STYROTHERM PLUS 150, tl. 10mm 25m2/bal

STYROTHERM PLUS 150, tl. 10mm 25m2/bal


Výrobce: Styrotrade
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída E
Tepelná izolace dle použitíPlochá střecha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)0,30
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,031
Obsah balení (m2)25,00
Tloušťka (mm)10
Rozměry desky (mm)1000x500
Pevnost v tlaku kPa150
Akustická izolacene
STYROTHERM PLUS 150 je tepelná izolace polystyren EPS s příměsí grafitu, který svojí přítomností výrazně zlepšuje tepelně izolační vlastnosti tohoto polystyrenu, který je určen zejména do více zatížených podlah bez vlastnosti útlumu kročejového hluku. STYROTHERM PLUS 150 je dále možné použít pro tepelné izolace šikmé střechy, mezi krokvemi a pod krokvemi, dále pro izolace plochých střech, kde se očekává větší zatížení střechy. Dále je polystyren ve formě desek STYROTHERM PLUS 150 možno použít pro izolace obvodových stěn objektů, jako izolace mezi stěnou a přizdívkou a také jako teplená izolace do podhledů.
 
STYROTHERM PLUS 150 je zařazen mezi tzv. šedé polystyreny, což je novější generace tohoto typu polystyrenu EPS, která přináší lepší vlastnosti polystyrenu díky přítomnosti grafitu, který odráží teplo a tím ho více zadržuje uvnitř zatepleného prostoru touto izolací. Ostatní vynikající vlastnosti polystyrenu STYROTHERM PLUS 150 jsou shodné s polystyrenem bílým, rozdílem je jen trvalá teplotní odolnost vůči vyšším teplotám, která je na maximální hranici 70°C. Další lepší vlastností je větší odolnost v tlaku, která je u tepelné izolace STYROTHERM PLUS 150 na hodnotě 150 kPa.
 
STYROTHERM PLUS 150 – podmínky použití:
Díky své barvě, která je šedá se desky STYROTHERM PLUS 150 na slunci více zahřívají, a proto je třeba je vůči slunečnímu záření chránit. Z výroby jsou desky baleny speciální fólií, která napomáhá ochraně polystyrenu STYROTHERM PLUS 150 proti slunečnímu záření, přesto výrobce doporučuje chránit tento šedý polystyren před slunečním zářením. 
Pokud jsou desky užity jako kontaktní zateplení obvodové stěny objektu z venku, musí se při práci, pokud svítí slunce chránit realizace zakrývací sítí, aby na desky STYROTHERM PLUS 150 nesvítilo slunce při realizaci, lepení a ani potom. Ochranná zakrývací síť může být sejmuta až po nanesení první výztužné základní stěrky spolu s armovací tkaninou. Pokud toto opomenete, může dojít k poškození desek STYROTHERM PLUS 150 slunečním zářením, což se projeví deformací desek a vznikem dilatačních spár mezi jednotlivými deskami.
 
V otázce lepidel na lepení šedého polystyrenu STYROTHERM PLUS 150 je nutno dodržet použití lepidel, určených na lepení grafitových polystyrenů EPS. Pokud si nebudete jisti, kontaktujte výrobce ke konzultaci. V tomto případě u polystyrenu STYROTHERM PLUS 150 působí grafit jako takový jako mírná separační složka a u některých lepidel určených pro lepení polystyrenu EPS se to může projevit nedostatečnou přídržností a přilnavostí při lepení polystyrenu STYROTHERM PLUS 150. 

Doporučuje se užívat při realizaci pouze certifikované systémy ETICS. 
Polystyren STYROTHERM PLUS 150 je vyráběn ve standardním rozměru 1000x500mm v rozmezí tloušťek od 10 do 300mm. Na přání zákazníka vyrábíme atypické rozměry polystyrenu STYROTHERM PLUS 150, což je nutné poptávat naším poptávkovým formulářem. 

STYROTHERM PLUS 150 - vlastnosti:
součinitel tepelné vodivosti λᴅ 0,031 W/m.K
reakce na oheň - třída "E"
napětí v tlaku při 10% stlačení - 150 kPa
pevnost v ohybu BS - BS 250
pevnost v tahu kolmo k rovině deska: TR 150

Komentáře

Jan Šíma | 15.12.2013 17:57
Dobrý den,
U podlahového polystyrenu Styrotherm Plus 150 máte rozsáhlý popis jeho použití, včetně teplotního limitu 70st.C a specielních podmínek pro jeho pokládání při použití jako fasádního.
U ostatních polystyrenů stejného typu, tedy STYROTHERM PLUS platí stejné podmínky?
Děkuji
admin | 16.12.2013 07:36
Dobrý den, ohledně použití veškerého polystyrenu EPS s příměsí grafitu (uhlíku) jsou postupy při použití jako tepelné izolace pro kontaktní zateplení VKZS, ETICS stejné. Důvodem je právě příměs grafitu, proto musejí být použity flexibilní lepící hmoty. Ohledně dodržení ochrany zakrývací fólií, toto platí pro všechny polystyreny s příměsí grafitu, což jsou polystyreny s názvem Styrotherm PLUS. Číslo za tímto názvem už jen označuje pevnost v tlaku, odolnost vůči mechanickému zatížení. Teplotní odolnost polystyrenu Styrotherm PLUS je stanovená také z důvodu obsahu grafitu.
Jirka | 6.2.2014 16:30
Dobrý den,
chci zateplit podlahu v podsklepeném bytě, mám k dispozici 10cm i s plovoucí podlahou.Lze na STYROTHERM PLUS 100/150 pokládat plovoucí podlahu 9mm.
Děkuji
admin | 6.2.2014 17:50
Dobrý den, ohledně pevnosti v tlaku se obávám, že STYROTHERM PLUS 100 i STYROTHERM PLUS 150, mají pro tento způsob použití malou pevnost v tlaku, 150 kPa je málo. Navíc přímo na izolaci není možné pokládat lamely plovoucí podlahy, to nebude fungovat, řešením by mohl být extrudovaný polystyren XPS, ale stejně na něj není možné rovnou pokládat lamely plovoucí podlahy, je třeba vytvořit nejdříve kvalitní roznášecí vrstvu třeba z OSB desek. Chápu, že nemáte dostatek místa pro správnou skladbu, ale já si nemohu dovolit vám tohle poradit jako správné řešení. Jak postupovat naleznete i včetně obrázku s průřezem zde:

http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html
Martin | 12.5.2014 12:44
Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal na pár cenných rad, doporučení či ujištění. Celkem jsem pročetl Váš web, diskuze, apod. Řeším momentálně několik věcí, a to skladbu podlahy v rodinném domě, dilataci venkovní zastřešené terasy od základové desky domu a v poslední řadě zateplení soklu.

Nejprve bych se zaměřil na skladbu podlahy v novostavbě rodinného domu. Od počátku výstavby jsem byl rozhodnutý pro použití extrudovaného polystyrenu v tl.100mm, např. Styrodur 3035 CS nebo Synthos XPS 30 + nějakého podlahového polystyrenu v tl.50mm tím, aby se vytvořila 150mm izolace, který by se zalila betonem (s armovací výstuží) nebo anhydritem v tl.50mm. Bohužel se rozpočet výrazně škrtí a šetří se, kde to jde, proto hledám nějaké vhodné alternativy, daleko s nižšími náklady, ale zato v efektivním poměru cena/kvalita. Myslíte si, že pro izolaci podlahy v přízemí rodinného domu, by pohodlně stačilo použití např. tohoto Styrothermu Plus 150 nebo i v cenově lepším Styrothermu Plus 100? Součinitel tepelné vodivosti a tepelný odpor je i lepší oproti extrudovanému polystyrenu, jen je teď otázka, zda pevnost v tlaku postačí se 150 nebo dokonce se 100kPa. Myslíte si, že by to bylo v pořádku?

Tak abych nepsal dotazy do jednotlivých kategorií nebo k jednotlivým produktům, pokud Vám to nevadí, napsal bych to vše sem. Řeším tedy i dilataci venkovní zastřešené terasy, která bude napojena na rodinný dům (výlez z obývacího pokoje na terasu; dvě stěny terasy tvoří dům, který je postavený do Lka-ztracené bednění, výše desky, tvárnice Ytong a zbylé dvě stěny terasy budou tvořit také ztracené bednění). Bylo mi doporučováno, abych desku terasy a dům (tj. ony dvě stěny) od terasy oddělil, a to fasádním polystyrenem. Nevím, zda to bude to pravé ořechové. Trochu jsem se inspiroval Vaším návodem na zateplení soklu a říkal jsem si, že bych napenetroval ony dvě stěny domu do výše budoucí terasy, navařil hydroizolaci, nalepil extrudovaný polystyren pěnou od Soudalu, nabušil talířové hmoždinky a oddělil tak budoucí betonovou desku terasy od domu. Extrudovaný polystyren mi přijde lepší v tlaku a bude částečně ležet i v zemině. Myslíte si, že by to takto šlo?

V poslední řadě jsem se chtěl pozeptat na zateplení soklu. Váš návod je perfektní. Pořád jsem si lámal hlavu, jak a co použít, ale po nastudování postupu a použitých produktů mám již jasno. Zvolil bych Perimetr SD. Jen mám těžkou hlavu z toho, že jsem se dočetl u jednoho příspěvku, který jste komentoval, že zateplení soklu v tl.60mm je málo, což u mě bude podobný problém. První řada tvárnic od té druhé je odskočena -75mm, tj. tedy že druhá řada je převislá oproti té první (Ytong Lambda 375mm a 450mm. Splňuji tedy sokl, ale dostatečné zateplení už ne viďte? Když vemu v potaz, že přijde ještě na vnější stranu fasádní omítka cca 20mm, dostávám se na 95mm soklové části. Maximálně tedy budu nucen použít Perimetr v tl. mezi 50mm až 70mm tak, aby byl prostor ještě na stěrku, Marmolit nebo popřípadě obložení kamene 15mm-35mm. Původně jsem se domníval, že postačí tl.50mm. To je jeden problém u soklu a druhý je ten, že sokl bude mít výšku 250mm a pod sokl se dostanu max 350mm, tím tedy zateplím desku a ztracené bednění. Tím nejspíš skončím, protože základy jsou celkem slušně rozlity do strany. Vím, že píšete v článku, že uložení min. by mělo být 200mm v terénu, což splňovat budu, ale není to přece jenom málo? Obávám se, abych nevynaložil finance a bylo to spíše potom kontraproduktivní a nevznikl mi tam popřípadě i tepelný most.

Snad jsem vše popsal srozumitelně.

Děkuji mnohokrát za Váš čas a ochotu.
admin | 12.5.2014 13:52
Dobrý den, nejsem projektant, tím chci jen jasně dát najevo, že nejsem odpovědný za to, jak pochopíte moje rady a názory a jak je pak budete implementovat při stavbě domu. Za druhé, jde jen o moje názory, či rady maximálně konzultované s našimi spolupracovníky, kteří mají zkušenosti v oblasti výstavby. Tím chci jen říci, že se nemusíte těmito řídit, nejedná se o oficiální rady, podle který byste měl postupovat. Na vašem místě bych oslovil odborníka projektanta, architekta, měl byste jistotu a záruku v tomto a hlavně to razítko, o které se pak můžete opřít v případě jakéhokoliv problému.

Odpovím velmi stručně, jelikož se tady jedná o komentáře, nikoliv projekty staveb, či rekonstrukcí. Navíc, kdybyste opravdu pročetl náš web, tak jak říkáte, tak některé řádky tady nemusejí vůbec od vás být napsány...

Podlaha, nenapsal jste podloží, či jestli se jedná o podsklepenou podlahu, tak že pro běžně zatíženou podlahu postačí EPS 100 Z, či Styrotherm PLUS 150, nebo 100. Ten postačí pro běžně zatíženou podlahu rodinného domu s tím, že roznášecí deska bude nejméně 5-6cm silná a proarmovaná. Bude z betonu či anhydridu. Podlaklad bude také beton, základová deska se správnou skladbou, os právné tl. a také proarmovaná (karisíť).

Terasa, odpovím jen takto, extrudovaný polystyren je třeba použít tam, kde přijde izolace se stykem se zeminou a vodou, také tam, kde se očekávají větší tlaky a zatížení, tak že ano, ale jestli je to vhodné tak jak to krkolomně a celkem nesrozumitelně popisujete, to tedy nevím, tohle je už i na mě moc...

Sokl, pokud se nemůžete dostat s deskou zateplení soklové části do zámrzné hloubky, což je ideální řešení, tak dejte desku an sokl co nejhlouběji a další desku pod ni až k soklu, ale kolmo od něj do terénu, tím si poměrně hodně pomůžete, prostě jedna deska. Cituji již jsem to tady někde psal...: Použitím Soklových desek, popřípadě desek Perimetr, umístěných vodorovně (pod chodník) do vzdálenosti min. 80cm od paty budovy je docíleno kvalitního vyřešení tepelného mostu spodní stavby. Pokud tedy nemůžete alespoň těch 30cm pod terén, tak to řešte takto.

PS: nejsem nadšen, že nám píšete všeobecné komentáře (dotazy) ke zboží, které se ho nijak netýkají, pak to ostatní nebaví pročítat, chce to k danému tématu, nebo ke zboží, kterého se to týká... Ta první část, podlaha, jinak to tady nemělo být...

Přeji hezký den!
Roman | 20.5.2017 15:58
Dobry den, planujeme podlahove topeni a zajimalo by me jestli se tenhle polystyren da pouzit? Celkem planujeme 15 cm polystyrenu a pak jeste ten pro rozvod trubek pro podlahovku. Muze se tenhle polystyren pouzit?
Luboš | 30.11.2017 23:15
Dobrý den,dělám podlahu v přízemí staršího domu metodou iglú plastu pomocí vzduchu ale mám jen 22 cm.
Chtěl bych použít iglú 10 cm +3 cm betonu s kari sítí ,+2 vrstvy polystyrénu v celkové síle 5 cm,+2 x 15 OSB desky .Jaký polystyren použít?Je lepší použít v tomto případě lehkou podlahu?Domnívám se, že když je malá výška, OSB deska, je jednak slabší než beton a zároveň víc izoluje. Stačí 2 x 15 OSB?Nebo byste doporučili jinou s kladbu.Děkuji.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 9: