tak si myslím, že Sádrokartonová deska GKB-I do vlhka 12,5mm může být pro tento účel použita.
Johny | 5.4.2012 13:39
Dobrý den, plánuji použít GKB-I do vlhka 12,5mm na příčku oddělující koupelnu a kuchyni v dřevěné chatě, kde budou z jedné strany obkladačky a z druhé strany nějaký dřevěný obklad. Musím kvůli vlhkosti spoje desek nějak tmeli, když nebudou vidět? Děkuji...
admin | 5.4.2012 20:56
Dobrý den, Sádrokartonová deska GKB-I do vlhka 12,5mm je impregnovaná do vlhka, ale pokud nebudou spoje tmeleny a desky SDK spojeny neprodyšně, je možné, že vlhkost bude procházet spoji mezi deskami. Pokud Vám to nevadí, nic se neděje, ale pokud by se vlhkost neměla dostat skrze stěnu z desek, pak je potřeba desky spojit tak jak se to dělá v koupelnách, tmelem, který je k tomuto určený, sádrokartonový tmel.
Martin | 14.5.2013 13:36
Dobrý den mám pod domkem malý původní sklípek cca 1,5 na 2,5 m. Jedná se o původní sklep přístupný zboku domu, který je pod základovou deskou, tedy pod izolací domu. Sklep ale není izolovaný od okolní půdy. Dům stojí na písku, takže vyloženě mokro ani voda se do sklepa nedostane. Nyní jsem otloukl ve sklepě omítku, neboš se jižolupovala a plesnivěla. Zvažuji jak stěny opravit, aby bylo sklep možno využívat. Zvažuji buď nějakou sanační omítku, ale bylo mi porazeno stěny sklapa obložit deskami. Nevím zda SDK napadlo mne např cetris desky, do kterých bych navrtal větrací otvory. Můžete mi na to sdělit nějaký názor. Děkuji
admin | 14.5.2013 15:55
Dobrý den, ano je to také řešení, pokud nechcete provádět zedničinu, tak si stěny obložte, například zde tento produkt Sádrokartonová deska RBI do vlhka 12,5mm je vhodná do vlhkého prostředí, snáší se dobře s vlhkem. Jen je třeba si uvědomit, že SDK deska tohoto typu je křehká, tak nevím k čemu se bude sklep využívat, ale musíte s tím počítat, jinak je to celkem jednoduché na vytvořené rastry uchytíte desky SDK a následně je můžete upravit dle svého. Také je možné použít OSB desky do vlhka, což je poměrně stejně jednoduchá montáž, desky jsou odolné vůči vlhkosti a navíc jsou velmi odolné u mechanicky oproti sádrokartonu.
Martin | 17.6.2013 19:49 | cudkar152@seznam.cz
Dobrý den
Plánuji zbourat jádro v panelovém bytě.Je možné použít tyto desky,pokud z jedné strany bude koupelna a z druhé kuchyň kde bude zavěšena na deskách linka ?
admin | 17.6.2013 20:25
Dobrý den, pokud bude správně provedená konstrukce, tak se klidně může na takto správně vytvořenou konstrukci pověsit klidně i nábytek. Desky jsou vhodné do koupelny a kuchyně, Sádrokartonová deska RBI do vlhka 12,5mm jsou sádrokartonové impregnované desky do vlhka.
Martin | 17.6.2013 20:44
Děkuji za rychlou odpověď.
Mám stropy vysoké 2650mm, prodávají se tyto desky i v těchto rozměrech ?
admin | 18.6.2013 08:08
Dobrý den, to bohužel ne, máme v nabídce pouze produkci výrobce a to je formát sádrokartonové desky 1250x2000mm. Ale není problém SDK desku nastavit, je to poměrně jednoduchý úkon při realizaci sádrokartonové konstrukce.
Gabriela | 20.6.2013 09:49
Dobrý den.
Můžete mi poradit.Mám starší domek a na zdi je vidět vlhko.Chtěla bych to řešit tak,že by jsme omítku otloukli na cihle a potom obložili sádrokartonem na vlhkost,udělali větrací otvory dole i nahoře.Myslíte,že by to pomohlo,nebo poraďte jak to udělat.Vlhkost se ukazuje do výšky asi 30 cm.My by jsme chtěli obložit celou zeď.Moc děkuji Gabriela
0
admin | 20.6.2013 13:25
Dobrý den, je to jeden z postupů, předsazená stěna SDK v interiéru zajistí odvětrávání stěn v interiéru. Máte to dobře promyšlené, použijte tuto sádrokartonovou desku, je do vlhka. Ještě se to dá řešit OSB deskami, ale je to to samé, musejí být do vlhka a to máme v nabídce vlevo v menu.

Postup jak vytvořit předsazenou stěnu v interiéru je zde i s videem: http://www.stavebniny-rychle.cz/predsazena-stena-v-interieru-postup-pri-montazi.html
Pavlína | 17.9.2013 10:09
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat... bydlíme v podkroví, nad schody, které vedou z balkonu domu nahoru do podkroví máme sadrokarton... Ale bohužel se nám tam sráží teplý vzduch, který proniká dveřmi a studený vzduch zespodu... Na sádrokartonu se nám tedy v zimě tvoří jinovatka a na jaře plíseň... :( Nyní jsme oškrábali malbu a nevíme co dál... myslíte, že bysme sádrokarton mohli nahodit omítkou? Upřímně se nám ho nechce sundavat...
admin | 17.9.2013 15:30
Dobrý den, já si to několikrát přečetl, ale pořád si to nedokáži představit. Nic méně váš problém se jmenuje rosný bod. Tento problém musíte řešit zateplením, tedy takovým, aby se nesrážela voda ze vzduchu na ploše interiéru. To že to omítnete nezmění nic na tom, že se ta voda bude objevovat ve formě kondenzátu dál. Přečtěte si tento náš článek na našem druhém webu a myslím, že vše pochopíte, jsou tam i příklady: http://www.tepelna-izolace.cz/kondenzace-vlhkosti-a-stavebni-konstrukce.html
Petra | 18.9.2013 13:44
Dobrý den, chtěla by jem se zeptat na možnost úpravy umakartového jádra pomocí sadrokartonu, co za materiál by jste doporučili a postup?
admin | 18.9.2013 18:23
Dobrý den, váš dotaz je položen tak nahrubo, že mu moc nerozumím, moc se omlouvám... Chcete aplikovat SDK systém na umakartové jádro? Lepší je vybourat staré jádro, realizovat pórobetonové příčky a pak je obložit nějakým obkladem, nebo můžete vytvořit po vybourání příčky ze systému SDK, nebo nalepit SDK desky do vlhka na vyzděné příčky z pórobetonu atd.

Postup příčky z SDK systému, články a vide na našich webech:
1) http://www.tepelna-izolace.cz/sadrokartonova-pricka-postup.html
2) http://www.stavebniny-rychle.cz/izolace-sadrokartonove-pricky-isover.html

Postup zdění z pórobetonových příčkovek:
1) http://www.stavebniny-rychle.cz/zdeni-nenosnych-pricek-porfix.html
Jirka | 1.12.2013 21:41
Dobrý den, můj problém : Koupil jsem starší RD. Obvodové zdivo tl. 80cm většinou kámen. Dvě stěny v jedné místnosti mám stále vlhké, v zimních měsících nejvíc i když se topí. Vlhkoměr v místnosti ukazuje cca 45 - 55%. Myslím, že je tu vysoko spodní voda. Chtěl bych cca 15cm před onou zdí postavit novou příčku z příčkovek a nebo udělat novou stěnu z impregnované SDK desky. Dole bych udělal dva větrací otvory a to samé u stropu z meziprostoru na půdu aby se mezi stěnami nekumulovala vlhkost, ta by měla odcházet "odtahem" na půdu. Co by jste mi poradil, příčku z porfixu nebo impregnované SDK desky? Snad by se ta vlhkost nepřenesla na tu novou stěnu když bych použil systém "komínu" na odvětrávání .. Děkuji za radu
admin | 2.12.2013 08:43
Dobrý den, Sádrokartonová deska RBI do vlhka 12,5mm je schopná odolávat vlhkosti a občasné vodě ve formě stříkanců, nejedná se o vodotěsnou sádrokartonovou desku, ale o SDK desku do vlhka. Vámi zde psaná vlhkost vzduchu je zcela normální. ten problém bude v těch zdech a asi jak píšete vlhkost ze spodní stavby. To řešení co tady popisujete by mohlo opravdu pomoct, je to podobné systému odvětrané fasády a odtah by měl opravdu vlhkost odvádět pryč. Já osobně bych použil sádrokartonový systém s deskami SDK do vlhka. Už i jen z toho důvodu, že systém SDK dává lepší možnosti co se týká případné změny a také vám umožní kumulaci tepla do obvodové stěny. V případě použití příčkovek z pórobetonu tato možnost bude daleko menší a přeci jen nakumulovaná obvodová stěna z kamene je velmi dobrým dlouhodobým zdrojem tepla pro interiér.
Karel | 3.1.2014 12:37
Karel/3.1.2014
Dobrý den.
Chtěl bych poradit.Chci nalepit sádrokarton přímo na starou omitku v 1 poschodí starého domku.Ale někde jsem četl,že se bude tvořit za sádrokartonem plíseň-nejvíce mám obavu z obvodových zdí- 60 cm silných z vepřovic.Momentálně se plíseň netvoří ale kdybych stěny uzavřel sádrokartonem,nevím,jak by to dopadlo. Aby mezi sádrokartonem a zďí nevznikl tepelný most.Nechce se mě okopávat a znova omítat,chtěl bych suchou cestou .
Děkuji za dobrou radu
admin | 3.1.2014 17:05
Dobrý den, tady opravdu hodně záleží na stavu stěn, ale pokud můžou dýchat ven, tak by to neměl být problém je z vnitřní strany obložit SDK deskami. Většinou u takových silných stěn bývají problémy naopak, když se uzavřou z vnější strany zateplením, pak se vlhkost, která normálně stíhala odcházet ven objeví uvnitř, na vnitřní straně obvodové stěny. Ve vašem případě by problém být neměl. Tepelný most by vznikat neměl, tedy jestli jste spíš nemyslel rosný bod..., tepelný most je něco jiného, ten vzniká tam, kde se konstrukce celá zateplí a nechá se tam nezateplené místo, nebo nějaká nezateplená, nebo málo zateplená část, která dobře vodí teplo, pak tam v tom místě jsou tepelné ztráty, nazývané právě jako tepelný most. Už jsem také jednou o tomto systému obložených stěn sádrokartonem slyšel (dělají se takto i akustické a tepelně izolační předsazené stěny). Ten kdo to řešil a také bez vložené tepelné izolace, vaty obložil stěny SDK deskami, ale na sádrokartonové profily, rastry, které šrouboval do těch stěn a tím pádem tam vznikla funkční odvětrávaná mezera mezi sádrokartonovou deskou a stěnou. Dole u podlahy vykroužil 5cm průměr díry a dal tam větrací mřížky, stačí tak dva na každou SDK desku dole a také nahoře a je to odvětrané, ale to byl právě případ, kdy se vnitřní strana obvodové stěny obkládala sádrokartonem a ta stěna byla z vně uzavřená kontaktním zateplovacím systémem (polystyren). Proto se to takto pro jistotu odvětrávalo.
Blanka Dvořáková | 14.4.2014 20:08
Dobrý den, potřebuji poradit. Jak by se dal udělat sprchový "kout" přidělaný na volnou zeď - ne do koutu. Děkuji za radu.
admin | 15.4.2014 07:53
Dobrý den, to půjde asi těžko, jelikož sprchový kout je kout, tak musí být v koutě (rohu, kde se stýkají dvě stěny).
Ivan | 27.5.2014 07:40
Dobrý den, mám dotaz ohledně vytvoření předstěny ze SDK do vlhka v koupelně. Tato předstěna je vytvořena na obvodové zdi(severní strana), zeď je suchá je v patře(45cm). Chci se zeptat zda se mi pára bude kondenzovat za touto konstrukcí pokud tato celá stěna bude natřena hydroizolací a na tuto předstěnu na další navazující stěny bude pod stropem natažena parofolie. Popřípadě pokud poradíte jiné řešení.
Děkuji
admin | 27.5.2014 07:55
Dobrý den, pokud bude zachován správný postup, tak s vlhkem problémy nebudou.
Pavel | 13.9.2014 17:05
Dobrý den, máme postarší rd. Mokré steny asi 80cm od země v místnostech,které chceme zvelebit. Jak už bylo psáno výše, naimpregnovane sádrokartony a odvětrávací otvory nahoře a dole by tomu mohly prosím pomoci proti zničení či držení vlhkosti mezi sdk a zdi? Pokud ano,jakou vzdálenost by jste prosím doporučoval? Děkuji za odpověď.
admin | 14.9.2014 08:24
Dobrý den, ohledně tohoto vám nabízím k přečtení dva naše články, které předsazené stěny a jejich montáž detailně popisují: http://www.stavebniny-rychle.cz/predsazena-stena-v-interieru-postup-pri-montazi.html
http://www.tepelna-izolace.cz/predsazena-stena-v-interieru-vnitrni-zatepleni.html
Ohledně otvorů a jejich počtů či vzdáleností od sebe bych asi na jednu desku SDK vytvořil 3 otvory (průměr 5cm) dole i nahoře. To je můj názor.
Míra | 27.9.2014 19:20
Dobrý den, je možné nalepit sádrokartonové desky do vlhka na stávající obklady do koupelny a potom na sádrokarton nalepit další obklad? Popřípadě jakým lepidlem lepit sádrokarton? Děkuji za odpověď.
admin | 28.9.2014 10:13
Dobrý den, podle mě ano, pokud se použije správné lepidlo, tak to takto lze řešit také. Například toto lepidlo by to mělo zvládnout: Lepidlo a tmel v jednom T-REX Power
http://www.stavebniny-rychle.cz/lepidlo-a-tmel-v-jednom-t-rex-power.html
Nemám to ale vyzkoušené.
Asi bych hledal někde v této řadě lepidel: http://www.stavebniny-rychle.cz/index.php?sec=adv_search_results&search_type=normal&lang=cz&key_words=T-REX&x=0&y=0
Milan Doležel | 13.3.2015 16:09
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na možnost použití sádrokartonu na chatě. Jedná se o uzavřený, nezateplený a nevytápěný přístavek. Sádrokarton by byl upevněn na trámcích se vzduchovou mezerou(z venkovní strany dřevěný obklad)+hydroizolace a keramický obklad. Používání sprchy pouze v období jaro-podzim max. několikrát za měsíc. Nebo je vhodnější použít OSB desku do vlhka s nátěrem např. Jachtlakem?
Děkuji za odpověď.
admin | 13.3.2015 19:14
Dobrý den, řekl bych, že SDK deska do vlhka bude vhodnější, je impregnovaná a připravená fungovat v koupelně. Samozřejmě, že se tady bavíme o vlhku, nebo občasném postříkání desky, ne trvalému máčení. Je to sádrokartonová deska, určená do vlhkého prostředí, nikoliv do vody. Běžně se tyto desky používají do kopelnových sprchových koutů a to že ji občas polejete sprchou jim neublíží, pokud nebudou trvale pod vodou.
Tony | 16.3.2015 13:59
Dobry den muzu nalepit sadrokartonove desky RBI na umakartove jadro koupelny a pak to oblozit obkladem
dekuji Tony
admin | 16.3.2015 14:39
Dobrý den, proč ne, jen to celé musí být stabilní, jinak by vám obklad mohl praskat a to minimálně ve spárách. Já bych to neriskoval. Pokud jádro není stabilní a plochy se prohýbají i byť jen maličko, mohl by to být a zpravidla bývá problém. Navíc bych se bál po celkovém zatížení SDK deskami a obkladem, aby to celé ten umakart vydržel. Teoreticky to lze provést, ale bál bych se pak v době užívání výsledku.
Floyd | 23.3.2015 12:29 | D.Floyd@seznam.cz
Dobrý den, chci se zeptat, mám starší RD a v kupelně je keramický obklad až do stropu na všech zdích. Přemýšlel jsem, žebych na tyto zdi připevnil SDK do vlhka,na profily, v neziprostoru vedl vodu a elektřinu, snížil strop a místama natáhnul nový obklad (sprchový kout apod.) Myslíte, že je to dobrý nápad? Díky.
admin | 23.3.2015 15:35
Dobrý den, tak teoreticky by to šlo, ale ten rastr pro SDK desky by musel být vytvořen tak, aby se desky neprohýbaly, jinak by obklad pak popraskal.
Martin | 1.4.2015 11:37
Dobrý den
Dotaz zní takto: sprchový kout ytong, obklad skleněné dveře nahoře mezera 3 Cm pak překlad , cca 10cm nad mezerou bude sadrokarton. Když je tam ta mezera, mohu i strop odložit odkladem , aniž by časem odpadl? Bude na flexi lepidle. Odvětrání v dřevěné chatě bude řešeno tou mezerou a automatickým ventilatorem s vlhkost ním číslem skrz stěnu v předsíni. Strop je totiž jen kolem 228 a nad sadrokarton (cca 220 vysoko ) se žádné od větrání přímo nevejde. Děkuji
admin | 1.4.2015 12:09
Dobrý den, já vám mohu jen potvrdit, že se obklad na sádrokartonovou desku lepit dá, musí se jen penetrovat plocha SDK desky a použít správné lepidlo. Ve vašem případě se navíc bude jednat o nenamáhanou část na stropě a tak bych v tom neviděl problém. Samozřejmě tady hraje roli hmotnost obkladu, ta také ovlivní přídržnost. Jde tady také o tu vlhkost, pokud by byla trvale nadměrná, tak to může být časem problém.
zdenka | 7.5.2015 12:21
Chci Vás upozornit, že pokud zavřete vlhkou stěnu čímkoli, tak se Vám ta vlhkost posune nad obklad, třeba až do patra nad tím. Jestli máte mokré nebo vlhké zdivo, tak zkoumejte podzákladí, a řešte to větranou podlahou, ale ne v rámci prostoru místnosti, ale do komína nebo jiného odvětrání nad střechu.Také nasávání vzduchu by nemělo být z místnosti, aby jste si neodváděli teplo z místnosti. Podívejte se na cad detaily, třeba tam něco bude.
Jiřina | 5.10.2015 13:39
Dobrý den, lze z těchto desek udělat venkovní podhled - tzn. pod střechu, kde přesahuje zeď a normálně dát omítku, zabudovat tam bodovky? Nebo mi můžete doporučit jiné desky? Nechci dřevo. Děkuji
admin | 5.10.2015 16:18
Dobrý den, Sádrokartonová deska RBI do vlhka, je určena do míst, kde bude vlhko, snese i občasné to postříkání vodou, ale neměla by být trvale ve styku s vodou, jinak se poškodí. Pokud tyto podmínky dodržíte, tak ji můžete klidně použít.
Petr Novák | 1.11.2015 17:46
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak je odolná sadrokartonová deska proti vlhku a chladu. Jedná se o klasickou bílou desku. Zda na chodbě kde se netopí nebude dělat chlad a vlhko desce problém. Děkuji
admin | 1.11.2015 18:44
Dobrý den, takto z vašich informací se to nedá jednoznačně posoudit. Že se na chodbě netopí neznamená, že tam nebude například 15°C (prostupující teplo z okolních, sousedních, vytápěných prostor), což běžné sádrokartonové desce vůbec nevadí, nevadí jí ani nižší teploty. Vlhko, opět musím dodat, že je vlhko a vlhko..., jaké vlhko tam budete mít a proč by tam mělo vlastně být? Máte nějaké problémy s vlhkostí v chodbě. To by chtělo tedy vyřešit, jinak budete mít za chvíli problémy s plísněmi a to je větší problém nežli jakou SDK desku použít. Výrobce píše u běžné sádrokartonové desky RB vlastnost ohledně vlhkosti, že vyrovnaná vlhkost běžné desky SDK je při teplotě 20°C a 65 % relativní vlhkosti. Toto je uvedeno v technickém listu u běžné SDK desky RB. Pokud ale počítáte s vysokou, trvalou, častou vlhkostí, jako je v koupelnách a kuchyních či v místech kde jsou bazény a sauny, tak doporučuji použít impregnovanou sádrokartonovou desku do vlhka, což je tato co jste u ní napsal dotaz: Sádrokartonová deska RBI do vlhka.
Renata Vyšínová | 11.2.2016 20:28
Dobrý den, máme starý kamenný dům a během letošní zimy se z jednoho kouta rozšířila plíseň z vlhka na celou jednu zeď pokoje, vzhledem k tloušťce stěny nelze tuto podříznout - chtěli bychom dát na rošt vlhku odolnou SK desku - aby za ní zůstal prostor na pohyb vzduchu - kolem stěny vedou trubky topení, tak by teplý vzduch byl... samozřejmě počítáme s otlučením omítky a ošetřením proti plísni. Doporučujete takový postup, vydrží to sádrokarton?
admin | 11.2.2016 23:24
Dobrý den, Sádrokartonová deska RBI do vlhka je určena do prostředí, kde je vysokyé procento vlhkosti. V tom tedy problém nevidím. Můžete ji tedy v takovém prostředí použít. Já bych se jako další a hlavní opatření snažil odstranit zdroj vlhkosti.
Miloš Rozkošný | 16.3.2016 12:59 | milosrozkosny@seznam.cz
Dobrý den, na chalupě budeme pokládat novou vinylovou plovoucí podlahu podlahu na OSB desky. Pod deskama bude minerální vlna a mezi vlnou a hlínou bude vzduchová mezera. Celý systém bude ležet na betonových pasech 10 cm vysokých Vzduchová mezera). Lze použít sádrové desky jako nosný prvek pro tu minerální vlnu?
admin | 16.3.2016 19:07
Dobrý den, SDK desky u kterých jste napsal komentář, nejsou nosným konstrukčním prvkem. Pokud tedy neponesou hmotnost, nebo na ně nebude vyvíjen tlak, tak nevidím problém. Ohledně použité minerální izolace předpokládám, že se bude jednat o tvrzenou podlahovou minerální vlnu. Pokud na ní bude přímo ležet roznášecí vrstva z OSB desek, tak se nesmí jednat o výplňovou minerální vlnu. Tato nesmí být použita v zatížené konstrukci.
Václav Písek | 12.5.2016 07:31
Je vhodný zelený sádrokarton 16mm na podhled strop ,zdivo kámen žula. Strop opadaný rákos. Prostor vstupní místnost málo větraná.Sádrokarton by byl montován na profilové nosníky kotvené na stropní trámy.
Josef Járos | 2.10.2016 17:43
Prosím o radu zda na holé smíšené cihla,kamen stěny lze dát impregnovaný sádrokarton, na něj nalepit dlaždice.Pro rychlejší stavbu koupelny na statku.
Vojtěch Zemánek | 31.10.2016 09:18
Dobrý den, je vhodná modrá sádrokartonová deska RBI na strop do místnosti s interiérovým bazénem se slanou vodou? Je vhodné instalovat parozábranovou folii nad sádrokartonovou desku do stropního systému, nebo pod ní? Děkuji za odpověď.
Zdeněk Zahrádka | 30.11.2016 23:58 | zdenekzahradka@seznam.cz
Dobrý den,

mám stejný problém s vlhkostí zdí, solné výkvěty, chybějící hydroizolace.. Chci se zeptat zda je lepší udělat větrací otvory do nezateplené předstěny ze sádrokartonu nebo udělat větrací otvory (třeba jen 2 dole a 2 nahoře) do nosné stěny - z druhé strany je garáž, ze které se dají ty roury vyvést ven. Děkuji
Vojtěch Král | 12.3.2017 12:16 | vojtakral@atlas.cz
Dobrý den, bylo by vhodné sádrokartonem obložit stěny a strop zasklené lodžie? Děkuji.
Láďa | 17.5.2017 20:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat z čeho vyrobit sprchový box a čím ho izolovat. Děkuji za odpověď Láďa
Danko Kaplan | 12.6.2017 16:37
Dobrý den,
mám starší RD který teď komplet předělávám. mám nové podlahy odvětrávání základů do komínu + tekutá izolacena spodní beton + polys.+ipa+kary síť+vrchní beton a zase tek.izolace na podlaze a cca 50 cm na zdi. žádné vlhké zdivo od té doby není. Chci lepit tento sádrkarton přímo na zeď /cihla,kotovica/ je to možné? mám ještě dát impreg. na zeď? Děkuji za odpověď
Danko Kaplan | 12.6.2017 16:40
a ještě otázka bude zeď "dýchat" nebude za sádrošem plesnivět?
slavomir | 1.7.2017 10:00
Dobrý deň
Prerábam starsi dreveny dom.Zateplenie z vnútra plus parozabrana pod sadrokartón.
Mam k dispozicii rigips rbi -mozem ho pouzit aj do interieru kde nieje zvýsena vlhkoť-strop a steny./izby/
Růžena Vlčková | 18.9.2017 12:12
Dali jsme zelený sádrokarton na strop koupelny v r. domě a chci se zeptat jestli přijde navrh ještě paropropustná folie?Je to pod střechou. Děkuji.
Frantisek | 1.11.2017 09:04
Dobrý den,
můj dotaz je, jakou desku byste mi doporučili k opláštění garážového stání. Mou vizí je přidat trámy, přes které bych dál sádrokartonovou desku, perlinku a následně omítku. Je to možné takto udělat?
Petr Vašíček | 21.8.2019 09:04 | petrvas85@seznam.cz
Dobrý den, můžu zelený sadrokarton použít i na venkovní podbití? Chci tím schovat venkovní krokve. Děkuji
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 8: