Víc než jen obyčejná cihla - POROTHERM 36,5 Ti

Datum: 10.9.2014  Kategorie: ČLÁNKY  Komentáře (0)

Cihla plněná perlitem, vysoce účinná obvodová cihla, ideální pro nízkoenergetické domy.

POROTHERM 36,5 Ti je cihla plněná perlitem, což je ekologická izolační látka. Tím se značně zvyšují tepelně izolační schopnosti, která cihla plněná perlitem nabízí.

Perlit, je vlastně vulkanické sklo, které má vysoký obsah vody, jedná se o látku, která se běžně vyskytuje v přírodě. Jednou ze zvláštních vlastností perlitu je fakt, že při dosažení určité teploty se jeho objem značně zvětšuje. Při dosažení teploty kolem 900°C perlit měkne a voda vázaná do té doby působí jako látka k rozpínání perlitu. Nastává až patnáctinásobek zvětšení objemu látky perlit. Výsledný produkt je bílý perlit. Objemová hmotnost expandovaného perlitu je 30-150 Kg/m3. Využití perlitu je široké, jeho hmotnost je poměrně malá a pro svou hustotu je využíván také ve stavebnictví, kde je předurčen do lehkých omítek, také malt a izolací, stropních tvárnic a filtrů. V tomto článku popíšeme perlit jako izolační hmotu vloženou do duté cihly Porotherm 36,5 Ti. 

Cihelný prvek pro stavbu obvodové stěny POROTHERM 36,5 Ti je díky náplni perlit tak kvalitní, že není třeba použití dalších zateplovacích systémů pro obvodovou stěnu postavenou z těchto cihel, pokud je dodržen správný stavební postup. Cihla POROTHERM 36,5 Ti má hodnotu součinitele tepelné vodivosti 0,09 W/(m.K). Součinitel prostupu tepla této cihly je U = 0,23 W/(m2.K). Proto se tato cihla řadí také mezi izolační materiály. Jen pro zajímavost, součinitel prostupu tepla této cihly je lepší o celých 40% proti požadavkům stavební normy ČSN.

Výčet kladných vlastností této cihly je velký a my vám ho níže předkládáme:
  • Zjednodušení návrhu obvodové stěny díky tomu, že není třeba dodatečného zateplení konstrukce obvodové stěny.
  • Díky osvědčenému systému superizolačních bloků je stavění z této cihly nejen jednoduché, ale i výhodné, zpracování je rychlé a jednoduché. 
  • Vysychání spár je velmi rychlé, díky velmi tenké spojovací spáry mezi jednotlivými bloky cihel POROTHERM 36,5 Ti. Navíc je cihla díky náplni, perlitu vodoodpudivá. 
  • Nižší náklady na celkovou údržbu obvodové stěny, menší náchylnost k poškození povrchu stěny, jelikož je tady možnost absence tepelné izolace, která méně snese, nežli samotná cihla. 
  • Úspora za topení díky velmi dobrým tepelně izolačním vlastnostem cihly POROTHERM 36,5 Ti. 
  • Obvodová stěna neobsahuje žádné nežádoucí látky, hniloby a hmyz, žádný škodlivý odpad, vše je ekologické. Zodpovědnější využití energetických zdrojů s ohledem na další, budoucí generace.
  • Cihla je vynikající izolace při všech ročních obdobích, tudíž nejen v zimě, ale izoluje i v létě, kdy je horko.
  • Požární ochrana díky cihle POROTHERM 36,5 Ti je na velmi vysoké úrovni, tento zdící prvek je žáruvzdorný. 
  • Stejně tak i akustika je díky náplni z perlitu na lepší úrovni. Obvodová stěna z cihly s perlitem chrání proti hluku z venčí.


Autor článku: Pavel Hanzelín


Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 4: