URSA DF 39 tl. 50mm 20m2/bal

URSA DF 39 tl. 50mm 20m2/bal


Výrobce: Ursa
Přílohy:
Technický list URSA DF 39, 811 kB
Parametry
Požární odolnost, reakce na oheňtřída A1
Tepelná izolace dle použitíŠikmá střecha
Tepelný odpor Rmat (m2 K/W)1,25
Součinitel tepelné vodivosti λ (W·m-1·K-1)0,039
Obsah balení (m2)20,00
Tloušťka (mm)50
Rozměr role (mm)1250x8000x2
Akustická izolaceano
URSA DF 39 tepelná a akustická izolace ze skelné vlny.

URSA DF 39 je tepelně a akusticky izolační vlna v balení role, vyrábí se z difuzně otevřené skelné plsti, použití zejména v místech s úmyslem tepelné a akustické izolace.

Použití URSA DF 39:
  • Šikmé střechy
  • Podhledy
  • Příčky a obecně dutiny.
  • Vhodná do sádrokartonových konstrukcí, výborná tepelná a akustická izolace pokud vezmeme v úvahu poměr kvalita a cena, tak bezkonkurenční.

Vlastnosti URSA DF 39:
  • deklarovaná hodnota součinitele tepelné vodivosti lambda D = 0,039 W/m.K
  • třída reakce na oheň A1 nehořlavá (ČSN EN 13501-1).


Tento výrobek nahrazuje dříve oblíbenou skelnou vatu URSA DF 39, změna není jen v názvu, je vylepšený tepelný odpor a cena zůstává stejná.

Komentáře

Ing.Štefánik | 20.5.2010 20:07
Dobrý den, staím a byla mi doporučena tepelná izolace URSA DF 40 jako to nejlepší na trhu z izolací v levné cenové hladině, jedná se tedy o vylepšenou verzi izolace URSA DF 40 s lepším tepelným odporem, jinak je to stejné a za stejnou cenu?
admin | 23.5.2010 19:18
Pane Inženýre s tepelnou izolací je to stejné jako s ostatním zbožím, musíte najít ideální poměr cena a kvalita tepelné izolace. Co se týče tepelné izolace URSA DF 39 je to vylepšená bývalá URSA DF 40, má tedy lepší tepelný odpor, součinitel tepelné vodivosti lambda je 0,039. Cena zůstala stejná od výrobce URSA a tak je to i u nás. Kvalita je v poměru cena, tak že v této kategorii můžete na špičce kvality hladat v tepeolné izolaci ISOVER UNIROL PROFI (ISOVER) lambda 0,033, ten rozdíl je značný, ale také vyšší cena. Jinak URSA DF 39 je dostačující pro izolaci šikmé střechy jako izolace mezi krokve a pod krokve k zamezení tepelných mostů. Doporučuji inimální skladbu 23cm, ale když dáte více, nic se neděje. Vyplnit krokve (16cm, nebo 18cm) a pak pruh minimálně 5cm pod krokve a pak teprve záklop. Doufám, že rada stačí takto na hrubo.
Ing.Štefánik | 14.6.2010 11:35
Děkuji za výklad, ale nestačilo by vyplnit ten prostor mezi kleštinami, nebo krokvemi jak tomu říkáte, pokud budeme ještě dávat tu vrstvu přes a pak palubky, značně tím zmenšíme prostor v podkroví a s tím se vůbec nepočítalo, je to opravdu tak důležité, opravdu jsou tam ty tepelné přechody, tedy tepelné mosty? Mě to přijde jako přehnané, dřevo je přeci také izolant a v Kanadě v té velké zimě mají postavené sruby jen ze dřeva a stačí jim to.
admin | 16.6.2010 22:46
Vážený pane, nechci se vás v žádném případě dotknout a ani narážet na vaše avizované vzdělání, ale dřevo samo osobně má součinitel tepelné vodivosti kolmo k vláknům něco kolem 0,17 W/m.K, zatím co URSA DF 39 má součinitel tepelné vodivosti 0,039 W/m.K (čím vyšší tím hůře) a to je podstatný rozdíl, pokud neaplikujete vrstvu izolace pod krokve, může v zimě krokev promrzat a poznáte to tak, že kromě úniku tepla a ztráty energije, což je vyhánění peněz z vaší peněženky, budete mít na záklopu zateplení šikmé střechy pruhy a tyto pruhy mohou být i namrzlé, záleží na vás jak to dořešíte, ale dřevo samo osobě není dostačující tepelná izolace. Jen pro zajímavost, aby bylo dřevo dostačujícím tepelným izolantem a zabránilo dostatečně tepelným ztrátám, musela by být dřevěná stěna alepsoň 1m tlustá. Dřevo dnes už hraje u dřevostaveb a střech konstrukční úlohu a používá se v kombinaci s tepelnou izolací. Toto je fakt!
Horvát | 26.2.2011 00:03
Dobrej, budu dělat zateplení podkroví, je lepší tahle Ursa df 39 a nebo něco lepšího, ale dražšího?
Horvát | 26.2.2011 00:05
Myslel jsem dražšího a účinnějšího v menší tloušťce. Chci vědět váš názor.
admin | 26.2.2011 08:12
To záleží na několika aspektech... jak hodně hodláte do zateplení investovat? A jaké možnosti dovoluje vaše konstrukce střechy? Samozřejmě je nejlepší řešení použít nejlepší materiál s nejnižším součinitelem tepelné vodivosti a v co největší tloušťce. Ale pokud chcete ušetřit, tak URSA DF 39 je vhodná, ale snažil bych se vyplnit krokve, jestli jsou to 16cm a nebo 18cm a pak vsrvu pod ně a to aby celková skladba byla alespoň 23cm, to je ale v dnešní době a trendu nízko energetických budov minimum. Já osobně mám zateplíno tepelnou izolacví Isover Unirol Profi lambda 0,033 a skladba je 18cm mezi krokve a 10cm pod krokve, celkem tedy 28cm.
Petr | 27.6.2011 14:37
Je prosím už přehnané dát mezi 16 cm krokve 16cm URSA DF 39 a pod to ještě jednou 16cm URSA DF 39.
Jaký je Váš názor?
| 28.6.2011 07:43

Libor Drábek | 9.2.2012 13:47
Dobrý den, mám dotaz ohledně zateplení šikmé střechy. Nechal jsem si ji zateplit někdy před cca 8 roky a doporučení bylo tlouška 16cm - stejné jsou i krokve. Dnes už vím, že je to málo. Nad podkrovím mám ale ještě nezateplenou půdu a v zimě je v podroví zima a v létě nesnesitelné vedro. Pomohlo by zateplení této půdy částečně vyřešit můj problém? Jestli ano, jaký způsob zvolit - půda slouží jen na ukládání harampádí. Děkuji za odpověď. Drábek
admin | 10.2.2012 09:30
Dobrý den, je to jen můj názor, ale já bych nezateploval prostory, které nejsou obytné a v zimě nevytápěné. Soustředil bych se na zateplení samotného podkroví, pokud jsou krokve 16cm, je potřeba vyplnit krokve tepelně izolační vatou, což jste jak píšete provedl, dalším krokem je provést zateplení pod krokvemi, tedy další vrstva, tato vám překryje tepelné mosty v podobě krokví. Krokve i když jsou dřevěné v zimě promrzají a jsou to pak tepelné mosty, je třeba je překrýt ještě další vrstvou tepelné izolace, vaty a pak teprve provádět záklop systémem SDK a nebo OSB deskami, či palubkami. To už záleží na Vás. Já osobně bych podkroví otevřel, abych se dostal ke krokvím a pokud byla použita nějká starší vata s nízkým tepelným odporem, použil bych novou, dnes už mají tepelně izolační vaty daleko lepší součinitele lambda i tepelný odpor. Váš příspěvek je u tepelné izolace URSA DF 39, to je takový střed poměru cena a účinnost. Pokud chcete ušetřit prostor v podkroví, použijte něco s lepším součinitelem lambda, například URSA DF 39 má součinitel tepelné vodivosti lambda 0,039, zatím co například Isover Unirol Profi má součinitel tepelné vodivosti lambda 0,033 a to je velký rozdíl. Pokud si to srovnáme na tl. 16cm, tak jsou výsledné tepelné odpory URSA DF 39 v tl. 16cm tepelný odpor 4,0 Rmat (m2 K/W) a Isover Unirol Profi má ve stejné tloušťce tepelný odpor 4,84 Rmat (m2 K/W) a to je opravdu rozdíl, pokud byste ještě pod krokve dal dalších 10cm stejné vaty, pak bude výsledný tepelný odpor URSA DF 39 v tl. 26cm tepelný odpor 6,50 Rmat (m2 K/W) a Isover Unirol Profi v tl. 26cm tepelný odpor 7,87 Rmat (m2 K/W) a to už je velmi slušná hodnota, která se Vám vrátí v penězích velmi rychle, nakonec i ta skladba 26cm URSA DF 39 bude mít samozřejmě účinnost. Uvidíte sám na topení. Já osobně mám zatepleno 28cm Isover Unirol Profi a krokve jsou 18cm a ještě 10cm pod krokvemi a topení v podkroví skoro netopí, nemá důvod a i v létě je to znát, ostatní při horké letní noci kolem mě mají 27°C a u nás je 20°C a dá se tam spát, když člověk nevětrá a nevpustí si ten teplý vzduch z venku dovnitř. Nezapomeňte na parobrzdu, parotěsnou fólii, která chrání tepelnou izolaci proti vlhkosti z interiéru, tato musí být použita, vlhká izolace nasáklá vlhksotmi z koupelny, kuchyně a vůbec vlhkostí z domu má menší účinnost. Průřez správně provedeným zateplením šikmé střechy naleznete v sekci "CAD detaily" nahoře na oranžové vodorovné liště http://www.stavebniny-rychle.cz/cad-detaily.html
Libor Drábek | 10.2.2012 10:45
Dobrý den, děkuji za odpověď. Musím ale říci, že mi vaše odpověď moc radosti neudělala - hned ale dodávám, že je zřejmě správná. Já jsem chtěl zateplit půdu a teď bych měl místo toho "rozbít" celé podkroví a udělat jej znovu. To je pro mne dost velká rána. Drábek
admin | 10.2.2012 11:42
Já vás plnně chápu, ale taková je realita, pokud byste zateploval půdu, tak vlastně bude celé také dosti nákladné zateplení mít vliv jen na horní část podkroví a to by se moc do úspory energie a zpříjemnění bydlení v podkroví nepromítlo, tedy zateplil by se tím jen strop podkroví a půda by byla zateplené naprosto zbytečně. Myslím, že Vás to i tak pokud budete dodatečně řešit podkroví stát méně peněz, to zcela určitě a hlavně méně práce a to také není zanedbatelná položka i za předpokladu, že to budete realizovat sám.
Robert | 24.6.2012 08:59
Dobrý den,
chtěl bych použít tuto tepelnou izolaci na zateplení šikmé střechy a zajímalo by mne, zda mužů pro zateplení využít celou výšku krokví(250mm), nebo je vhodné nechat mezeru mezi kontaktní fólií(Jutadach 135) a touto izolací. Taktéž by mne zajímalo, zda je práce s touto izolací příjemná(zda se jedná o vatu méně "kousavou")ne bo zda by jste mi doporučil vhodnější izolaci. Děkuji za odpověď.
admin | 24.6.2012 10:22
Dobrý den, samozřejmě bude dobře, když vyplníte celou šíři krokví, tedy celých 250mm, ale pak je stejně nutno kvůli tepelným mostům v podobě krokví ještě dát vrstvu po krokve, tím bude skladba správně viz. konstrukční detail: naše sekce nahoře na vodorovné liště webu, sekce: "CAD detaily"
http://www.stavebniny-rychle.cz/cad-detaily.html
Dále, JUTADACH 135 paropropustná difúzní je vhodná pro použití jako univerzální kontaktní nebo nekontaktní podstřešní difúzní membrána a to v šikmých střechách, jejich konstrukcích. Nemusíte tedy dodržet mezeru mezi tepelnou izolací a fólií Jutadach 135.
URSA DF 39, je to normální vata, není zdraví škodlivá a mě nic nedělala na omak, stejně jako ostatní vaty co jsem měl v ruce (stejně tak dýchání), ale na mazlení to rozhodně není určeno (jinak já jsem alergický na umělé hmoty a v pohodě). Na práci a do ruky klidně se nemusíte bát, já pro zateplení šikmé střechy použil Isover Unirol Profi a je to super, lambda je trochu někde jinde 0,033, ale to je zase jiná cena za izolaci. Vaše rozhodnutí je poměr cena a kvalita celkem dobré, lambda 0,039 a URSA DF 39 je kvalitní izolace pro zateplení šikmé střechy. Z mého pohledu, bych vyplnil krokve a pak dal ještě klidně 100mm pod krokve a bude to moc pěkně zateplené, při představě, že byste tohle udělal s tepelnou izolací Isover Unirol Profi, tak máte zatepleno na úrovni pasivního domu, tedy alespoň co se týká střešní konstrukce vaší stavby.
Robert | 24.6.2012 21:43
Dobrý den, velice Vám děkuji za rychlou odpověď. Použiji tedy vatu na celou šíři krokve, pod krokve ale uvažuji pouze 50mm silnou vatu kvůli místu. Myslíte, že je to málo? Ještě zvažuji na celé zateplení použít vatu Knauf ECOSE classic, myslíte že je to také dobrá volba? Rozdíl v lambdě mezi jednotlivými izolacemi nějakých 0,006 mi nepříjde nijak závratná...mýlím se? Děkuji za odpověď.
admin | 25.6.2012 08:23
Dobrý den, na překrytí tepelných mostů v podobě krokví bude pod krokve 50mm URSA DF 39 stačit, ale je to škoda, těch dalších 50mm vám z vnitřního místa toliko neubere a ten účinek je fakt velký. Ohledně hodnot lambda, nedejte se zmást desetinným číslem, tady 0,006 znamená dost. Ale pokud se nemýlím, tak obě dvě izolace mají stejný Součinitel tepelné vodivosti λ a to 0,039, tak že je to spíše o ostatních vlastnostech.
Robert | 25.6.2012 12:52
Dobrý den, omlouvám se, myslel jsem rozdíl mezi izolací se součinitelem tep.vodivosti 0,036 a 0,033, ne mezi izolací URSA DF 39 a Knauf ECOSE Classic. Můžete mi tedy poradit s výběrem izolace mezi izolacemi URSA DF 39 a Knauf ECOSE Classic 039? Těch pět cm navíc mne mrzí, ale zkusím to ještě zvážit, do jaké míry nás to omezí-jsme totiž limitováni okny ve štítových stěnách. Děkuji za odpověď.
admin | 25.6.2012 18:17
Dobrý den, neomlouvejte se, psaní je někdy jinak chápáno nežli mluvené slovo... Ohledně toho co bych já vybral z těchto dvou? osobně si myslím, že jsou na stejné úrovni, ECOSE classic 039 je mírně, ale opravdu jen mírně levnější, já osobně bych si vybral zase ten můj Isover Unirol Profi, ale kdybych měl na výběr z ECOSE classic 039 a URSA DF 39, tak bych asi šel do ECOSE classic 039, je to přeci jen novější druh tepelné izolace, vylepšený o nové vlastnosti, lépe vyrobený a šetrný k přírodě i lidem. Né že by URSA DF 39 nebyla také ekologická, ale tepelná izolace ECOSE Classic 039 je vyrobena dle nové technologie přírodního pojiva bez obsahu formaldehydů a to je mi na ní sympatické, zase je to někde dál, tak že bych šel do ní. Nejsem žádný ekolog, ale když to řeším pro sebe, tak se hodně dobře rozmyslím, asi bych volil ECOSE classic 039 a těch 50mm bych opravdu přidal, budu rád, když po první větší zimě sem napíšete jak jsem vám dobře poradil, vím to sám z mé zkušenosti, samozřejmě neznám vaše konstrukční řešení a polohu svislích oken, chápu, že vás to může nějak limitovat ohledně šikminy, ale pokud to jde, ještě to zvažte. Nebo použijte můj navrhovaný Isover Unirol Profi a můžete dát jen vámi navrhovaných 250 + 50mm a budete na tom lépe nežli já a to jsem spokojený krokve 180mm, tak že 180 + 100mm a je to fakt znát na topení v podkroví mě skoro za celou zimu nešlo a to letos uhodily mrazy, celkem as sám víte, ten rozdíl lambdy těch 50mm dohoní lepším tepelným odporem Isoveru.
Robert | 27.6.2012 15:10
Dobrý den, předem Vám chci poděkovat za rady , myslím si, že takhle by měl seriózní obchod-prodejce vypadat. Nejen prodat, ale i poradit. Velice si vážím Vašich rad, donutily mne se znovu zamyslet nad celým zateplením uvažovaného podkroví. Až celou věc vyřeším, rád se podělím o zkušenosti na téhle diskuzi, nebo třeba na diskuzi Isover Unirol Profi. Děkuji.
admin | 27.6.2012 20:08
Dobrý den, tak tohle opravdu potěší, děkuji za kladné hodnocení. Samozřejmě se těšíme na Vaší zkušenost se zateplení šikmé střechy-podkroví.
Jura | 9.7.2012 16:30
Dobrý den, zajímalo by mě, kolik m2 je v jednom balení. Jestli 5,625m2 nebo jak je v tech. listu 6,5m2 (i vyrobce ma 6,5m2)? Děkuji za odpověď.
admin | 10.7.2012 07:39
Dobrý den, velice Vám děkujeme za upozornění rozdílu, výrobce změnil formát, přesněji délku role a tím se změnil obsah balení. Bohužel jen zřídka se stává, že výrobce dá vědět a proto se stala chyba. Na stránkách máme kolem 3 tisíc produktů a kdybychom měli neustále kontrolovat stav u výrobců, tak se to nedá zvládnout. Díky Vám jsme se toto dozvěděli a také je fajn, že to výrobci nedělají tak často, aby měnily formáty desek a nebo rolí. Momentálně je již vše tak jak má a platí to co jste psal vy. Správně je při tl. 160mm těch 6,5m2/role. Technický list byl dodán nedávno a je pravda, že jsem ho detailně nekontroloval. Nepřepočítával jsem formát a výrobce tam obsah neudává a tak jsem ho jen táhl z jeho stránek a pověsil k výrobku, ke kterému patří. Teď už je vše v pořádku.
Václav | 1.1.2013 12:41
Dobrý den, mám plochou pultovou střechu s dřevěnou trámovou konstrukcí tl. 18cm. Chci dát izolaci mezi trámy, tj. 180mm a pak 200 mm pod trámy, pak sádrokarton. Prosím o radu, jak izolaci pod trámy upevnit a jak provést nosnou konstrukci pro sádrokarton z latí 60x40, aby sádrokarton nebyl namáhán vahou izolace a bylo vše správně provedeno. Jsou někde CAD detaily takovéhoto provedení? Děkuji.
admin | 1.1.2013 15:20
Dobrý den, postup je prakticky totožný s realizací zateplení šikmé střechy mezi krokvemi a pod krokvemi. Jen je tam rozdíl v tom, že aby vám izolace nevypadávala, tak ji záměrně nařezejte o něco větší, nežli je rozteč trámů a pak se ještě používá provázek, kterým se zespodu pruhy tepelné izolace přidrží mezi trámy, natlučou se malé hřebíčky a provázek se vždy omotá kolem hřebíčku a pokračuje se k druhému trámu, takto vytvoříte po vložení pruhu izolace záchytnou síť. Jinak, izolace má tak malou váhu, že na sádrokarton nebude mít vliv, tento je uchycen v rozteči trámů a tak ani váha, kdyby nějaká byla ho neohrozí. Jako příklad uvádím zateplení šikmé střechy a to proto, že šikminy obsahují i řešení stropů a tam se postupuje stejně jako u zateplení pultové střechy mezi trámy a pod trámy. Já osobně bych provedl zateplení nad krokvemi, je to z venku, zachová se uvnitř vzhled trámů a je to jednodušší, nelimituje vás prostor pro zateplení, realizace je mnohem jednodušší, nežli klasicky uvnitř, nezmenšujete si obytný prostor, tloušťka izolace je na vás, naleznete také v sekci "CAD detaily" nahoře na vodorovné oranžové liště. Bohužel přímo řešení pro pultovou střechu zevnitř nemám ani v nákresech, není o to moc zájem.

Video zateplení šikmé střechy nad krokvemi: http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-nad-krokvemi-instruktazni-video.html

Sekci "CAD detaily" naleznete zde: http://www.stavebniny-rychle.cz/cad-detaily.html

Inspiraci naleznete zde, je to dost podobné: http://www.stavebniny-rychle.cz/montaz-sadrokartonoveho-stropu.html

Video s popisem jak se provádí zateplení šikmé střechy: http://www.stavebniny-rychle.cz/cj-izolace-uvadi-z-cyklu-jak-na-to-zatepleni-sikme-strechy.html

Jak to provádějí u URSY: http://www.stavebniny-rychle.cz/ursa-seco-zatepleni-sikme-strechy.html

http://www.stavebniny-rychle.cz/ursa-seco-system-zatepleni-sikme-strechy-podle-svetoveho-vyrobce-tepelnych-a-akustickych-izolaci.html

Tohle video řeší právě i ty stropy, což je podobné jako vaše řešení, šikminy a stropy, je to konkrétně můj dům: http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-sikme-strechy-mezi-krokvemi-a-pod-krokvemi.html
Rosta | 26.2.2013 01:45
Dobrý den,chci se vás zeptat na správnost položení jednotlivých vrstev.Je jedno jestli dám 2 vrstvy po 10 cm nebo 4 vrstvy po 5 cm co se tyče tepelných strát.Předem děkuji za odpověd
admin | 26.2.2013 07:49
Dobrý den, ohledně účinku tepelné izolace je to jedno, výsledek je stejný, bude to 20cm tepelné izolace. Spíše je důležité, jak se to provede, aby bylo vše správně a nebyly tam někde úniky. Nevím o jaké zateplení se jedná, jaká konstrukce se bude zateplovat, ale celková skladba je 20cm a je jedno z kolika vrstev, spíše to bude jen pracnější aplikovat 4 vrstvy.
milan | 1.3.2013 07:18
Dobrý den,zde jsem po přečtených komentářích se chtěl také na něco zeptat.Chystám se na zateplení střechy staršího rodiného domku(pro využítí do budoucna k obydlení),mansardová střecha na půdě má půdorys 9,5mx13m skladba střechy :pozinkový plech, 2x lepenka,bedněni, krokve 16cm,uvažoval jsem že dám 20cm izolaci+5cm ursu DF39,ale váhám mezi isoverem domo(dům je u hlavní silnice a kolejích),ale také bych poprosil o radu mám nechat minimalně 4cm od bedněni vzduchovou mezeru a jestli mám dát ještě před izolaci difůzní folii a když tak jakou kontaktni nekontaktni zkrátka jak by mněla vypadat ta skladba aby se mi nestalo že mi to bude promrzat či se někde zevnitř rosit ať už trámoví bednění či dokonce zevnitř záklop,a ještě aby nebylo z venčí slyšet auta střecha se šikminou mněla 2-3cm u spoje šterbinu ,jenže někdo ji předemnou zapěnil mohl by jste mi poradit mám tu pěnu vyřezat aby to mohlo dýchat nebo stačí když nad zatepleným stropem bude kolem dokola cca 30-80 cm vzduchová mezera,a než začíná šikmina střechy a končí zdivo je mezera(otvor) 5cm kudy proudí zvenčí vzduch,předem děkuji a těším se na vaší odpověď.
admin | 1.3.2013 07:44
Dobrý den, bohužel mansardovou střechu jsem nikdy ještě neřešil a tak si netroufám vám radit přesně jak jí řešit. Nic méně s jistotou mohu potvrdit, že z venčí skladba musí obsahovat difusní fólii, tato zabraňuje zatékání do izolace a chrání ji proti prachu atd. Ohledně druhé strany musí být parotěsná fólie, tato ochraňuje tepelnou izolaci proti pronikání vlhka z interiéru, kdy vzduch, který obsahuje relativní vlhkost, někdy i větší vlhkost, například z koupelen pak může v místě kde je rosný bod uvnitř tepelné izolace kondenzovat a to by byl problém, zda použijete u difusní fólie kontaktní či nekontaktní záleží na vás, podle toho jak bude fólie umístěna, kontaktní se může dotýkat jak už napovídá název. Krokve musejí zespodu dostat ještě spodní vrstvu, kvůli překrytí tepelných mostů, tak že jedna vrstva tepelné izolace mezi krokve a jedna pod krokve, jak to ukazuje obrázek průřezem zateplení šikmé střechy zde: http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/sikma-strecha-3d-rez.jpg
URSA DF 39 je i akustická izolace, stejně tak jako Isover DOMO, jsou tam i stejné tepelně-izolační vlastnosti, tak je na vás jakou tepelnou izolaci si vyberete, platí tady čím větší vrstva tepelné izolace, tím více se ušetří za topení. 30 až 80cm na dýchání izolace v pohodě staří a obálka domu musí být jinak vzduchotěsná jelikož hluk se dělí na strukturální, tedy otřesy nesené konstrukcemi a pak prostorový, nesený vzduchem, a ten je právě ten z venčí, když nebude interiér odizolován vzduchotěsně, tak se dovnitř dostane i hluk z venčí. Proto je třeba použít kvalitní parotěsnou fólii a tuto velmi poctivě aplikovat za použití lepících a těsnících tmelů pro spoje v místech, kde se fólie spojuje s konstrukcí zdiva, stěn, veškeré spoje a prostupy fólií musí být opravdu vzduchotěsné, pak je možnost docílení značného snížení hluku z venčí.
Matoušek | 23.7.2013 09:05 | lukas.mat@centrum.cz
Dobrý den,
chci zateplit půdu. A chtěl bych se zeptat jakou vatu by jste mi doporučil. Tuto vatu URSA 39 nebo vatu Isover domo 39 nebo vatu Knauf classic 39? Podle hledání na netu mají stejné parametry ale jde mi spíš o kvalitu, aby se třeba za 5 let nerozpadla nebo co já vím. Kterého výrobce by jste mi doporučil? předem děkuji za odpověď Matoušek
admin | 23.7.2013 11:14
Dobrý den, pokud vám jde o součinitel tepelné vodivosti, tedy hodnota tepelně izolační, tak mají všechny tři výrobky stejnou hodnotu. Ohledně nějakého rozpadnutí..., to těžko říct, tyto problémy jsme zatím nezaznamenaly se žádným takovým výrobkem od počátku naší obchodní činnosti v tepelných izolacích a to je od roku 2007, toliko za nás, jinak výrobci mají veškeré certifikáty u výrobků, tak můžete sám posoudit. Všechny tři výrobky vám mohu doporučit včetně tepelné izolace URSA DF 39. Jen je tam rozdíl v tom třetím výrobku. Pokud se jedná o ECOSE classic 039 od Knauf Insulation, tak ten má kvůli nové technologii při výrobě vlastnosti navíc, není cítit, je vyroben dle nové technologie přírodního pojiva bez obsahu formaldehydů a je velmi příjemný na omak, jinak nabízí opět stejné vlastnosti. Ohledně ceny je na tom URSA DF 39 a ECOSE Classic 039 stejně, jen ISOVER DOMO je o něco dražší, ale žádný velký rozdíl to není.
Miloš | 26.9.2013 22:26
Dobry den. Chtel bych se zeptat na vatu Ursa standard DF 45. Jedna se o starsi tip vaty ? Ma vetsi tepelnou propustnost nez DF 39 ? Dal bych 16 mezi tramy a 16 pod ne. Dekuji
admin | 27.9.2013 07:46
Dobrý den, rozdíl je značný a to právě v tepelně izolačních účincích, URSA DF 39 má součinitel tepelné vodivosti lambda 0,039, právě toto číslo v označení určuje jaký součinitel bude vata mít, tak se to proto označuje do názvu, aby již z označení bylo patrné jaká tato hodnota je. Z toho vyplývá, že vaše vata bude mít součinitel tepelné vodivosti lambda 0,045 a to je poměrně velký rozdíl, vaše vata bude opravdu propouštět teplo mnohem více nežli URSA DF 39. Nevím, co od zamýšleného zateplení čekáte, ale každé zateplení má smysl, pokud ale opravdu hodláte šetřit energii, tak je to velký rozdíl, použít skladbu celkem 320mm od vaty URSA DF 39. To přinese daleko větší úspory do vaší peněženky. Můj názor je, že je to velký krok nazpět v oblasti zateplení. Chápu to, že ji asi máte doma a přijde vám škoda ji nepoužít, ale je to poměrně dost stará tepelná izolace, což nemyslím ohledně použití, to jí nic nebude, pokud byla v suchu, ale lambda je velmi velká a zateplení bude takto slabé, nic méně nějaké zateplení bude. Opravdu záleží, co od toho očekáváte.
Lenka | 16.10.2013 07:56
Dobrý den, budeme vatou URSA DF 39 zateplovat strop zatím neobývané půdy starého cihlového domu. Vata bude o tl. 20 cm. Je nutné položit pod vatu parozábranou? Pokud ano, jako by jste doporučil?
Děkuji.
admin | 16.10.2013 11:37
Dobrý den, je jedno, jestli se jedná momentálně o nepoužívaný prostor, nebo v budoucnu používaný, jde o to, že se musí tepelná izolace chránit proti vnikání vlhkosti z interiéru objektu, tím je zajištěna plná funkce zateplení, vlhká, mokrá vata nefunguje jak má, proto je třeba z interiéru chránit tepelnou izolaci parotěsnou fólií. Na výběr je jich více, vybírat můžete zde, všechny jsou vhodné, některé jsou navíc reflexní, ty odrážejí teplo zpět do interiéru. Prostě je to o ceně, čím lepší funkčnost, tím také dražší parobrzda, nezapomeňte na spojovací pásky, je třeba použít ty co nabízíme, obyčejné lepící pásky jsou opravdu základní pro ty nejobyčejnější parotěsné fólie, ty lepší jsou pro ty reflexní parobrzdy, vše je v detailech výrobků popsáno. U většiny parotěsných fólií je doporučená spojovací páska, je to pod parotěsnou fólií, kterou prohlížíte, tam naleznete doporučené spojovací pásky:

Parotěsné fólie:
http://www.stavebniny-rychle.cz/parotesne-folie.html

Spojovací pásky:
http://www.stavebniny-rychle.cz/spojovaci-pasky.html
Honza | 29.11.2013 23:54
Při rekonstrukci střechy, jsem z půdy odvezl 3 fůry starého sena.Protože se mě začal strop hodně ochlazovat rozebral jsem na půdě část podlahy a zjistil, ře tam mám jen 140mm trámy, ze spodu desky, nahoře deskový zaklop a asi 3cm mazu. Můžete, poradit jak zateplit a kolik?
admin | 30.11.2013 09:46
Dobrý den, já osobně bych vyplnil prostor mezi trámy vatou, například URSA DF 39, která je výborným příkladem poměru cena a kvalita, účinnost. Jako první vrstvu tam musíte dostat parozábranu, která chrání minerální izolaci proti vnikání vlhkosti z interiéru (a že jí je dost, byste se divil), což by mělo jinak za následek snížení účinnosti zateplení jako takového. Pak vyplnit místo, prostor mezi trámy a pak bych dal ještě vrstvu URSA DF 39 přes trámy, když nechcete dávat zespoda zateplení pod trámy. Tato vrstva zajistí, aby nepromrzaly trámy a nebyly tam tím pádem tepelné mosty, pak bych teprve řešil nějaký horní záklop, tedy pokud se má jednat o pochozí půdu, musíte vytvořit rošt na trámech a vložit i tu horní vrstvu, alespoň dalších 160mm minerální izolace URSA DF 39. Nebo zespodu odejmout záklop a vytvořit spodní vrstvu, podhled pod trámy a pak záklop z OSB desek, nebo SDK systému. To by se pak parozábrana vkládala těsně za tento záklop opět jako první vrstva celkové skladby.
Havel Petr | 30.11.2013 10:21
Dobrý den,chci izolovat šikmou střechu na chatě(dřevostavba),kterou využívám od dubna do listopadu proti letnimu teplu(v noci se tam špatně spí).Skladba střechy je eternit,ipa,prkna,8cm krokve.Múj plán je dát 100mm vatu ursa SF 32,na krokve přidat 2cm deskovou isolaci, vše přikrýt parotěsnou folií a pobít palubkama.Prosím o Váš názor případnou radu jak postupovat.
admin | 30.11.2013 13:06
Dobrý den, já bych to řešil jako klasickou šikmou střechu, tak že bych vyplnil krokve izolací URSA DF 39 a pak dal ještě vrstvu pod krokve. Nevím jak jste na tom s prostorem a kolik si můžete z podkroví dovolit obětovat na úkor izolace URSA DF 39, ale aby to bylo účinné, tak musíte dát vrstvu kolem 26cm a více, tak že se to může také řešit nadkrokevním zateplením. Pak je tady možnost vyplnit prostor mezi krokvemi a pokračovat z exteriéru a tam si můžete dovolit dát i více, anvíc je to celkem jednoduchá realizace.

Nadkrokevní zateplení - video a postup s popisem: http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-nad-krokvemi-instruktazni-video.html

Zde naleznete průřezy zateplením jak mezi a pod krokvemi, tak i nad krokvemi: http://www.stavebniny-rychle.cz/cad-detaily.html
zdeněk | 7.2.2014 21:39
Dobrý den,
sháním vatu na zateplení stropu přízemní nízkoenergetické dřevostavby.
V projektu mam navrženou NOBASIL MPE. Měl jsem v plánu dát 200mm mezi stropnice a 100mm pod ně abych utvořil souvislou vrstvu.
Můžete mě poradit jestli je tato vata a řešení správná volba?
Děkuji
admin | 8.2.2014 08:47
Dobrý den, jedná se o kamennou vlnu v deskách, lambda 0,036 W/mK, což není špatné, ale jsou i lepší tepelné izolace, tedy s lepší hodnotou součinitele tepelné vodivosti. Podle mě ji můžete použít. Tepelný odpor Rmat (m2 K/W) celkové tloušťky zateplení 300mm je na hodnotě 8,1 což je slušná hodnota. Komentář jste vložil zde a to je URSA DF 39, což je také kvalitní minerální vata, ale je v rolích, což není špatně, ale jen vás na to upozorňuji, navíc lambda je na jiné hodnotě. Já vám mohu nabídnout podobný materiál, ROCKTON což je také izolace v deskách s o něco lepší lambdou a jedná se o na rozdíl od vámi zamýšlené izolace o polotuhou desku, celkově o něco lepší vlastnosti. Další srovnatelná izolace je Isover AKU, což je také kamenná vlna v deskách se součinitelem tepelné vodivosti 0,035 a velmi dobrou akustikou. Další je SUPERROCK, lambda 0,035, také desky z kamenné vlny a navíc akustika. Od stejné značky co píšete je také vata v deskách Čedičová vata MPS, také kamenná vlna a velmi dobrá lambda 0,035 a opět akustika. Všechny tyhle vaty mají požární reakci ve třídě "A1", nehořlavé materiály. Nezapomeňte na velmi dobré provedení vzduchové neprůzvučnosti, použití velmi kvalitní parotěsné fólie a velmi dobré napojení na ostatní stavební konstrukce zajistí vzduchovou neprůzvučnost a tím nejen kvalitní zateplení, ale i akustické řešení, což je také důležité. Jinak jen doplním, URSA DF 39 se také používá do zateplení stropů a šikmin, jen byste musel použít větší skladbu pro dosažení vámi požadované hodnoty zateplení, jinak se jedná o velmi kvalitní tepelnou a akustickou izolaci. Výborný poměr cena a kvalita.
Petra | 3.4.2014 11:12
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak zateplit dřevěnou chatku. Zateplení šikmé střechy a obvodovým zdí zevnitř. Jaké použít zábrany a kam atd. Vatu bychom chtěli použít Ursa DF 39. Děkuji.
admin | 3.4.2014 15:35
Dobrý den, odpovědí vám bude náš článek i s videoprojekcí a popsaným postupem, například zde: URSA SECO - zateplení šikmé střechy.

http://www.stavebniny-rychle.cz/ursa-seco-zatepleni-sikme-strechy.html

Průřez zateplením je zde:
http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/sikma-strecha-3d-rez.jpg

Tady v dalším našem článku jsou popsané chyby, kterých byste se měli vyvarovat, také je tam několik vydeopostupů včetně přímo našeho a také od výrobců:

http://www.tepelna-izolace.cz/nejcastejsi-chyby-pri-realizaci-zatepleni-sikme-strechy.html

Jinak URSA DF 39, je celkem takový slušný průměr a velmi dobrý cenový poměr kvalita/cena.
Lukáš | 18.4.2014 23:01
Dobrý den, mám dotaz co se týká vaty s koeficientem 0,044 koukal jsem ve starších příspěvcích na porovnání 0,039 a 0,033. Cituji: Pokud si to srovnáme na tl. 16cm, tak jsou výsledné tepelné odpory URSA DF 39 v tl. 16cm tepelný odpor 4,0 Rmat (m2 K/W) a Isover Unirol Profi má ve stejné tloušťce tepelný odpor 4,84 Rmat. Zajímalo by mě jaký Rmat (m2 K/W) má vata 0,044. K osvětlení mé situace, běžně se dá koupit Unirol profi 100mm/115Kč/M2 a celkový odpor je 3 Rmat když koupim 0,039 tak aby byl stejný Rmat(3) tak musím vzít v potaz běžně 120mm/65kč/M2 tedy za 115Kč koupím 220mm tedy 5.64Rmat a za 115kč lze koupit 300mm 0,044 kde tedy podle prodejce by vycházela 6,80Rmat. Je výsledný Rmat reálný? Proč bych neměl použít vatu 0,044/115kč/6,80Rmat a měl použít 0,039/115kč/5,64Rmat nebo dokonce 0,033/115kč/3Rmat? Chtěl bych položit vatu přímo na strop prvního patra tedy ne zem druhého (neobydleného) patra takže na výšce materiálu v podstatě nezáleží. Děkuji
admin | 19.4.2014 06:42
Dobrý den, tady není moc nad čím přemýšlet. Pokud budeme hodnotit pouze hodnotu tepelného odporu, která se vypočítává z deklarovaného součinitele tepelné vodivosti, tak je výsledek ovlivněn tloušťkou použitého materiálu a pokud neřešíte tloušťku izolace a prostor máte a navíc je izolace levnější, tak není co řešit. Opakuji, za předpokladu, že budeme hodnotit pouze hodnotu tepelného odporu a nebudeme porovnávat další vlastnosti výrobků, jako je difuzní faktor (prostup vodních par), nebo akustické vlastnosti, reakci na případný oheň při požáru. Pokud řešíte jen tepelně izolační vlastnosti, tak stačí u vybraných izolací porovnat hodnoty Rmat (m2 K/W) a při výsledné tloušťce spočítat cenu.
olda | 1.7.2014 11:52
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu dát kontaktní difuzní folii mezi trámy ale i přes ně abych nemusel rozebírat strechu a mohl tu folii dát zevnitř a pod ni dát 160mm vaty ursa df 39 a pod ni jeste 50mm
dekuji za odpověd
admin | 1.7.2014 15:07
Dobrý den, tato difúzní fólie chrání nejen izolaci, ale i celou střešní konstrukci pod krytinou. Pokud ji budete aplikovat z vnitřní strany, a jestli jsem pochopil, že přejedete přes trámy, nikoliv z vnější strany střešní konstrukce, tak jak to má být. Tak to si myslím, že je špatně. Difúzní ochranná fólie, musí být umístěna mezi střešními latěmi a trámy, tak jak je to v obrázku (průřez zateplením šikmé střechy mezi krokvemi a pod krokvemi), na který vám přikládám odkaz.

http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_redaction_adv/cats/7/down/sikma-strecha-3d-rez.jpg
Miloslav Muller | 28.7.2014 10:29 | Rikardo7@seznam.cz
Dobrý den chci zateplovat střechu šíře trámů je 14 cm bylo mi řečeno, že do tohoto rozměru mohu dát 16 cm široké zateplení ale mě se to moc nezdá můj názor je že bych to udělal tím rozměrem 14 cm vaty poté paropropustnou fólii poté udělat rošt odhadem 8 až 10 cm silné hranoly je tento postup správný na té půdě budou ložnice a je vůbec dostatečná celková šíře zateplení která bude činit 22 až 24 cm abych tam v zimě nezmrznul děkuji za odpověď
admin | 28.7.2014 13:57
Dobrý den, v podstatě je možné i vložit do šíře krokví 14cm minerální vatu o tloušťce 16cm, záleží jaká by se použila. Navíc, pokud budete mít jen vyplněný prostor mezi krokvemi, tak vám budou samotné krokve fungovat v zimě jako tepelné mosty, dřevo je sice izolant, ale abyste docílil pořádného tepelného odporu, tak 14cm síla nestačí, to promrzne. Tak že, všude kde budou krokve nepřekryté ještě další spodní vrstvou tepelné izolace, budou pak tepelné mosty. Ohledně celkové tloušťky záleží opět, o jakou vatu by se jednalo, pokud o tady URSA DF 39, tak je to o tom, že budete mít malý tepelný odpor, na vaší cílovou tloušťku byste měl použít minerální vatu s co nejlepším tepelným odporem, nejnižší lambdou.
Miloslav Muller | 30.7.2014 08:46
Ještě jednou dobrý den ano chtěl jsem zateplovat střechu ursou df 39 je to podle Vás vhodné píšete, že mám použít vatu s co nejnižší lambdou to znamená, že ursa df 39 je nevyhovující a popř. na jakou značku se mám obrátit a jak nízkou lambdu mám vůbec hledat děkuji víte budu renovovat celé podkroví takže jsem si chtěl od Vás pořídit většinu věcí osb, minerální vatu, ytong, polystyren atd.
admin | 30.7.2014 17:58
Dobrý den, těší nás Váš zájem u nás nakoupit vše potřebné. Ohledně tepelné izolace, URSA DF 39 je vyhovující, ale jelikož má menší tepelný odpor, tak musíte dát větší celkovou tloušťku pro dosažení optimálního zateplení. Také záleží jak hodně zateplit chcete, pokud chcete dosáhnout nízkoenergetické až pasivní úrovně zateplení, tak je tepelná izolace URSA DF 39 "nevyhovující" což píši do uvozovek právě z důvodu toho, že jste v původní zprávě psal, že zamýšlíte celkovou tloušťku zateplení realizovat kolem 22 až 24cm. Zateplené to bude, ale aby to pořádně podrželo peníze ve vaší kapse, které teď dáváte zbytečně moc za topení a v létě to ochránilo od velkého vedra v podkroví, tak by musela být celková vrstva v tepelné izolaci URSA DF 39 tak 30cm a více. Navrhuji proto lepší tepelnou izolaci s lepší lambdou, tepelným odporem. Například Isover Unirol Profi, tam je lambda 0,033 oproti URSE DF 39, kde je lambda 0,039 a to je velký rozdíl. I v této tepelné izolaci je ale tloušťka 24cm pořád celkem málo, to by chtělo alespoň 26cm. Nevím jak jste na tom s prostorem v podkroví, ale pokud to můžete pustit níže, tak bych přidal pod krokve prostor pro vložení tepelné izolace o tloušťce 16cm, tím máte dohromady 30cm zateplení a to se vám vrátí v podobě ušetřených peněz za vytápění. Minimálně 15% tepla z rodinného domu uniká právě střechou, pokud není dostatečně zateplena, tak ještě více. Já bych použil tepelnou izolaci do maximální hodnoty součinitele tepelné vodivosti λ 0,035 (W·m-1·K-1). Hodnoty naleznete vždy v parametrech výrobku. Uvedu příklady kolem této hodnoty: Naturoll LRR 033, Isover MULTIMAX 30, Isover Unirol PROFI, URSA SF 32, ROCKTON, Čedičová vata MPS.
Petr | 15.8.2014 07:26
Dobrý den, na starším rodinném domku mám rovnou střechu s izolací z asfaltových pásů a pod nimi škvárobeton a polystyren. Nyní na tuto střechu stavíme sedlovou střechu, ale pouze pro zabezpečení proti zatékání, tzn. nevznikají nové obytné místnosti, výška hřebene střechy je pouze cca 150cm. Zvažuji že provedeme i tepelnou izolaci. Je lepší izolaci vložit do střechy nebo volně položit pouze na původní asfaltovou střechu? Podotýkám, že po této půdě se chodit nebude... děkuji za odpověď
admin | 15.8.2014 07:51
Dobrý den, já bych to řešil na té ploše té půdy, je to mnohem jednodušší a méně nákladnější.
Petr | 15.8.2014 08:43
Děkuji za odpověď, ještě doplňující otázka. Jak v tomto případě s foliemi? Dávat pod a nad izolaci nějakou folii?
admin | 15.8.2014 10:37
Dobrý den, pokud se ze spodní částí nebude do izolace dostávat vlhko, tak není třeba a na horní část bych nedával nic, maximálně se používá nějaká difuzní fólie, ale to jen v případě, že by se počítalo s tím, že by mohla na izolaci padat voda.
Petr | 17.8.2014 08:46
Dobrý den, děkuji za odpověď
Vláďa | 29.9.2014 22:32
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je dobréURSU použít na vrchní část soklu. Mám tam vedené kabely a proto potřebuji použít měkou vatu. Sokl je vysoký cca 110 cm, kdy vrchní část cca 30 cm jsem chtěl zateplit URSOU a spodní část by bla odvětrávaná bez izolace, neboť se jedná o starý kemený základ. Celý sokl by byl zaklopen cetris deskou. Mám trochu obavu z možného vznikajícího kondenzátu a případného nasáknutí vaty vodou. Děkuji za odpověd Tommi008
admin | 30.9.2014 08:38
Dobrý den, já bych tohle v žádném případě nedělal. Budete s tím mít jen problémy, tahle vata není upravená na tento druh použití. Vlastně žádná z nich pouze ty které jsou pro provětrávanou fasádu. A to musíte zajistit odvětrávání a aby se do vaty nedostávala voda a to nevím, jak to chcete v soklové části udělat. Pode mě je to nereálné, abyste zajistil tu vatu proti nadměrné vlhkosti, vodě.
Vláďa | 30.9.2014 17:39
Moc Vám děkuji za odborný názor, zvolím tedy jiný způsob. Hezký den Tommi008
Pišl | 16.10.2014 10:10 | gennadij.p@seznam.cz
Dobrý den, chystám se na zateplení stropu. Tak, že na půdě chci použít (položit)Ursa SF 32 160mm tloušťku. Je to dostatečný materiál a tloušťka? Nebo je lepší to udělat ve dvou vrstvach např. 160mm a na to křížem ještě 100mm. A s toho co jsem pochopil na vrch by měla přijít paropropustná folie nikoliv parotěsná. Půda vytápěná není, strop je panelový. Jak by jste to řešil vy? Děkuji předem za vaše rady. S pozdravem Pišl.
admin | 16.10.2014 14:35
Dobrý den, já bych dal určitě dvě vrstvy tepelné izolace. Zde jste u výrobku Ursa DF 39, nikoliv SF 32. Vámi navrhovaná SF 32 má lepší vlastnosti ohledně lambdy. Nic méně bych dal určitě dvě vrstvy s celkovou skladbou kolem 30cm a bude to velmi dobře zateplené. Zespoda musí být tepelná izolace chráněná proti pronikání vlhkosti z interiéru domu, na horní straně můžete použít difusní pojistnou fólii, která izolaci chrání proti prachu a případné vodě při netěsnosti střechy jako takové.
Pišl | 17.10.2014 06:33
Dobrý den, moc děkuji za Váš názor. Ještě pro upřesnění, než položím první vrstvu vaty, musím tedy položit na podlahu parotěsnou folii?
admin | 17.10.2014 08:18
Dobrý den, pokud je předpoklad že může ze spodních prostor pronikat vlhkost z domu do tepelné izolace, tak ano. Pak jako první vrstva musí být parotěsná fólie. Musíte ji u stěn utěsnit, přilepit lepící páskou a jednotlivé spoje s přesahem nejméně 10 cm také lepit lepící páskou.
Michal B | 8.12.2014 22:16 | bartosh@email.cz
Dobrý den chci zateplit strop Skladba je následující od nezateplené půdy:OSB, mezi podlahové trámy 200x160 Ursa df 39 180mm, stropní trámy 100x160 mezi ně Ursa df 39 160mm, parotěsná folie, laťe 40x60,palubky. Je tato skladba v pořádku?Má smysl popřípadě ještě mezi ty laťe izolace 60mm? Děkuji
admin | 9.12.2014 07:55
Dobrý den, takto je to dobře, a mezi latě klidně můžete dát také vrstvu izolace, ale nezapomeňte, že parobrzda musí být mezi záklopem a izolací. Stropem uniká poměrně velká část tepla z interiéru, tak že, čím více izolace, tím menší úniky a více peněz v peněžence...:)
Rostislav | 10.2.2015 01:39 | rosta.h@email.cz
Dobrý den,chtěl bych se vás zeptat,chtěl bych zateplovat podkrovku,skladba vaty by byla 15 cm URSA DF 39-0,039 a 10 cm DEKWOOL-0,035 celkem tedy 25 cm,je tohle dostačující nebo by to chtělo ještě více?Děkuji
admin | 10.2.2015 04:46
Dobrý den, jestli se ptáte na normu, tak byste se do ní vešel, pokud se jedná o můj názor, tak bych použil izolaci s menší lambdou, nebo přidal větší tloušťku zateplení celkové skladby. Záleží, co od zateplení očekáváte, každé i to malé má nějaký účinek a smysl. Pokud chcete hodně ušetřit, tak je třeba hodně zateplit.
Rostislav | 10.2.2015 12:15 | rosta.h@email.cz
Děkuji za odpověd,donutil jste mě přehodnotit rozhodnutí,přidám ještě 5 cm URSA 39, to znamená 20cm URSA 39 a 10cm BLACKWOOL,to je max co mužu.Skladba 30cm už se vám líbí? Samozřejmě bych to nejraději zateplil ISOVER UNIROL PROFI ale ta cena je taková co nemužu bohužel příjmout.A ještě se zeptám na jednu věc,mám 4 starší balíky URSA 16 cm s lambdou 0,042 a je mě je škoda vyhodit,chtěl bych pouze k překrytí k téhle staré vatě přidat 14 cm BLACKWOOL s lambdou 0,035 a celkově tedy 30 cm.Je tohle dobrý nápad?Moc děkuji za odpověd
admin | 10.2.2015 14:23
Dobrý den, pokud mám reagovat na cenu tepelné izolace, tak je to bohužel lineární, čím lepší tepelně izolační účinky, tím i vyšší cena, ale tato se vždy velmi příjemně vrátí a ještě mnohokráte vyplatí. Tu starou izolaci samozřejmě použijte a zkombinujte s nějakou kvalitní, třeba co píšete 0,035, to už je slušná lambda. Určitě to pomůže a ušetří.
Mária Šranková | 10.2.2015 08:49 | maria.srankova@gmail.com
Dobrý deň, mala by som na Vás otázku. Chceli by sme zatepliť neobytné podkrovie. Mne to Rmat nič nehovorí, no dačo už tuším o lambde. Potrebujem vedieť, že keď mi ide len o odizolovanie keramického stropu, ktorý je zaliaty betónom, podkrovie využívať nebudeme, že či stačí dať paropriepustnú foliu, a na to sklenú vlnu URSA standard hrúbka 15 cm lambda 0,045, cena 1,74 m2. Zaujala nás hlavne cena. Nepotrebujeme odhlučniť, ani nič podobné, len by sme chceli ušetriť na energiách. Dali by sme na seba aj 2 vrstvy (30 cm zateplenie). Má to význam, dať peniaze za lacný materiál? Alebo radšej naozaj zainvestovať viac? Ďakujem.
admin | 10.2.2015 11:35
Dobrý den, pokud nemáte problém s prostorem a můžete navýšit tloušťku skladby zateplení, tak je to skoro jedno. Můžete jít oběma směry. Důležitý je výsledek, lambda je součinitel tepelné vodivosti materiálu, zatím co tepelný odpor je hodnota, součinitel prostupu tepla, energie materiálem. V našem případě izolací. Čím menší lambda, tím lépe a čím vyšší hodnota "R" tepelného odporu, tím lépe. Porovnejte si hodnoty dosaženého tepelného odporu jednotlivých izolací. Ty hodnoty jsou vždy v parametrech u výrobku (tabulka pod obrázkem) pak si porovnejte celkovou cenu za skladbu na jeden m2 a budete hned vědět, zda se vám vyplatí to či ono. Ale podle mě by stačila URSA DF 39 v celkové skladbě 34 cm tedy dvě vrstvy 20 a 14 cm.

Vysvětlení těchto veličin kolem zateplení je zde v našem článku:
Tepelná vodivost lambda: http://www.tepelna-izolace.cz/co-je-tepelna-vodivost.html
Tepelný odpor: http://www.tepelna-izolace.cz/stavebni-konstrukce-a-tepelny-odpor.html

Pro představu porovnáme dva výrobky odlišných parametrů, ale se stejným konečným výsledkem tepelného odporu:

URSA DF 39 - lambda 0,039
tl. 140 mm cena 73,69 Kč/m2 a Rmat = 3,50
tl. 200 mm cena 105,37 Kč/m2 a Rmat = 5,00
Výsledek je 340 mm skladba za cenu 179,06 Kč/m2 a celkový Rmat 8,50

Isover Unirol Profi - lambda 0,033
tl. 100 mm cena 100,67 Kč/m2 a Rmat = 3,03
tl. 180 mm cena 181,21 Kč/m2 a Rmat = 5,45
Výsledek je 280 mm skladba za cenu 281,88 Kč/m2 a celkový Rmat 8,48

Tady toto srovnání vychází lépe pro URSU, ale je to také proto, že nemáte problém s místem. Dnešní trend je úspora místa a navyšování účinnosti zateplení. Menší vrstvy a lepší vlastnosti. U ISOVERU byste ušetřili 60 mm místa v konstrukci, kterou byste zateplili. Z tohoto plyne, pokud nemáte problém s místem, postačí URSA, ale klidně bych dal i dvě vrstvy 200 mm. Vrátí se vám to na úsporách za teplo. V rodinných domech uniká stropem, střechou cca 15 % celkových úniků viz náš článek na dalším webu: http://www.tepelna-izolace.cz/tepelne-uniky-rodinneho-domu.html
Mária Šranková | 10.2.2015 11:58 | maria.srankova@gmail.com
Zdravím, ďakujem za odpoveď. Idem si to hneď poprezerať.
Mária Šranková | 10.2.2015 11:56 | maria.srankova@gmail.com
Ešte niečo.
Vykurujeme bungalow do 140 m2. Nikde sa neviem dočítať, koľko peňazí nám ušetrí to zateplenie. Ja potrebujem vedieť niečo takéto. Napr.: teraz platím za kúrenie 100 eur. mesačne. V roku 2014 sme spálili 1800m3 plynu. Vyšlo nás to 990 Eur na rok. Ak dám zateplenie Ursa, ktoré spomínam, urobí nám to pri vyúčtovaní 1500 m3 plynu a 825 eur. - isover 0,033 nám urobí pri vyúčtovaní 1200 m3 a 660 eur. ..... Dúfam, že som to napísala aspoň trošku zrozumiteľne. Ďakujem.
admin | 10.2.2015 14:19
Dobrý den, tak na tohle nedokáži odpovědět, tohle je na energetický výpočet. Musíte poptat nějakého energetika, ten vám připraví energetickou rozvahu, provede potřebné výpočty a napíše doporučení. Tomu celému se říká energetický projekt a jsou na to školy a ti lidé se tím živí. Navíc je třeba vědět spoustu dalších detailů, například z čeho je strop přesně a jak silný co bylo použito na stavbu celého domu a nejen stropu a další a další informace, které energetik potřebuje, včetně návštěvy a obhlídky objektu.
Mária Šranková | 11.2.2015 10:08 | maria.srankova@gmail.com
Ďakujem, aspoň viem, na koho sa mám obrátiť.
milos | 22.2.2015 18:15 | milosvv@seznam.cz
dobry den. Me by zajímalo,jaky vysledny odpor izolace by mel byt na obyvatelnem podkrovy? Nevim,jestli staci celkový Rmat 6,00 nebo 8,00 ? Je mi jasne ze cim vetsi,tim lepsi,ale je to také otázka penez a mista. Pak bych se chtěl zeptat na zatepleni arkyru ve strese. Mam z venku 120mm EPS 100F Rmat3,33 a vatu zevnitr muzu dat max.6cm. Bude to dostacujici ? dekuji
admin | 22.2.2015 18:37
Dobrý den, co stačí a co ne určují normy. Konkrétně jsou normy uvedeny v jednom z našich článků: http://www.stavebniny-rychle.cz/co-znamena-norma-csn-73-0540-tepelna-ochrana-budov.html

Jinak je to každého věc jak hodně zateplí a co je por něj dost a co málo. Ale tepelný odpor přesahující hodnotu Rmat (m2 K/W) nad 8,00 už je celkem slušné zateplení. Já osobně bych ale pod tuto hodnotu určitě nešel.
milos | 23.2.2015 08:10
Dekuji za odpověď. Ještě jsem se chtěl zeptat na odrazovou fojii. Nekde jsem se docetl,ze mezi odrazovou folii a zaklopem by mela byt vzduchova mezera,aby byla dodrzena funkce odrazu. Dekuji
admin | 23.2.2015 13:36
Dobrý den, ano je to pravda. Například námi prodávaná parotěsná fólie Folster ALU viz odkaz potřebuje tuto mezeru také a to nejméně 2 cm viz tecghnický list v detailu výrobku:
http://www.stavebniny-rychle.cz/folster-alu.html
Karel | 6.5.2015 11:50
Dobrý den,
potřeboval bych poradit,ohledně zateplení vatou Ursa DF45 15cm.Nad vazníky jsem chtěl dát 2* 15cm a pod sádrokartonový rošt bych dal 15cm.Jestli nevadí?
Ale teď jak stou folijí,chtěl jsem dát na vazníky ze spodu před sdk. folii s hliníkovou vrstvou,ale tím bych asi zamezil té 15cm propustnost a páry by nemohli odcházet.Kam tedy dát folii,aby to bylo funkční.
Vata Ursa DF45 co to je za označení a je dobrá.
Děkuji moc.
admin | 6.5.2015 13:38
Dobrý den, pokud chcete vytvořit difúzně otevřenou skladbu zateplení, tak je to trochu jinak, to bych vám radil si přečíst napřed tento článek: http://www.tepelna-izolace.cz/co-je-to-difuzne-uzavrena-drevostavba.html
V článku je to sice o stěně, ale princip je stejný, musíte použít všechny komponenty skladby difúzně propustné pro vodní páry. Tedy i záklop a fólii a další součásti skladby, což je dobře popsáno v článku. Pokud se ale jedná o difúzně uzavřenou skladbu, pak musí být parotěsná fólie na konci z vnitřní strany, tedy hned za záklopem. Tady na toto téma máme další náš článek: http://www.stavebniny-rychle.cz/difuzne-otevrena-konstrukce-priznive-mikroklima-v-dome.html
Ohledně čísla na konci označení bývá u minerální vaty většinou uvedená hodnota součinitele tepelné vodivosti. Tak že příklad, zde URSA DF 39 má tuto hodnotu na λ (W·m-1·K-1) 0,039 a pokud se jedná o URSU DF 45, tak bude tato hodnota λ (W·m-1·K-1) 0,045 a tady platí pravidlo, že čím nižší tato hodnota, tím lepší zateplení. Nenechte se zmást těmi desetinnými čísly, rozdíl mezi 0,039 a 0,045 je poměrně velký. Řádově by se v případě horší lambdy muselo k dosažení stejného zateplení u uvedených zde navýšit ve vrstvě o 10-15 cm a více. URSA DF 45 už se ani nevyrábí pokud vím, maximálně URSA DF 40. Musí se jednat o nějakou historickou skladovou zásobu. Pokud to budete kupovat, tak zkontrolujte důkladně stav izolace. Nevhodným zacházením a skladováním v nevhodném prostředí bez ochrany se může poškodit a pak nebude ani zdaleka plnit svou funkci. Ohledně propustnosti par, tedy difúze je třeba tuto hodnotu kontrolovat i u zateplení, tedy minerální izolace, ne všechny jsou vhodné pro difúzně otevřené skladby.
Karel Mráz | 6.5.2015 22:50
Dobrý večer,
děkuji Vám za informaci.Vatu jsem zatím neviděl.Ale asi je to ze starých zásob ve stavebninách,prý je v dobrém stavu tak nevím.Je pravda že doba pokročila,ale dříve se dávala uplně normálně.Ale nevím tedy jestli je to dobrá volba.Zatím moc děkuji.
Karel Mráz | 6.5.2015 23:34
Tak jsem si přečetl o difuzně otevřené skladbě,nevím asi nechám skladbu /1-sádrokarton(12,5) 2-vzduchová mezera min.10cm 3-folie Sunflex roof in plus a pak do vazníků 2*16cm.Muže to tak být dobré?Akorát nevím jakou tu vatu dát aby to bylo dobré.Mohl by jste mi trochu poradit cena dobrá výkon výborný-:)
Nejlepší by byla chtrá pěna,ale ta cena za 120m2=78tisíc to je šílený na to nemám rozpočet.Moc děkuji.
admin | 7.5.2015 07:36
Dobrý den, skladba v pořádku a vata, abyste byl v poměru cena a výkon jste tady dobře, URSA DF 39 bude ve vaší celkové tloušťce dostačující.
Něco podobného ohledně ceny, jen s lepší lambdou je zde: http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-domo-plus-10-tl-100mm-10-08m2-bal.html
Já osobně bych zachoval skladbu a dal tuhle vatu, výborná lambda a slušná cena oproti výkonu: http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-unirol-profi-100mm-5-40m2-bal.html
Karel Mráz | 7.5.2015 23:13
Dorý večer,moc Vám děkuji máme ještě chvilku čas než se udělá střecha,ale asi se dostane na tu Vaší první variantu je to podle mého dobrá volba cena a hlavě výkon děkuji moc snad to bude znát a bude to dobré.
Martin | 14.10.2015 18:55 | stehlak@seznam.cz
Dobrý den, mám v plánu zateplovat podlahu půdy, pravděpodobně touto vatou - 20 cm. Někde jsem četl, že mezi vatou a záklopem z OSB desek má být větraná mezera cca 3 cm? Je to vhodné a jak je tato vata odolná proti hlodavcům a hmyzu? Děkuji. Některé vaty mají ve vlastnostech právě tu odolnost. Jinak pochvala tomuto e-shopu, kde i poradite. S pozdravem Martin
admin | 15.10.2015 08:34
Dobrý den, záleží na tom, jaká je celková skladba podlahy, pokud se jedná a to podle zvolené tepelné izolace o vkládání do podlahové konstrukce, tak je vhodnější nechat malou mezeru mezi tepelnou izolací a záklopem, ale také je vhodné ze spodní strany ochránit tepelnou izolaci proti vnikání vlhkosti z interiéru pomocí parotěsné fólie. Ano URSA DF 39 je odolná vůči hmyzu a hlodavcům.

Děkujeme za kladné hodnocení našeho webu.
Martin | 15.10.2015 15:58
Děkuji za odpověď. Skladba podlahy je rákos, prkna, trámy, prkna, 3cm izolace vatou, lepenka, 8 cm škvárobetonu. Na škvárobeton chci dát těch 20 cm izolace. Prý jako parotěsná ochrana by v tomto případě mohla posloužit ta lepenka, ale nevím jestli je to vhodné....
admin | 15.10.2015 16:50
Dobrý den, já bych tam dal pro jistotu to co tam má být, například tohle: http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-vario-km-duplex-uv.html

Ohledně té skladby jen znovu jak už jsem výše uvedl doplním, že URSA DF 39 je tepelná izolace, která bude vložená do konstrukce, tedy nezatížená, jinak by to tato nemohlo být. Podle toho, co zde píšete hodláte položit měkkou vatu a na ni pak OSB desky a to v tomto případě nelze. Tahle vata se dá vkládat pouze do konstrukcí jako výplňová. Nesmí být jakýmkoliv způsobem zatížená.

Mrkněte na tento náš článek, tam je systém, kde OSB desky leží na tepelné izolaci a v tom případě se používá jiná vata a nebo extrudovaný polystyren a podobné tepelné izolace, které s roznášecí vrstvou jsou pochozí a schopné zatížení v běžném bytě, domě: http://www.stavebniny-rychle.cz/podlaha-z-osb-desek.html

Další možností je systém zateplení pochozí půdy Isover STEPcross: http://www.stavebniny-rychle.cz/isover-stepcross-tl-160mm.html
Martin | 16.10.2015 07:49
S konstrukcí počítám, též z OSB desek....
Tibor | 31.12.2016 11:21 | Tiborheger@seznam.cz
Dobrý den.
Obracím se na vás s řadou. Chystám se zateplit podlahu na půdě která není vytápěna a neobyvatelna a to nikdy nebude. Jedná se o dům z 80 let a chci zamezit co největšímu úniku tepla stropem. Jakou tloušťku vaty bych měl zvolit na položení. Pokud nepotřebuji mít půdu pochází je nutné na vatu pokládat osb desku?
Předem děkuji za odpověď.
Hezký den přeji
Eva | 23.1.2017 13:33
Dobrý den,všeobecná rada zde zní..na dřevěný záklop stropu,položit parozábranu,na ni pak izolaci..Moje otázka zní..co se děje pod parozábranou s vlhkostí pokud dřevo není nijak ošetřeno? Sráží se vlhkost mezi dřevěným záklopem a parozábranou?Předem děkuji za odpověd Eva
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 5: