Sádrokartonový systém a montáž SDK.

Datum: 5.11.2010  Kategorie: ČLÁNKY  Komentáře (5)
Montážní moderní stavební systém zvaný suchá stavba, jak jí říkají profesionálové, nebo také montáž systému sádrokarton je vlastně poměrně jednoduchá a rychlá, bez zbytečných a prodlužujících stavbu technologickcýh přestávek.

Pro montáž potřebbujete tyto základní součásti SDK - sádrokartonový systém:

Pokud máte po ruce všechny tyto potřebné komponenty pro sádrokartonový systém, můžeme se vrhnout na vzevrubný postup montáže SDK systému:

Pro správný začátek je třeba měřit, změřte si tedy celý prostor pro realizace stavby sádrokartonového systému. Pro správné měření je potřeba nakreslit si linie spodní části sádrokartonové konstrukce na podlaze a současně toto provést i na stěnách prostoru. Aby toto bylo provedeno správně a přesně, použijte vodováhu. Je třeba počítat s tím, že opláštění prostoru bude samozřejmě uchycené na profilech pro sádrokarton a že ty jsou uchyceny do zděné konstrukce objektu a proto se ujistěte o vedení elektrické a ostatní sítě v objektu.

Pokud vámi realizovaný sádrokartonový systém bude obsahovat komponenty suché stavby jako např. zárubně pro dveře zasazené do sádrokartonu, je třeba použít originální profily pro zárubně do systému SDK a změřit přesně místo pro vytvoření otvoru dveří. Paklikže toto budete řešit, musíte počítat s profily a celým systémem pro uchycení dveří do konstrukce sádrokartonového systému, je třeba toto nepodceňovat a opravdu používat to co se má použít, jinak by dveře a systém nemusel fungovat a mohl se celý zbortit.

Při montáži rastrů, tedy profilů pro sádrokarton tvořící systém SDK konstrukce je nutné použít těsnící pásku pro sádrokarton, již výše zmíněná páska zamezí přenosu hluku z místnosti apřes sádrokartonové profily do stěn, tedy konstrukce objektu. Těsnící páska pro sádrokarton musí být nalepená na všechny profily SDK. Tedy jejich strany ležící na stěnách prosturu, kde tvoříte konstrukci pro sádrokarton.

Pomocí profilů pro sádrokarton vytvoříte nejdříve po obvodu zdi tzv. obvodový rám pro sádrokarton, profily se šroubují do předvrtaných děr pomocí šroubůhmoždinek pro sádrokarton. Následně do obvodových profilů pro sádrokarton upevníte svislé profily pro sádrokarton, tyto jsou montovány v požadovaném rastru po celé ploše kde budou později uchyceny desky SDK. Pak už na tyto svyslé profily jsou montovány ony desky SDK, tedy sádrokartonové desky, samozřejmě dle ptřeby je prostor mezi konstrukcí objektu a deskou SDK vyplňován tepelnou a antihlukovou izolací. Samozřejmě je třeba sádrokartonové desky vybírat podle prostředí do kterého se systém aplikuje. Sádrokartonové desky do vlhka (prádelny, koupelny a kuchyně), protipožární sádrokartonové desky a nebo desky SDK tvrzené, podlahy atd. Pokud je třeba desky SDK upravovat v jejich rozměru, použijte na tento úkon požadovanou pilku na sádrokartonové desky.

Pokud máme namontované desky SDK, je třeba veškeré spáry a mezery v ploše vyplnit a na to je vhodný speciální tmel pro sádrokarton, spárování krajů pomocí silikonů a následné začištění se provádí špachtlí a následně se leští a začišťuje do hladka a na to je opět nabízen speciální tmel pro sádrokarton a to finální tmel, je velmi jemný a zahladí veškeré viditelné i vlásenkové mezeri a drobné nerovnosti v celé ploše systému SDK.

Tím nám vzdikne nádherně rovná plocha, do které si vytvoříme otvory pro vypínače a zásuvky v prostoru kde jsme vytvářeli systém SDK. Místnost pak už jen vymalujeme dle libosti a nebo se také tapetuje.

Komentáře

Roman | 11.11.2010 20:27
Dobrej jak tlustý desky sádrokarton doporučujete do řešení jako záklop pro šikmá střecha?
admin | 12.11.2010 15:23
Dobrý den, nejčastěji používané sádrokartonové desky pro záklop šikmé střechy a stropů, podhledů jsou sádrokartonové desky GKB o tl. 12,5mm. Do míst, kde se počítá s vlhkem, koupelny, kuchyně, místa kolem střešních oken se používají sádrokartonové desky GKB-I do vlhka (impregnaované) o tl. 12,5mm, jinak výše fotodokumentace je šikmá střecha s řešením sádrokartonové desky o t. 15mm.
Roman | 12.11.2010 16:43
A proč byly použity desky o síle 15 mm? Proč zrovna u tohoto baráku, nevíte to?
admin | 15.11.2010 09:37
Zákazník si to přál, důvodem byl záměr vyšší pevnosti sádrokartonové konstrukce, čehož docílíte právě například větší tloušťkou sádrokartonové desky.
Ellen | 27.4.2020 14:36
We would like to be your fasteners supplier. Please visit our web site at http://www.atsfasteners.com

Thank you,
Ellen
Artek Solutions Co., Ltd.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 2: