Systém zateplení pochozí půdy Isover STEPcross

Datum: 4.12.2014  Kategorie: VIDEA  Komentáře (1)

Tento sofistikovaný systém nabízí zateplení půdy s možností ji nadále využívat jako pochozí půdu a odkládací prostor.

Isover STEPcross nabízí velmi účinné, ale přitom úsporné řešení zateplení půdy. Systém je vlastně suchá stavebnice, kde základem jsou nosné kříže a trámy z polystyrenu EPS. Následně je do této nosné konstrukce vložena účinná, tepelná izolace s akustickými a protipožárními vlastnostmi. Celá konstrukce takto neobsahuje vlastně vůbec žádné tepelné mosty a navíc zde nedochází k žádnému dramatickému zatížení stropní konstrukce. Lze takto řešit dodatečné zateplení i u starších domů, kde konstrukce se zatížením nepočítá. Přitom tato moderní konstrukce je připravená unést hmotnost až 300 kg/m2. 


Zateplení půdy je poměrně důležité z hlediska faktu, že teplo stoupá vždy vzhůru a tak nám poměrně velká část teplého vzduchu utíká do nevytápěného prostoru pod střechou, tedy půdy. Pokud se jedná o neobytnou část domu, tak je to velká škoda a proto Isover vyvinul systém STEPcross, který řeší zateplení půdy a ještě nabízí možnost nadále půdu využívat na odkládání sezónních věcí. 


Kombinace minerální vaty a polystyrenových, nosných komponentů je dobrým řešením z hlediska tepelně izolačních i akustických. Pevnost polystyrenových trámců a křížů je dostatečná a na nich instalovaná prkna společně s OSB deskami pak dokážou roznášet i poměrně velké bodové zatížení, které může dosahovat až výše uvedené hodnoty 300 kg/m2. 
Samotná instalace systému STEPcross je poměrně jednoduchá viz níže vložené video, navíc se jedná o suchou stavbu, stavebnici, kdy vám dodáme veškeré komponenty, které potřebujete a to v potřebném množství ve vámi vybrané tloušťce. Výrobce dodává systém od tloušťky celkové skladby 160 mm a pro ty z vás, kteří chtějí velmi účinné zateplení je tady nabízena skladba v tl. 300 mm, tato dosahuje tepelného odporu 8,55 Rmat (m2 K/W). 


Aplikace je poměrně jednoduchá, nejdříve se instaluje parobrzda, tato zajistí, aby se do tepelné izolace nedostávala vlhkost z domu. Následně se připraví, poskládá nosná část podlahy, skládající se z EPS křížů a trámců, jedná se o tvrzený polystyren, vše se k sobě slepí pomocí PUR lepidla. Vzniklý rošt vyplníme minerální izolací v celé výšce prostoru. Na vrchní část nosného roštu lepíme prkna, která napomáhají roznášení hmotnosti a pak už jen přišroubujeme OSB desky jako záklop.


Systém Isover STEPcross obsahuje:


  • Záklop OSB desek tl. 22mm
  • Výplňová minerální vlna Isover UNI o formátu 600x1200 
  • Isover TRAM EPS + KŘÍŽ EPS (nosná konstrukce podlahy)
  • Montážní prkno o šířce 100mm
  • Parozábrana Isover VARIO KM DUPLEX UV + spojovací páska Isover VARIO KB1 a Lepící tmel - Isover Vario DoubleFit
  • Vruty do dřeva 4x45mm


V případě zájmu, si můžete kompletní systém objednat v našem e-shopu


Zdroj: Youtube.cz - Isovercz


Komentáře

Josef Blinka | 16.5.2021 06:12
Dobrý den, prosím o cenu za M2 stecross tl. 160 mm, podlahová plocha 100 M2. Děkuji, Blinka.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 9: