Styrofloor T4 tl. 15mm 16,5m2/bal

Styrofloor T4 tl. 15mm 16,5m2/bal


Výrobce: Styrotrade
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída E
Tepelná izolace dle použitíPodlaha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)0,33
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,045
Obsah balení (m2)16,50
Tloušťka (mm)15
Rozměry desky (mm)1000x500
Akustická izolaceano
Styrofloor T4 je tepelná a akustická izolace podlah, zejména v horních patrech místností pod kterými se bydlí, tedy Styrofloor T4 je vhodný jako tepelná i akustická izolace z elastifikovaného pěnového polystyrenu upraveného k pohlcování kročejového a strukturálního hluku v podlaze tak, aby zamezila úniku tohoto hluku do podlahové konstrukce a konstrukce stěn objektu a tím do okolních a spodních částí objektu kde se bydlí.

Styrofloor T4 je vyráběn pro podlahové konstrukce se zatížením do maximálně 3,5kN/m2, což je dostačující pro běžně zatížené podlahy v obytných domech.

Součinitel tepelné vodivosti Styrofloor T4 je lambda 0,045 W/m2.K
Nehořlavost třída "E"

Komentáře

Ing. Voráček Jan | 28.7.2010 08:37
Dobrý den, když porovnám tento kročejový polystyren, jako izolaci proti hluku do podlahy a stejně tak akustickou podlahovou vatu, co je lepší použít?
admin | 28.7.2010 14:23
Dobrý den, z hlediska účinků na tom bude lépe podlahová akustická vata, ale je tam značný rozdíl v ceně a Styroflor splňuje veškeré požadavky norem na odhlučnění podlahy v patře pod kterým se bydlí.
ondřej | 30.7.2010 08:26
Dobrý den, stačí na odhlučnění podlahy v rodinném domě Styroflor T4 nebo mám použít Styroflor T5 ? Jakou tloušťku Styroflor T4 a nebo T5 mám použít do celkové skladby a nebo mám dát jen kročejový a nic jiného? Díky za radu.
admin | 30.7.2010 15:39
Zdravím, pro odhlučnění podlahy v rodinném domě běžného typu postačí kročejový polystyren Styroflor T4, jinak ohledně rozdílů mezi Styroflor T4 a Styroflor T5 je v pevnosti v tlaku. Styroflor T4 má 3,5kN/m2 a Styroflor T5 má 5kN/m2. Do běžné podlahy stačí Styroflor T4 a ohledně skladby navrhuji a je běžné zařadit Styroflor do celkové zamýšlené skladby izolace podlahy alespoň ve 30mm tloušťky, ostatní je na vás, např. k tomu 50 až 60mm podlahový polystyren EPS 100 Z, nebo polystyren EPS 100 S až 150 S Stabil, to je ale řeč o podlaze v přízemí. Postačí polystyren 100 Z jen nabízím nadstandardní možnost pevnějšího Stabilu 150 S. Samotný Styroflor bych do podlahy v přízemí a nepodskelepné části domu nedával, myslím si že je to malé zateplení. V podkroví pak stačí jen těch 30mm Sytroflor T4.
Nicole Hovorková | 17.1.2011 10:30
Dobrý den, mám novostavbu s dřevěným stropem, v přízemí přiznané trámy, na tom palubky a na palubkách coulová prkna, nyní chci v patře řešit podlahu z OSB desek.Jakou radíte izolaci pod OSB. Samozřejmě mi jde o tepelnou i o kvalitní zvukovou izolaci.
Děkuji Hovorková
admin | 18.1.2011 09:07
Dobrý den, Styroflor T4 je tepelná a kročejová izolace, ale počítá se s ní spíše pod betonové podlahy, na vaše počínání se hodí tepelná a akustická kročejová izolace "vata" a to tyto: Isover T-P, nebo podobné kročejové vaty, záleží na tom jak bude konstrukčně podlaha řešena, pokud bude vata nezatížená, může se použít i STEPROCK, což znamená, že OSB desky by na samotnou vatu netlačily. OSB desky musejí být konstrukčně řešeny tak, že nebudou zatěžovat vatu, jinak jí rozšlapete. Vata musí být vkládána do konstrukce jako nezatížená. To je ideální řešení a nezapomeňte na okrajové pásky, které zajistí po obvodu místnosti, aby se strukturální hluk z podlahy nepřenášel do zdí, jinak by byla účinnost poloviční.
Skotnica | 21.2.2011 22:08
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jestli Styroflor T4 tl.120mm je vhodný pod podlahové topeni a následně zalití betonovou mazaninou.
děkuji Skotnica
admin | 22.2.2011 09:08
Dobrý den, Styroflor T4 je podlahový polystyren s vlastností pohltivosti, tedy izolace kročejového a strukturálního hluku. Vkládat ho přímo pod systém podlahového topení není vhodné, jelikož není připraven odolávat vyšším teplotám dlouhodobě, mohlo by časem dojít k úbytku jeho celkové objemové hmoty a tím by se podlahová konstrukce poškodila. Je třeba, do celkové skladby izolace podlahy vložit mezi Styroflor T4 a podlahové topení vrstvu tepelné izolace Polystyren EPS 150 S Stabilizovaný polystyren odolný proti teplotním výkyvům. Toto se dá také ošetřit použitím systémové desky pro podlahové vyápění jedná se o nopovou desku z polystyrenu odolnému teplotním výkyvům Styrodeska, máme také v nabídce. Minimálně však použijte mezi Styroflor T4 a zdroj tepla podlahového vytápění Polystyren EPS 100 S stybilizovaný polystyren odolný teplotním vyýkyvům.
Vlk | 7.3.2011 14:19 | v.kotal@email.cz
Dobrý den, měním podlahu na chatě (5cm duté dřevotřísky) za novou. Prosím o radu zda je rozumné dát na beton s hydroizolací - gumoasfalt 3cm Styroflor T4, pak 2 cm OSB desky a navrch plovoucí podlahu 7 mm.
Děkuji Vlad. Kotal
admin | 7.3.2011 15:05
Zdravím, Styroflor T4 je kročejový polystyren, určen k regulaci, neboli k zamezení strukturálního hluku, je tedy důležitý do podlah v místech, kde se pod izolovanou podlahou bude bydlet. Je tedy potřebný většinou do podlahy v patře, často je kombinován ještě s normálním podlahovým polystyrenem, například polystyrenem EPS 100 Z, ale to se jedná o skladbu do betonu. Vaše skladba by spíše vyžadovala kročejovou vatu, ale do rastrů, mohla by se také rozšlaspat, jestli OSB desky dostatečně roznesou kročejové a jiné případné zatížení polystyrenu Styroflor T4 a nebo jiného EPS polystyrenu vám nedokáži takto říct. Já bych se bál časem prošlapaných "van", hlavně v místě, kde se nejčastěji chodí, i 2cm tlustá OSB deska a plovoučka 7mm se podle mě pronese v místě chození a pak by se mohla podlaha v místě chození prohnout a vymáčknout do polystyrenu. Běžně pak u takovéto podlahy dochází k jevu "houpání". Nevím jestli jsem vám dostatečně pomohl, jedná se pouze o můj názor a zkušennosti s touto problematikou. Neberte to tedy jako jakési dogma.
vit | 8.6.2011 16:41
Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně izolace podlahy pod osb desky, ktere potřebuji položit přímo na izolaci. Co by jste mi doporučil? A zdali existuje v tloušce 10 mm. Důležité je pro mne akustická izolace. Děkuji Vít Marekwica
admin | 9.6.2011 15:04
Dobrý den, kročejová izolace, neboli jak jste napsal akustická izolace podlah ve vašem záměru je možná pouze za použití vaty pro tyto účely a to ISOVER T-P a nebo STEPROCK HD, tyto dvě vaty snesou přímé zatížení přes OSB desky, které by pak v pohodě roznášely pochozí zatížení, problémem je, že tyto vaty do podlahy se vyrábějí pouze od tloušťky ISOVER T-P od 25mm a STEPROCK HD od 20mm. Zboží u něhož jste uvedl kometář, dotaz je Styrofloor T4, také kročejová izolace, ale je právě kvůli své kročejové, akustické vlastnosti měkká a navíc se většinou používá ve skladbě s podlahovým polystyrenem, navíc 15mm, je málo, tato tloušťka se dělá jako doplňková do celkové větší tloušťky. Při použití Styrofloor T4 se navrhuje skladba třeba 50mm podlahový polystyren a k tomu 30mm Styrofloor T4 a je to pod beton, v žádném případě ne pod OSB desky, tyto by neroznesly váhu a byly by za chvilku v místě časté chůze prohlubně v ploše podlahy.
msirovy | 16.6.2011 11:37
Dobrý den, projeví se akustické vlastnosti i při aplikaci na strop? Doporučujete spíše použití PU pěny či lepidla? Děkuji za odpověď. S pozdravem, Sirový.
admin | 16.6.2011 14:14
Dobrý den, Styroflor je pro nášlapné použití (kročejový útlum) a v kombinaci s podlahovým polystyrenem. V žádném případě ho nedoporučuji použít na strop, bylo by to bez potřebného akustického efektu. Pro vaše účely je potřeba použít akustickou vatu například: AIRROCK HD, nebo Isover UNI, nebo URSA TWP 1 a vložit do podhledu například systému SDK a nebo OSB, podle vašeho výběru. Volil bych vrstvu alespoň 80mm.
michal | 28.6.2011 22:26
Dobry den. Prosim o radu. Mam skladbu pod poter. 100Z 20mm a STYROFLOOR T4. Potreboval bych poradit ci mam dat na spodek 100Z alebo opacne. DEKUJI
admin | 29.6.2011 08:06
Dobrý den, moje doporučená skladba je odspoda od podlahové konstrukce: Polystyren EPS 100 Z, pak kročejový polystyren Styroflor T4, pak PE separační fólie na ochranu polystyrenu před realizací mazaniny a pak už mazanina a následně vámi zvolená podlahová krytina, nezapomeňte po obvodě stěny umístit Polyetylenové PE Pásky, jinak se bude kročejový a strukturální hluk přenášet do konstrukce stěn a účinek kročejového polystyrenu Styroflor T4 bude nedokonalý.
pan | 28.7.2011 21:33
Dobrý den šla by tím zvukově odizolovat zeď? A jsou ty desky tvrdé? Děkuji
admin | 29.7.2011 07:56
Dobrý den, Styrofloor T4 je kročejová izolace zamezující strukturálnímu kročejovému hluku. Jedná se o měkký polystyren, jinak by neměl akustické účinky, používá se také ve skladbě s kombinací s podlahovým polystyrenem EPS 100 Z a nebo podobným. Na zeď ho nedoporučuji. Pokud chcete vyřešit hlukovou izolaci na svyslé konstrukci, použijte vatu s akustickým účinkem a vložte ji do předsazené stěny SDK a nebo OSB systém konstrukce.
ladislav | 25.8.2011 21:13
Dobrý den, prosím o radu ke skladbě podlahy v podkroví. Dle projektu tloušťka 9 cm, z toho 1 cm se počítá na povrchovou úpravu (dlažba,koberec apod.). Po podlaze vedou rozvody - voda, topení. Zvolili jsme betonové potěry, ne samonivelační. Firma na betony doporučila položit Styrofloor v tl. 3 cm a na to jejich betonový potěr 5 cm. Postačí to takto, bez podlahového polystyrenu? Děkuji.
admin | 26.8.2011 07:41
Dobrý den, Styroflor T4 je podlahový polystyren s kročejovým útlumem. Je to ale i tepelná izolace a jelikož se jedná o podkroví a bude na něm betonová roznášecí vrstva, je tato skladba dostačující. Nezapomeňte také použít okrajové Polyetylenové PE Pásky (kolem zdí, aby strukturální a kročejový hluk nešel do svislých konstrukcí domu.
Denisa Bursíková | 12.9.2011 20:18
Dobrý den, na stropě v přízemí máme přiznané trámy a na nich palubky,nyní potřebujeme podlahu v patře zateplit, udělat rozvody a zvukově odizolovat - jakou skladbu by jste doporučovali, máme 17 cm z čehož 4cm bude anhydrit. děkuji
admin | 14.9.2011 08:22
Dobrý den, podklad by neběl být nestabilní, je tedy na vás, abyste toto zvážili a nevím jak pevné podloží vytvářejí vaše palubky, případně je potřeba vytvořit pevné podloží. Zvolit nějakou konstrukci, která vše zpevní. Pak se použije akustická izolace, je na vás, zda použijete Sytroflor T4 a nebo akustickou vatu, nezapomeňte na okrajové PE pásky. Průřez těžkou plovoucí podlahou i s popisem naleznete v naší sekci "CAD detaily" nahoře na oranžové liště zcela vpravo a pak obrázek Těžká plovoucí podlaha.
marcela Uzlová | 27.10.2011 16:33 | maruzl@seznam.cz
Dobrý den,
mohu použít na podlahu v podkroví, místo kročejové izolace ORSIL, levnější Styrofloor T4? Podkladní vrstva je betonová, pak má být zmiňovaná izolace dle projektu 2x20mm a nakonec 50 mm beton.
potěr. Co mi doporučíte Styrofloor T4 nebo raději T5? Aby unesl betonové zatížení podlahy. Děkuji,Uzlová
admin | 27.10.2011 19:58
Dobrý den, ano můžete, vámi zmiňovaná skladba je vyhovující, jen nezapomeňte na PE pásky kolem zdí, jinak by se kročejový, strukturální hluk přenášel z podlahy do konstrukce zdí a tím do celého domu.
Václav | 13.1.2012 15:05
Dobrý den,

chci použít Styrofloor T4 tl. 40 pod systémové desky Styrodeska tl. 50, která má tl. spodní stěny 20mm, zalitou aninhydrytovou vrstvou tl. 40mm, na tom laminátová plovoucí podlaha nebo dlažba dle účelu místností. Je tato skladba vhodná z hlediska zatížení i z hlediska tepelné odolnosti Styroflooru T4?
Děkuji.
admin | 13.1.2012 22:37
Dobrý den, z hlediska zatížitelnosti, pokud tam nebudou průmyslové stroje, je Styroflor T4 do rodinného domu zcela dostačující. Pak je otázka jestli je vůbec nutné ho použít, pokud se jedná o skaldbu podlahy v patře nad obytným prostorem, tak ano z hlediska zamezení kročejového a strukturálního hluku a nezapomeňte na okrajové miralon pásky, které zamezí pronikání strukturálního a kročejového hluku do svislých konstrukcí, tedy zdí. Pak je třeba mezi systémovou deskou pro podlahové vytápění a spodní jakoukoliv izolací vložit separační PE fólii. Jinak je vše v pohodě, jelikož systémová deska Styrodeska (je možné ji koupit rovnou s navařenou PE fólií), tedy ta co nabízíme je ze stabilizovaného polystyrenu EPS a ten je odolný vůči dlouhodobým teplotním výkyvům od podlahového vytápění. Tato skladba může být použita, já osobně ji takto mám v patře v koupelně nad obytným prostorem.
Jirka | 2.2.2012 16:09
Dobrý den, jaký musí být podklad pod styrofloor? Mám v podlaze škváru, kterou chci srovnat jemným štěrkem a na to dát styrofloor, zalít betonem a plovoučka. Je to reálná skladba? Co byste případně doporučil dát pod styrofloor?
Děkuji
admin | 3.2.2012 12:17
Dobrý den, jako podklad pro pokládku kročejové izolace Styroflor T4 v žádném případě nedoporučujeme škváru a podobné nepevné podloží. Doporučujeme betonový, pevný podklad o minimální tloušťce vrstvy 5 cm.

Postup asi takto: ubral bych škváru, nejlépe bych ji úplně odstranil a dal o to větší vrstvu polystyrenu Styroflor T4 stačí menší vrstvu a dohnal bych celou skladbu podlahovým polystyrenem EPS 100 Z, ale pokud to nejde, tak uberte tolik, abyste mohl dát betonovou vrstvu 5 cm do které nejlépe ještě položte kari síť, pak teprve Styroflor T4 a na něj zase minimálně 5 cm betonové vrstvy.

Pokud byste nechal jen škváru a na ni rovnou SDtyroflor T4 a nebo i jiný EPS polystyren, tak bude podklad nepevný a podlaha bude pak pracovat a vznikat různé praskliny atd.
Jiří | 7.2.2012 16:11
Dobrý den, díky za odpověď. Ještě by mě zajímalo, jestli se dá položit jiný druh polystyrenu na škvárové podloží vyrovnané Liaporem a na to položené 2 vrstvy OSB desek položené do kříže.
A na to Styrofloor T4 a plovoučku?
Děkuji
admin | 7.2.2012 16:51
Dobrý den, musím Vás zklamat, není možné žádný polystyren pokládat rovnou na škvárové podloží, plocha podloží musí být pevná a rovná a to docílíte jedině betonem.
Ludmila Hřívová | 10.2.2012 18:03
Prosím, i mě poraďte. Řeším skladbu podlahy v podkroví. Strop je z maiko vložek + kari sítě zalité betonem. A teď uvažuji - 4 cm EPS 100Z + 4 cm Styroflor T4, folii, beton s kari sítěmi 5cm.
Dotaz -musí být nahoře znovu kari sítě když jsou již nad miako vložkami ? Děkuji za radu.
admin | 11.2.2012 14:08
Dobrý den, vaše skladba je naprosto v pořádku a kari sítě tam dejte, jelikož se tím betonová vrstva na polystyrenu vyztuží a nebude vám sesedat a tím mačkat tolik polystyren. Máto to dobře, tak jak píšete to udělejte. Já to mám v patře také tak, naprosto stejně. Nezapomeňte na okrajové miralon pásky, tyto zamezí přenášení kročejového strukturálního hluku do stěn.
Daniela | 5.4.2012 11:28
Dobrý den, prosím o radu. Riešim skladbu podlahy- máme žb strop tl200,izolace, anhydrid. tl40, a fin. vrstva budu parkety alebo keramicka dlazba. Chcem sa spýtať akú tl. polystyrénu máme použiť aby vyhovela z tepelno izolacného i akustického hladiska. Pod riešeným priestyorom je obyný priestor. Je možné použiť aj klasický EPS ? Aká tlstá by bola izolace s použitém EPS a Styroflor ?? Dekuji za radu
admin | 5.4.2012 21:15
Dobrý den, Styrofloor T4 je akustická izolace, přesněji se jedná o tepelnou izolaci s kročejovým strukturálním útlumem, tak je v pořádku, že Styrofloor T4 chcete použít do skladby izolace podlahy nad obytným prostorem, pokud se jedná o obytný prostor pod izolovanou podlahou, tak nemusíte provádět další izolaci například polystyrenem EPS 100 Z podlahovým. Já třeba jsem takto řešil podlahy v prvním patře u svého domu také, nakonec jsem tam ale polystyren EPS 100 Z přidával, abych navýšil skladbu jelikož kročejový polystyren Styrofloor T4 jsem tam už měl v dostatečné tloušťce 30mm a nestačilo to k dosažená potřebné výšky podlahy a tak jsem přidal ještě 50mm EPS 100 Z a na to pak betonovou vrstvu 50mm, což je minimum, které byste měli dodržet ohledně betonu a nebo anhydridu. Jinak závěrem, pokud nepotřebujete dohnat potřebnou výšku podlahy, stačí Styrofloor T4 o tloušťce 30mm, klidně dejte více, jak prostě potřebujete. Nezapomeňte na okrajové miralon pásky, abyste zamezili přenášení kročejového strukturálního hluku do svislých konstrukcí.
Šárka | 19.9.2012 13:04
Dobrý den, potřebuji poradit, chceme zřídit v podkroví pokoj, podlahy jsou betonové + samonivelační stěrka. Chtěli bychom položit lino, jakou vhodnou izolaci, hlavně zvukovou, by jste doporučili a zda dávat ještě na izolaci např. nějaký deskový materiál, nebo rovnou lino. Děkuji
admin | 19.9.2012 18:50
Dobrý den, na izolaci rovnou nemůžete dávat lino, není dostatečně pevná a není připravená na fyzické namáhání. Vyšlapaly by se cestičky, a polystyren by se rozlámal, musíte provést skladbu takto odspoda na váš povrch:
1) Polystyren s kročejovým útlumem, což je správně Styrofloor T4
2) Na něj dáte separační PE fólii, kvůli ochraně před další vrstvou...
3) Další vrstva je beton a nebo anhydrit, roznášecí vrstva, nejméně 5cm, po stranách dáte mirelonové pásky, tyto zamezí přenosu kročejového a strukturálního hluku d svislých konstrukcí.
4) Pokud by se jednalo o plovoucí podlahu a třeba laminátovou, je dobré pod ní ještě dát Mirelon, zmírní to přenos kročejového a strukturálního hluku do roznášecí vrstvy.
5) Pak teprve přijde na řadu pochozí vrstva dle vašeho výběru.
Průřez takovou podlahou naleznete na tomto odkazu u nás v sekci „CAD detaily“ nahoře vodorovná lišta.

http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/tezka-plovouci-podlaha-rez-a-popis.jpg
Daša | 1.10.2012 19:56
Dobrý den,potřebuji poradit,mám novostavbu a v přizemí přiznané trámy ,na tom budou coulová prkna.Skladba podlahy bude 14cm s betonem.V podkroví budou zděné přičky.Jde mi o skladbu,nosnost,tepelnou a kročejovou izolaci.Popřipadě o variantu SKD přičky.Děkuji.
admin | 1.10.2012 21:38
Dobrý den, moc se omlouvám, ale z vašeho dotazu nechápu o co vlastně jde... Ty trámy jsou strop spodní místnosti ? Skladba podlahy nad těmi trámy bude 14cm ? Kam budete chtít ty SDK příčky ? Vždyť píšete o zděných příčkách v podkroví.
Dáša | 2.10.2012 22:29
Dobrý den,omlouvam se za nesrozumitelný dotaz.Přiznané stropní trámy jsou stropem spodnich mistnosti.Na trámech budou coulová prkna se skladbou podlahy 14cm.Jde mi o to jestli tepelně a zvukově odizolovat celou desku nebo každou místnost zvlášt po vystavěni příček.Byl by rozdil skladby izolace u zděných nebo SDK přiček.Děkuji.
admin | 3.10.2012 12:13
Dobrý den, když odizolujete celou desku, tak i příčky pak postavené na ní budou sice akusticky co se týká kročejového a strukturálního hluku odříznuté od spodní konstrukce, ale deska, betonová plocha na kterou se pak budou příčky realizovat bude jednotlivé místnosti spojovat a to je špatně. Skladba podlahy bude stejná jak u zděných příček, tak i SDK příček, prostě tam musí být jako poslední vrstva beton minimálně 5cm a na něj pak můžete realizovat příčky a do skladby podlahy zakomponovat kročejovou izolaci Styroflor T4. Podle mě bude lepší izolovat každou místnost samostatně, to bude lepší, jelikož celá deska bude spojnicí mezi místnostma, jak jsem už výše napsal a že by se tím pádem opravdu strukturální a kročejový hluk přenášel přes ní mezi místnostma v podkroví. Tak že každou místnost raději samostatně. Do SDK příček dát akustickou vatu. Nezapomenout na okrajové Mirelon pásky, ty odizolují poslední betonovou roznášecí vrstvu od svislých konstrukcí.
Pepa | 9.10.2012 08:41
Dobrý den, rekonstruji podlahy v panelovém domě z důvodů rozdílných výšek až 5cm. Původní skladba podlah byla panel spiroll, 10cm velmi jemné škváry, lepenka, 1cm hobra, parkety přilepené asfaltem na hobře. Zajímal by mě Váš názor na novou skladbu. polystiren (asi Styrofloor T4 v síle 4cm) plus beton cca 6cm a na to třívrstvá podlaha dřevěná. Nebo druhou možností, která by se asi do třetího patra vynesla lépe je vyrovnávací rošt z latí plus 2x OSB desky křížem 18mm. V tomto případě by mě zajímalo jestli je vhodnější prostor mezi latěmi vyplnit vatou nebo vysypat liaporem. Děkuji za odpověď.
admin | 9.10.2012 15:51
Dobrý den, první případ je v pořádku, myslím ten beton. Ohledně druhého případu bych dal spíše Liapor a nebo vatu s kročejovým útlumem. Má také vlastnosti ponižující značně kročejový a strukturální hluk, ale je lepší do roštů. Nicméně Liapor je v pořádku po všech směrech. Tepelná, akustická izolace s výbornou požární klasifikací a velmi dlouhá životnost. Zde je hodně informací. http://www.stavebniny-rychle.cz/liapor-1-4mm-vak-1m3.html

Příloha pak napoví skladby a návrhy realizací.
http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_eshop/3807/mo/down/liapor-kamenivo-technicky-list.pdf
Zdeněk Netřebský | 9.10.2012 20:26 | z.netrebsky@gmail.com
Dobrý den,
v novém RD budu dělat v 1. patře podlahové topení a chtěl bych pod systémové desky ještě ke snížení hluku dát kročejový polystyren. Jedná se o normální místnosti s běžným zatížením (ložnice, obývací pokoj). Vychází mi tloušťka polystyrenu 30 mm. Jaký doporučujete typ bude dostačující typ Styroflor T4 nebo radši doporučujete T5?
V jedné místnosti (bez podlahového topení) mi vychází tloušťka polystyrenu 80 mm. Jakou skladbu desek doporučujete?
Děkuji
Zdeněk Netřebský
admin | 9.10.2012 21:40
Dobrý den, Styrofloor T4 je naprosto dostačující pro běžně zatížené místnosti, tedy občanská výstavba. Ohledně podlahového topení dejte desky Styrofloor T4 pod systémové desky podlahového topení a 30mm je dostačující tloušťka. Nezapomeňte na Mirelon okrajové pásky, tyto zamezí přenosu strukturálního a kročejového hluku do svislých konstrukcí, tedy zdí a tím šíření tohoto hluku do ostatních místností skrze konstrukce. Do místnosti bez podlahového vytápění dejte skladbu, podlahový polystyren EPS 100 Z v tl. 50mm a pod něj Styrofloor T4 v tl. 30mm a opět nezapomenout na Mirelon okrajové pásky, takto to mám přesně já ve svém domě, ložnice v prvním patře jsou bez podlahového vytápění a horní koupelna to má pod systémovou deskou ve skladbě Styrodeska a pod ní je Styrofloor T4 30mm.
Karst Vavřinec | 29.11.2012 22:31
Chci dělat podlahu v podkroví. Původně jsem uvažoval 3 cm styroflor, litou anhydridovou podlahu a plovoucí podlahu. Jeden stavař mi řekl, že stejnou službu udělá OSB deska na styroflooru, je lehká a levnější. Jak se díváte na skladbu 2cm EPS 100Z+2cm styrofloor +OSB deska+ plovoučka, případně 4cm styrofloor+OSB deska + plovoučka. Děkuji.
admin | 30.11.2012 07:45
Dobrý den, poproste pana stavaře co vám toto poradil, aby vám takto řešenou podlahu ukázal tak dva tři roky po realizaci. Když se nebude houpat a nebudou v místech kde se nejvíce chodí vyšlapané, prošlapané cesty, tak bych se divil. Já osobně bych povolil a takto řešil podlahu pouze tam, kde bych použil jako izolaci XPS extrudovaný polystyren a ty OSB desky by musely být dané ve dvou vrstvách a křížem přes sebe. Pokud tam bude Styroflor T4, tak se to vyšlape, je to měkký polystyren, jinak by nedokázal vstřebávat kročejový a strukturální hluk z chození po podlaze. Na Styrofloru musí být pevná roznášecí deska, tak že beton a nebo anhydrid. Obojí v minimální 5-6cm vrstvě a klidně bych přidal Kari síť. Tím se to pořádně proarmuje. Já osobně to tak mám v horních patrech svého domu a po třech letech užívání si to celkem sedlo, je to vidět na prasklinkách tam kde se stýká podlaha se svislou konstrukcí, je to normální jev, ale nedokážu si představit, co by to udělalo, když by tam byla jako roznášecí vrstva OSB deska a jen v jedné vrstvě.
Anna | 14.12.2012 11:09 | dlabkovic@atlas.cz
Dobrý den, potřebovali bychom poradit. V podkroví domu z r.1933 děláme rekonstrukci podlahy .Máme tam trámy, kde mezi nimi nebudeme nic dávat, jen na ně dáme pásy z Arbitonu XPS Plus 3mm.Poté chceme udělát záklop z desek, na ně dáme Styrofloor T 4 /20mm. A na něj vrstvu desek Durelis 25mm, na ni 3mm Arbiton a opět 25mm desky Durelis křížem. Samozřejmě s okrajovými pásky. A ty dvě vrstvy desek bychom k sobě přišroubovali, mezi sebou by byly slepeny lepidlem. Můžete mi říci svůj názor,zda je to správné nebo, co by jste udělal jinak. Jde nám také o odhlučnění. Nevíme jestli vata by byla vhodná,musela by být asi volně ložená. Děkuji Vám moc za brzkou odpobvěď. Anna
admin | 14.12.2012 12:35
Dobrý den, bohužel materiály, které hodláte použít neznám, nemám s nimi žádné zkušenosti. Jen mohu potvrdit, že pokud přidáte Styroflor T4 do celkové skladby, dosáhnete potlačení šíření kročejového a strukturálního hluku, samozřejmě, že okrajové Mirelon pásky jsou také důležité jako odizolování přenosu kročejového a strukturálního hluku do svislých konstrukcí domu a tím možného přenosu do ostatních obytných částí domu. Já osobně bych prostor mezi trámy vyplnil vatou, využil bych nosnost trámů a jako záklop bych dal OSB desky P+D se zámkem ve dvou vrstvách přes sebe křížem, ale neznám rozteč trámů, pokud jsou od sebe daleko, může se to celé při zatížení houpat a vlnit a to by nebylo dobře. Jako další vrchní vrstvu bych dal Styroflor T4 a na něj jako roznášecí vrstvu beton a nebo anhydrit, jelikož kročejový polystyren, stejně jako kročejová vata nejsou dosti pevné na to, abyste na ně aplikovali jen nějaké desky a pak rovnou pochozí vrstvu. Kročejový polystyren, stejně jako kročejová vata jsou měkčí, jelikož potřebují mít vlastnost absorpce kročejového a strukturálního hluku. Mezi trámy sice můžete dát akustickou a přitom měkkou vatu na vkládání, ale pokud byste rovnou na trámy aplikovali nějaké desky, bude kročejový a strukturální hluk procházet skrze trámy a proto se musí ještě aplikovat další kročejová vrstva a pak teprve roznášecí deka: beton a nebo anhydrit nejméně 5-6cm silný a klidně bych do něj vložil kari síť.
admin | 14.12.2012 12:52
Ještě pokud máte zájem přečtěte na našem druhém webu článek: Nejčastější chyby při zateplení podlahy v domě. Jsou tam i obrázky a popisy.

http://www.tepelna-izolace.cz/nejcastejsi-chyby-pri-zatepleni-podlahy-v-dome.html
Anna | 14.12.2012 13:41
Děkuji za odpověď. Ty desky jsou podobné jako OSB a je na pero-drážku ve dvou vrstvách, síle cekem 5cm na místo betonu rozteč támů je asi 1,2m.
Jiřík | 17.12.2012 16:21
Dobrý den, rád bych požádal o radu.
Mezi sklepem a koupelnou mám 100 mm silnou armovanou betonovou desku 12 m2. Chtěl bych využít podlahový polystyrén hlavně pro odlehčení této desky. Uvažuji o následující skladbě: EPS 150 S / 20 mm, PE folie, betonová mazanina 30 mm, elektrické podlahové topení, vyrovnávací stěrka, podlahové kachlíky.
Rád bych se zeptal zda-li je možné takto realizovat, aniž bych musel mít obavy zda tloušťka betonové mazaniny není tenká a nebude následně praskat, nebo naopak zda tato vrstva nestlačí polystyrén? Nemohu s úrovní podlahy jít výše ,protože navazuje na již realizovanou podlahu v domě.
admin | 17.12.2012 21:47
Dobrý den, roznášecí vrstva musí být tlustá alespoň 5-6cm, jinak může popraskat a s ní i dlažba... jinak Polystyren EPS 150 S je stabilizovaný, tak je správně zvolený pro podlahové topení a snáší 150 kPa tlak a tak si myslím, že v pohodě, jen si myslím, že tl. 20mm je málo na tepelnou izolaci podlahy nad sklepem, tedy pokud je sklep vytápěný, tak by to snad šlo, ale pokud je to nevytápěný sklep, pak je to málo a o to více budou ztráty za topení. Nemluvě o tom, že musíte dát větší vrstvu polystyrenu, jinak budou ztráty unikat do spodní vrstvy podlahové konstrukce. Vím, že tady píšete o nedostatku místa pro skladbu, ale jen píšu jak by to mělo být, polystyren alespoň 5cm a i více a beton a nebo anhydrit těch 5-6cm a klidně vložit kari sítě, pro ještě lepší pevnost roznášecí vrstvy.
Jiřík | 20.12.2012 13:30
Děkuji moc za radu.
Václav | 1.1.2013 13:13
Dobrý den, dělám podlahu v patře rodinného domu. Na betonovou nosnou desku chci dát kročejový polystyren, pak podlahový, pak bude podlahové topení s anhydridem tl. 60mm. Jaké by měly být minimální tloušťky obou polystyrénů, kročejového z hlediska hluku a podlahového EPS 70 z hlediska tepelné izolace a také ochrany kročejového před teplem z trubek podlahového topení? Děkuji.
admin | 1.1.2013 15:03
Dobrý den, u kročejového polystyrenu Styroflor T4 je dostačující tloušťka 30mm a ohledně ochrany před teplotními změnami je nutné použít stabilizovaný polystyren jako podklad pod podlahové vytápění. Jsou to polystyreny EPS s označením "S", naleznete je u nás v sekci podlahové polystyreny, jedná se o polystyren, který je odolný vůči teplotním výkyvům díky stabilizaci při výrobě. Tento musíte dát přímo pod podlahové vytápění v tloušťce co se vám vejde do celkové skladby podlahy, ale dával bych nejméně 40-50mm. Pokud se jedná o podlahové teplovodní vytápění, pak doporučuji použít systémové desky pro podlahové vytápění, tyto jsou vyrobeny ze stabilizovaného polystyrenu EPS a navíc mají výstupky, nopy, do kterých se velmi dobře ukládají trubky teplovodního podlahového vytápění, pak už nemusíte dávat do skladby stabilizovaný polystyren, ale kdybyste potřeboval vyplnit skladbu, postačí pod systémové desky dát ještě polystyren EPS 100 Z podlahový. Ohledně kročejového a strukturálního hluku nezapomeňte na okrajové Mirelon pásky, tyto zamezí přenosu kročejového a strukturálního hluku do svislých konstrukcí, tedy do stěn a tím do ostatních místností domu.

Styrodesky pro podlahové vytápění naleznete zde:
http://www.stavebniny-rychle.cz/systemova-deska-podlahoveho-topeni.html

Průřez vytápěnou podlahou naleznete zde:
http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/podlahove-vytapeni-skladba-a-prurez.jpg
Tomáš | 29.1.2013 11:04
Dobrý den, v novostavbě RD potřebuji položit plovoucí podlahu v podkroví. strop je řešen z betonových panelů. a v části podkroví - koupelna, prádelna.. je již realizována dlažba s podbetonávkou. Jakou použít skladbu podlahy s požadavkem na utlumení kročejového hluku? - potřebuji se dostat na stejnou výšku jako je dlažba, která je (povrch) 53 mm nad panelem- uvažuji 8 mm na plovoučku +- 5 mm podklad pod ní (hobra) = na skladbu podlahy tedy zbývá 4 cm. je vhodný Styrofloor T4 nebo nějaký jiný materiál?
děkuji
admin | 29.1.2013 12:38
Dobrý den, jestli hodláte řešit kročejový a strukturální hluk, tak je Styrofloor T4 naprosto vhodná a dobře zvolená izolace, která pohlcuje právě strukturální hluk, což je hluk nesoucí se konstrukcemi, proto také připomínám postranní okrajové Mirelon pásky, které zamezí přenášení kročejového a strukturáklního do svislých konstrukcí, stěn a tím do zbytku objektu. Klidně dejte těch 40mm tloušťku, to je naprosto vyhovující.
Tomáš | 29.1.2013 14:51
Rozumím tomu dobře, že tedy bude, bet panel, na něm 40mm Styrofloor T4 a na něj může přijít rovnou plovoučka?
admin | 29.1.2013 20:40
Tak to se omlouvám, asi jsem se nevyjádřil dost přesně, musíte na izolaci, tedy i na Styrofloor T4 dát roznášecí vrstvu z betonu a nebo anhydridu 5-6cm tlustou, pokud na to nemáte místo, pak doporučuji použít místo Styrofloor T4, izolaci, kročejovou a tepelnou a to Mirelon pásy. V naší nabídce máme maximálně 10mm tlustý pás Mirelon a můžete jich dát více na sebe, ale stačí i jeden a nebo dvě vrstvy:

http://www.stavebniny-rychle.cz/mirelon-krocejova-izolace-10-m-120cm-50m.html

Na tento pás můžete dávat rovnou plovoučku, nebo desky OSB a jinou obdobnou krytinu na podlahu. Kromě dlažby, keramiky a podobně, prostě můžete dát vše z laminátu a nebo dřeva apod.
admin | 30.1.2013 08:33
Také náš web a článek:

http://www.tepelna-izolace.cz/nejcastejsi-chyby-pri-zatepleni-podlahy-v-dome.html
Tomáš | 30.1.2013 10:00
Děkuji za upřesnění. V tomto případě, kdy mám k dispozici 4cm nad betonem, tedy mohu použít např. 2x mirelon 2cm na něj osb 18 nebo 22 a na to plovoučku? nebude se to houpat, nebo podobně? případně jakou skladbu?
Děkuji za ochotu
admin | 30.1.2013 13:41
Dobrý den, Mirelon pásy jsou určená přímo pod tyto druhy podlah a proto by se nemělo nic houpat. Klidně bych to tak dal, ono se to také trochu zmáčkne a bude to pak lepší, vím to z naší podlahy, také to tak máme a nic se nehoupe. Pokud budete dávat OSB desky, tak s perem a drážkou. Máme je u nás v sekci "OSB desky".
Vlevo v menu: Stavebniny homepage > OSB desky
Pavel Roháč | 1.3.2013 08:49
Dobrý den chtěl bych se zeptat mám trámový dřevěný strop na něm osb desky 22mm, pak nevím jestli mám dát vatu steprock 3cm nebo styroflor 3cm kvuli kročejovemu a prostorovému hluku, pak dám styrodesku a na ní anhydrit děkuji Pavel
admin | 1.3.2013 15:17
Dobrý den, pokud řešíte strukturální, kročejový útlum, tak musíte jeden z produktů použít, nebudu říkat, že jsou na tom obě kročejové izolace stejně, vata má lepší kročejový útlum. Samozřejmě to není zadarmo..., je o dost dražší nežli Styroflor T4, který je samozřejmě dostačující, ale kročejová vata bude mít lepší útlum. Nezapomeňte na okrajové pásky, tyto zamezí přenosu kročejového hluku do stěn a tím do zbytku objektu. Jinak je postup správný. Nevím jak daleko od sebe máte trámy a jak to bude s únosností, když tam budou OSB desky 22mm, aby se to nehoupalo a pak nepraskala podlaha, ale to asi máte zjištěné.
David | 1.3.2013 19:53
Dobrý večer,po přečtení některých Vašich článků mám pochybnosti o správnosti projektu RD.Prosím o radu jestli je to takto správné nebo je-li nějaká jiná varinta lepší.V přízemí strop ze dřevěných trámů a podhled(strop SDK)bez zateplení.Nad tím,tedy podlaha v 1.patře-OSB desky 12 mm na pevno šroubované do trámů(ty už tam mám)Teť uvažuji jestli nemám dát ještě jednou OSB 12mm do kříže.Následně podle projektu je kročejová izolace (vata tl.40 mm) a na to opět 2x OSB desky o tloušce 12mm opět křížem položené přes sebe,které mají být svrtáni vruty pouze mezi sebou bez vaty(polystyrenu)aby prý to byla plovoucí podlaha a nepřenášel se zvuk. Je lepší dát místo dvou OSB desek 12mm do kříže nebo jen jednu OSB desku 25mm.Na tuto vrstvu přijde finánní podlaha-buď laminátová podlaha nebo lepší lino.Do koupelny přijde dlažba a jak tam to mám vyřešit bude to stačit?
S výškou podlahy bych neměl mít problémy ale se zatížením už to bude na hraně.Prosím poraťe mi nechci udělat chybu a později litovat.Rád bych to udělal poctivě a dobře ale peníze si samozřejmě netisknu.tak že dobrou kvalitu za menší peníze.A na závěr ,hodně propakujete pásky kolem podlahy.Kam přesně se dávají,lepí.Dávají se kolem obvodu podlahy která je jako první v pořadí(OSB),nebo v celé tloušce podlahy i když by se nedotýkala obvodových stěn?A co příčky -100mm Porfix -přímo asi na první pevnou vrstvu s OSB desek nebo udělat podlahu jako jeden celek a poté udělat příčky-to asi né že. Kdyby se jednalo o příčky z SDK ,bylo by tomu jinak nebo by byl postup stejný jako u Porfixu?Moc děkuji za Vaše vysvětlení a upřesnění detajlů.OPRAVDU MOC DĚKUJI.
David
admin | 2.3.2013 08:50
Dobrý den, co se týká skladby podlahy, tak máte vše dobře, doporučuji namísto jedné OSB desky 22mm dát dvě vrstvy OSB desek křížem přes sebe, tak jak jste napsal, bude to mít lepší vlastnosti co do odolnosti a únosnosti. Ohledně okrajových pásků, je třeba, aby tyto byly již kolem roznášecí vrstvy, tedy aby okrajové pásky odizolovaly od svislých konstrukcí, stěn tu vrstvu, která je na vodorovné kročejové izolaci. Je to logické, jelikož, kročejový a strukturální hluk se přenáší nejen skrze stropní konstrukci, ale i z podlahy do okolních stěn, což jsou svislé konstrukce a tady je třeba snížit co nejvíce přenos, tak že pásky dát kolem roznášecí vrstvy, ta pochozí se stěn nedotýká, plovoucí podlaha je vždy zakončena těsně u krajů a jsou tam pak maximálně ukončovací lišty. Pokud byste měl i pochozí vrstvu až ke stěnám, pak by bylo dobré tam dát mirelon okrajové pásk y a to tak, aby odizolovali styk pochozí vrstvy se stěnou.
David Dvořák | 8.1.2014 13:01
Dobry den, mam preci jenom jeste jeden dotaz. Ve starsich clancich jsem si nemohl nepovsimnout ze krocejovy polystyren pod OSB desky nedoporucujete pro brzke proslapani. Jakou skladbu by jste mi tedy doporucil? Premyslel jsem o 20 mm 100z polystyrenu a na nej teprve 30 mm krocejoveho. Potom dvakrat 12 mm OSB desky kladeny krizem. Mozna bych mohl jeste navisit celkovou skladbu o 1 az 2 cm. Jestli se tedy neco zlepsi ohledne krocejoveho hluku. Jde mi hlavne o nej. A kdyz navysit skladbu tak o jaky polystyren. Mam tramy od sebe asi 700 mm a na nich mam dvakrat OSB deskky 12 mm polozene krizem. Jsou tam nekde mirne nerovnosti mezi tramy,tak okolo 5 mm jsou prohle OSB desky. Moc dekuji ze mi pomuzete vyresit muj problem.David.
admin | 8.1.2014 15:07
Dobrý den, pane Dvořáku, přečtěte si náš článek (viz pod odpovědí odkaz), kde je vše popsané, snad vám to bude stačit, je tam i potřebný a doporučený materiál a vysvětlení, proč ho použít.

http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
Vladimír Hejčík | 6.3.2013 09:40
Stavíme roubenku, dole obytná část, v patře bude malá šicí dílna.Strop dole přiznané trámy, záklop z desek 30mm. Kvůli kročejovému útlumu navrhuje projektant další strop zhruba 36 cm (Cetris a OSB desky, vata, písek..)Čtu, že existují lepší materiály.Jakou skladbu byste doporučil? Topení bude podlahové OPTIHead,anhydrit jen 15mm, lino.
admin | 6.3.2013 14:10
Dobrý den, pan projektant to myslí dobře, chce abyste dal do skladby v patře kročejovou vatu, pokud hořejší podlaha bude klasicky zatížená, tak doporučuji kročejovou vatu, například: Isover T-P, anebo Steprock ND, je třeba, aby skladba podlahy obsahovala kročejovou izolaci, tato zamezí šíření kročejového, strukturálního hluku do ostatních přilehlých konstrukcí. jak je známo, hluk, zvuk se šíří vzduchem a pak otřesy a to je náš problém, pokud nahoře bude někdo dupat, nebo něco spadne na zem, tak se to musí co nejméně šířit do spodní místnosti a také do okolních místností, proto je také třeba použít podlahové okrajové pásky z vaty, jedná se o pásky k vytvoření profilu dilatační spáry, zajištění pružného oddělení konstrukce podlahy od svislých stěn. Já osobně bych dal na kročejovou vatu OSB desky a křížem dvě vrstvy přes sebe, to zajistí lepší pevnost roznášecí a následně i finální nášlapné vrstvy. Nevím, jakou funkci tam má mít písek..., ale to bude vědět váš projektant. Pokud bude jak píšete roznášecí vrstva anhydrit, pak je vše v pohodě, tedy odspodu, pevný základ, tak aby se neprohýbal, na něj kročejovou izolaci a pak anhydrit a to nejméně 5-6cm tlustou vrstvu.
Vladimír Hejčík | 8.3.2013 08:01
Děkuji za rychlou odpověď.V tom případě bych vás poprosil o upřesnění. Jak silnou vrstvu Isoveru T-P? Projektant navrhoval fošny na stojato 20 cm(!?) a mezi ně vatu. Je nutný tento "rastr"? U podlahového topení OPTIHead se nedoporučuje silná (akumulační) vrstva anhydritu, jen tak 15 mm. Čím to nahradit? Jen pro upřesnění: v "dílně" se budeme pohybovat jen my dva s manželkou a je málo pravděpodobné, že jeden bude dělat hluk nahoře a druhý dole spát. Je to bohužel jen výmysl hygieny.
admin | 8.3.2013 08:49
Dobrý den, rastr je nutný u vaty, která nesmí být zatížená, jsou akustické izolace, které se používají jako nezatížené, ty vyžadují vkládání do rastrů, pokud použijete akustickou podlahovou vatu "tvrdou", tak ta se do rastrů vkládat nemusí, jinak bych u tvrdé kročejové vaty použil alespoň 30mm, ale klidně těch 40mm tloušťku v celkové skladbě podlahy. Na této tvrdé vatě musí být roznášecí vrstva betonu a nebo anhydridu. Doporučuje se právě těch min 5cm, ale tato vata se může použít i do lehkých polovoucích podlah. Což je vrstva tvrdé kročejové vaty a na ni OSB desky, opět navrhuji křížem přes sebe dvě vrstvy a použít OSB desky P+D pero plus drážka. Pak by bylo možné použít nějaké nižší vrstvy anhydridu pro podlahové topení. Nevím jakých teplot bude topení dosahovat, ohledně zahřívání OSB desek, ale byla by to také cesta.
Vladimír Hejčík | 8.3.2013 10:34
Fajn.Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak skladba nad přiznanými trámy 3cm deskový záklop, 4cm Isover T-P, 2xOSB P-D (12,5mm), zhruba 1,5cm anhydritu (teplota topné vody zhruba 30 st.C z TČ) je pro kročejový útlum dostačující. Popř. plus podlahový polystyrén (viz. dotazy výše).
admin | 8.3.2013 13:50
Dobrý den, takto by to mohlo být, jen nerozumím tomu anhydridu, normálně, pokud se řeší podlahové teplovodní vytápění, tak se ukládá do systémových desek pro podlahové vytápění (desky s vodícími nopy) Styrodesky z polystyrenu EPS, stabilizovaného, aby nereagoval na teplotní změny a nezmenšoval svůj objem a neměnil tvar.

http://www.stavebniny-rychle.cz/systemova-deska-podlahoveho-topeni.html

Na tyto desky s uloženým podlahovým teplovodním topením se dává normálně vrstva 5-6cm betonu a nebo anhydridu. Naopak, ta vrstva kumuluje teplo a pak ho pěkně dlouho drží, tak proč ji zmenšovat na 1,5cm, sice bude rychleji o něco natopená, ale neudrží tak dlouho to tepolo. Je třeba počítat s tím, že podlaha bude pružit, je to dřevo OSB desky a sice tvrdá, ale pořád jen vata a malá jen 1,5cm silná vrstva anhydridu podle mě praskne. Já si celou dobu myslel, že se jedná o podlahové topení na bázi topného drátu, ten se dává hned pod poslední vrstvičku betonu anebo anhydridu na něj třeba dlažba, ale pokud je to skladba podlahového teplovodního vytápění, tak na tu tady máme krásně nakreslený průřez viz sekce "CAD detaily" nahoře na vodorovné oranžové liště. Nic méně i tak, kdyby to byl topný drát, tak nedoporučuji tak tenkou vrstvu anhydridu.

http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/podlahove-vytapeni-skladba-a-prurez.jpg
Pavel | 27.3.2013 16:42
Dobrý den,
mám v plánu použít následující skladby podlah:
PŘÍZEMÍ: 2x 100mm polys./ el. podlahové topení/ anhydrid/ vinyl
PATRO (betonový strop): 2x 50mm (nebo 40+60mm) polys./ el. podlahové topení/ anhydrit/ vinyl
Moje otázka zní:
1) mohu v přízemí použít jednu vrstvu 100Z (popř. šedý) a druhou vrstvu 150S ?
2) jaké polys. použít (kročej., \"S\"), v jaké síle (celkem 10cm) a v jakém pořadí ?

Děkuji
admin | 27.3.2013 21:16
Dobrý den, ohledně skladby spodní podlahy to máte dobře, ta vrchní podlaha musí mít vrstvu stabilizovaného polystyrenu, tak že dospod polystyren EPS 100 Z na na vrch polystyren EPS 150 S. Stabilizovaný polystyren odolává teplotnímu zatížení, proto se dává do vytápěných podlah pod podlahové topení, tedy přesněji jako poslední vrstva před roznášecí deskou, což je beton a nebo anhydrit o síle minimálně 5cm.
Ohledně té vrchní také, jen bych vložil do skladby kročejový polystyren Styroflor T4 a to hned pod stabilizovaný polystyren EPS 150 S, jinak pokud se nerealizuje vytápěná podlaha, tak se vkládá kročejový polystyren hned pod roznášecí vrstvu. Můžete klidně vynechat u vrchní podlahy polystyren EPS 100 Z a dát kročejový polystyren Styrofloor T4 o síle 30mm a na něj pak stabilizovaný o síle do těch 100mm celkem. nezapomeňte na okrajové mirelon pásky, ty zamezí přenosu kročejového a strukturálního hluku do svislých konstrukcí a tím do ostatních částí domu. Okrajové pásky nechte přesáhnout mírně roznášecí vrstvu betonu a nebo anhydridu a pak je zaříznete na úroveň roznášecí vrstvy.
Matějka | 2.4.2013 11:54 | matejka60@centrum.cz
Dobrý den, prosím o odpověď : je lepší akustická izolace kročejový polystyren nebo ytong ? Jedná se o \"obezdění\" plastových oken v interiéru / zvenku ytong /, a lze pro tento případ vůbec polystyren doporučit ? Děkuji.
admin | 2.4.2013 14:12
Dobrý den, Styrofloor T4 je akustická izolace, ale jedná se o kročejovou izolaci, tedy akustickou izolaci snižující kročejový a strukturální hluk, nejedná se o pohltivou izolaci. Pokud tedy hodláte řešit strukturální hluk, tak doporučuji použít kročejovou izolaci. Z toho vyplývá, že kolem oken nebudete řešit kročejový hluk, ale prostorový hluk a tady je správné použít zmíněný Ytong. Ten má schopnosti svojí objemovou hmotností a strukturou pohlcovat prostorový hluk, tam je důležité také vše kolem oken utěsnit, protože, kam se dostane vzduch, tam se dostane i prostorový hluk a o ten tady jde.
Jiřík | 4.4.2013 22:01
Dobrý den,chtěl bych se poptat na skladbu podlahy ,mám trámový strop na něm udělaný rošt z latí 5 na 6 po třicetí centimetrech a na něm 18mm osb ,strop se hezky roznesl a nic se nehoupe,na něj bych chtěl dát Styrofloor T4 v síle 60mm pak systémové desky s podlahovým topením a 5cm armovaného betonu,myslíte že si Styrofloor nesedne na menší výšku ,díky s pozdravem Jiřík.
admin | 5.4.2013 07:51
Dobrý den, podle mě si každá podlaha, která je zaizolovaná časem sedne, samozřejmě, že se nejedná o nekonečný proces, sedne si to a pak už to tak zůstane. Stejně tak jako se to stane u kročejové izolace Styroflor T4 by se to chovalo s kročejovou vatou, prostě v místech, kde je nosná konstrukce, což jsou stěny se to projeví vlásenkovými prasklinkami mezi podlahou a stěnou. Já to takto mám také, v místech, kde je dlažba se to dosilikonuje a v místech, kde je plovoucí laminátová anebo dřevěná podlaha jsou stejně u stěn lišty, tak že se toho ani nevšimnete. Nic méně to nemá vliv na kvalitu zateplení či na akustické vlastnosti kročejového polystyrenu Styroflor T4.
Jiřík | 5.4.2013 08:14
Dobrý den,ještě bych se chtěl poptat jestli nevadí ta výška 60mm,nebo je tam nějaké norma jaká by měla být síla T4,díky s pozdravem Jiřík.
admin | 5.4.2013 08:42
Dobrý den, ono to ani tak nevadí, jako to vyjde dráž, já to osobně abych dohonil výšku celé skladby řešil tak, že jsem dal Styroflor T4 v 30mm pod systémovou desku podlahového topení a pod Styroflor T4 jsem dal klasický podlahový polystyren EPS 100 Z. Nezapomeňte na okrajové Mirelon pásky, kvůli odhlučnění roznášecí vrstvy do svislých konstrukcí, tedy do stěn objektu a tím do ostatních místností, je to také důležité.
martin | 7.4.2013 13:50
Dobrý den, prosím o radu
Mám cca 20let starý řadový dům který je vyzděný z porothermu 36cm a na severní stranu jsme tenkrát přidali lignopor 3,5cm což se nám tenkrát zdálo dostačující.V zimě se mi na této straně co je lignopor dělají v rohách plísně a v celém domě je vlhkost cca 80%.Dočetl jsem se, že je to asi tím lignoporem, že mám rosný bod ve zdi a tudíž je v domě velká vlhkost.Chci se zeptat jestli je to možné a jak postupovat v případě dalšího zateplení, jestli odstranit starý lignopor nebo přidat polystyren na stávající fasádu.Fasáda je omítka cca 1-1,5cm naházená na lignoporu a natřená barvou a ještě se chci zeptat jakou sílu zateplení mám použít.Děkuji Mrzena
admin | 7.4.2013 14:13
Dobrý den, začnu tím, že váš dotaz je položen na špatném místě, proč u kročejového polystyrenu? Proč vám tohle píšu, protože ostatní tady chtějí číst informace a diskuzi kolem kročejového polystyrenu a ne kolem venkovního kontaktního zateplení, pro příště takovýto dotaz prosím pokládejte u tepelné izolace, na kterou se ptáte, anebo alespoň tématicky v kategorii, tedy fasádní polystyreny. S úctou děkuji.
Ohledně vašeho zateplení, nevím jak postupovat, jelikož vaše zateplení neznám a nevím v jakém je stavu, tak že si netroufám na dálku hodnotit, zda udrží nové zateplení, pak je tady otázka, zda když jsou problémy s vlhkostí, jestli neudělat provětrávanou fasádu, což je jediný způsob jak vyřešit vlhkost v domě, jinak při kontaktním zateplení bude vždy vlhko v domě ať už použijete polystyren a nebo vatu. Já bych to celé odstranil a pokud i omítka nebude dobře držet, tak i omítku a začal znova, pokud se vlhkost objevuje jen v zimě, tak je to opravdu špatně zatepleno, pokud se objevuje jen v rozích, tak to může být v rozích špatně realizované a jsou to tepelné mosty, anebo špatně větráte, musíte větrat i v zimě, jinak právě v rozích se vlhkost objeví, tam je nejmenší proudění vzduchu. Já mám na porothermu 16cm polystyren EPS 70 F a nemám žádné problémy s vlhkostí.
Miroslav Kocanda | 10.4.2013 17:21
Dobrý den,
potřebuji vložit izolaci mezi stropní trámy kvůli hluku.
Můžete mi prosím poradit, jaký materiál?
Cenově mi přijde zajímavý polystyren Styrofloor T4, vata Steprock ND mi přijde drahá.
Ovšem nevím, zda tento polystyren dokáže dostatečně pokrýt hluk...
Jedná se čistě o hlukovou izolaci, nebude ničím zatížena.
Děkuji předem,
Kocanda
admin | 10.4.2013 20:48
Dobrý den, je třeba si ujasnit, zda se jedná o izolaci kročejového a strukturálního hluku a nebo prostorového hluku. Vysvětlím, kročejový hluk se šíři dupáním, tedy konstrukcemi objektu a zejména se jedná o podlahu, něco vám upadne a tak. Ten druhý prostorový hluk se šíří vzduchem a proto je třeba ho řešit vatou a to úplně jinou vatou nežli je třeba vámi uvedený Steprock ND. Pokud tedy hodláte řešit nezatíženou izolaci a tu druhou akustickou, pak musíte použít akustické vaty, Airock, nebo Isover Unirol Profi a nebo Naturoll LRR 033 a podobné, prostě u nás hledejte akustické vaty a pokud hodláte řešit snížení kročejového hluku v podlaze místnosti, pod kterou se bydlí, tak musíte použít Styroflor T4 a nebo Isover N anebo Isover T-P, Steprock HD a nebo Steprock ND a podobně, také je třeba pak použít okrajové pásky, aby se nepřenášel strukturální hluk do stěn a dál do domu.
Tomáš B. | 26.6.2013 19:31
Dobrý den,
můžete mi prosím napsat Váš názor na následující skladbu stropu? trámový strop,záklop z cólek,3cm styrofloor T4 (výškově doladím s instalací topení), vata Rockwool Steprock HD tl.40cm,OSB 18 PD, tenká vrstva miralonu,OSB 18 PD (do kříže slepeno a sešroubováno s předchozí vrstvou OSB), finální podlaha (koberec, PVC nebo vinyl). Děkuji mnohokrát.
admin | 26.6.2013 20:14
Dobrý den, moc tomu nerozumím v bodě topení, jaké tam bude, pokud podlahové, kam ho chcete vložit? Jak daleko jsou od sebe trámy?
Tomáš B. | 26.6.2013 20:58
instalací topení myslím přívod (2 AL-PEXtrubky obalené miralonem) k radiatorům. Stropní trámy jsou od sebe 80cm.
admin | 27.6.2013 08:49
Dobrý den, pak už to chápu. Jen si nedokážu vysvětlit vaší kombinaci kročejových izolací, možná jen Styroflor T4 je poměrně levnější nežli Steprock HD, proto asi dospod ten Styroflor T4 a pak to doladíte Steprockem, jinak skladba podlahy je v pohodě.
Tomáš B. | 28.6.2013 15:41
Dobrý den, ano tohle složení je pouze z finančních důvodů. Mě by jenom zajímalo zda nehrozí nějaké houpání nebo prošlapání, když je to taková tloušťka (7cm celkem). Děkuji mnohokrát za Váš názor
admin | 28.6.2013 16:29
Dobrý den, Steprock HD je kročejová izolace ve formě tvrzené vaty z čediče, polystyren EPS Styroflor T4 je kročejový polystyren a tento není nijak tvrdý, například ve srovnání s extrudovaným polystyrenem. Většinou se kročejového polystyrenu nedává právě moc, pokud je skladba podlahy celkově vysoká, pak se to kombinuje ještě s dalším podlahovým polystyrenem. Já bych tam vložil nějakou jinou podlahovou izolaci, když už tam máte kročejový Steprock HD, tak bych tam dal klidně extrudovaný polystyren, tento je tvrdý, pevný dostatečně, aby se časem v té vrstvě neprošlapal.
Zemánková | 23.8.2013 07:41
Dobrý den, řešíme podlahu v podkroví, strop je ze spirolů, na ně přijde 5cm izolace a 5cm betonu - je lepší použít rovnou 5cm kročejového polystyrenu, nebo to rozdělit na 2cm klasického a 3cm kročejového (tuto tloušťku jsem vyčetla jako optimální z jiných vašich odpovědí)? Nebo je to v podstatě jen otázka peněz?
admin | 23.8.2013 07:56
Dobrý den, já osobně bych to rozdělil a použil část skladby jako kročejová izolace Styrofloor T4 a pokud je třeba doplnění, tak bych doplnil běžným podlahovým polystyrenem. Styrofloor T4 je vyráběn ze základního polystyrenu EPS úpravou a má trochu jiné vlastnosti. Jinak je to také podlahový polystyren, tak že je tady možnost použít ho i v tl. 50mm. Celková tloušťka tepelná a kročejové izolace v podlaze je otázka možnosti a peněz, tak že, kolik se vám tam toho polystyrenu celkem vejde a kolik to bude stát. Pokud vás tyto ovlivňující faktory netrápí, tak dejte více izolace. Já bych pak dal do podkroví, pod kterým se topí více té kročejové izolace, není třeba zateplovat podlahu pod kterou se topí.
Luboš Chlouba | 21.9.2013 00:51
Dobrý den, je možné doporučit tl. izolace na SDK podhled jako doplněk pro zvýšení akustické a kročejové neprůzvučnosti u skladby stropu ( od horní vrstvy( plovoucí laminátová podlaha, podložka mirelomn 3mm Fermacel 2x1cm- podlahová deska, EPS 100Z 40mm , kročejová vata Isover 20mm, OSB 22mm
nosná ocelová konstrukce, SDK RB (event modré ticho) deska 12,5mm na křížovém závěsu. Vatu bych položil na SDK. Děkuji Chlouba
admin | 21.9.2013 09:12
Dobrý den, v podhledu pod řešenou podlahou už kročejovou izolaci nedořešíte, jelikož kročejový, strukturální hluk musí být řešen v konstrukci, ve které vzniká, což znamená v podlaze, což podle popisu skladby máte řešené kročejovou vatou Isover, nevím jakou, ale máte ji ve skladbě, okrajové pásky jste také doufám aplikoval, navíc tam máte Mirelon, což je také kročejová a tepelná izolace. Pokud byste chtěl zlepšit akustiku, musíte použít nějakou akustickou vatu do podhledu s větší objemovou hmotnosti, což jsou vaty do příček, podhledů atd. Tloušťka je podle možností, co se vám tam vejde. Platí pravidlo, větší tloušťka, větší akustická pohoda. Musí být vše dobře utěsněno parotěsnou fólií, jelikož prostorový hluk je nesen vzduchem, tak že, kam může pronikat vzduch, tam může i prostorový hluk.

Vhodné akustické izolace:
http://www.stavebniny-rychle.cz/cedicova-vata-mps-tl-40mm-7-2m2-bal.html
http://www.stavebniny-rychle.cz/factplus-ipb-037-tl-40mm-13-50m2-bal.html
http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-aku-tl-40mm-7-5m2-bal.html
http://www.stavebniny-rychle.cz/rockton-tl-40mm-9-15m2-bal.html
http://www.stavebniny-rychle.cz/superrock-tl-40mm-10-98m2-bal.html
http://www.stavebniny-rychle.cz/rockmin-plus-tl-40mm-10-98m2-bal.html
Luboš Chlouba | 21.9.2013 11:50
Díky za nadstandardně rychlou a vyčerpávající odpověď
David Dvořák | 8.1.2014 13:15
Dobry den prosim o reakci(odpoved) na dnesni otazku, kterou jsem omylem napsal jako komentar na vasi odpoved z 2.3 2013 kde jste reagoval na predchozi dotaz ode mne
admin | 8.1.2014 15:12
Dobrý den pane Dvořáku, odpověď a potřebné informace jsou u vašeho předešlého dotazu výše. Jen pro upřesnění, nejsme nonstop online v systému, komentáře jsou kontrolovány minimálně jednou denně, tedy pokud je to možné a na dotazy a komentáře se snažím odpovědět co nejdříve v rámci pokud možno jednoho dne až na výjimky (dovolená a služební cesty). Na každý komentář mě systém upozorní a já na něj reaguji jakmile je to možné. Tak že prosím na příště o trpělivost... :-)

děkuji admin
Roman | 5.2.2014 12:20
dobrý den ,potřebuju radu.
Chci realizovat rekonstrukci pudlahy v podkroví na trámovám stropě.Chci to udělat formou suché výstavby.Skladba podlahy by měla být následujisí.1.Zásyp liaporem 1-4mm
2,Hobra tl.15mm jako roznášecí vrstva
3,Podlahová izolace rockwool,nebo isover tl30mm
4,podlahová deska fermacell 2E22
5,vinyl
Máte někdo zkušenost s tímto systémem?Můžu použít hobru jako zoznášecí vrstvu kterou jen položím volně.Děkuji Roman
admin | 5.2.2014 12:40
Dobrý den, nevím jak ostatní, ale já nemám žádnou zkušenost s hobrou, jinak ohledně liaporu a skladem s jeho použitím mohu posloužit zde na tomto odkazu: http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_eshop/3807/mo/down/liapor-kamenivo-technicky-list.pdf
Patrik | 3.4.2014 22:41
Dobrý den,
mám v projektu ve 2NP složení podlahy 100mm: tepelná izolace EPS 30 + system deska 30, anhydrid (beton) 40mm a dlažba na mazenině 13mm. Je to navrženo správně, dá se kročejový polystyren ještě zmenšit na 15 mm? díky
admin | 4.4.2014 08:46
Dobrý den, těch 15mm kročejové izolace Styrofloor T4 je fakt minimum, spíše málo, nechal bych tam těch 30mm. Musí tam být nějaká vrstva, aby ten kročejový polystyren vstřebával dostatečně strukturální a kročejový hluk. Jinak budete mít problémy s tím, že vše dole uslyšíte. Vše co nahoře padne na zem, veškeré dupání atd. Nezapomeňte také na okrajové mirelon pásky kolem dokola roznášecí desky, aby strukturální hluk nešel z roznášecí desky do svislých konstrukcí a tím i do ostatních částí domu.
Hanka | 22.4.2014 12:23
Na bok pergoly jsme použili OSB desky. Je z venku vhodný nátěr gumoasfaltem abychom co nejvíce prodloužili životnost desek a pronikání vlhkosti do spár?
admin | 22.4.2014 19:44
Dobrý den, pro začátek jen poznámka, spíše dotaz, co má podle vás společného kročejový polystyren Styrofloor T4 s OSB deskami? Nic méně, pokud uzavřete plochu OSB desky nějakým hydoizolačním nátěrem, tak tím znemožníte přirozenou regulaci a prostup atmosférické vlhkosti stěnou. Pokud se ale jedná o otevřený objekt, tak je to jedno, pak bych spíše použil nějaký jiný nátěr, který jednak ochrání OSB desky proti přílišné vodě, pokud s ní počítáte a navíc jak píšete pronikání vlhkosti do spár. Použil bych nějaký impregnační nátěr s obsahem lněné fermeže, či lazurovací lak. S poznámkou, že pokud použijete OSB desky do vlhka, tak tento problém nemusíte řešit, pokud na ně nepůjde přílišná voda. Viz zde: http://www.stavebniny-rychle.cz/osb-desky.html
Dan Egger | 26.4.2014 22:47
Dobrý den,
prosím o přehodnocení mé představy o složení podlahy v podkroví.
Mám dřevěné stropy- trámy(60cm od sebe,rozměr 25x12), z vrchu záklop z desek a tady je má představa.
Na ty desky bych zvolil izolaci STEPROCK HD 60mm(možná by stačila i menší,ale z důvodu získání výškového prostoru na rozvody Cu trubek k radiátorům,jsem zvolil tuto výšku)protože bych chtěl dát další vrstvu OSB desky přímo na izolaci a na OSB desky bych už dal jen mirelon a plovoucí podlahu.Myslíte si prosím ,že je to tak možné a dostatečné?
Ještě bych dal do prostoru mezi trámy běžnou vatu 200mm pokud by tam měla nějaký význam.Protože trámy nebudou přiznané.Ze spodu by byl sádrokarton,pak ta 200mm vata,desky a dál už jsem psal.Děkuji moc za Váš názor,radu.
S pozdravem Dan
admin | 27.4.2014 08:45
Dobrý den, můžete to takto klidně udělat a tu vatu mezi trámy můžete dát také, ale také nemusíte, spíše z důvodu akustiky, nežli z důvodu zateplení, proč byste si jinak odizolovával teplo zespodu. Steprock je kročejová izolace, tak že správně. Ohledně OSB desek, doporučuji postup, který jsem popsal v tomto článku i s obrázkem průřezu takové podlahy: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
Dan | 27.4.2014 09:25
Děkuji za rychlou odpověď.
Prosím ještě jeden technický dotaz.
Když se v některých případech OSB desky dávají na rošt,aby se např. mohla použít izolace,na kterou nemůže být přímý tlak,nevzniknou pak místa(samotný rošt),které budou přenášet krok,hluk?Nebo se to přes ty latě(rošt),který je nutně přišroubován k tomu záklopu stropu napřenáší?Děkuji.
Poděkování za všechny,kdo sem píšou ,nebo psali,za spolehlivé,ochotné a rychlé odpovědi,rady.názory.
admin | 27.4.2014 09:37
Dobrý den, vždyť vy dáte OSB desky na trámy a pak dáte kročejovou izolaci a pak OSB desky a na ně mirelon a plovoucí podlahu. Nevím o tom, že byste dával někde přímo na rošt OSB desky. Pokud byste vynechal někde kročejovou izolaci a dal OSB desky přímo na rošt, tak se bude přenášet kročejový a strukturální hluk do konstrukce stropu a následně do celého domu. Pokud se tady budeme bavit o nezatížené akustické izolaci vkládané mezi trámy, tak se to provádí tak, že se vyplní prostor, pak se provede záklop a na něj se dá kročejová izolace a pak roznášecí vrstva, třeba zase OSB desky a pak pochozí vrstva. Ale nikdy nemůžete dát rovnou osb desky na trámy, či kleštiny s myšlenkou řešení, že vkládaná izolace v tom prostoru vyřeší strukturální akustiku, tak to není. Přečtěte si tento můj článek o rozdílech v akustice, třeba vám to pomůže k vašemu řešení situace: http://www.tepelna-izolace.cz/neni-akustika-jako-akustika.html
Dan | 27.4.2014 12:22
Děkuji za vysvětlení,právě to jsem si myslel,že by to tak bylo špatně.Pokud bych použil nezatíženou kročejovou izolaci,např. styrofloor T4 musela by na ni být betonová vrstva,né osb,je to tak?Mě nešlo do hlavy,na co by se to osb položilo,když by pod ní měl být ten styrofloor,který by tu běžnou zátěž neunesl.Už Vás nebudu otravovat:)
admin | 27.4.2014 12:53
Dobrý den, tak to není, lze to provést i s kročejovou izolací Styroflor T4 či T5, ale musí se to provést správně a ta skladba musí být opět na základní desce, která se namontuje na trámy, pak s Styrofloor T4 a na něm musí být opat správně provedená skladba roznášecí vrstvy například z OSB desek. Tato skladba nebrání vložit ještě akustickou izolaci jako výplň mezi trámy.
miki | 27.4.2014 20:42
Dobrý večer,
já bych se jen chtěl zeptat jestli můžu na styrofoor T4 rovnou položit OSB desky a pak plovoucí podlahu.Tady jste psal někomu,že ....admin | 7.3.2011 15:05
Zdravím, Styroflor T4 je kročejový polystyren, určen k regulaci, neboli k zamezení strukturálního hluku, je tedy důležitý do podlah v místech, kde se pod izolovanou podlahou bude bydlet. Je tedy potřebný většinou do podlahy v patře, často je kombinován ještě s normálním podlahovým polystyrenem, například polystyrenem EPS 100 Z, ale to se jedná o skladbu do betonu. Vaše skladba by spíše vyžadovala kročejovou vatu, ale do rastrů, mohla by se také rozšlaspat, jestli OSB desky dostatečně roznesou kročejové a jiné případné zatížení polystyrenu Styroflor T4 a nebo jiného EPS polystyrenu vám nedokáži takto říct. Já bych se bál časem prošlapaných "van", hlavně v místě, kde se nejčastěji chodí, i 2cm tlustá OSB deska a plovoučka 7mm se podle mě pronese v místě chození a pak by se mohla podlaha v místě chození prohnout a vymáčknout do polystyrenu. Běžně pak u takovéto podlahy dochází k jevu "houpání".
A jinde zase píšete,že.... lze to provést i s kročejovou izolací Styroflor T4 či T5, ale musí se to provést správně a ta skladba musí být opět na základní desce, která se namontuje na trámy, pak s Styrofloor T4 a na něm musí být opět správně provedená skladba roznášecí vrstvy například z OSB desek.
Nevím jestli je to srozumitelné.
Zeptám se,má logigu tato skladba?
Strop trámy, z vrchu desky pak např.50mm styrofloor,pak OSB desky dvě vrstvy,mirelon mezi OSB,mirelon okolo stěn,mirelon pod plovoucí podlahu ,která bude na OSB deskách.A pokud polystyren styrofloor T4 slouží také proti hluku,tak mezi trámy už nic.
Zkuste mi prosím odpovědět,ale pokud se v tom nevyznáte,budu to chápat.
admin | 28.4.2014 08:23
Dobrý den, za tím co jsem napsal si stojím, většinou si lidi myslí, že dají na trámy OSB desky v jedné vrstvě a na ně pak polystyren a na ten zase jednu vrstvu OSB desky, nebo ani to ne a rovnou laminátovou podlahu, proto jsem to v tom původním příspěvku popsal tak jak jste vyjmul. Nicméně v určitém případě lze použít i pod OSB desky kročejový polystyren Styrofloor T4, což je kročejová izolace, tedy izolace, která absorbuje kročejový, strukturální hluk, nikoliv prostorový, takže jen k výplni trámů..., ta výplň zajistí, aby se nepřenášel prostorový hluk, ten kročejový polystyren zase, aby se nepřenášel strukturální hluk. Pokud na trámy, které budou mít maximální rozteč 800mm, ale lépe 625mm OSB desky o minimální tl. 18mm a více a to desky P+D (pero + drážka), tak máte zajištěnou podkladní vrstvu. Na tuto pak můžete pokládat kročejovou izolaci, kročejový polystyren Styrofloor T4, nebo kročejovou vatu. Tímto máme vyřešenou kročejovou izolaci, na tuto pak můžete pokládat opět OSB desky a to ve dvou vrstvách, prošroubované a lepené plošně k sobě. Navíc je třeba je dávat křížem přes sebe. Na takto řešenou roznášecí vrstvu pak můžete aplikovat mirelon a na něj pak pochozí vrstvu, například plovoučku, nebo dle výběru jinou. Vámi vyňatý příspěvek byl reakcí na již rozvedenou debatu, kde si dvě třetiny "samostavitelů" myslí, že položí na trámy OSB desky a na ně polystyren a na ně zase jednu vrstvu OSB desek, nebo i to ne a nejraději by položili na polystyren rovnou lamely plovoučky, tak to bohužel chodí, proto moje reakce. Je třeba to číst celé od začátku. Snad jsem vám to vysvětlil dostatečně. Jestli se vám to nezdá, tak se nic neděje, věřím tomu, že když na skladbu poptáte architekta, či projektanta, tak tři z pěti budou mít také dosti rozdílné názory na skladbu takové podlahy. Já tady píši jen své názory a reprodukuji zde zkušenosti stavitelů, se kterými spolupracujeme. Hodně podrobně jsem to popsal v tomto článku, kde jsem také dal obrázek s průřezem podlahy z OSB desek. http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
Miloš Vrba | 27.5.2014 22:01 | Vrba-Milos@email.cz
Dobrý den,
mám takový dotaz. Chystám se rekonstruovat byt v panelovém domě, a tak mě napadlo, obložit stěny polystyrenem. Chtěl bych zamezit úniku tepla ale také, odizolovat hluk od sousedů. Dočetl jsem se, že polystyren jako protihluková izolace je nevhodný. Proto jsem se Vás chtěl zeptat, jestli kročejový polystyren hluku zabrání a zda se též může použít do interieru nejen na podlahu, ale také na obvodové stěny místnosti.
Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
Vrba Miloš
admin | 28.5.2014 08:38
Dobrý den, polystyren EPS jako takový a to i ten elastifikovaný není schopen řešit prostorový hluk o který vám očividně jde. Styrofloor T4 je kročejový a jedná se tedy o izolaci, která řeší strukturální hluk, který vzniká otřesy. Vaší situaci bych řešil předsazenou stěnou ze sádrokartonové konstrukce a vložením minerální vaty s akustickými schopnostmi, zároveň jako tepelná izolace. Polystyren by nedokázal řešit hluk šířící se vzduchem (prostorový). Více se dozvíte z tohoto mého článku, kde jsou popsané i vhodné izolace, je tam popsán a vysvětlen prostorový mluvení, křik, hudba (vlněnní) i strukturální hluk šířící se konstrukcemi domu, který vniká otřesy, dupáním atd.: http://www.stavebniny-rychle.cz/neni-hluk-jako-hluk.html

Jak řešit předsazenou stěnu v interiéru naleznete zde i s videem: http://www.stavebniny-rychle.cz/predsazena-stena-v-interieru-postup-pri-montazi.html
Vena | 16.6.2014 22:22 | rosulekv@seznam.cz
Dobrý den.
Chci dělat novou podlahu v novostavbě. Všude bude podlahové topení, jak v přízemí, tak v patře. Dole plánuji 2x50mm polystyren 100z, hliníkovou folii s trubkami 16mm podlahového topení a to vše zalít anhydritem 55mm. V patře potom 30mm kročejové izolace+20mm 100Z polystyren, hliníkovou folii s trubkami podl. topení a také zalít anhydritem. Souhlasíte s takovou skladbou nebo je i možné v podkroví použít 30mm 100Z a 20mm kročejový polystyren. Děkuji za odpověď.
admin | 17.6.2014 17:58
Dobrý den, ta skladba je v pohodě, ohledně kročejové izolace, Styrofloor T4 můžete dát i v tl. 20mm, do celkové skladby, je to dostačující, ale samozřejmě, že 30mm tloušťka je lepší řešení. Lepší pohlcování strukturálního, kročejového hluku.
Vena | 18.6.2014 22:46 | rosulekv@seznam.cz
Děkuji za odpověď. Mě šlo hlavně v dotazu o to, zda-li je vhodnější použít kročejovou izolaci dole, tedy 30mm a na to 20mm polystyrenu 100z nebo naopak ( 30mm polystyrenu 100z a 20mm kročejového polystyrenu ). Někde jsem se dočetl, že kročejový polystyren tolik nesnáší výkyvy teplot a trochu takříkajíc degraduje. Díky za váš názor. Podotykám, že vše bude zalito anhydritem.
admin | 19.6.2014 07:44
Dobrý den, kročejová izolace musí být v souvrství podlahy nahoře, jinak ztrácí svou účinnost.
Petr Kriz | 17.2.2021 20:43 | kriz@chironaxbrno.cz
Dobry den
Procetl jsem vsechny tady ty komentare a v jedne veci se neustale rozchazite a nevim tedy kde je pravda.

Jednou pisete ze je nutne aby T4 byl v nejhornejsi vrstve a pak hned zase pisete ze by jste dal T4 dolu a na to normarni EPS...

Jak to tedy je?
(u teplovodniho podlah, topeni)

Dekuji
Vena | 19.6.2014 23:14 | rosulekv@seznam.cz
Díky za váš názor a radu.
jan | 30.6.2014 15:08
dobrý den, v podkroví chceme vylít podlahu anhydritem, je pod to prosím vás vhodny styrofloor T4, bez jakéhokoliv jineho podlahového polystyrenu??
admin | 30.6.2014 20:15
Dobrý den, právě, že je to tak správně, pokud nepotřebujete dohnat celkovou výšku skladby dodatečnou vrstvou, tak vyhovuje použití kročejového polystyrenu Styrofloor T4. Někdy se to kombinuje s klasickým podlahovým polystyrenem, ale není to nutné.
Martin | 16.7.2014 22:34
Dobrý den,

řešíme podlahu v 1patře staršího RD. Odstranili jsme starou podlahu,strusku i s nekvalitnímu slaboučkými dřevěnými polštáři, které byly položené na horním záklopu stropních trámů. Protože stropní trámy a horní záklop má rozdíl ve výšce až několik cm (cca 6 cm) vytvořili jsme nový rošt budoucí podlahy z I profilů (120) a teď co dál? Dát Styroflor T4 např.50mm a pak 70mm betonu včetně kari síta? Potíž je, že nyní horní záklop je výškově hodně různorodý. Jaké je nejvhodnější řešení pro současnou situaci? Finále plovoučka a dlažba.Děkuji Vám za odpověď
admin | 17.7.2014 06:00
Dobrý den, můžete postupovat stylem Styrofloor T4, pokud je tam velká vrstva, tak doplnit klasickým EPS 100 Z, nebo jako vyrovnávací zásyp použít Liapor, pak klasicky roznášecí deska z betonu, proarmovaného a na to pochozí vrstva dle vašeho výběru.
Martin | 30.7.2014 21:08
Děkuji Vám za Vaší odpověď.Potíž je v tom, že co stavař, to jiné řešení.Kolga se zapřísahává jen a jen na "suchou podlahu" ve složení: 1.rohož z kamenné vlny 60mm, 2. dřevěný rošt do ocel I profilů, 3.OSB deska 15mm 4.steprock HD rockwool 30mm, 5.OSB deska křížem15 , 6. OSB deska15mm a po obvodě deska steico nebo hobra.Pracnost tohoto řešení mi příjde dost velká (těch roubů a spojů v celém domě) a nehledě k ceně.Konečná pochybmost je jakési vrzání, vím o tom své, jak se dřevo sesychá a pracuje s teplenou roztažností.Chtěl jsem se tedy ještě zeptat, co máte na mysli "pochozí vrstva v předcházející odpovědi (taky OSB desky křížem?) Děkuji za odpověď
admin | 31.7.2014 08:01
Dobrý den, pochozí vrstvu jsem měl na mysli to co je už finální a po čem budete chodit, tedy podlahovou krytinu. Dlažbu, nebo dle vašeho výběru.
venar | 6.9.2014 20:53 | kohlv@seznam.cz
Dobry den, chtěl bych se zeptat na podlahu v podkrovi, jestli muze byt Styrofloor T4 samotny zalit betonem nebo je to poteba z kombinovat s 100z? A v jakem poradi . Dekuji za odpoved
admin | 8.9.2014 08:48
Dobrý den, pokud se jedná o zateplení místnosti nad obytným vytápěným prostorem, klasické řešení korčejového strukturálního hluku, tak můžete klidně použít samotný kročejový polystyren Styrofloor T4. Většinou se kombinuje s klasickým podlahovým polystyrenem v případech vyšší celkové skladby, nebo při použití systémových desek podlahového teplovodního topení. Nezapomeňte na okrajové Mirelon pásky, které zajistí odizolování roznášecí desky podlahy od stěn objektu, tím přenosu strukturálního hluku do ostatních prostor domu. http://www.stavebniny-rychle.cz/mirelon.html
Roman H. | 16.10.2014 21:17
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na Váš názor ke složení podlahy nad obytnou místností beton, Styrofloor T6 tl. 2cm na něj EPS 100S tl. 3cm poté folie, podlahové topení zalité 5cm anhydritu a dlažba?
admin | 16.10.2014 21:23
Dobrý den, bez námitek, splňujete kročejovou izolaci i všechny ostatní parametry. Nezapomeňte na okrajové Mirelon pásky, ty zajistí snížení přenosu kročejového hluku do stěn a tím do ostatních prostor domu.
Roman | 17.10.2014 07:00
Ještě dotaz ke složení v přízemí : na IPU styrotherm 100 tl. 6cm pak EPS 100S tl. 6cm folie podlahovka a anhydrit. Díky
admin | 17.10.2014 08:12
Dobrý den, opět v pořádku, nezapomeňte jen na ty Mirelon pásky dokola po obvodu podlahy.
Roman H. | 21.10.2014 07:20
Dávat mirelon i kolem polystyrenu v dolním patře? Nebo pouze kolem kročejového?
admin | 21.10.2014 08:57
Dobrý den, Mirelon okrajové pásky se umisťují kolem každé betonové či anhydritové roznášecí desky podlahy, aby se kročejový hluk nepřenášel do zdí a tím vedlejších místností. Platí to i v přízemí, pod kterým nebude obytná místnost.
Renáta J. | 15.11.2014 23:53
Dobrý večer, vrhli jsme se do rekonstrukce 100 let starého přízemního domu. Vhledem k tomu, že v prostoru půdy plánujeme do budoucna podkroví s pokojíky pro děti, dali jsme se i do rekonstrukce stropu. Současné trámy jsou od sebe cca 1200 mm. Budeme vkládat do meziprostoru další trám, abychom zajistili zvýšení nosnosti. Takže trámy budou cca 600 mm. Na trámy OSB desky (bez P+D). Dvě vrstvy do kříže. Tak nám to doporučili do začátku. Teď řešíme, jakou izolaci mezi trámy. Hlavně kvůli zajištění úniku tepla z přízemí do zatím neobydleného podkroví. Mezi trámy polystyrén nebo skelnou vatu? To vše chceme uzavřít sádrokartonem (jako strop v přízemí). A jak máme pokračovat v podkroví s podlahou. Přečetla jsem zde toho spoustu a už se v tom ztrácím. Nějakou izolaci proti kročejovému hluku a zase OSB desky? Nebo už by stačil jenom Mirelon a plovoučku? Hledáme nějaké cenově přijatelné řešení. Děkuji za odpověď.
admin | 16.11.2014 09:11
Dobrý den, mezi trámy bych dal klidně minerální vatu, která bude mít tepelně izolační a akustické účinky (zvukovou pohltivost). Než budete dávat horní OSB desky, tak by to chtělo minerální vatu, nebo polystyren s kročejovým útlumem. Miralon bych dával spíše pod podlahovou krytinu, podle toho co budete dávat. Něco kolem podlah z OSB desek můžete číst v tomto našem článku:http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
macourek.pavel | 15.12.2014 23:13 | macourek.pavel@volny.cz
Dobrý den,
řeším problém s kročejovou izolací.Mám problém s její tlouštkou a druhem,měla by být max.2-3cm silná.Skladba stropu je dřevěná:(bráno od spodu nahoru)Záklop ze sdk desek/izolace vata 15 cm/trámy24*24cm, na kterých je rošt z prken 5x15cm s roztečí 50 cm na střed(tedy35cm) a osb 18mm.Dále mají přijít opět osb s PD cca 15mm.Prosím o radu, co dát mezi osb.Předem moc děkuji,Pavel
admin | 16.12.2014 08:09
Dobrý den, tady bych se asi klonil spíše ke kročejové vatě. Například Isover N: http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-n-tl-20mm-11-52m2-bal.html
Je možné tuto kročejovou vatu použít již od 20mm, je poměrně tvrdá, ale zase křehká. Při správné instalaci by to mělo fungovat. Polystyren Styrofloor T4 je také možno použít, ale ten bych měl strach, že se rozšlape i přes OSB desky, nebo by bylo řešení Styrofloor T5 a T6, ty mají lepší únosnost v tlaku, T6 snese až 6kN/m2. Jen je třeba zajistit správné roznesení bodového zatížení nášlapné vrstvy. Což bych asi řešil dvěma vrstvami OSB desek, vzájemně lepených a prošroubovaných k sobě.
Petr | 12.3.2015 23:55
Dobrý den, prosím o radu ohledně kročejové izolace.
rekonstrujeme rodinný dům ze 70.let, z původních podlah mezi byty po vybourání zůstala jen železobetonová konstrukce 120mm. Bohužel výška podlahy je limitována světlou výškou místnosti, proto nám stavař po konzultaci udělat takovýto návrh: od spodu - Styrofloor4 6cm, PE folie, Beton C 20/25 s kari sítí 5cm, nivelaci a na to dřevěné parkety. Je to dostatečná kročejová izolace?
Děkuji za radu
admin | 13.3.2015 07:43
Dobrý den, ohledně kročejové izolace Styrofloor T4 je to v pořádku, 60 mm je naprosto dostačující vrstva, ještě nezapomeňte mezi realizovanou roznášecí desku a okolní stěny dát Mirelon pásky, aby se kročejový hluk nepřenášel do stěn a tím okolních místností.
Věra | 24.5.2015 07:42
Dobrý den,při realizaci půdní vestavby ve starém domě byla nedostatečně řešena kročejová izolace. Je možné toto dodatečně napravit "zespod", tedy polystyrenovými stropními kazetami? Lze mezi kazety a strop vložit další vrstvu izolace - jaké? Děkuji.
admin | 24.5.2015 08:32
Dobrý den, bohužel, kročejová izolace zespodu, tedy na stropě pod špatně řešenou podlahou vám nepomůže. Pokud se tedy jedná o kročejový strukturální hluk, tak ten nelze takto řešit. Kročejová izolace musí být pod roznášecí deskou, řešené podlahy, aby mohla utlumit kročejový hluk, který vzniká dupáním, tedy mechanicky.
Karel | 2.9.2015 08:22
Dobrý den,
plánuji podlahu v patře nad vytápěným přízemím-30mm T4,20mm EPS 100S,odraz.folie pod trubky podlah.top.,50mm anhydrit. Stačí 20mm EPS 100S jako oddělovací vrstva mezi folii a T4 ?
admin | 2.9.2015 09:10
Dobrý den, podle mě 20 mm stačí, ona systémová deska pro podlahové teplovodní vytápění je na tom obdobně.
Lukáš | 17.9.2015 22:04
Dobrý den, pročítám si vaši diskuzi. Podobný dotaz tady byl, jen upřesním můj. Současná podlaha v pokojích má beton + 2cm polystyren + 3cm dřevěné kazety cca 30x30cm s drážkou - kazety již netěsní prohýbají se. Jak byste řešil přípravu pro novou podlahu (na kterou půjde mirelon + 8mm plavoučka). Jde mi o ekonomickou efektivitu a funkčnost. Osobně bych dal etruďák 2cm + 2x15mm Osb prokládané a prošrubované 3cm. Děkuji L.
admin | 18.9.2015 07:30
Dobrý den, pokud neřešíte kročejový útlum v podlaze nad obytným prostorem, tak by to šlo takto provést také. Každopádně je extrudovaný polystyren ohledně únosnosti v tlaku a mechanického namáhání nejodolnější. Dvě vrstvy OSB desek vzájemně prošroubovaných, položených v opačných směrech je také vhodná volba. Klidně je ještě mezi sebou plošně i ve spojích lepte.
Eliška | 19.10.2015 17:34
Dobrý den, chystáme se na podlahu v nástavbě rodinného domu. nad obývaným 1.patrem. máme základní betonovou desku vyztuženou kari sítí. teď váháme jak se rozhodnout při dalším postupu... máme k dispozici 10cm a v plánu anhydritový potěr v tloušťce 5cm.jako výplň mezi základná desku a anhydrit váháme mezi podlahovým polystyrenem (3cm) nebo kročejovou vatou 4cm.... nebo se dá obojí zkombinovat? jako finální podlaha je v plánu vinylová krytina. jde nám o tepelnou izolaci i o odhlučnění. prosím o Váš názor i případnou radu, zda je skladba dostačující popřípadě jaké byste navrhoval složen.
děkuji zdraví El.
admin | 19.10.2015 20:50
Dobrý den, lze použít jak kročejovou vatu, tak i kročejový polystyren, je to jen o penězích. Kročejová vata přijde o podstatně dráž, ale z mého pohledu bude lepší. Má lepší vlastnosti například z požárního hlediska a také ohledně tepelně izolačních vlastností je velký rozdíl. Porovnejte například tyto z hlediska součinitele tepelné vodivosti. Navíc i propustnost pro vodní páry je u vaty lepší, ale oba materiály jsou vhodné a dostačující pro běžné bytové podlahy, nezapomeňte na okrajové pásky z Mirelonu či také kročejové, tvrzené vaty. Celkové 3 cm kročejové vaty i polystyrenu je dostačující v celkové skladbě podlahy z hlediska kročejového útlumu.

http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-n-tl-20mm-11-52m2-bal.html
http://www.stavebniny-rychle.cz/styrofloor-t4-tl-20mm-12-5m2-bal.html

Spoustu informací naleznete v tomto našem článku: http://www.stavebniny-rychle.cz/akustika-a-opatreni-proti-hluku-v-budovach.html
Radek | 20.10.2015 22:17
dobrý den,
chci se zeptat jak by bylo nejvhodnější vyřešit podlahu v patře staršího domu. Strop je dřevěný a chci na něj udělat betonovou desku(bude tam koupelna). Přemýšlím o položení styrofloor T5 v tloušťce 5cm přímo na dřevěnou podlahu a na něj beton. Jaká tloušťka betonu bude dostačující? Je vhodné zasekat kapsy pro beton do obvodového zdiva? Nevím jetli by to ta dřevěná podlaha unesla. Děkuji za odpověď
admin | 20.10.2015 22:34
Dobrý den, to co po mě chcete je spíše na statika ne takto na dálku. Jaká je únosnost stávající stropní konstrukce musí určit statik či projektant a ne já na dálku bez obhlídky. Beton jako roznášecí proarmovaná deska je dostačující v tloušťce 5-6 cm v bytové, běžně zatížené zástavbě. Styrofloor postačí T4, pokud nebude nějaká větší zátěž v únosnosti Styrofloor T5 už je pro více zatížené podlahy. Zasekání kapes do stěn není podle mě dostatečným řešením v případě, že dřevěná, prkenná stávající stropní konstrukce není dostatečně únosná pro další řešení.
Dalibor | 29.7.2016 10:52
Dobrý den,
potřeboval bych rad, zda tento polystyren je vhodný použít do 4.p panelového bytu s tím, že bych na něj přímo vložil 10mm hobru a na ni laminátovou podlahu? Nepropadl bych se? Co byste mi doporučili. Děkuji
Lukáš Březina | 7.6.2017 15:29
Dobrý den,

mám v projektu pod podlahu v patře kročejovku, včetně EPS polystyrenu. Je důležité tento kročejový polystyren dát nad klasický EPS nebo pod EPS? nebo může být kdekoliv ve skladbě a bude funkci plnit stejně?

V projektu dále máme celkem 4 řady OSB desek 18mm P+D, vzájemně prošroubovat. Vždy po 2 kusech, asi 20cm od sebe.

Děkuji
martin | 16.6.2017 22:36 | wolf.martin@seznam.cz
dobry den,vyrovnal jsem na hurdysky a mezi Iprof.polystaren beton 12cm a zbyva 11cm. jakou tloustku krocejoveho a podlahoveho polystyrenu pouzit.....bude podlahove topeni a beton podlaha....dekuji
Michal Konvičný | 16.8.2017 11:08
Dobrý den, v 1NP rodinného domku mám koupelnu. Strop beton. Pak mám navrženou skladbu 30mm kročejový polystyren, odrazová fólie, podlahové topení, kari síť, 50-54mm betonová mazanina; 3-5mm samonivelační stěrka; 13mm dlažba. Někde v této diskusi jsem se dočetl, že není vhodné dávat kročejový polystyren pod podlahové topení (max. teplota 43oC). Takže bych měl přidat ještě mezivrstvu EPS 100. Ale ta se mi tam jaksi nevejde :) Kročejový polystyren se menší než 30mm nedělá a betonu také nesmí být méně než 50mm. Poradíte prosím? Děkuji MK
Marta | 4.10.2018 00:18
Dobry den,mohu se zeptat jak jste podlahu vyřešil? Mam stejny problém.Místo pro polystyren pouze 4cm.děkuji.
Ladislav | 26.8.2020 10:51
Dobrý den, taky by mě zajímalo, jak jste to nakonec pořešil. Mám stejný problém. Děkuji
J Rydl | 24.2.2019 22:33
Dobrý den,
v novostavbě RD v podkroví mám skladbu podlahy pocitanou pouze 12 cm s vodním podlahovým vytápěním. Chtěl bych urcite použít polystyren pro kročejový útlum. Skladba by měla být následující :5 cm polystyren, 6 cm beton, 1 cm na zakončení podlahy. Jakou skladbu polystyrenu navrhujete? Děkuji za odpověď.
František | 15.7.2019 22:37
D.den. Chtel bych se zeptat, zda je mozne na styroflor T4 primo polozit OSB desky 2×12,5mm a vytvorit tak pochuznou podlahu v podkrovi. Takze skladba by byla takova: stavajici podlaha....poter asi 5cm. Na nej pak styroflor...asi 3cm a pak 2×12,5mm OSB desky. Je mozne polozit desky primo na styroflor? Dekuji
Roman | 12.1.2020 09:37
Dobrý den, řeším skladbu podlahy v RD ve 2NP 10cm. Iolaci (kročejovou), teplovodní topení a beton v ideálním případě cca 6cm (min 5) A podlahové topení měl topenář v plánu bez systémové desky, tudíž na sponky. Takže něco aby horní vrstva tyto sponky udržela. Pouze kročejový polystyren není vhodný, jak pro jeho měkkost, tak nevhodnost rovnou pod podlahové topení.
Můžete mi poradit ?
Děkuji
Radek | 7.12.2020 19:22
Dobrý den, jak jste problém vyřešil? potřebuji pod anhydrid desku s podlahovým topením dát kročejovou izolaci a mám stejné obavy s odolností kročejového polystyrenu přímo pod trubky. Uvažuji tento kročejový polystyren nahradit systémovou deskou s kročejovou izolací viz https://www.aaatopeni.cz/detail/systemova-izolacni-deska-s-vystupky-a-modrou-folii-na-povrchu-krocejovy-utlum-2
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 6: