Sádrokartonová deska Rigips MA 12,5mm

Sádrokartonová deska Rigips MA 12,5mm

Parametry
Tloušťka desky (mm)12,5
Plocha desky (m2)2,5
Počet kusů na paletě40
Hmotnost desky (kg)7
Rozměry desky (mm)1250x2000
Použití deskyAkustická a protipožární deska
Sádrokartonová deska Rigips MA - akustická sádrokartonová deska MA – výrazné snížení hluku, protipožární sádrokartonová deska. 

Modrá akustická deska MA je moderní řešení akustiky v sádrokartonových konstrukcích. Modrá sádrokartonová deska svými vlastnostmi výrazně pomáhá snížit nepříjemný hluk. Modrá sádrokartonová deska je také protipožární. Modrá akustická deska MA je tedy použitelná i do protipožárních sádrokartonových příček a podhledů. 

Modrá akustická sádrokartonová deska MA Rigips je vyrobená speciální recepturou, kdy je vhodně zvolena hustota jádra sádrokartonové desky, struktura jádra modré sádrokartonové desky je krystalická a má speciální tlumící schopnosti. Hodnoty zvukové neprůzvučnosti modré sádrokartonové desky jsou laboratorně prokázané a použité této speciální akustické desky výrazně zlepšuje akustické vlastnosti sádrokartonových příček, předstěn a podhledů a to jak v bytech a rodinných domech, tak i při použití v administrativních budovách. 

Výhodou při montáži sádrokartonového systému s použitím modré sádrokartonové desky je, že není třeba žádných speciálních postupů a použití speciálních sádrokartonových komponentů a nářadí. Jedná se tedy o značné vylepšení akustiky s běžným postupem a běžnými sádrokartonovými komponenty. 

Modrá sádrokartonová deska je nabízena v našem e-shopu v tl. 12,5mm a rozměr modré sádrokartonové desky je 1250 x 2000mm (2,5m2). Deska je na z líce modrá a z rubu šedá, tímto je snadno rozpoznatelná. 

Modré akustické konstrukce mají vlastnosti:
  • vzduchová neprůzvučnost této konstrukce je vyšší (izolace proti hluku)
  • již v základní verzi s použitím modré sádrokartonové desky dosahujeme s vyšší požární odolností (protipožární konstrukce)
  • akustické sádrokartonové desky MA jsou snadno rozpoznatelné podle modré barvy (snadná kontrola)
  • díky malé tloušťce konstrukce zůstává stále větší užitná plocha místností
  • nízká hmotnost modré akustické konstrukce nabízí menší nároky na nosné konstrukce
  • modré akustické desky nabízejí jak řešení pro rekonstrukce tak i novostavby
  • hladký, zdravotně nezávadný povrch modré sádrokartonové desky MA
  • snadné vedení instalací v dutině konstrukce, stejně jako v běžném sádrokartonovém systému, vše zůstává stejné, pouze použijeme jinou Modrou akustickou sádrokartonovou desku
  • rychlost výstavby suchou cestou, je samozřejmostí a tuto vlastnost nabízí i použití modré akustické desky
  • a nakonec je tady úspora investic, která je s použitím modrého akustického systému prokazatelná

Komentáře

Ota Fiala | 30.11.2015 17:19
Zdravím, je dostatečné, když tuto desku použiji namísto té klasické. Mám málo prostoru cca 5 cm na akustickou vatu a tak bych chtěl tuhle modrou desku použít na realizaci akustické příčky.
admin | 30.11.2015 20:06
Dobrý den, většinou se modrá akustická deska používá jako součást akustických příček, podhledů a šikmin ve skladbě s akustickou minerální vatou. Nicméně mohu poznamenat, že samotná Sádrokartonová deska Rigips MA 12,5mm zlepšuje svou přítomností vzduchovou neprůzvučnost Rw [dB] až o 28 dB. Více podrobných informací je v přiložených dokumentech zde u výrobku.
Vojislav Dietz | 17.3.2017 19:38
Zdravím,to znamená že teď mám měření 28,2db a touto deskou by se to tegulovalo + - 0..děkuji za odpověď
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: