Styrofloor T5 tl. 20mm 12,5m2/bal

Styrofloor T5 tl. 20mm 12,5m2/bal


Výrobce: Styrotrade
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída E
Tepelná izolace dle použitíPodlaha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)0,51
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,039
Obsah balení (m2)12,50
Tloušťka (mm)20
Rozměry desky (mm)1000x500
Akustická izolaceano
Styrofloor T5 je tepelná a akustická izolace podlah, zejména v horních patrech místností pod kterými se bydlí, tedy Styrofloor T5 je vhodný jako tepelná i akustická izolace z elastifikovaného pěnového polystyrenu upraveného k pohlcování kročejového a strukturálního hluku v podlaze tak, aby zamezila úniku tohoto hluku do podlahové konstrukce a konstrukce stěn objektu a tím do okolních a spodních částí objektu kde se bydlí.

Styrofloor T5 je vyráběn pro podlahové konstrukce s vyšším zatížením do maximálně 5kN/m2, což je dostačující pro vysoce zatížené podlahy v obytných domech a průmyslových objektech. Vyšší tepelný odpor!

Součinitel tepelné vodivosti Styrofloor T5 je lambda 0,039 W/m2.K
Nehořlavost třída "E"

Komentáře

Miroslav Ibl | 16.8.2011 22:05
Dobrý den, mám dotaz: v půdní vestavbě máme zatím jako podlahu 5-ti cm beton, tak jsem se chtěl zeptat, zda by na beton stačilo dát tento 2 cm polystyrén a na tento položit např. plovoucí podlahu. Děkuji za odpovědˇ.
admin | 17.8.2011 07:18
Dobrý den, bohužel je to takto špatně. Styrofloor T5 musí být pot betonovou roznášecí vrtsvou. Jinak byste ho i skrze plovoucí podlahu rozšlapal, poškodil. Jedná se o akustickou izolaci a tato není dostatečně tvrdá, aby se dalo po ní skrze plovoucí podlahu, nebo OSB desky rovnou chodit.
Miroslav Ibl | 17.8.2011 21:13
Dobrý den, díky za odpověď. A co by jste mi teda poradil, jaký bych měl dát na beton polystyren, abych na tento mohl položit konečnou podlahu. Díky za odpověď.
admin | 18.8.2011 08:50
Zdravím, defakto žádný, žádný nevydrží zatížení, aniž by se časem neprošlapal, ani extrudovaný polystyren by to nevěky nevydržel a v místě nejčastější chůze by byly prošlapaná místa tam by se plovoučka houpala. Žádný polystyren není určen přímo jako pochozí pod plovoucí podlahu.
Petr Bidelnica | 25.12.2011 13:02
Dobrý den, reaguji na Vaši informaci o (antikročejovému) polystyrenu např. Styrofloor. Předěláváme první patro chalupy, které sloužilo před tím jen ke skladování sena. Už jsme udělali první kroky jako 1. odstranili hlínu mezi trámy 2. vyplnili prostor mezi trámy tepel.vatou 3. na trámy položili OSB desky. Toto bylo konáno pouze s dobrým úmyslem bez optání se zkušenějších i profesionálů v oboru. A chtěl bych se na Vás obrátit s dotazem, jak vyřešit kročejový hluk. Zda varianta polystyren+beton je jediná? Děkuji Petr Bidelnica.
admin | 25.12.2011 15:38
Dobrý den, varianta kročejový polystyren je naprosto dostačující. Jen malá poznámka, stačí Styroflor T4. Kročejový polystyren Sytroflor T5 je pro větší zatížení (průmysl a technologie). Ohledně další varianty je možné použít ještě podlahovou kročejovou vatu, třeba ISOVER N a nebo STEPROCK ND. Je nutno použít u kročejové izolace také okrajové Mirelon pásky, vata to má také, ale z vaty (N/PP okrajové pásky). Tyto zamezí přenosu kročejového strukturálního hluku do svislých konstrukcí. Jen pro informaci, mám to řešené doma polystyrenem Styroflor T4.
jan | 18.1.2012 20:20
dobry den,
resim rekonstrukci bytu tj. obdobny problem. Na puvodni drevene desky potrebuji navysit izolacni vrstvou 15-20mm aby se podlaha srovnala s okolnimi mistnostmi. Podlozky pod plovoucky se prodavaji i z EPS, XPS, PUR do 6-10mm. Zajimalo by mne zda skutecne nelze pouzit nejaky tvrdy akusticky polystyren primo pod 6mm plovoucku?
Dekuji za odppved
J.
jan | 18.1.2012 20:26
jak to myslite prosim, ani kdyz se da 15-20mm polystyren pod OSB 12mm, tak to tento nevydrzi?? Pod OSB mam parkety a pak drevenou stropni tramovou KCE.
J.
admin | 19.1.2012 08:58
Zatím nevím o případu, že by to někdo takto provedl, ale bál bych se, že časem tam kde se nejvíce chodí se vytvoří prošlapaná místa. Extrudovaný polystyren a to platí i pro Fibran má na sobě v přípdě použití jako skladba podlahy mít vrstvu betonu. Možná by to mohlo vydržet, když je na tom OSB deska 12mm, nedokážu Vám to potvrdit. Vím o případu, kde byl použit pod OSB desku polystyren EPS 200 S (Stabil) pevnost v tlaku 200 kPa a jednalo se o OSB desky 12mm a po 5 letech užívání se podlaha, OSB desky houpou. Toto znamená, že se desky polystyrenu pod pochozí OSB deskou prošlapaly. Možná by ta varianta s Fibranem mohla vyjít, ale dal bych tluščí desky OSB a se zámkama: OSB deska 4PD nebroušená do vlhka 25mm.
Věra Kacerovská | 11.4.2012 21:30
Dobrý den, lehké plovoucí podlahy se běžně dělají - klidně bych na betonovou podlahu dala podlahový polystyren nebo Styrofloor, na to 2x OSB pero drážka tl. 15 mm vystřídat spáry a prošroubovat nebo slepit a na to nášlapnou vrstvu. Není s tím problém.
JAN | 19.1.2012 00:17
VYDRZEL BY TO FIBRAN 20MM?? MA PEVNOST 200KPA...Vyrabi se zamkovou hranou!
APLIKUJE SE PRIMO NA POCHOZI STRECHY, ALE VE VETSICH TLOUSTKACH. DEKUJI ZA ODPOVED. J.
admin | 19.1.2012 09:03
Pokud se aplikuje na pochozí střechy (co se na ten polystyren pak dává jako pochozí vrstva?), tak by to mělo jít i do té vaší podlahy, ale to je jedno jestli je to Fibran, potřebujete pevný extrudovaný polystyren, použil bych s pevnosti 300 kPa, máme v nabídce a samozřejmě se zámkama a tluščí OSB desky jak jsem psal v předchozím dotazu. Jen nezapomínejte na jednu věc, extrudovaný polystyren XPS není akustický. Nebudete mít vyřešenou kročejovou a strukturální akustickou izolaci. Pokud pod tou místností bude také obytná, bude tam slyšet každé šlápnutí a vše co tam komu upadne na zem, ty rozdíly jsou opravdu veliké.
František Krejčíř | 10.12.2011 00:14
Dobrý den,
rekonstruuji podlahu v 1. NP RD. Bude tam anhydrit s teplovodním podlahovým topením. Mám k dispozici cca 4cm na polystyren. Z diskuze jsem vyrozuměl, že mám dát 2cm Styrofloor T5 a na to 2cm EPS 150 S. Spíš než vyšší pevnost v tlaku mě na dražších provedeních láká lepší lamba. Potom PE folii. Reflexní folie nemá význam, jak jsem se dočetl jinde. Poku bued možnost větší tloušťky, mám přidat EPS nebo Styrofloor? Prosím o zhodnocení skladby, díky !
admin | 10.12.2011 07:10
Dobrý den, pokud se bude pod řešenou podlahou dole bydlet, tak bych řešil spíše kročejový strukturální hluk, tak že bych přidal pokud to bude možné větší tloušťku polystyrenu Styroflor. V obytné místnosti pod kterou se bude bydlet nemusíte až tak tolik řešit tepelnou izolaci jako takovou, jelikož ze spodu nebude chlad, tedy pokud se opravdu jedná o patro pod kterým bude obytná vytápěná místnost. Jinak je skladba i pořadí vrstev v pořádku.
D.Janíček | 21.9.2012 09:52
Dobrý den,
v rekonstruovaném domě v přízemí budu mít podlahové topení s anhydridem a linoleem, v koupelně s dlažbou. Chtěl bych poprosit o navržení skladby podlahy. Nad podkladním betonem mám prostor :
koupelna, obývák, ložnice - 33 cm
podsklepena kuchyň - 14 cm (sklep nebude vytápěn)
Je nutná kročejová izolace?

Děkuji za odpověď
admin | 21.9.2012 12:03
Dobrý den, máme na našem webu sekci "CAD detaily" nahoře na vodorovné oranžové liště, je tam průřez skladbou vytápěné podlahy.

Odkaz přímo na obrázek je zde:
http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/podlahove-vytapeni-skladba-a-prurez.jpg

Kročejová izolace je nutná v podlahách, pod kterými se nacházejí obytné prostory, tedy místnosti, do kterých by se jinak přenášel strukturální, kročejový hluk. Jinak stačí dát Mirelon okrajové pásky kolem stěn, aby se strukturální a kročejový hluk nepřenášel do svislých konstrukcí, tedy stěn a tím do zbytku domu.
Mikešova | 2.10.2012 12:40
Dobry den prosim o radu potřebuji zateplit strop asi 100m podbite palubkami myslela jsem nejdřive dat produšnou folii a potom isover silu 100mm ale cena je vice jak 60kč da se nahradit něčim podobnym za nižši cenu děkuji
admin | 2.10.2012 14:10
Dobrý den, co chcete nahrazovat, fólii a nebo tepelnou izolaci? A o jakou fólii nebo tepelnou izolaci šlo, Isover například je značka zastupující mnoho druhů izolací.
Petr Hrubeš | 11.4.2013 20:46 | hrubes49@seznam.cz
Prosím o radu.Potřebuji zateplit podlahu na půdě v rodinném domku.Chci použít polystyrén, který by byl pochozí.Chůze po půdě bude jen výjimečně.Prosím poraďte mi typ polystyrénu a jeho sílu/uvažuji poskládat 2x120mm a spoje ev.slepit/poradíte taky čím?/
Děkuji.P.H.
admin | 12.4.2013 08:31
Dobrý den, samostatně pochozí polystyren bez roznášecí vrstvy neexistuje. Je tady možnost použít extrudovaný polystyren a na něj dát dvě vsrtvy OSB desek, křížem přes sebe, ale jinak to nejde. Pokud dáte i byť extrudovaný polystyren a na něm budete přímo chodit, tak ho zničíte, časem se desky poškodi, prošlapou a to nehovořím o polystyrenu EPS a nebo o tomto polystyrenu Styroflor T5, ten byste zničil hned. Jinak lepit spoje polystyrenu lze například PU lepící pěnou, můžete použít třeba Etics Bond a na extrudovaný polystyren Peri Bond lepící PU pěnu. Pokud byste na půdu dal XPS extrudovaný polystyren a šel tam jednou za rok kominík a dvakrát za rok vy, tak to nějakou dobu vydrží, ale nečekejte od toho, že to vydrží vše. Také záleží, co je jako podkladní plocha.
Jiri S. | 3.5.2013 11:10
Dobry den, lze pouzit- Styrofloor T5 tl. 30mm na akustickou i tepelnou izolaci steny po pretazenim perlinkou s lepidlem? Mame u loznice chodbu-schodiste a zed je jen z cihly 16cm.
Bohuzel nelze pouzit vic nez 30mm izolace z chodby. Dekuji
admin | 3.5.2013 11:35
Dobrý den, Styrofloor T5 je kročejová, strukturální izolace, jedná se tedy sice o zvukovou izolaci, ale tato izolace pohlcuje strukturální hluk, ne ten co se nese vzduchem, na tento musíte použít tu správnou akustickou izolaci ve formě vaty z čediče a nebo skelné vaty, tyto mají správné parametry a pohlcují zvuk nesoucí se vzduchem. Styrofloor T5 by neměl ten správný účinek pro vaše účely, pouze jako tepelná izolace. Jinak patří do podlahy pod kterou je obytný prostor. Doporučuji provést předsazenou stěnu ze systému SDK a vložit akustickou vatu vhodnou do příček a předsazených stěn, tato vyřeší váš problém dokonale, záklop může být z desek SDK anebo OSB. Na to lze klidně aplikovat i klasickou omítku při dodržení správných postupů a použití správných komponentů.

Postup a realizace předsazené stěny - video:
http://www.stavebniny-rychle.cz/predsazene-steny.html
Jasko | 8.7.2013 08:23
Dobry den,delame podrovi a hledam vhodny material na reseni krocejoveho hluku-chci ho imistit mezi dve vrstvy osb desek-kazda ma 18mm-bude dostacujici Styrofloor T5 tl. 20mm ?
admin | 8.7.2013 09:13
Dobrý den, jako kročejová izolace v běžně zatížené podlaze stačí i Styroflor T4. Odpovídám jen na tu kročejovou izolaci ne na skladbu a řešení podlahy jako takové.
Pavla | 17.8.2013 16:08
Dobrý den, chtěla bych zateplit podlahu půdy nad obytnými místnostmi ve starém domě. dá se použít nějaký druh polystyrenu a nic na něj, když je vyjímečně potřeba po půdě přejít, např. kominík, anténa a podobně? Děkuji za odpověď a shovívavost nad laickým dotazem.
admin | 20.8.2013 09:15
Dobrý den, prakticky žádný polystyren není určen k přímému chození jako pochozí vrstva, ale nejvíce odolný je extrudovaný polystyren XPS. Pokud po něm opatrně půjde jednou za rok kominík, tak by to šlo.
Tomáš | 9.8.2014 18:07
Dobrý den,
rekonstruji půdu, na trámech jsou desky TL.28mm,ale není to ideální rovina.Na desky má přijít kročejová izolace 50mm,na izolaci 2* OSB deska 15mm.Prosím o radu jakou izolaci použit vzhledem k né ideální rovině spodnich desek.Předem děkuji za odpověď.
admin | 10.8.2014 15:07
Dobrý den, nevím o jaký rozdíl v rovinatosti jde, ale doporučuji v tomto případě podklad vyrovnat. V případě, že nebude podklad rovný, tak se bude pak plovoucí podlaha houpat. Drobný rozdíl v rovinatosti kročejový polystyren dokáže vstřebat, ale opravdu velmi malý. Ve vašem případě se asi jedná o nerovnosti viditelné opticky, pak je to problém. další možnost je vytvořit konstrukci a tu vyrovnat a pak pokračovat v skladbě podlahy. Můžete použít dva druhy, rovnou kročejovou izolaci na podkladní vrstvu, nebo trámkovou konstrukci. Podrobnosti naleznete v našem článku "Podlaha z osb desek: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
iveta | 30.10.2014 20:41
Dobrý večer, prosím chtěli bysme odhlučnit stropy s kročejovým polystyrenem, můžete poradit? Stropy jsou ještě s rákosem a nad tím je výpln ze skelné vaty a dřevěná podlaha,jsme v podnájmu a slyšíme každý pohyb. Děkuji. Iveta
admin | 30.10.2014 21:22
Dobrý den, ze všeho nejdříve je třeba se zorientovat o jaký to vlastně hluk jde. Když si přečtete článek viz pod textem odkaz, tak mě dokážete lépe popsat situaci. Takto si nejsem jist o jaký vlastně hluk jde, zda kročejový strukturální co se přenáší konstrukcemi, či prostorový, který také dokáže pronikat skrze špatně odhlučněnou podlahu, ale je to vlastně hluk přenášející se vzduchem. http://www.stavebniny-rychle.cz/neni-hluk-jako-hluk.html
Franta | 14.11.2014 08:34
Dobrý den,rekonstruuji kuchynˇ.Stačí na betonový podklad polžit Styrofloor T5 tl.50mm na to 2osb desky tl.15mm a na ně plovoucí podlahu.Můžete poradit. Děkuji Franta
admin | 14.11.2014 22:00
Dobrý večer, nějak podobně to lze provést. Zkuste si přečíst tento náš článek, měl byste mít potom jasno. http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
MC | 30.6.2015 09:51
Dobrý den,
budujeme podlahu v 1. NP RD nad vypápěným y obývaným přízemí. Ve skladbě bude anhydrit s teplovodním podlahovým topením. Celková skladba je 12cm, tzn. máme k dispozici cca 5cm na polystyren. Jakou skladbu (poměr ) použít - 2cm Styrofloor T5 a na to 3cm EPS 150 S nebo rovnou využít celou výšku a použít 5cm Styrofloor T5? Dají se do Styrofloor T5 napíchat úchyty pro fixaci podlahového topení?
Děkuji.
admin | 30.6.2015 11:09
Dobrý den, já bych to řešil skladbou Styrofloor T4, což je naprosto dostačující a dal bych jak píšete 2 cm tl. a pak bych dal polystyren EPS 100 Z, také naprosto dostačující. Vaše skladba je předimenzovaná co do únosnosti izolací v tlaku. Nevím co budete na té podlaze provádět, ale pro běžné zatížení v obytném domě postačuje mnou navržená skladba. Také je možné použít celou tloušťku v kročejovém polystyrenu, jelikož bude podlaha nad vytápěným prostorem, je důležitější vyřešit spíše kročejový útlum nežli zateplení. Ve vašem případě se zateplovat nemusí, když se skladba realizuje nad vytápěným prostorem. Nezapomeňte na krajové mirelonové pásky kolem celé místnosti, aby se kročejový, strukturální hluk nepřenášel z roznášecí desky do stěn. Vkládám vám se odkaz na průřez vytápěnou podlahou, jen se jedná o podlahu na terénu, nikoliv nad vytápěným prostorem, tak je třeba do skladby zakomponovat kročejovou izolaci. http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/podlahove-vytapeni-skladba-a-prurez.jpg
Magdaléna | 7.10.2015 10:01
Dobrý den, rekonstruujeme půdu, kde máme zatím pouze dřevěné desky. Rádi bychom předešli hluku, který budou vydávat kroky, jelikož pod námi bude taky ěkdo bydle (ti budou zvlášť dělat strop z vaty a sádroše). Byla by správná možnost použít na tyto naše dřevěné desky kročejový polystyren na to cetris, mirelon a poté plovoučku? Nebo se cetris na polystyren nemůže vůbec pokládat? Jsem úplný amatér, prosím o radu. Děkuji
admin | 7.10.2015 10:50
Dobrý den, použití kročejové izolace do skladby podlahy, pod kterou bude obytná místnost je správná volba. Ohledně skladby podlahy je mnoho možností, jedna z nich, nebo spíše dvě z možností jsou popsány v článku, který si můžete přečíst na tomto odkazu: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html

PS: s deskami cetris nemám přímé zkušenosti, ale myslím, že to bude podobný princip jako s OSB deskami.
Jaroslav | 1.3.2016 17:45
Dobrý den, v rámci rekonstrukce děláme novou podlahu ve 2. Patře bytového domu. Vzhledem k tomu ze se jedna o starší dum tak panely mezi železobetonovými jsou dost hrbolate (obsahují kameny) a na některých místech tyto kameny vicnivaji i přes pul centimetru. Nebude to problém pro položení 3cm polystyrenu T4?na něm by pak měly byt ještě 3 cm anhydridu a pak polyuretanova podlaha. Chtěl bych se také zeptat jak by šla vyřešit eliminace zvuku neseného vzduchem. Šlo by doplnit například o 1 cm minerální vaty? A poslední dotaz. Mohu na podlahu teto skladby umístit ocelové schodiště aniž by popraskaná? Dekuji
admin | 1.3.2016 19:53
Dobrý den, ohledně podkladu pro pokládku polystyrenu ať už je to Styroflor, nebo jiný. Tento podklad musí být rovný. Jinak se izolace poškodí. Ohledně prostorového hluku, nesoucího se vzduchem je třeba použít akusticky pohltivou izolaci a ta se používá v konstrukcích jako nezatížená. Tudíž ji nemůžete jen tak přidat do skladby vámi zamýšlené podlahy. A ohledně zatížení? Pokud se bude jednat o běžnou hmotnost ocelové konstrukce, což nevím, tak by v podlaze se skladbou Styroflor T5 neměl být problém, pokud bude kvalitně řešena roznášecí vrstva z betonu či anhydritu.
Tomáš | 28.4.2016 17:01
Dobrý den, můžou se dát 2 vrstvy kročejového polystyrenu na sebe? Děkuji za odpověď.
Miloslav Vyvadil | 27.6.2018 19:46
Dobrý den,rád bych požádal o radu na složení stropu,potažmo podlahy nad obytným přízemím rodinného domu. V současné chvíli probíhá rekonstrukce. Kompletní vršek je odbourán,vybudován nový věnec na kterém jsou traverzy ička 180mm,rozteč na střed 750mm,mezi nimi vložen trapézový plech,na něm cca 75mm betonu. Čím vyskládat mezeru do úrovně traverz,co na tuto vrstvu? Krytina bude vinyl lepený,případně plovoucí,dlažba. Roznášecí vrstva bude beton cca 6cm. Podlahová topení nebude. Děkuji. MV
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 6: