Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota

Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota


Výrobce: Weber Terranova
Parametry
Hmotnost pytel/kg25
Kusů na paletě42
Hmotnost palety (kg)1050
Barvašedá

Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota, je jednosložková samonivelační hmota vyrobená na bázi cementu, vhodná pro vnitřní použití.

Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota je určená pro vyrovnání podkladů v interiéru. Jedná se o jednosložkovou hmotu, kterou už jen naředíme vodou. Jeho barva je šedá. Pokud vám bude doručen Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota s novým označením (červené upozornění o množství vody), věnujte pozornost tomuto červenému označení, které upozorňuje na jiné množství záměsové vody. Je třeba použít takové množství záměsové vody, kolik je psáno na obalu. 

Spotřeba této jednosložkové samonivelační hmoty je 1,7kg/m2/1mm tloušťky této hmoty. 

Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota není určena jako finální povrchová vrstva na podlahy. Pokud je tato samonivelační hmota použita jako vyrovnání podkladních potěrů, betonových vrstev, tak je pro tloušťky 2-12mm. Stejně tak další použití je jako konečná podlahová úprava, na kterou přijde PVC, či koberec, nebo plovoucí podlaha a další podobné jako dřevěné podlahy, které nejsou lepené. 

Pro aplikaci Weber nivelit – příprava hmoty:
Do množství celého pytle (25kg) suché směsi vmíchejte 5,25 litrů čisté vody pomocí elektrického míchadla s nízkými otáčkami. Je třeba takto vytvořit homogenní hmotu bez hrudek. Následně po odložení na 2 až 3 minuty znovu promíchejte. Takto připravená samonivelační hmota Weber. Nivelit musí být zpracována do 15 minut. 

Pozor: uvedené množství platí pro novou recepturu. Množství záměsové vody kontrolujte podle návodu na obalu.

Po cca 12 až 24 hodinách od aplikace je Weber nivelit pochůzný. Pokud hodláte na takto vytvořený povrch aplikovat dlažbu, dodržte přestávku 24 hodin. Stejně tak dlouhá technologická přestávka platí při následné aplikaci koberců či plovoucích podlah a před aplikací PVC, nebo podobných neprodyšných povrchů vyčkejte 72 hodin po aplikaci této samonivelační hmoty. Pokud na konečné pochozí finální vrstvě budete jezdit kancelářskou kolečkovou židlí, dodržte minimální tloušťku samonivelační hmoty při aplikaci v tomto případě a to je 3mm.

Postup aplikace je jednoduchý, připravenou hmotu vylijeme na podklad a rozetřeme pomocí stěrky, či hladítka. Maximální vrstva pro jednu aplikaci je 15mm. Nedoporučuje se Weber nivelit samonivelační hmotu vrstvit. Podklad musí být pevný a nosný, zbavený oddělitelných částic. Nesmí být mastný a prašný. Podklad musí vykazovat veškeré vlastnosti podle normy ČSN 74 4505. Podklad musí být penetrován, kvůli sjednocení savosti. Veškeré výtluky musejí být před aplikací samonivelační hmoty Weber nivelit opraveny, vyrovnány. Teplota podkladu nesmí klesat pod +5°C a nad 25°C s tím, že při avizovaných mrazech aplikaci neprovádějte. Dále je třeba zajistit, aby nedocházelo k přímým negativním účinkům, jako je přímé sluneční záření, nadměrné vlhko či průvan. 

Pozor Weber nivelit - nová receptura nelze napojovat v jedné ploše!

Další podrobnosti o výrobku Weber nivelit – samonivelační podlahová hmota, naleznete v přiložených dokumentech PDF. 

Komentáře

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 6: