Styrodur 3035 CS tl. 30mm 10,5m2/bal

Styrodur 3035 CS tl. 30mm 10,5m2/bal


Výrobce: Styrodur
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída E
Tepelná izolace dle použitíZáklady - spodní stavba
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)1,00
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,031
Obsah balení (m2)10,5
Tloušťka (mm)30
Rozměry desky (mm)1265x615
Pevnost v tlaku kPa300
Akustická izolacene
Styrodur 3035 CS je extrudovaný poylstyren s hladkým a rovným zpevněným povrchem, extrudovaný polystyren Styrodur 3035 CS je opatřen polodrážkou po celém obvodu, která při kladení desek v ploše zmenšuje tepelné úniky, desky Styrodur 3035 CS do sebe snadno zapadají a vytváří tak jednotný povrch extrudovaného polystyrenu Styrodur 3035 CS.

Desky extrudovaného polystyrenu Styrodur 3035 CS jsou vhodné pro dlouhodobou ochranu hydroizolace plochých střech i pro obrácené střechy, dále je Styrodur 3035 CS velice vhodný na zateplení terasy, zelené střechy, střechy s parkováním vozidel, bazény a obvodové izolace pod terénem, do podlah, vytápěných podlah a mnoho dalších použití nalezne Styrodur 3035 CS extrudovaný polystyren.

Extrudovaný polystyren je odolný proti zemině a vodě, nízká dlouhodobá nasákavost a vysoká odolnost proti mechanickému namáhání je jeho velmi výjimečná vlastnost.

Skladebný rozměr desek Styrodur 3035 CS je bez polodrážky 1250 x 600mm, celkový rozměr vč. polodrážky 1265 x 615mm.


Komentáře

Dan | 9.4.2012 21:12
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné použít Styrodur 3035 CS pod el. podlahové doplňkové topení. Skladbu vrstev plánuji následovně: betonová základová deska, lepenka, Styrodur 3035 CS o síle 30mm přilepený flexibilním lepidlem, el. topení zalité flexibilním lepidlem, dlažba přilepená flexibilním lepidlem. Předem děkuji za odpověď
admin | 9.4.2012 21:49
Dobrý den, technický list (v detailu položky ke stažení) tepelné izolace Styrodur 3035 CS udává teplotní použití do 75°C a rozměrovou dlouhodobou stabilitu do 70°C a z toho vyplývá, že bych tento extrudovaný polystyren nevystavoval vyšším teplotám a obzvláště dlouhodobě, nežli zde je uvedeno a navíc bych určitě nedával elektrické topení, topný drát přímo na desku extrudovaného polystyrenu a pak dlažbu, tedy jestli jsem to dobře pochopil z Vašeho textu. Já bych na extrudovaný polystyren dal vrstvu betonu a nebo anhydridu a pak teprve topný drát už jen kvůli akumulaci tepla, jinak je to škoda neakumulovat teplo do vrstvy pod dlažbou. Ještě se nad tím zamyslete. Je to energetická ztráta, pokud použijete ještě tu vrstvu betonu alespoň 5cm, sice je to trochu s pomalejší reakcí, ale zase naakumulované teplo déle vydrží.
jan fiala | 20.9.2013 17:50 | janfiala34@seznam.cz
prosím"jakým lepidlem lze použít u styroduru a dřeva _úl včelí/
admin | 20.9.2013 19:48
Musíte použít flexibilní lepidlo a při lepení na dřevo adhezní můstek, jinak to nebude držet.
Valher | 19.4.2012 16:16
Dobrý den. Předělávám na chalupě svépomocí podlahu, ale jsem naprostý laik. Podlaha má nyní provětrávanou drenážní vrstvu cca 30-40 cm a krycí beton 2,5-3 cm. Podle známých kolegů - stavebních inženýrů by nyní po hydroizolaci měl následovat polystyren a finální podlahový beton. A kvůli tomu Vás prosím o radu. Každý! můj konzultant se rozchází v tom, jaká by měla být skladba. V ideálním případě prý podle normy 10 cm polystyrenu a 10 cm betonu. OK. Ale to se nám prostě nevejde. Jsme 5 cm nad úrovní původních podlah. Níže to již nešlo s ohledem na základovou spáru a bohužel s ohledem na strop sklepení, které je pod 1/3 místnosti. Domnívám se, že budeme muset ubrat na izolační vrstvě. Nicméně jeden kolega trvá na vrstvě 5 cm polyst. a pak 10 cm beton, druhý pak na 8 cm polyst. a 7 beton prý stačí, podle třetího zase stačí 3 cm polystyren, a tak stále dokola... Musím dále zdít 5 cm Ytongem (křivé zdi) a tak bych beton rád nechal 10 cm, vzhledem k zátěži. Prosím, můžete mi navrhnout co nejkvalitnější materiál na podlahu, který by měl s izolačními vlastnostmi náskok oproti klasickému polystyrenu? Studoval jsem vaše stránky a líbil se mi Styrotherm PLUS 100. Bohužel dle vašich odpovědí nemá dostatečnou pevnost v tlaku a také nevím, zda vůbec lze použít do podlah. PROSÍM, PROSÍM pomožte laikovi zorientovat se v nabídce a vybrat mi tepelně a tlakově co nejkvalitnější izolaci. Děkuji a předem prosím přítomné odborníky o shovívavost nad tímto dotazem.
admin | 19.4.2012 16:59
Dobrý den, je to můj názor, ale použil bych alespoň 5cm Styrodur 3035 CS a ohledně šedého Styrothermu PLUS 100 nevím v jakém případě jste viděl text o jeho pevnosti, ale je možné ho také použít do normálně zatížené podlahy, toho bych se nebál, extrudovaný polystyren například Styrodur 3035 CS se používá tam kde je potřeba extrémní tvrdosti tepelné izlace, do základové desky, tam kde se předpokládá styk se zeminou a vodou, je nenasákavý (dlouhodobě velmi minimálně). Vy už tady píšete o betonovém podkladu, myslím a pokud jsem dobře pochopil Váš dotaz, že by se mohl použít Styrother PLUS 100 o tl. 5cm a pak na něj kvalitní betonová vrstva nejméně 5cm a ta by byla proarmovaná Kari sítí.
Valher | 19.4.2012 18:24
Děkuji za rychlou odpověď. Jestli jsem to dobře pochopil, při kvalitním betonu minimálně 5 cm byste se u Styrotheru PLUS 100 nebál menší pevnosti v tlaku oproti Styroduru 3035 CS a pak i následné vyzdívky stěn. Ještě bych se rád zeptal prosím na Váš názor na materiál XPS Jackodur, který jsem ale ve vaší nabídce nenašel. Co myslíte, je tento materiál zbytečně nákladný, nebo by se vyplatilo do něj investovat? Rád bych našel cenově a kvalitativně optimální řešení a Jackodur mi také nutili. Nechci ho ale za každou cenu. Místnost by měla být normálně pochozí. Jedinou obavu (podle vaší reakce ale snad zbytečnou) mám z již zmiňované hmotnosti vyzdívky (bude se obezdívat celá místnost). Ještě jednou děkuji za vaši nevšední ochotu.
admin | 20.4.2012 08:10
Dobrý den, ohledně těch hmotností, to by měl nakonec posoudit nějaký projektant, nechci nutit statika, ale na normální podlahu by to mělo jak si myslím já stačit a ohledně XPS Jackoduru v eshopu ho nemáme, ale máme ho v našem druhém webu, kde byste si ho musel od nás nechat nacenit pomocí poptávky: http://www.tepelna-izolace.cz/xps-jackodur.html
Ale já bych to neřešil Styrodur je velmi kvalitní extrudovaný polystyren, není třeba porovnávat značky, ale hodnoty, a srovnávat stejné třídy extrudovaného polystyrenu, to označení 3035 je vlastně jeho odolnost a pak z technických listů se dá vyčíst i ostatní, jako třeba nasákavost atd. Pokud se bojíte toho zatížení, tak ohledně použití extrudovaného polystyrenu Styrodur 3035 CS se bát nemusíte, když dáte těch 5cm tloušťku a na to pak 5cm beton a proarmujete bude vše OK. On ten Váš původní dotaz je dost krkolomný, nechci se Vás v žádném případě dotknout, ale pokud se bojíte zatížení je použití extrudovaného polystyrenu řešením. Používá se i do základových desek a vydrží opravdu velké zatížení. Ohledně Styrodur 3035 CS je jeho odolnost 300 kPa a to je opravdu hodně dobrá hodnota.
Marcel | 2.6.2012 15:44
chtěl bych zaizolovat základy na RD. Nejlépe asi Styrodur 3035 + nopovou folii. Porad te mi jak na to. Základy nejlepe asi napenetrovat a po té Styrodur 3035 a přes to nopovou folii. Nebo je jiný postup??? je k tomu zapotřebí nějaká drenážní trubka??? díky za radu.
admin | 2.6.2012 17:41
Dobrý den, napenetroval bych základy, pak dal hydroizolaci, případně i protiradonovou izolaci a pak teprve extrudovaný polystyren a k němu pak nopovou fólii, pak teprve přihrnout drenážní trubku, tuto vyvést dostatečně daleko od základů, tak aby se případná voda nezdržovala u základů.
Marcel | 14.6.2012 09:10
Dobrý den, díky za odpoveď, jen malé upřesnění je nutná hydroizolace? Nestacilo by jen nejaký asfaltový nátěr? A Jakou by jste doporučoval sílu desky, mě připadá optimalní 5cm. Bohužel drenáž nemužu realizovat. A desky stači lepit lepidlem nebo stačí jen na hmoždinky? Zahltil jsem Vás otázkami a předem děkuji za odpověd.
admin | 14.6.2012 11:34
Dobrý den, určitě se to vyplatí, voda je prevít, dejte ji tam (asfaltovou lepenku). Pak se to blbě řeší, když se vlhko, nebo voda objeví...
Marcel | 19.7.2012 06:30
Dobrý den, slyšel jsem už z více stran,že obyč.polystyren se časem přilepený na lepence, vyšumí do ztracena... Je to pravda a nebo pro ten extrudovaný to neplatí? A můžu ho lepit na lepenku nízkoroztažnou mont.pěnou+hmoždinky. díky za odpověd.
admin | 20.7.2012 11:46
Dobrý den, dobrý den, dnešní polystyren EPS se jen tak neztratí a XPS extrudovaný polystyren už vůbec ne, pokud je použit jak má, pokud se tady jedná o zateplení soklu, nebo základů, což asi jo, můžete to takto provést a doporučuji použít na lepení pěnu peri Bond od Soudalu, nebo něco podobného, je to osvědčené a drží to.
Marek | 6.9.2012 09:48
Dobrý den,
chtěl bych se poptat na polystyren pod základovou desku, není myšleno na základové pásy ani pod podlahové topení, ale pod základovou desku přímo na štěrk!
jaký typ Vámi nabízeného zboží je nejlepší
admin | 6.9.2012 18:21
Dobrý den, Váš dotaz je přesně u správného produktu. Extrudovaný polystyren Styrodur 3035 CS je to správné, ta správná tepelná izolace pro Váš záměr. Odolná vůči zemině, vodě, hmyzu a navíc dostatečně odolná vůči fyzickému namáhání, pevnost v tlaku je nadprůměrná.
zbyšek | 6.9.2012 22:48
Zdravím Vás.
V brzké době budu zateplovat spodní sokl u zákl.desky(bez sklepu),chtěl jsem Vás požádat o radu jestli ho mám penetrovat hydroizolací fa která zákl.dělala mi sdělili že to není třeba že stačí nalepit desky xps a ukotvit je,mě se to osobně nezdá a tak Vás prosím o radu.Jakou hydroizolací mám použít aby na to chytlo lepidlo a jestli kotvit xps,nenaruší se potom ta hydroizolace?Děkují za odpověd.
admin | 7.9.2012 08:06
Dobrý den, firma má pravdu, nemusí se to. Obvzláště, pokud se jedná o základovou desku, která je zcela jistě izolována a to jak vodorovnou, tak i svislou hydroizolací. Jinak penetrovat nátěrovou hydroizolací můžete, normální flexibilní lepidlo na bázi cementové malty bude na tomto držet, navíc budete desky kotvit, tak se nebojtem že by odstávaly. Takto se to dělalo například na mém domě, článek s popisem i fotkami na tomto odkazu zde na webu:

http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklove-casti-perimetru.html
zbyšek | 7.9.2012 08:27
Děkují Vám za odpověd,
mám ještě jednu otázku, vodorovnou hydroizolaci mám,ale nevím co myslíte tou svislou,z té vodorovné tam přesahuje jenom takový pás cca20cm směrem dolů,tak nevím.
Děkuju za odpověd pro laika.
admin | 7.9.2012 12:29
Dobrý den, těch svislých 20cm to je to o čem píši. Máte to v pořádku, tak jak se to má dělat.
zbyšek | 8.9.2012 09:09
Děkuju za kladnou odpověd,jsem rád že to mám v pořádku.
Ještě bych Vám ale chtěl zadat snad poslední otázku.
čím jste to vy zastěrkoval,dával jste tam i perlinku?A polystyrén ze spoda se musí taky zastěrkovat nebo to stačí zapěnovat?
Já jsem chtěl poslední řadu nad zemi nalepit takový ten umělý kámen.
Děkuji Vám za rady.
admin | 8.9.2012 14:27
Dobrý den pane Zbyšku, asi budu působit nepříjemně, ale ten odkaz co jsem Vám tam vložil jste asi neotvíral, nebo pokud ano, tak jste nečetl celý článek. Článek od "A" do "Z" popisuje všechny kroky zateplení soklové části domu. Je tam popsána i vhodná stěrka a výztužnou tkaninu klidně použijte, jedná se sice o extrudovaný polystyren, ale proč nezpevnit stěrkovou vrstvu perlinkou, je to kladný krok. Extrudovaný polystyren není třeba zastěrkovávat zespoda, ten končí v terénu a to nejméně 20cm pod úrovní okolního perimetru, navíc je to extrudovaný polystyren, ten je připraven na styk se zeminou a vodou atd. Tímto extrudovaným polystyrenem zasazeným do terénu je chráněná základová deska a soklová část proti promrzání. Zkuste ještě přečíst znovu článek, pomůže to opravdu:

http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklove-casti-perimetru.html
zbyšek | 8.9.2012 20:13
Děkují Vám za odpověd,a omlouvám se asi za "blbé otázky" na Vás.
Ale chci to naše rodinné hnízdo mít co nejfunkčnější a útulne tak se prostě tak trochu víc o to staram,a víte jak to v dnešní době je,všechno je tak trochu víc bohužel o penězích a tak se snažím si dělat všechny práce svépomocně,jsem totiž vyučený istalatér,a tak ne všem věcem kolem stavby ovládam ale snažím se je porozumět.
Je super že v dnešní době je možno využít internet a tak se vlastně těmto věcem tak nějak trochu aspon teoretický přiučit,zvlášt když tu je někdo jako Vy který chce pomáhat lidem jako jsem třeba já.
A proto smekam před Váma klobouk,že máte na nás takovou trpělivost.
Ještě jednou díky.
admin | 8.9.2012 22:36
Jasný, od toho to tady je, jsme rádi, že můžeme pomoci. Díky za hodnocení.
Milan | 7.1.2013 21:57
Dobrý den, dá se koupit 10-ti mm extrudovaný polystyren? děkuji
admin | 8.1.2013 07:41
Dobrý den, bohužel se nedá koupit tl. 10mm, u extrudovaného polystyrenu Styrodur 3035 CS začíná nabídka od 30mm, ale v naší sekci "Extrudovaný polystyren" jsou ještě jiné extrudované polystyreny a ty začínají od 20mm, nic méně tato tepelná izolace není vyráběna v tak malé tloušťce.
Maj | 1.2.2013 18:16
dobrý den,
na rekonstruované chatě v Dobříši plánujeme zbudování podlahy. Podlahu nyní tvoří ne moc kvalitní tenká betononová deska, na kterou chceme položit následující vrstvy: lepenka ipa + extr. polystyren + beton s kari.
Bohužel jsme limitováni celkovou výškou podlahy. Maximáůní tloušťka polystyrenu bude jen 30 mm, podlaha nebude nijak extra váhově zatížená. Potřebuji tedy maximálně tepelně izolující extr. polystyren. Poraďte mi prosím jaký. Děkuji
admin | 2.2.2013 09:27
Dobrý den, extrudovaný polystyren Styrodur 3035 CS je přesně jeden z těch co se pro vaše účely naprosto hodí, má požadovaný součinitel tepelné vodivosti, snese velké váhové zatížení a je se zámkem, tudíž desky budou hezky při sobě držet.
Pavel | 2.2.2013 18:21
Dobrý den, prosím o radu jaký typ Styroduru zvolit a zda stačí mnou plánovaná jeho šířka. Mám pasy z betonem vylitého ztraceného bednění, pak 15cm žlezobetonová deska, izolace a pak dvě řady 44cm pálené cihly plněné polyst. (2in1). Nad nimi bude zeď pokračovat 50cm pálenou cihlou (Heluz Family) = mám tam 6cm odskok, který bude tvořit sokl, na kterém chci ve finále marmolit. Omítka na 50cm cihly zabere max. 2cm. Většinou vidím sokl níže - pod omítkou, což je asi lepší z důvodu stékající vody. Bude stačit 6cm styroduru nebo mám zvolit širší? ... s tím, že by ale přečníval před omítku?? A jaký typ styroduru mám zvolit? XPS 2600C? XPS 2800C nebo 3035CS?? Předem děkuji za odpověď.
admin | 2.2.2013 21:30
Dobrý den, podle mě je nejlepší sokl podsazený, ale 6cm extrudovaný polystyren na zateplení soklové části je celkem málo, nic méně, pokud chcete dodržet podsazení soklu, tak to tak udělejte a použijte vroubkovaný extrudovaný polystyren, což je například Styrodur 2800 C a nebo Synthos XPS 30-IR.
Libor | 15.5.2013 10:09
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli se dá extrudovaný polystyren použít zároveň jako šalunk.Zajímá mě jestli by vydržel asi o 10 až 12cm výšku základové desky u tloušťka polystyrenu 80mm,pořípadně co byste doporučil.Děkuji za odpověď
admin | 15.5.2013 21:21
Dobrý den, já osobně bych toto nedoporučoval, extrudovaný polystyren sice má krátkodobý modul pružnosti 20000 kPa, ale já si myslím, že se deska vykloní při své tloušťce 8cm. Muselo by se to co vyčnívá kolem dokola základové desky z vnější strany podepřít, přeci jen je to masa betonu, který by se jinak snažil rozlít do stran a já osobně si nemyslím, že by to 8cm tlustá deska, která bude vyčnívat 10-12cm nad povrch dokázala jen tak sama o sobě podržet. Musí se také vzít v úvahu celkové množství betonu, tedy plocha betonu v té výšce 10-12cm. Ano slyšel jsem o tom, že to takto už někdo dělal, ale nevím jestli s extrudovaným polystyrenem o tloušťce 8cm, tak že vám to doporučit 100%-ně nemohu.
Petr | 10.6.2013 13:19
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat,jaký polystyren byste mi doporučil na mé chalupě. Na chalupě mám beton, na něm mám hydroizolační nátěr. Kolem vnitřních stěn mám drenážní trubky a vnějšek chalupy je obkopán a sveden do zahrady. Na polysteren chci dát ještě OSB desky, což bude vrchní vrstva, ty už jen nalakuji.
Jaký typ desek bych měl teda použít? Koukal jsem na Styrodur 3035, ale u něj mi přijde, že ho bylo vhodné položit přímo na beton, ne na hydroizolační nátěr.
A pak bych se rád ještě zeptal, zda se polystyren nějak lepí nebo se jen pokládá. Nerad bych v případě lepení přišel o vlastnosti toho hydroizolačního nátěru.
Děkuji za odpověď
admin | 10.6.2013 16:20
Dobrý den, extrudovaný polystyren Styrodur 3035 CS takto použít můžete a bez lepení, jen se položí, také ho můžete položit na vytvrzený hydroizolační nátěr, klidně dejte pod něj ještě separační PE fólii, to je pár korun navíc, OSB desky dejte ve dvou vrstvách a křížem přes sebe, nebudou se tak prošlapávat časem cesty v místech, kde nejvíce budete chodit.
Antonín Žák | 16.6.2013 08:23
Dobrý den,v kuchyni mám položenou dlažbu,na kterou bych chtěl dát novou.Následovně bych chtěl podlepit styrodurem a hned na to položit novou dlažbu bez betonáže. Děkuji
admin | 16.6.2013 15:25
Dobrý den, takto jak to zamýšlíte to nepůjde. Musí tam být nějaká roznášecí vrstva, Styrodur 3035 CS je sice pevný a poměrně tvrdý, ale rovnou na něj dlažbu pokládat nemůžete, jinak to bude praskat, extrudovaný polystyren není toliko pevný, aby se neprošlapal, hned jako první vám začne praskat spárování a pak už se jen budou odlupovat dlaždice.
Alice Šestáková | 19.6.2013 10:30
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se asfaltová lepenka, řezaná v pásek dá spojit jinak než tavicí pistolí. Jestli jde prostě použít nějaké tekuté asfaltové lepidlo a co byste mi doporučil?
Na to přijde tento polystyren, kari síť a pár cm betonu. Je to do verandy.
Děkuju moc za odpověď!
Děláme to svépomocí a možnost použít tekuté lepidlo by nám pomohla.
Alice Šestáková
admin | 19.6.2013 14:04
Dobrý den, ať už zvolíte jakýkoliv asfaltový pás, tak ho musíte vždy s dalším takovým pásem spojovat natavením, přesahy minimálně 10 až 15cm. Jinak Styrodur 3035 CS je správně zvolená tepelná izolace s osolností vůči vlhkosti, vodě a zemině, odolná také mechanicky. Ohledně betonu anebo anhydridu použijte nejméně 5cm silnou vrstvu pro běžně zatíženou podlahu pro bytovou výstavbu, vyztužení karisítí je dobrá volba, schvaluji. proarmování betonu jen pomůže celkové pevnosti skladby podlahy.
JAENO | 26.11.2013 23:20 | jano.beno@gmail.com
Dobry den,
chcem pouzit styrodur na navysenie podlahy v byte kde bude kuchyna, aku minimalnu vrstvu botonu/lepidla musim naniest aby styrodur udrzal podlahovu dlazbu (obkld) a nepraskal?
admin | 27.11.2013 07:49
Dobrý den, v případě realizace betonové roznášecí vrstvy se doporučuje tloušťka 5-6cm betonu na tepelné izolaci Styrodur 3035 CS.
Zdenek M | 11.1.2014 17:35
Přeji příjemný den a prosím odoporučení jakou tloušťku plystyrenu Styrodur použít pod
bazén průměr 3,6 m, hluboký 107 cm
Děkuji za odpověď
admin | 12.1.2014 09:50
Dobrý den, já osobně bych použil u tepelné izolace, extrudovaného polystyrenu Styrodur 3035 CS pod bazén tloušťku 100mm.
Jozef K. | 23.1.2014 12:19
Dobry den, da sa niektory z ext. polystyrenov ktore ponukate pouzit na izolaciu sikmej strechy a to ako inverzna izolacia? Priklad
http://www.cad-detail.cz/pa_prip/dow/pa_det/5020120.htm
Dakujem.
admin | 23.1.2014 13:00
Dobrý den, ano jedná se o extrudovaný polystyren XPS s perem a drážkou (zámkem). Což je právě zde uvedený Styrodur 3035 CS, nebo to může být také:

http://www.stavebniny-rychle.cz/synthos-xps-30-l-30mm-10-5m2-bal.html
Petr | 2.2.2014 12:13
Dobrý den
Můžu použít extrudovaný polystyren se zámkem na dodatečné zateplení podkrovních místností zevnitř?Vata 20cm neni asi dostatečná a na stropě jsou palubky .Můžu to přišroubovat na stávající strop a pak to přetáhnu perlinkou s lepidlem šlo by to ?Děkuji za odpověd S pozdravem Petr
admin | 2.2.2014 16:40
Dobrý den, tak samozřejmě, že to takto můžete provést, ale je to podle mě zbytečné. Extrudovaný polystyren Styrodur 3035 CS je daleko dražší, nežli klasický fasádní polystyren, a ten by vám na váš záměr spolehlivě postačil. Když použijete Styrotherm Plus 70 (šedý polystyren) tak je celkem srovnatelná i lambda a přitom je cena o více jak polovinu levnější. Postup je pak naprosto stejný, jen použijte na stěrku flexibilní lepidlo, které byste musel použít i na Styrodur 3035 CS. Desky bych lepil PU lepící pěnou a ještě bych kotvil do stropu jak píšete.
Cyril | 5.2.2014 21:11
Dobry den. Moje otazka je ohledne izolace plovouci zakladove desky. Od projektanta jsem dostal dve varianty. Prvni - vyskladat polystyren na sterkovy podsyp, do vnitr ulozit hydroizolacni folii, ktera se musi svarit a pak to vylit betonem. Druha varianta predpisuje pouzit geotextilii a na ni hydroizolacni folii, opet geotextilii, pak vyskladat polystyren, do ktereho se vylije zakladova deska. Ktera varianta je podle vas vhodnejsi z hlediska pracnosti, nakladu [ceny] a ochrany polystyrenu pred tvrdymi predmety - sterk, ... a pod? Dekuji. Cyril
admin | 6.2.2014 07:09
Dobrý den, z hlediska ceny to nedokážu takto posoudit, nevím kolik bude stát ta speciální fólie, co se bude vařit, také nevím jaký budete používat polystyren, předpokládám že extrudovaný u kterého jste dotaz poslal. Jinak, můj osobní názor je varianta druhá, která ale asi bude pracnější i když nevím jaký technologický postup vyžaduje svařování hydroizolační folie. Pokud se jedná o nějakou speciální, tak to stejně bude provádět nějaká firma, pokud se jedná o hydroizolační asfaltový pás, tak je to asi jedno. Ohledně ochrany extrudovaného polystyrenu před tvrdými předměty si nedělejte starosti. Extrudovaný polystyren je odolný vůči mechanickým vlivům a proto se používá do základů, základových desek a celkově spodní stavby.
Mirek | 26.6.2014 06:57
Dobrý den, opravuji starý balkón a chci se zeptat , jestli mohu použít tento extrudovaný polystyrém na podladu. Skladba vrstev na balkonu je následující: podkladový (starý beton napenetrovaný),stěrka (vyrovnání),tekutá izolace, extrudovaný polystyren, stěrka s panceřovou perlinkou , tekutá izolace . Na finální povrch se položí pochozí folie .
Děkuji za odpověď

Mirek
admin | 26.6.2014 07:52
Dobrý den, extrudovaný polystyren je sice pevný a odolný v tlaku, ale nejedná se o pochozí vrstvu, pokud ho tedy pancéřová perlinka a stěrka ochrání a bude na úrovni roznášecí desky, tak není problém.
admin | 26.6.2014 07:52
Dobrý den, extrudovaný polystyren je sice pevný a odolný v tlaku, ale nejedná se o pochozí vrstvu, pokud ho tedy pancéřová perlinka a stěrka ochrání a bude na úrovni roznášecí desky, tak není problém.
Andrej | 17.10.2014 16:59
Zdravim
Treba extrudovany polystyren chranit PE foliou pred betonovym poterom ?
Alebo mozem zalievat bez folie ?
Dakujem
admin | 17.10.2014 19:11
Dobrý den, extrudovaný polystyren nemusíte před aplikací betonového potěru chránit. Beton jako takový mu neublíží a vodě je tento izolant je odolný.
Petr | 27.12.2014 17:32
Dobrý den,
vedle RD mám podsklepenou terasu.
Bohužel, strop ve sklepě je z betonu tloušťky cca 15cm a v zimě promrzá a na stropě kondenzuje voda, ve větších mrazech se objevuje jinovatka. Sklep bych chtěl využívat ke skladování zeleniny. Poraďtě, prosím, jak strop zateplit. Přemýšlel jsem o Styroduru 3035 a peri BOND. Sklep není izolovaný.
admin | 27.12.2014 17:44
Dobrý den, můžete zateplit dvěma způsoby, vnějším zateplením pomocí podlahového polystyrenu, nebo extrudovaného polystyrenu, ale to by znamenalo rozbourání terasy a provést znova kompletní zateplení a další souvrství. Nebo můžete přilepit fasádní polystyren EPS na strop sklepa, stejně tak můžete vytvořit zateplený podhled pomocí SDK systému.
Petr | 28.12.2014 16:01
Děkuji za odpověď. Sklep nemá příliš vysoký strop a na zateplení mohu využít maximálně 5-8cm. Myslíte, že bude stačit 5cm extrudovaného polystyrenu na izolaci stropu?
admin | 28.12.2014 19:03
Dobrý den, každé zateplení má smysl a pomůže. Otázkou je do jaké míry, jak hodně. Vámi zamýšlených 5-8 cm je docela málo, ale určitě se to projeví na tom, že už nebude strop promrzat. Určitě bych dal minimálně těch 8 cm.
Petr | 28.4.2015 17:14
Dobrý den, chci zateplit sokl základové desky. Bude jen jedna řada styroduru. Jaký je vhodnější, tento hladký s polodrážkou, nebo mřížkovaný s rovnou hranou?
Potom jestli stačí lepit na pěnu, nebo zda je lepší lepidlo?
Musí se ještě kotvit hmoždinkami, a případně jak dlouhé musí být na 60mm styrodur aplikovaný na ztracené bednění?
Jaké je vhodné rozmístění hmoždinek?
Poté je asi třeba nanést stěrku s perlinkou, tak se chci zeptat, zda musí být aplikovaná na celé desce, nebo jestli stačí jen na části nad zemí?
Moc děkuji.
admin | 28.4.2015 19:11
Dobrý den, abych zde vše nevypisoval, tak vám sem vložím odkazy na naše články i s obrázky, tam je vše dokonale popsáno. Kdybyste i pak nenalezl odpovědi na vaše dotazy, tak se zeptejte klidně dál.Jjinak odpovím základní dotazy, mřížkovaná strana se hodí navrch, ohledně přilnavosti stěrky s perlinkou. Kotvit doporučuji, jelikož vše pevněji drží, tedy v místech, kde nebude přihrnuta zemina. Lepit můžete oběma způsoby, pěnou i na lepidlem, jen v případě lepidla musí toto být flexibilní, stejně pak stěrka. Je tam také trochu odlišnější postup v případě lepící PU pěny. Lepí se speciální pěnou na extrudované polystyreny viz komponenty odkaz.

Jak správně zateplit soklovou část domu:
http://www.stavebniny-rychle.cz/jak-spravne-zateplit-soklovou-cast-domu.html

Zateplení soklové části, perimetru:
http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklove-casti-perimetru.html

Komponenty potřebné pro zateplení soklové části domu:
http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklu.html
Jan | 7.8.2015 19:23 | j.cerovsky@seznam.cz
Dobrý den, mám specifický problém, rekonstruuji starý vlhký sklep aby se tam dalo skladovat víno. Odkopali jsme starou podlahu kde uděláme klasicky štěrk, beton, lepenku a beton s kari sítí.
Na vlhké zdi chci dát lepenku napojenou na izolaci podlahy, pak Styrodur 3035 80mm, pak zevnitř, do suchého přizdít 15 cm zed z cihel.
Na betonový strop bych dal také Styrodur 3035 80mm. Dotazy:
- je tento postup správný?
- musím na zdi / na strop polystyren lepit a upevňovat na hmoždinky?
- musím na stopě polystyren přetáhnout lepidlem a perlinkou, nebo lze přímo polystyren natírat nějakou malbou?
Jan | 7.8.2015 19:29 | j.cerovsky@seznam.cz
Ještě jsem chtěl upřesnit, že tu lepenku, polystyren i přizdívku chci realizovat uvnitř sklepu i když se tím dost zmenší.
Zdi jsou extrémně mokré, vzduch má vlhkost 98% i po celotýdením větrání v těchto parných dnech (38°C).
admin | 9.8.2015 12:42
Dobrý den, já myslím, že byste to takto mohl provést. Jen bych před aplikací asfaltové hydroizolační lepenky aplikoval ještě přípravek jako základ, který je vhodný i na vlhký podklad a to je Gumoasfaltová hydroizolace DenBit DISPER DN. Pak bych pokračoval jak píšete. Ohledně kotvení? Kotvení zajistí kromě lepení tepelnou izolaci proti odpadnutí, je to lepší provést. Lepil bych PU lepící pěnou PERI BOND od Soudalu. Na desky polystyrenu musíte použít flexibilní stěrku s armovací tkaninou, pak můžete použít další vrstvy, štuky, omítky atd. Můj názor píši jen jako orientační bez obhlídky na místě nelze jednoznačně nic navrhovat.
Tatiana | 5.9.2015 16:48
Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať, či je možné použiť
polystyrén Styrodur 3035 CS hr. 50mm v mieste napojenia betónového anglického dvora o betónovú stenu suterénu. Za odpoveď ďakujem.
admin | 5.9.2015 18:17
Dobrý den, extrudovaný polystyren je určen do venkovních prostor, je uzpůsoben pro styk se zeminou, vodou a je odolný pro větší únosnost v tlaku. Jinými slovy je tento druh polystyrenu vhodný pro využití jako tepelná izolace spodních staveb a pro místa stavby napojená na perimetr.
Josef | 16.9.2015 10:41
Dobrý den, hodlám stavět rodinný domek, a chtěl bych zateplit a izolovat podzemní část základů již od základové spáry, přemýšlím o výrobě straceného bednění z perimetru, 80 centimetrů by byl pod zemí a 40 centimetrů nad zemi . Můžete mi k mojemu záměru sdělit Vaše stanovisko případně doporučit jiný materiál? Předem děkuji za odpověď .
admin | 16.9.2015 11:37
Dobrý den, použil bych extrudovaný polystyren, neměl by s tímto být problém, samozřejmostí je dostatečná tloušťka i kvůli únosnosti a opatrnost při řešení, aby se deska nezlomila. Nicméně, nic pevnějšího nežli extrudovaný polystyren pro váš záměr není. Vlastnosti: dostatečná pevnost v tlaku, odolnost vůči vodě a zemině. To vše potřebujete.
Martin | 21.2.2016 15:04
Dobrý den.Chtěl bych vyrovnat podlahu v paneláku extrudovaným polystyrénem.Jelikož je to čtvrté patro bez výtahu,tak vybetonování by bylo dost těžké.Přemýšlel jsem,nalepit na flexi lepidlo 3cm extrudovaný polystyrén,nato mirelon a plovoucí podlahu.Jedná se o obývák a kuchyn.Mohli by jste mi poradit,jestli je to možné řešení?Předem děkuji za odpověd.
admin | 21.2.2016 18:10
Dobrý den, nedoporučuji to takto provést. I když je extrudovaný polystyren poměrně odolný v tlaku, tak bez roznášecí vrstvy například z OSB desek, které mají větší plochu nežli lamely plovoucí podlahy a také jsou tyto konstrukční desky silnější, by se za chvíli i extrudovaný polystyren prošlapal. A to zejména v místech, kde by byl nejvíce a nejčastěji používán. Navíc by se zámky plovoucí podlahy mohly poškodit. Je třeba postupovat správně a jak se to dá provést máme popsáno v jednom z našich článků. Viz odkaz: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
Radek | 5.5.2016 14:22
Dobrý den,

chci zateplit stěny maličké koupelny. Je možné na zateplení použít styrodur a na něj obklady? Pokud ano, jak to mám udělat?
Josef | 2.11.2016 07:31 | j.krpal@seznam.cz
Dobrý den,
chci si vyrobit ztracené bednění ze styroduru 3035 a desky spojit závitovými tyčemi. Je močné styrodur vrtat ,jaký vrták mi můžete doporučit ? Průměr děr bude 6 mm.
Děkuji za odpověď Josef
Roman | 23.11.2016 15:36
Dobrý den
Potřebuji izolovat vrch plastové jímky proti zamrznutí. Vstupní otvor je vysoký pouze 30 cm. Jakou použít tloušťku Styroduru? Budu dělat betonový překlad asi 10cm a zásyp zeminou.
kamil | 16.2.2017 10:18
dobrý den chtěl bych zateplit podlahu domu ale mam omezenou výšku mohl bych dat Styrodur 3035 tl.20 položit na spodní beton a na vrch zalit zhruba 5mm nyvelační hmotou a na to nalepit vynilovou podlahu, děkuju za radu
Ján Jacečko | 5.11.2018 09:03 | jan.jacecko@oz.allianzsp.sk
Dobrý deň, poprosím Vás vyriešiť môj problém.Na zateplenie fasády vo výške 1,20m používam styrodur 10cm hruby v části kde bude terasa. Použil som flexibilné lepidlo a po zahriati od slnka styrodur zo steny Porxif odpadne. Viete mi poradiť? Vopred ďakujem
jarmila | 23.9.2019 16:38
mame u rod.domu pristavenou ve dvore koupelnu,ktera ma zateplene steny,ale strop se z betonu,pokryty ipou.chteliu bychomstrechu zateplit,ale nevime ,ktery styrodur pouzit a dale,zda se muze styrodur n alepit na původni ipu,jestli na styrodur se muze dat ipa,nebo se musi nejprve necim prikrytstrecha je rovna s kominem uprostred,dekuji za radu
jarmila | 1.10.2019 15:12
dne 23.9.t.r. jsem vam zaslala dotaz ohledne zatepleni strechy u koupelny.kde najdu odpoved? dekuji za zpravu na muj e-mail
Jaroslav Franek | 1.6.2020 22:23
Prosím,odpověď.Budu dělat podlahu v staré chalupě kde je hliněná podlaha.Na hlínu chci dát,štěrk,s drenážní hadicí zasypanou štěrkem,na něj položit styrodur 3035 30až50mm.a na něj beton 7cm a kari sítí.Jaroslav.
Jiří Vojta | 14.7.2021 19:07
Dobrý den, prosím o radu. Opravuji venkovní terasu a nyní řeším její zateplení. Cchci se zeptat, jestli můžu použít styrodur 3035 cs, nalepit jej na podkladní beton PU lepidlem a na něj dát tekutou izolaci a pak už lepit keramickou dlažbu? Je to tak možné a bude to držet? Nemám tam více místa, abych dal na styrodur ještě vrstvu betonu a pak až dlažbu. díky za pomoc JV
Libor Štrauch | 20.7.2021 20:22
Dobrý den, potřebuji tepelně zaizolovat prefabrikovaný betonový sklep. Jedná se o strop a část stěny, která leží nad úrovni okolního terénu a bude překryta vrstvou zeminy. Doporučíte mi typ izolace a její tloušťku. Děkuji.
Vladimír Zikmund | 13.2.2022 11:02
Dobrý den, z konstrukčních důvodů jsme museli použít železný I profil jako překlad nad okna. Jakou doporučujete výšku styrodur 3035 cs pro přerušení tepelného mostu mezi překladem a okenním rámem.stavba se bude zateplovat. Děkuji za radu VZ
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 3: