weber.pas marmolit střednězrnný 20kg

weber.pas marmolit střednězrnný 20kg


Výrobce: Weber Terranova
Weber pas marmolit MAR2 + č.barvy je dekorativní omítka na venkovní i vnitřní použití, zvláště vhodná na sokly, portály, pilíře, sloupy.

Hlavní vlastnosti a výhody dekorativní omítky Weber pas marmolit:
 • vysoce mechanicky odolná
 • vodoodpudivá
 • snadno udržovatelná a omyvatelná
 • odolná povětrnostním vlivům a odolná průmyslovým zplodinám
 • široký výběr vzorů

Weber pas marmolit
lze objednávat ve třech provedení zrnitosti a ve škále odstínů podle vzorníku Weber terranova.
 • jemnozrnný MAR1 do 1,0 mm
 • střednězrnný MAR2 do 2,0 mm
 • hrubozrnný MAR3 2,0-4,0 mm
 • Weber pas marmolit - obsah balení 20 kg/kbelík. 

Weber pas marmolit je vyroben na bázi akrylátových pryskyřic a je v podstatě připravena k okamžitému upotřebení. Vzorník marmolitů ZDE.

Vybraný odstín Weber pas marmolit - jeho značení prosím vložte při objednání do kolonky "poznámka".

Weber pas marmolit je nutno nanášet vždy na zaschlý podklad weber podklad uni v bílém odstínu.


Složení Weber pas marmolit:
Syntetická pojiva na akrylátové bázi, speciálně tříděné mramorové zrno, případně barevné písky. Lepidlo: syntetická pojiva na akrylátové bázi, chemikálie, plniva.

Spotřeba Weber pas marmolit:
 • jemnozrnný MAR1 3,5 kg/m2
 • střednězrnný MAR2 6,0 kg/m2
 • hrubozrnný MAR3 9,5 kg/m2

Komentáře

Dolejší | 29.6.2010 10:55
Zdravím, po nanesení a zavadnutí marmolit má šedivý povrch, je to takévé jakoby plíseň, můžete k tomu něco říct? Postupoval jsem podle weber terranova co maj postup na internetu a dopadlo to takhle.
admin | 30.6.2010 09:14
Dobrý den, píšete sice, že jste postupoval podle výrbce a jeho rad, ale zjevně došlo k chybě, která se stává docela často. Lepidlo, tedy stěrka pod Marmolitem, se musí nechat dokonale zavadnout a vyschnout, stavitelé říkají za normálního suchého, teplého počasí cca 3 dny. Pokud stěrka, lepidlo není dokonale zavadlé a vyschlé, může nanesený Marmolit do sebe vzít ze stěrky vlhkost a také šedivé barvivo a to je to co teď na povrchu Marmolitu vidíte. Bohužel, nezbývá nic jiného, nežli vše aplikovat znovu. Toto je zkušenost, neviděl jsem to a odpovídám pouze na to co jste napsal.
mira | 16.1.2011 08:33
Dobrý den,chtěl bych se zeptet,zda je možné použít marmolit do koupelny místo obkladů a také do sprchového koutu?
admin | 16.1.2011 11:24
Je to sice neobvyklé řešení, ale je to i tak možné, samozřejmě můžete použít marmolit pro jakoukoliv povrchovou úpravu, ale z vlastní zkušennosti vám nedoporučuji Marmolit použít do sprchového koutu, bude se v něm držet špína a budou vznikat plísně atd. Proto se používajé obklady, aby se nedržela ušpiněná a mastná voda a stékala dolu, Marmolit je hrubý i ten nejjemnější bude držet na povrchu špínu. To je jen můj názor, ale pokud se i tak rozhodnete, určitě pod něj v místě kde na něj poteče voda aplikujte před ním nátěr hydroizolace.
František Trčka | 2.3.2011 09:34
Dobrý den,chci se zeptat zda po delším uskladnění je marmolit možno naředit a opět zpracovat
admin | 2.3.2011 12:27
Dle výrobce je při uskladnění mimo vymezené teploty, tedy hlavně mínusové weber pas marmolit použitelný minimálně 6 měsíců od jeho expedice.
Pavel Bayer | 19.4.2011 19:42
Dobrý den, po zateplení komínu, který je přistavěn zvenčí ke zdi rodinného domku, jsem zvolil jako povrchovou úpravu marmolit. Byl aplikován stavební firmou, podle mého názoru za dodržení technologického postupu a výsledek byl velice vydařený. Bohužel cca za 4 hodiny přišla bouřka, která byla doprovázena silným větrem a došlo k částečnému sesunutí marmolitové úpravy, a to na více místech. Druhý den na to zedník opět "natáhl" poškozená místa. Za dalších cca 24 hod. došlo na některých místech ke zvlnění povrchu a za další den, za slunečného a teplého počasí, se povrch opět stáhl, bubliny zmizely a celé dílo vypadá obstojně. Mám ale obavu, že došlo k vyplavení pojiva a tím pádem i ke změně vlastností této úpravy. Lze v tomto stavu učinit nějaká opatření, která by skýtala opět záruku trvanlivosti a kvality?
admin | 20.4.2011 09:16
Dobrý den, toto je bolestivé a nejste sám komu se toto stalo, alepoň o kom víme. Počasí je neřád...
Ve vašem případě lze pouze počkat na první zimu a mrazy. Pokud se vzhled a povrch po zimě nezmění, není co řešit. V opačném případě je tady možnost: natáhnout na stávající marmolit znova stěrku, pak penetraci a znova provést povrchovou úpravu marmolit. Pak jen čekat, jestli nebude pršet, tohle se fakt nedá ovlivnit, měl jste smůlu.
Lucie Fialová | 30.8.2011 13:10
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je marmolit vhodný na venkovní krb? Mám obavy jak by snášel to teplo. Děkuji za odpověd
admin | 30.8.2011 17:52
Dobrý den, Weber pas marmolit je vyroben na bázi akrylátových pryskyřic a já osobně bych se bál ho použít do míst s vysokou teplotou povrchu, bál bych se odfouknutí Marmolitu od povrchu krbu. Na druhou stranu je používán Weber pas marmolit na venkovní plochy objektů, které jsou vystavovány teplotám slunečního záření, tyto když se použije tmavý odstín Weber pas marmolit jsou také celkem vysoké, když si člověk pak na sokl pokrytý tmavým Marmolitem sáhne je to celkem cítit. Tak že moje rada a osobní názor je že by povrchová teplota venkovního krbu neměla přesahovat teploty, které dokáže svým zářením vyvinout slunce a jeho paprsky, pak si myslím, že se nic nestane. Weber pas marmolit je v testech reakce na oheň zařazen v Eurotřídě F, což znamená, že výrobek není a nebyl testován na reakci an oheň. Více informací bohužel nemám.
Irena Fürbacharová | 3.10.2011 16:46
Dobrý den,
chtěli bychom na sokl použít marmolit. Podkladem je perimetr, prosila bych radu jak dál. Jako na omítce- t.zn. lepidlo, perlinku, lepidlo, marmolit? Děkuji.
admin | 3.10.2011 20:27
Dobrý den, přesně tak, jako na fasádním zateplení, postup je flexibilní stěrka s vpravenou perlinkou, například weber.therm elastik (stěrka-lepidlo), je to lepší pro soklovou část ohledně mechanickým vlivům z vně soklu, pak penetraci, například weber pas podklad UNI a pak weber pas marmolit. Pozor na teplotu při aplikaci a to jak stěrky, tak i marmolitu. Také by nemělo při aplikaci, zejména marmolitu pršet, ajinak by mohl déšť (voda) odplavit z marmolitu důležité složky a nastaly by problémy. O tom se můžete dočíst z komentářů výše..., přeji hodně štěstí.
Stanka | 17.10.2011 08:00
Dobry den,potrebujem poradit zatiekol mi primalex do marmolitoveho soklu neda sa to vycistit neviete ako?
admin | 17.10.2011 08:48
Dobrý den, to netuším, ještě jsem se s tímto nesetkal, spíše bych zišťoval, co umeje primalex, než čím čistit Marmolit, ale npadlo mě také že by to mohlo jít systémem čištění na Grafiti. Máme to na našem druhém webu zde http://www.tepelna-izolace.cz/antigraffiti-systemy.html: grafitix grafisolv a nebo grafitix decolorant. Myslím, že bude hodně záležet na tom jak hodně primalex zaschl na povrchu Marmolitu a jaká je zrnitost Marmolitu, čím hrubší, tím to půjde asi hůře.
Stanka | 17.10.2011 08:31
a da se marmolit premalovat?
admin | 17.10.2011 08:51
Dobrý den, já myslím, že se dá přemalovat..., po úpravě jeho povrchu nějakou penetrací, nebo adhezním můstkem. Musí to být něco co napojí následný povrch na Marmolit, nějaká spojovací mezivrstva. No a jelikož to máte skoro vyzkoušené viz předešlý dotaz, myslím, že to půjde, záleží také o co půjde, jestli je to na ven, nebo do interiéru...jaká to bude barva atd.
Radim | 7.11.2011 18:13
Dobrý den, může se nanášet ve dvou vrstvách? První byla špatně nanesena
admin | 7.11.2011 21:08
Dobrý den, pokud je marmolit, první vrstva ještě nevytvrzená, vláčná, tak ano, ale spojit obě měkké vrstvy a srovnat. Pokud ale došlo již k vytvrzení vrstvy marmolitu i když jen k částečnému (jeví se jako tuhá hmota), tak je postup takto: 1)nechat pořádně původní vrstvu vytvrdnout, cca 3 dny, 2) opět stěrka s perlinkou, 3) na to penetrace, 4) pak teprve nová vrstva marmolitu.
Tomáš | 16.11.2011 12:04
Dobrý den, je možné marmolit nanést rovnou na betonový sokl bez polystyrenu?
admin | 16.11.2011 13:25
Dobrý den, nevidím v tomto problém, jen je před nanesením potřeba betonovou plochu na kterou se bude marmolit nanášet napenetrovat vhodnou penetrací. Na stěrku kdy se na extrudovaný polystyren nanáší na sokl marmolit se používá před marmolitem penetrace známá jako "Podklad UNI" od značky Weber Terranova, naleznete u nás v sekci "Omítky a lepidla"
Mirek | 4.1.2012 18:11
Dobrý den, na podezdívce panelového domu máme přes 40 let kabrinec. Chtěli bychom podezdívku opravit marmolitem (kabřinec odstranit). Vstup do suterenu má ale "opěrnou"zeď zapuštěnou v terénu a zde se kabřinec drolí, t.zn.zeď je vlhká. Můžeme tuto na zeď rovněž nanést marmolit?
admin | 4.1.2012 21:09
Dobrý den, výrobce požaduje jako podklad pro Marmolit použít v místech kde sokl je spojen a zapuštěn do terénu vodotěsnou cementovou omítku. Jinak se používá jako podklad stěrka na bázi cementu (případ kdy sokl nedosahuje až k terénu a je odizolovaný proti vodě). Pokud je podklad, sokl, opěrná zeď zapuštěná v zemi a jedná se o nedostatečně odizolované zdivo ze kterého vzlíná vlhko nedoporučuje se nanášet na takto vlhké zdivo, beton či cokoliv jiného dekorativní omítku Marmolit.
Polívka | 26.1.2012 12:30 | zpolivka@seznam.cz
Dobrý den, mám následující problém:použil jsem středně zrný marmolit jako finální úpravu komínového tělesa- přesně- / stěrkové lepidlo W 710, polystyren, hrany, perlinka opět lepidlo ve dvou vrstvách, penetrace marmolit pas, a marmolit. Po určiteém čase začalo zatékat mezi komínem a oplechváním / doplňuji že již lepidlo bylo 2x přetaženo přes plechové osazení lícující k obvodu komínu a pak ještě navrch přišla penetrace a marmolit? Píšte, že tato úprava by měla být voduodpudivá, ale zatékání tomu nenasvědčuje. Poradíte mi prosím nějaké řešení.Děkuji Polívka
admin | 26.1.2012 14:58
Dobrý den, jsou tu dvě možnosti toho co se stalo, pokud se jednalo o novostavbu, mohlo vše pracovat a oplechování se mohlo oddálit od komínu a vznikla tak mikrotrhlinka, mezera mezi komínem a oplechováním, toto se přesně stalo u mého komínu a zjistil to až klempíř po podrobném ohledání, oplechování přimáčkl ke komínu a vše znova osilikonoval. Někdy se střecha hýbe než si vše sedne a pak se toto může stát, je to moje vlastní zkušennost. Druhá možnost a o té také víme, už jsme se s ní také setkali je to, že komínová hlavice nebyla dobře usazena a při prudším dešti pod ní zatékalo a vnitřkem komínových částí ztékalo kolem komínových vložek a následně si voda našla cestu a ukázala se. Nevím jaký druh komínu máte, ale tyto dva problémy se často vyskytují, ten první hlavně u novostaveb. U mě se to projevilo až po více nežli roce. Doporučuji podrobnou kontrolu oplechování komínu a přesilikonování.
MARTIN | 23.2.2012 20:53
Dobry den chci se zeptat jestli je možné použít Marmolit na asfaltovou lepenku.Lepenka bude použita jako izolace mezi základem a cihlou .Případně poradte něco jiného .DĚKUJI
admin | 24.2.2012 00:35
Nedovedu si to představit, marmolit není povrchová úprava vhodná na asfaltovou lepenku. Je potřeba použít extrudovaný polystyren na základ a na něj stěrku s perlinkou a následnou penetraci a pak teprve marmolit.
Rop Jiří | 14.3.2012 13:20 | Rop.Jiri@seznam.cz
Dobrý den,lze použít marmolit na betonovou podlahu? Díky
admin | 14.3.2012 21:21
Dobrý den, pokud na betonovou pochozí podlahu, tak určitě ne, marmolit je odolný, ale není určen k trvalému namáhání, například chůzí a podobně, určitě nelze použít na opodlahu. Marmolit, je odolná dekorativní omítka používaná na sokly, myslím, že byste ho hodně brzo minimálně odřel a bylo by to vidět.
Pavel Boudník | 19.3.2012 13:34
Mohu natáhnout marmolit na gabřincove obkladove pásky.Předtím samozřejmě penetrace,lepidlo s perlinkou.děkuji.
admin | 19.3.2012 18:17
Dobrý den, weber pas marmolit můžete aplikovat i na gabřinec, jen se ujistěte, aby celý gabřinec držel na podkladu na kterém je aplikován, aby Vám to pak celé neodpadlo is tím naneseným Marmolitem.
Pavlína Zsaludková | 20.3.2012 16:35
Dobrý den,máme sokl potažený marmolitem-je možné,že by toto způsobilo vzlínání vlhkosti uvnitř domu?Je nutné udělat větrání soklu?Takové ty větrací otvory překryté mřížkou?Děkuji za odpověď.
admin | 20.3.2012 17:13
Dobrý den, nechci to takto na dálku soudit, ale pokud se vzlínání vlhkosti objevilo až po aplikaci dekorativní omítky weber pas marmolit, tak to tím může být a vámi navrhované řešení může problém vyřešit, alespoň sousedi vedle nás takový problém tímto způsobem vyřešili.
Tomáš | 27.3.2012 12:19
Dobrý den, je možné nanést Marmolit na betonovou plotovou zídku z horní ploché strany, nebo je lepší nanést pouze na boky zídky a vrchní plochou stranu překrýt nějakým betonovým prefabrikátem? Ptám se ohledně vlivu vody. Děkuji za odpověď.
admin | 27.3.2012 13:52
Dobrý den, já osobně bych tam dal nějaké ukončení v podobě stříšky plotové, nebo tak něco, jinak po vytvrzení je weber pas marmolit naprosto odolný vodě, tak že ho můžete použít i na plochá místa, ale doporučuji tam provést potřebné podklady. Tedy stěrku s perlinkou a pak penetraci.
Radim | 19.4.2012 19:06
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám udělanou fasádu z terranovy a chtěl bych dát od země sokl z marmolitu, protože je fasáda odspodu dost špinavá, co má být použito jako podklad pod marmolit, děkuji
admin | 20.4.2012 07:59
Dobrý den, jako podklad pod Marmolit použijte a má být použito stejného podkladu jako u fasády od Webru, tedy perlinka a klasické lepidlo-stěrka, stejné jako se používá pod omítky od Webru, tedy klidně weber tmel 700, nebo klidně od jiné značky, prostě stěrku na bázi cementové malty, pak penetraci: weber pas podklad UNI a pak můžete nanášet weber pas marmolit.
Pokorný Ivan+Marcela | 24.4.2012 10:03 | maco.pokorna@centrum.cz
Barva Marmolitu číslo 132 děkuji
admin | 24.4.2012 14:20
Dobrý den, patrně se jedná o nějakou doplňující informaci k objednávce, pokud hodláte něco doplnit, použijte k tomu prosím náš formulář a napište číslo objednávky z potvrzovacího emailu, který jste obdržel po objednání, tento formulář k doplnění informací a požadavků naleznete v kontaktech. Náš operátor neřeší komentáře u výrobků a článků, to je jiná pozice.
Děkujeme za pochopení.

Administrator webové aplikace.
Šišma | 17.5.2012 19:50
Dobrý den, stalo se mi,že mám marmolit ve sklepě 8 měsíců a chtěl sem zase pokračovat jenže je takový suchý. Dá se s něčím naředit,abych mohl dál pokračovat?Děkuji
admin | 18.5.2012 08:18
Dobrý den, bohužel, naředění není možné a nedoporučuje se skladovat Marmolit déle nežli 6 měsíců. Budete muset koupit nové balení Marmolitu.
Eva Ptáčková | 18.5.2012 16:13
Dobrý den, prosím, je možné natáhnout marmolit i na obezděnou odizolovanou krbovou vložku v interiéru? Je marmolit nehořlavý?? Děkuji
admin | 18.5.2012 18:49
Dobrý den, podle přiloženého bezpečnostního listu u výrobku weber pas marmolit výše (přílohy PDF ke stažení) bod 9.2. je Marmolit nehořlavý. Pokud se bude nanášet na obezdění krbové vložky, pak nevidím problém vůbec. Jinak s tím nemám žádné osobní zkušennosti.
Tomáš Nováček | 24.5.2012 20:34
Dobrý den. Chci se zeptat, zda je marmolit po natažení na podklad rovný. Máme natažený marmolit na větší ploše a podle mne je to špatně natažené - pokud zasvítí dopoledne a v pozdním odoledni slunce na danou plochu, je vidět hrboly a výrazné nerovnosti na celé ploše, místy dokonce prosvítá podklad /zde se mamolit nechytl na podklad/. Firma tvrdí, že marmolit nelze rovně natáhnout?!? Viděl jsem však plochy, které jsou rovné i za slunčního svitu... Jinak pokladem to být nemůže - polystyren natažený stěrkou. Může to souviset se zrnitostí marmolitu nebo je to jednoduše odfláklé a bude třeba celou plochu přetáhnout. Díky Nováček.
admin | 24.5.2012 23:31
Dobrý den, nechci se v žádném případě nikoho dotknout a neviděl jsem tu Vaší plochu, ale Marmolit se dá natáhnot rovně, alespoň tak, aby to nedělalo ostudu, neprosvítal podklad (stěrka) a nebyly tam stíny na ploše když na ní svítí slunce z profilu. Neviděl jsem to atak nemohu zaujmout oficiální stanovisko a k tomu se vyjádřit, ale pokud čerpám z vašich informací a je to pravda, je Váš Marmolit špatně natažený.
Bátěk | 1.6.2012 13:10
CChtěl sem se zeptat jestli lze marmolit nečím ředit když je hodně hustej de to vodou
admin | 1.6.2012 14:29
Dobrý den, Marmolit se nesmí ředit ničím, musí se použít tak jak je v balení, pokud je hustý, tak je asi znehodnocený a vyschly z něj jeho některé složky, balení je buďto staré a nebo bylo narušené, otevřené, špatně zavřené. Doporučuji koupit nové balení.
Jaroslav | 5.6.2012 12:57
Dobrý deň, akému mrazu dokáže marmolit v zime odolať? V mojom regióne býva v zime aj pod -30° C.
admin | 5.6.2012 20:09
Dobrý den, ohledně skladování před použitím výrobce uvádí: trvanlivost 12 měsíců od data výroby v dobře uzavřených originálních obalech při teplotách od + 5 °C do + 25 °C. Chránit před mrazem. Po aplikaci výrobce neuvádí žádné omezení ohledně mrazů, tedy minusových teplot. Weber pas marmolit je hmota, která obsahuje: speciálně tříděná mramorová zrna, organické pojivo. Po vytvrzení už nejsou žádná omezení ohledně teploty. Já osobně ho mám na soklu domu také a letos byly v zimě tuhé mrazy kolem -30°C také u nás v Brdech a nic se nestalo, nemáte čeho obávat.
Miro | 6.6.2012 20:25
Dobrý deň, máme sokel zateplený extrudovaným polystyrénom a potrebujeme druhýkrát natiahnuť nejakú omietku, pretože pôvodne sme použili nevhodnú stierku na polystyrén (nebola flexibilná, ale obyčajná ako na EPS polystyrén) a celá vrstva stierky, perlinky aj marmolitu sa začala odúvať od polystyrénu. Uvažujeme znova o marmolite, ale ten pôvodný (jemnozrnný, odtieň 0075) značne vybledol na plochách vystavených slnku. Môže byť to vyblednutie spôsobené aj vydúvaním
spomínanej vrstvy od polystyrénu? Napadlo ma to preto, lebo ako prvé sa vyduli plochy na slnečnej strane a tie sú najviac vyblednuté. Alebo treba vždy počítať s vyblednutím marmolitu vystaveného intenzívnemu slnečnému žiareniu, hoci bude aplikovaná správna stierka?
admin | 7.6.2012 06:32
Dobrý den, neviděl jsem to a tak mohu jen odhadnout Váš problém, jen jedna poznámka je jistá, po vytvrzení je weber pas marmolit barevně a odstínově stálý, neměl by měnit svůj vzhled a sytost zvoleného odstínu. Problém bude tedy jinde nežli ve vyblednutí.
petr. | 29.7.2017 22:40
zdravim mužete mi napsat čim to je že marmolit časem zběla když je na slunečni straně a jak to jde odstranit dik
Jirka | 8.7.2012 11:40
Dobrý den,

z důvodu teréních nerovností jsme byli nuceni zvedat základovou desku RD a rádi bychom použili marmolit na překrytí jedné až dvou řad bednění. Uváděná odpudivost proti vodě je super, ale jak je to s izolačními schopnostmi? Je schopen marmolit sám o sobě izolovat bednění proti mrazu nebo jsou nutné nějaké další úpravy?
admin | 8.7.2012 19:06
Dobrý den, jedná se o povrchovou úpravu, weber pas marmolit je konečná pohledová a povrchová úprava, samozřejmě že jeho ožení má nějaké schopnosti odolávat vodě a mechanickým vlivům, ale sám o sobě weber pas marmolit není izolace, ale povrchová finální mozajková omítka. Tudíž se na weber pas drmolit nespoléhejte jako na izolační prostředek a ochranný prostředek pro základové prolévací tvárnice.
Dan | 11.7.2012 06:12
Dobrý den, jaký postup mám zvolit jestliže potřebujuji nanést marmolit na již zhotovenou silikonovou omítku jemné zrnitosti. Lze prosím uvést postup práce při pokládce?..rád bych si drobné práce udělal sám...děkuji
admin | 20.7.2012 12:59
Dobrý den, Marmolit musí mít jako podklad stěrku, která je navíc napenetrovaná. Tak že, musíte nanést stěrkovou hmotu a na ni pak penetraci obojí klidně od weberu a pak teprve Marmolit. Je to naprosto jednoduché.
Omlouvám se za opožděnou odpověď, důvodem byla má řádná dovolená.
mirek | 16.8.2012 00:19
Dobry den,budu delat sokl s povrchovkou marmolit, diky Vasi diskuzi uz vim ze musim EPS ,nasterkovat s perlinkou,pak napenetrovat a posleze marmolit...
Budu ,ale lepit EPS na IPU a diky svarum neni podklad uplne rovny,musi to vyrovnat desky EPS,nebo az sterka?Á je bezpodminecne nutne mit absolutne rovnou plochu,nebo jakou nerovnost je schopen marmolit zakryt?Jeste se chci zeptat ,jakou zrnitost by jste mi doporucil na sokl?Predem dekuji za Vasi odpoved.
admin | 16.8.2012 07:55
Dobrý den, začnu tím, že sokl se zatepluje polystyrenem XPS, což je extrudovaný polystyren, nebo polystyrenem tvrzeným, známým jako Perimetr, nebo Perimetr SD (soklová deska). Desky je potřeba nalepit co nejrovněji, aby plocha byla co nejvíce rovná, pokud možno rovná. Což ovlivníte lepící maltou, nebo lepící PU pěnou, doporučuji druhý způsob lepení. Stěrkou už pak jen doladíte minimální nerovnosti, nezapomeňte na perlinku, tu je třeba do stěrky zapravit, je to další zpevňující element pro Váš sokl, pak napenetrovat. Marmolit je pak už jen povrchová úprava a vrstvička je tak malá, že se s ním prakticky nerovnosti řešit nedají. Zrnitost vám nedoporučuji, to je opravdu pohledová věc každého, jsou hezké všechny, záleží na okolí, omítce na stěnách domu (rýhovaná, zrnitá , jaká zrnitost) Někdo bere u Marmolitu velké zrno, někdo malé, snad jen že u běžného menšího zrna je výhodou, že se v něm nedrží toliko prach a případná špína když prší a odstříkává z chodníku na stěnu, sokl voda po dopadu na zem. Ale tahle mozaiková omítka se dá v pohodě opláchnout vodou z hadice.
Jaroslav Keprt | 19.8.2012 10:06
Dobrý den, natahuji marmolit na sokl tarsu, některé části jsou dost dlouhé, nedá se zvládnout natažení za jeden den, jak se dá řešit napojení, časově s vyzráním, dá se udělat třeba horní hrana a pak svislá, děkuji
admin | 19.8.2012 19:46
Dobrý den, pokud je tam nějaký lom, hrana, pak se dá na tomto místě řešit napojení. Pokud je to v ploše, může to a bývá to pak vidět. Bohužel se s tím nedá nic dělat. Marmolit se musí natahovat v ploše naráz, jinak ta napojení budou vidět, většinou vidět opravdu jsou.
Katarína Čičková | 13.9.2012 17:13
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, čím je marmolit rozpustný. Stala sa nám nehoda, že nedopatrením sa rozniesol na topánkach po podlahe a potrebovali by sme ho dostrániť.

Ďakujem
admin | 13.9.2012 19:36
Dobrý den, pokyny pro likvidaci naleznete v přiloženém dokumentu: "Bezpečnostní list weber pas marmolit", hned pod oranžovým tlačítkem "Vložit do košíku". Jinak výrobce při znečištění doporučuje nechat weber pas marmolit vytvrdnout a pak mechanicky odstranit. V případě ještě čerstvě zašpiněné podlahy by podle výrobce měl weber pas marmolit jít odstranit vodou. Výrobce neuvádí žádné čističe pro Váš případ.
pavel | 22.9.2012 15:07
dobry den mohl bych to natahnou do sprchového koutu aji na svislou a vodorovnou konstrukci
admin | 22.9.2012 19:57
Dobrý den, Weber pas marmolit je sice určen do exteriéru, jako odolná omítka, zejména na sokly a podobná místa, ale já v tom nevidím problém, podle mě to jde použít, ale osobně bych si to do sprchového koutu nedal. Jinak platí to, že musíte natřít podklad nátěrovou hydroizolací, stejně jako kdybyste realizoval keramický obklad a penetrací jako podklad pod Weber pas marmolit.
Martin | 26.9.2012 08:27
Dobrý den,je nutné kotvit hmoždinkami extrudovaný polystyren u soklu, když bude část extr. polystyrenu cca 25 cm nad zemí, zbytek bude v zemi. V zemi bude před ním ještě nopová folie. A když ano, stačí kotvit v těch horních 25 cm, níže se vrtačkou nedostanu, jedná se o okopané základy. Děkuji za radu
admin | 26.9.2012 21:52
Dobrý den, ve vaší situaci postupujete správně, dal bych ty kotvy alespoň nad terén, to bude stačit.
Aleš Zavoral | 2.10.2012 18:44 | al.zavoral@gmail.com
Dobrý den, chtěl bych použít marmolit v interieru ( v chodbě sokl do 150 cm kvůli psovi ) tedy na vnitřní omítku s malbou , jaký by jste prosím doporučil postup ?
admin | 2.10.2012 20:06
Dobrý den, postup je stejný jako při aplikaci v exteriéru, tak že se nanese na omítku systémová penetrace weber pas podklad UNI a na ní nanést weber pas marmolit. Samotný marmolit se nanáší nerezovým hladítkem na zaschlou penetraci. Stejným hladítkem se i uhladí weber pas marmolit do rovného povrchu. Marmolit se ničím neředí a ani se do něj nepřidávají žádné urychlovače a pojiva, prostě nic weber pas marmolit je připraven v plastovém kbelíku pro přímé použití a nedoporučuje se aplikace při teplotách pod +5°C.
Stanislav Drhlík | 7.10.2012 10:17 | stdr@seznam.cz
Dobrý den, chtěl bych použít Marmolit na takz.límec u bazénu. Jaká je odolnost proti otěru při občasném chození po límci.´? Viděl jsem Marmolit i na schodech. Děkuji. SD.
admin | 7.10.2012 16:26
Dobrý den, neměl by být problém, tedy záleží co po něm bude chodit (co bude za obuv, podrážka), weber pas marmolit sice není určen jako pochozí vrstva. Ale je odolný a pokud se k němu budete chovat slušně, tak vydrží. Nechce to hodně tvrdé podrážky a šoupání nohou atd. Předpokládám, že po tomto místě budete chodit maximálně v plážové obuvi.
Karel | 11.10.2012 23:18
Dobrý den, máme natáhlý marmolit cca 2 roky, první rok všechno v pořádku. Nicméně teď jsou plochy, jenž jsou na slunci hodně vybledlé. Plochy ve stínu jsou v pořádku. Dá se s tím něco udělat? Děkuji
admin | 12.10.2012 07:55
Dobrý den, ty rozdíly jsou vidět i když slunce nesvítí? Je to divné, nemělo by mít slunce na toto vliv, pokud by byl Marmolit v pořádku při aplikaci a byl dodržen postup správné aplikace. Nemohu takto na dálku nic rozhodovat, ale takto to vypadá na nějakou chybu, normálně by neměl Marmolit o tolik vyblednout. Na slunci může vypadat odstín světlejší, jedná se o pryskyřici, ale pokud budou obě místa odstínově rozdílná i když zrovna slunce nesvítí, tak je něco špatně a dělat se s tím nic nedá, leda přetáhnout novou vrstvou Marmolitu a postup je znova stěrka a pak penetrace a pak Marmolit.
Karel | 14.10.2012 21:52
Dobrý den, ano je to videt porad, i kdyz slunce nesviti. Napada me prirovnani, jako by na tom byla jinovatka, kdyz je rano zima. Jak rikam prvni rok bylo vse v poradku. No a rada s novym natahnutim me docela pobavila... Pri aplikaci bylo dodrzeno vse jak ma. Dokonce firma sama predelavala jednu stranu, nebot se jim nelibil finalni efekt, takze predpokladam, ze vedeli co delaji. No nic, bud si zvyknu, nebo dam neco jineho.
admin | 15.10.2012 09:42
Dobrý den, jen jsem napsal svůj názor a co bych udělal já, možná se něco do Marmolitu při aplikaci dostalo, nedovedu si vysvětlit ten povrch co popisujete, to vypadá na nějaké vyzrání něčeho, možná byla závadná várka Marmolitu, nevím. Nedokážu to takto posoudit. Já mám na domě Marmolit 3 roky a bez problémů.
Alena | 3.11.2012 10:27
Dobrý den,máme přesně stejný problém jako vy.Marmolitem máme nataženou podrovnávku kolem celého domu,všude je v pořádku,ale na straně kam celý den svítí slunce je vybledlý.Vše se natahovalo ze stejné várky marmolitu,tak nevím v čem může být problém.
admin | 3.11.2012 19:15
Tak to už je slovo do pranice...:-)
Tuhle informaci předám na technickou podporu Weberu Terranova a sám jsem zvědav na reakci, pak to sem napíšu.
Lenka | 6.3.2013 08:44
Dobry den, vyjadrili sa Vam z technickej podpory? my máme ten istý problém, na slnečnej strane máme úplne vyblednutý marmolit ako keby na nom bol vodny kamen.
admin | 6.3.2013 15:07
Dobrý den, mám reakci od technického poradce přímo z Weber Terranova. Jeho informace předávám. Důvody proč může odstín weber pas marmolit zesvětlat, "šisovat", nebo šedivět jsou základní dva možné.

1. Hodnota odstínu HBW (Luminiscenční referenční hodnota) weber pas marmolit je různá, podle tmavosti, či světlosti hmoty a jelikož pojivem je pryskyřice, je možné, že když je hodnota HBW nižší nežli 25, tak na slunečních stranách, kde je více, větší dobu sluneční záření může postupem času weber pas marmolit částečně změnit svůj odstín, tedy zesvětlat. Proto je nutné se o tomto poradit s někým kdo to nanáší a realizuje ještě před výběrem odstínu, tento jev se stává, když je vybrán odstín s nižší hodnotou odrazuschopnosti a lámavosti, vstřebávání slunečního svitu.

2. Pokud je nanášen weber pas marmolit na sokl, který je osazen tepelnou izolací, extrudovaným polystyrenem, tak bod č.1. platí dvojnásob, jelikož sluneční svit zastaví vrstva tepelné izolace pod marmolitem a lepidlem a teplo se soustředí na povrchu v těchto dvou vrstvách a oto více pak weber pas marmolit světlá, pokud je nanesena vrstva weber pas marmolit na soklu, který je schopen vstřebávat a pouštět dále teplo, tak to weber pas marmolit toliko neodnáší.

Celé je to o tom, že pryskyřice zajišťuje větší odolnost ve vrstvě weber pas marmolitu a je také pojivem těch zrn samotných, pokud se ale weber pas marmolit a pryskyřice v něm ohřeje na vyšší teplotu a to i po vytvrzení, může jinak skoro čirá pryskyřice zešedivět vlivem nadměrného tepla, pokud je to sluneční strana, tak se to vlivem delší doby slunečního osvitu může stát. Takto mě to vysvětlil technický poradce od výrobce.
štefi | 25.4.2013 17:14
Máme ten istý problé,po 3 rokoch marmolit zosvetlil presne na miestach ,kde svieti intenzívne slnko.:0(
admin | 25.4.2013 19:31
Dobrý den, díky za tuto doplňující informaci, která jen celou záležitost potvrzuje.
Pavel Čížek | 14.10.2012 17:21 | cizek.pavel@atlas.cz
Dobrý den ,zajímalo by mě zda se dá marmolit nanést na OSB desky?
admin | 15.10.2012 09:45
Dobrý den, ano Marmolit se dá nanášet i na OSB desky. Postup je obdobný, vlastně stejný jako když Marmolit nanášíte na soklovou část domu, tedy na extrudovaný polystyren, jen je třeba jako první vrstvu nanést Adhezní můstek:
http://www.stavebniny-rychle.cz/adhezni-mustek-1l.html
Jinak je postup prací stejný. Flexibilní lepidlo s perlinkou, Weber pas podklad Uni (penetrace) a pak samotný Marmolit.
Bohuslav Bulák | 31.10.2012 17:32 | bohus49@post.sk
Dobrý deň,
Je možné naniesť marmolit na betonovú vodorovnú aj bočnú plochu ,jedna sa o betónový plotik v predzáhradke.Aké opatrenia,by sa mali spraviť pred nanašanim marmolitu.
admin | 31.10.2012 20:40
Dobrý den, weber pas marmolit se dá aplikovat i na beton, jen je třeba použít podklad, penetraci weber pas podklad UNI:
http://www.stavebniny-rychle.cz/weber-pas-podklad-uni-bily-w.html
Pavel Prchlík | 14.11.2012 00:12
Dobrý den nechal jsem si marmolit nanést na sokl rodinného domu zvýchodní,severni a západní strany .podkladní vrstva připravena podle navodu napenetrována.Při nanášení marmolitu teplota 12 stupňů.po nanesení byla na marmolitu matná bílá vrstva ,zřejmě pojidlo které by mělo vytvrdnout,ale ani po čtrnácti dnech marmolit nevytvrdl jen na nekterých místech z boku domu kde byl asi větší průvan.teploty se pohybovaly mezi 7-16 stupňů přes den .když mělo pršet přikryl jsem marmolit igelitem.Po třech týdnech vrstva zatuhla ,na omak tuhá .bílá matná vrstva zmizela.myslel jsem že vše je v pořádku a tak jsem už dál nezakrýval.při dalším celodenním dešti marmolit který přišel do styku s vodou matně zbělal a na omak změkl.řekněte mi prosím kde je chyba.jak je možné že marmolit zasychal tak dlouho?
admin | 14.11.2012 08:04
Dobrý den, bohužel s tímto jsme se ještě nesetkali. Pokud byly dodrženy postupy a nebyla tam možnost vzlínání vlhkosti ze soklu (nezaizolovaný sokl), případně se nesmí weber pas marmolit nanášet na tepelně izolační a sanační omítky. Dále teplota podkladu také okolního vzduchu nesmí jít pod +5°C.
Já osobně si myslím, že jste měl nanesený marmolit ještě déle chránit proti dešti, vodě. Výrobce se o tomto zmiňuje ve svých podmínkách zpracování, cituji:

"Při podmínkách prodlužujících zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možností poškození deštěm i po více než 12 hodinách, v extrémních případech i několika dnech."

Podle toho, jak to popisujete, tak bych řekl, že problém způsobila voda, která se dostala na sokl, marmolit před jeho vytuhnutím. Pokud píšete že se teploty pohybovali kolem 7-16°C tak je to ohledně teploty asi v pohodě i když ta spodní už je na hraně. Myslím, že voda, ta způsobila problém. Problém může být i nečekaný noční pokles teploty, stačí jednu noc pár hodin k nule a už je pojivo poškozené a prakticky je pak zamezeno dokonalé zatuhnutí marmolitu.
rené | 5.2.2013 12:52
Dobrý den...chtěl bych marmolit použít v koupelně, bohužel ji mám původně natřenou omyvatelným nátěrem primalex, bude na tomto povrchu marmolit držet? Ňebo budu muset nátěr odstranit, či jinak upravit....? Díky za odpověď....
admin | 5.2.2013 20:27
Dobrý den, weber pas marmolit lze nanášet, aplikovat na: vápenocementové a cementové omítky, beton, přírodní a umělý kámen, azbestocement atd. Pro všechny tyto podklady platí, že musejí být dostatečně nosné, tak aby neodpadl podklad i s naneseným marmolitem později, což si nejsem jist, zda nátěr primalexu je dostatečně nosný... Povrch podkladu musí být hladký bez nerovností, pevný, suchý a bez prachu. Nesmějí na něm být trhlinky a oddělitelné součásti. Povrch podkladu pro weber pas marmolit musí být dokonale čistý a nesmí být mokrý, dále se nedoporučuje weber pas marmolit nanášet na zdi a nebo omítky ze kterých vzlíná vlhkost. Weber pas marmolit nelze nanášet na sanační omítky, tepelně izolační omítky, dále se nesmí mozaiková omítka weber pas marmolit nanášet na veškeré objemově nestabilní podklady a omítky. Další nestandardní podklady musí případně posoudit technik přímo od Weber Terranova, naleznete zde:

http://www.weber-terranova.cz/weber/kontakty/obchodni-a-zakaznicka-strediska.html

Já osobně bych aplikoval weber pas marmolit na podklad, který máme odzkoušený, což je flexibilní cementovou stěrku od webera s penetračním nátěrem.
Radek Foit | 17.2.2013 19:16
dobrý den...mám problém s vyblednutím marmolitu..vzhledem k tomu, že podezdívku mám dost vysokou tak to nevypadá moc dobře..dá se prosím na marmolit..pod kterým je polystyrén..nalepit obklad..třeba štípaný kámen..atd..děkuji
admin | 17.2.2013 19:28
Dobrý den, je jedno co pod vrstvou marmolitu je, důležité je, zda li je to celé únosné a jestli to vydrží, ale pokud je to vše dobře provedené, tak by s tím neměl být problém, jen je třeba nanés novou vrstvu stěrky a pak teprve lepit obklady.
Petr | 24.3.2013 19:23
Dobrý den, lze použít nanesení marmolit na extrudovaný polystyren XPS ?
Popřípadě co je potřeba ještě před nanesením marmolitu provést, aby na XPS držel?
Děkuji za odpověď.
admin | 24.3.2013 20:19
Dobrý den, úplně perfektně a do detailu to popisuje včetně obrázků tento náš článek na tomto odkazu, je tam vše kolem zateplení soklové části domu a použití dekorativní mozaikové omítky weber pas marmolit:

http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklove-casti-perimetru.html
Falta Jiří | 13.4.2013 20:00
Dobrý den, potřeboval bych poradit zda je možno použít marmolit na betonovou desku teraso na hrobě, jaké penetrace použít a jaká by byla životnost a údržba tohoto povrchu.
admin | 14.4.2013 08:04
Dobrý den, jak je napsáno v detailu výrobku weber pas marmolit, najdete v rámečku v textu: "Weber pas marmolit je nutno nanášet vždy na zaschlý podklad weber podklad uni v bílém odstínu". Aplikace na beton zcela normální a běžná, údržba žádná, weber pas marmolit je normálně omyvatelný. Životnost? Nedokážu určit, velmi dlouhá, pokud nebude vysoce mechanicky namáhán, nebudete na něj nalévat chemikálie atd. Tak řádově v desítkách let...:-)
mares | 15.4.2013 12:39
dobry den, muzete prosim poradit. na soklu mame xps, na nem lepidlo/perlinka a nyni chceme marmolit weber. nevadi, ze sokl s marmolitem bude cca 6 cm v zamkove dlazbe? zamkova dlazba je nad terenem. dekuji mares
admin | 15.4.2013 13:51
Dobrý den, nevadí, extrudovaný polystyren XPS je odolný vůči zemině a vodě, stejně tak je na tom weber pas marmolit. proto se používá na soklovou část, jelikož se jedná o komponenty odolné vůči zemině a vodě.
tonda | 28.4.2013 11:33 | tondavac@seznam.cz
Dobrý den.Chtěl bych natáhnout na schody nějaký protiskluzový materiál.Napadl mě marmolit,ale ten nedoporučujete.Našel jsem na internetu ještě TOPSTONE.Nechci tam dávat dlažbu(i protiskluz v zimě je kluzký)Nevíte jestli je ještě třeba nějaký jiný materiál?Děkuji
admin | 28.4.2013 17:22
Dobrý den, weber pas marmolit pro tento účel opravdu nedoporučuji, bude to naopak klouzat, je to vlastně pryskyřice s kamínky a obvzláště za mokra to bude kluzké. Mohl byste použít UNIXIN GRIP bezpečný gumový povrch, je to příjemné a možné použít na vnitřní i venkovní užívání.
Odkaz:
http://www.stavebniny-rychle.cz/unixin-grip-bezpecny-gumovy-povrch.html
Sarer | 18.5.2013 18:34
Dobrý den. Po aplikaci marmolitu na venkovní zdi (boční zdi schodiště) se po čtyřech dnech na Marolitu objevily nepravidelné žluté skvrny, které nelze odstranit. Je to probarveno ve hmotě. Kde se stala chyba? Marmolit je použit ten nejsvětlejší. Dík.
admin | 18.5.2013 22:13
Dobry den, vámi popsaný problém může být způsoben aplikací marmolitu při vyšší teplotě nežli povoluje výrobce. Anebo po nanesení na marmolit svítilo slunce. Nebo po aplikaci prselo a byla vyšší vlhkost. Take hraje roli v jakém stavu byl podklad. To vse ovlivní vysledek aplikace marmolitu.
Sarer | 21.5.2013 18:33
Dobrý den. Děkuji za odpověď. Mohlo by se to zabaveví projevit také například tím, že se použily nástroje nedostatečně očištěny po předchozím použití při nanášení hmoty Ecostone a pečetícího nátěru podkladního betonu na schodiště. marmolit je nanesen na bočních zídkách venkovního schodiště. Mohly by se nažloutlé fleky odstranit nějakým chemickým přípravkem, či působením nějakého fyzikálního procesu? Děkuji.
admin | 21.5.2013 22:52
Dobrý den, tato informace, kterou jste teď doplnil je celkem zásadní, nářadí musí být naprosto čisté, weber pas marmolit se nesmí s ničím kontaminovat při aplikaci, ani s ničím promíchat, jinak hrozí právě nějaká chemická reakce při vytvrzování pryskyřice. Navíc, proces, který jsem před tím popsal se projevuje šedivými, bílými fleky.
sarer | 22.5.2013 13:45
Děkuji. A ještě naposled prosím onu část mé otázky: Mohly by se nažloutlé fleky odstranit nějakým chemickým přípravkem, či působením nějakého fyzikálního procesu? Děkuji.
admin | 22.5.2013 14:10
Dobrý den, myslím, že ne, pokud došlo k vytvrzení pojiva, tedy pryskyřice, tak už s tím asi neuděláte nic, pokud ty fleky nejsou na povrchu, tak je z vytvrzené hmoty asi těžko dostanete, to je můj názor, aniž bych to viděl. Přeji hodně štěstí.
PS: já osobně bych dal novou stěrku a podklad UNI a dal novou vrstvu Marmolitu.
PETR | 21.5.2013 22:03
dobrý den nedávno jsem aplikoval marmolit vše vypadá dobře akorát spotřeba byla větší jelikož marmolit byl takový moc hustý vše bylo dobře rozmíšáno ale při natahování na ploše zůstávala větší vrstva nedalo se to utáhnout teda strhnout moc to padalo a trhalo se to jinak uhlazené to je dobře akorát jsem musel dát silnější vrstvu můžete mi prosím řict proč tomu tak je děkuji
admin | 21.5.2013 22:49
Dobrý den, těžko říct, proč to tak je a hlavně nedokážu posoudit, co podle vás je husčí..., jak by podle vás hustý měl marmolit být. Mohl být třeba závadný, špatně vyrobený, netuším, nebo bylo něco špatně provedeno při přípravě a aplikaci, ale to píšete, že jste udělal vše dobře, tak že netuším.
PETR | 21.5.2013 23:00
možná je chyba na mé straně marmolit jsem dělal tak třikrát múžete mi napsat správny postup nanašení marmolitu
admin | 22.5.2013 07:27
Dobrý den, weber pas marmolit se nanáší stejně jako probarvená pastovitá omítka (co se týká pohybů s kladítkem), uhladí se do roviny. V každém případě je potřeba podklad dokonale očistit. U soklových ploch, hlavně tam, kde dosahuje sokl až na zem, se doporučuje jako podklad vodotěsná cementová omítka. Při nedostatečně izolovaných soklech a při vzlínající vlhkosti ve zdivu se použití weber.pas marmolitu nedoporučuje, tvoří se právě pak ty avizované šedivé fleky. Weber.pas marmolit není dovoleno použít na tepelně izolační a sanační omítky. Všechny objemově nestabilní a jiné nestandardní podklady je třeba posoudit z hlediska vhodnosti použití dekorativní omítky weber.pas marmolit. Teplota samotného podkladu a okolního vzduchu nesmí při aplikaci klesnout pod + 5°C. Při aplikaci je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a také dešti. Při podmínkách podporujících rychlé zasychání omítky (teplota nad 25 °C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny tyto okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující možnost správného provedení - napojování. Při podmínkách prodlužujících zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možností poškození deštěm i po více než 12 hodinách, v extrémních případech i několika dnech.

Aplikace:
1. weber pas marmolit se dodává připravený k přímému použití, pouze se před nanášením promíchá nerezovou zednickou lžící. Míchání Unimixerem - násadou na vrtačce není dovoleno, může to poškodit hmotu a změnit její strukturu.
2. weber pas marmolit nanášíme na penetraci, podklad, na zaschlý weber.pas podklad UNI. Weber.pas marmolit vyžaduje dokonale rovný a hladký podklad.
3. weber.pas marmolit se nanáší nerezovým hladítkem na tloušťku asi 1,5 násobku velikosti zrn. 4. Vyhlazení se provádí opět nerezovým hladítkem ihned po nanesení weber.pas marmolitu ještě před jeho zavadnutím. Nářadí je třeba průběžně umývat čistou vodou.
Dan Buršík | 30.5.2013 10:54
Dobrý den, rád bych natáhl marmolit přímo na plot vyzděný ze ztraceného bednění. Je to možné, nebo je nutná perlinka a stěrka?
admin | 30.5.2013 11:28
Dobrý den, pokud se jedná o pevnou betonovou stěnu, pak není třeba armovací tkaninu použít, ale stěrku a následný podklad UNI pod marmolit aplikujte.
jitka | 2.6.2013 10:59
Dobrý den, máme marmoli,t ale jiné značky - lze ho dobarvit nějakou barvou - změnit odstín. V případě, že to jde, prosím o tip na vhodnou barvu - značku. Děkuji Urbanová
admin | 2.6.2013 14:58
Dobrý den, marmolit se nesmí s ničím míchat, ani do něj něco přidávat.
Jakub | 13.6.2013 16:51
Dobrý den, plánujeme nanesení marmolitu na sokl domu. Mohl bych se prosím zeptat, jestli je poté možné k soklu nahrnout hlínu do úrovně marmolitu a lehce ho ještě přehrnout? Někde jsem četl, že potom marmolit může nasávat vlhkost z půdy a poté může popraskat a jinak se poškodit... tak jsem se chtěl zeptat jestli je lepší tu plochu kolem soklu radši vysypat oblázkami nebo šterkem, nebo to nemá vůbec žádný vliv... . Děkuji
admin | 13.6.2013 20:54
Dobrý den, většinou bývají kolem soklu nějaké upravené chodníčky atd. oblázky a štěrky, zámkové dlažby. Ale nevím o tom, že byl bylo po vytvrzení s marmolitem nějaký problém ohledně nasákavosti, jedná se o kamínky spojené pryskyřicí a pokud vše vytvrdne jak má a ne ve správné vlhkosti (bez deště a stékající vody), tak už později na marmolit nemůže mít vlhkost žádný vliv, nikdy jsem o takových problémech neslyšel. tak že, za mě říkám, žádný problém, ale kdybych to měl řešit já, tak tam dám nějaké oblázky anebo podobně. Už jen kvůli tomu, aby se mohla voda kolem domu vsakovat do okolní země a aby pruh kolem vodu dokázal bezpečně odvádět a u domu se zbytečně nedrželo vlhko a voda.
Stanislav | 9.7.2013 11:19
Dobrý den , chcem naniest marmolit v interiéry na syntetický sokel , jednoducho ho prekriť ,nahradiť marmolitom , aký by som mal zvoliť najefektívnejší postup? .
admin | 9.7.2013 18:54
Dobrý den, neznám přesně druh povrchu, píšete jen syntetický, ale přesto odpovím, weber pas marmolit je třeba nanášet na penetrovanou stěrku. Pokud dodržíte tento postup v otázce podkladu pro weber pas marmolit, pak nevidím problém.
Jarmila | 14.7.2013 15:09
Prosím, nemohu se nikde dopátrat zda lze natáhnout marmolit na sádrokarton? Děkuji.
admin | 14.7.2013 15:55
Dobrý den, ano weber pas marmolit je možné natahovat i na sádrokartonovou desku, ale je třeba pod ním vytvořit potřebný podklad, což je v tomto případě flexibilní stěrka na bázi cementové malty a pak penetrace weber pas. podklad UNI. Je to stejný podklad, jako na soklové části domů při běžném používání mozajkové omítky weber pas marmolit.
Ladislav | 15.7.2013 22:18
Dobrý den, mám dotaz zhotovil jsem sokl z cetrisu. Nyní bych chtěl natáhnout marmolit. Musím kromě penetrace položit perlinku s lepidlem ? Děkuji
admin | 15.7.2013 22:26
Dobry den, marmolit vyzaduje pri aplikaci podklad a tim je sterka s perlinkou s naslednou penetraci. Tak je zajistena spravna funkce a pozadovana pridrznost marmolitu.
Šakova zlatica | 17.7.2013 12:19
Dobrý deň, tiež máme problém s marmolitom, tam kde je sieťka sokel na dome podklad EPS sieťka, penetrák a marmolit tak sa odúva. Tam kde nebola použitá sieťka, tam sa to neodúva ( sokel na garáži)
admin | 17.7.2013 12:26
Dobrý den, pak bych to typl na problém, že se neodlupuje weber pas marmolit, ale ten podklad, jinak si to nedovedu představit. Posuzuji jen podle toho co píšete, mrkněte, jestli se to neodlupuje i s tou stěrkou co je pod marmolitem.
Zdenek | 22.7.2013 07:19
Dobrý den.
Chtel bych se zeptat. Na pár místech mi ukápla penetrace na dlaždice, čím jí nejlépe dostanu dolů? Děkuji
admin | 22.7.2013 09:20
Dobrý den, je penetrace už zaschlá, o jakou se jedná, weber pas podklad UNI? Pokud ano, tak mohu jen uvést, co ukápne je potřeba odstraňovat okamžitě. Nevím o jakou dlaždici se jedná, jaká je to struktura povrchu, ale výrobce uvádí, že: Použité nářadí, nádoby a nástroje je nutné před zaschnutím očistit vodou. Dále je nutné veškeré ostatní součásti stavby chránit před zasažením. Více informací nemáme, proto vám nabídnu telefonické spojení na technického poradce výrobce 737 230 366.
mirek | 12.8.2013 08:47
chtěl bych se zeptat jestli lze marmolit

použít na umakart a nebo vztvořit nějaký podklad
admin | 12.8.2013 09:30
Dobrý den, tak to bude chtít test, s tímto nemáme žádné zkušenosti. Nic méně bych spíš řešil na vašem místě ten podklad, jelikož se standardně weber pas marmolit aplikuje na stěrku, která je flexibilní a na bázi cementové malty. Také jsem ho před nedávnem viděl aplikovat někoho přímo na beton a zatím to neodpadlo, tedy po půl roce, tak se uvidí, ale na umakart to těžko, nemyslím si, že by to drželo.
Hanka | 29.8.2013 22:08
Dobrý den. Potřebovali bychom vyřešit povrchovou úpravu balkónu a zvažujeme marmolit. Nechce se nám zatěžovat balkón dlažbou. Balkón není zastřešený a tak bude stále zatěžován změnami počasí. Je marmolit pro toto vhodný? Dokáže nepropustit vodu? Děkuji za odpověď
admin | 30.8.2013 10:06
Dobrý den, Marmolit je vyráběn na bázi akrylátových pryskyřic, tyto jsou po zatvrdnutí nepropustné pro vodu, tak že při správném nanesení a souvislé vrstvě bez trhlin a vynechání vodu nebude propouštět. Musím ale podotknout, že Marmolit není hydroizolace. Navíc při mechanickém zatěžování chozením po něm ho můžete časem poškodit, záleží co budete mít na nohou. Marmolit není určen jako pochozí vrstva. Nic méně, podle mě by se jako povrch dal použít, nanést tu správnou vrstvu, pod ní dát hydroizolační nátěr a chránit pak Marmolit proti mechanickému poškození, nechodit po něm v botách, co mají nějaké tvrdé a traktorové podrážky. To je můj názor.
Olin | 6.9.2013 22:59
Dobrý den přeji,
Mám dotaz na venkovní sokl kamenný jsem nalepil perimetr modré desky. Ty jsem následně nátáhl lepidlem + perlinka + lepidlo. Můžu na tento podklad použít marmolit? Slyšel jsem , že se to nemá dávat. Děkuji
admin | 8.9.2013 14:15
Dobrý den, naopak weber pas marmolit je naprosto vhodný pro tento účel, pokud jste správně aplikoval a použil správnou stěrku, tak už jen stačí použít weber pas podklad UNI (penetraci) a pak už jen nanést weber pas marmolit. Moc by mě zajímaly důvody toho, kdo vám sdělil, že weber pas marmolit není vhodný pro tento účel a na tyto podklady.
Olin | 8.9.2013 22:02
U nás pracovala jedna stavební firma na paneláku, kde jsem se právě informoval na marmolit, který oni použili na sokl u paneláku. Výška cca 30 cm.
Tam mi bylo sděleno. že právě na zateplovací desky to nemám aplikovat, že to může časem opadat.
admin | 9.9.2013 08:01
Dobrý den, to je absolutní nesmysl, musím to takto natvrdo říct, nezlobte se. Stovky domů to takto mají vyřešené, jenom co od nás odebírají firmy a co my sami jsme takto aplikovali soklových částí domů s takovým řešením a nikde nic neodpadlo, ani po několika letech. Pokud máte zájem, přečtěte si tento náš článek, tam je vše kolem zateplení soklu a také řešení povrchu tohoto zateplení důkladně popsáno, včetně obrazové dokumentace: http://www.stavebniny-rychle.cz/zatepleni-soklove-casti-perimetru.html
Olin | 9.9.2013 23:52
Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Budu se řídit Vašimi radami
Stanislav Reindl | 10.9.2013 14:22
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda lze použít marmolit na schodiště
admin | 10.9.2013 15:47
Dobrý den, pokud tím myslíte pochozí vrstvu schodiště, tak musím jen uvést, že weber pas marmolit není určen jako nášlapná vrstva, ale je poměrně odolný a už jsem o tomto slyšel, někdo to udělal a myslím si, že pokud se po něm nebude šlapat tvrdou podrážkou a nadměrně ho mechanicky námáhat, tak by to asi šlo, ale jak říkám, není na to určen. Může dojít k poškození ostrým anebo tvrdým předmětem. Nevím jak bude weber pas marmolit držet na hranách schodiště, tam dochází podle mě k největšímu otěru a mechanickému namáhání.
Stanislav Reindl | 11.9.2013 08:16
Dobrý den, děkuji za odpověď, prosím o radu co jiného by šlo použít, díky Reindl
admin | 11.9.2013 09:01
Dobrý den, to je složitější, já netuším, co od toho povrchu očekáváte. Nevím jestli se jedná o vnitřní, nebo venkovní schodiště. To vše jsou velké rozdíly ve výběru povrchů. Používají se keramické, kameninové obklady, koberce, linolea, také různé nátěry. Také se dá použít UNIXIN GRIP bezpečný gumový povrch. Aplikují se dřevěné, kovové obklady a nášlapy, je toho spousta.
Jirka | 13.9.2013 08:05
Dobrý den. Mohu ještě letos aplikovat na sokl marmolitm nebo raději počkat na jaro. Jedná se mi o ranní mlhy atd. Mám již koupený a do jara by vydržet měl.
admin | 13.9.2013 12:22
Dobrý den, výrobce uvádí, že teplota podkladu nesmí klesnout pod +5°C. Ohledně slunečního záření nesmí na aplikované místo a následně nanesený drmolit svítit přímé slunce, neměl by v době aplikace foukat také na místo realizace prudký vítr a pršet tak, aby na místo aplikace zasahoval déšť. Vysoká relativní vlhkost, což je, asi to čeho se obáváte v podobě mlhy, ovlivní zasychání marmolitu, nikoliv poškodí jeho strukturu, vadí pouze přímý styk s vodou a okolnosti, které jsem uvedl výše. Další faktor, který může ovlivnit dobu zasychání je nízká teplota vzduchu. Je potřeba zvážit realizaci, jelikož případný déšť, který by přímo zasahoval na aplikované místo, může marmolit poškodit i po více jak 12 hodinách po aplikaci. Pokud se pak budeme bavit o extrémních podmínkách, jako je nižší teplota a velikost plochy a také relativní vlhkost současně, může být zasychání delší a pak déšť může být nebezpečný pro marmolit i dalších několik dnů. Proto aplikaci pečlivě naplánujte ve smyslu sledování počasí. Jinak samotná mlha, tedy vyšší relativní vlhkost nevadí, jen je třeba chránit aplikované místo, aby na něj vlhkost nesedala v podobě sražené vody. Já osobně bych počkal, až opadne ranní mlha a pak pokud nebude moc velké chladno a dodrží se výše uvedené podmínky pro aplikaci bych klidně ještě letos marmolit aplikoval.
Jirka | 14.9.2013 11:40
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
admin | 14.9.2013 12:34
Dobrý den, není zač, nezapomeňte na weber pas podklad UNI, tento je velmi důležitý pro perfektní přilnavost marmolitu k soklu.
Ristič | 16.9.2013 09:34
Dobrý den. Po nanesení (aplikaci) marmolitu 1,2 v ploše 50 m2 nás nečekaně překvapil v noci déšť kdy do večera marmolit nestihl zaschnout. Ráno jsme zjistily že po stěnách stékající voda nám promočila marmolit kdy již nešlo provést zahlazení (vymyté místa,kamínky se sypaly). Seškrábaly jsme ho tedy zpátky do kýblu kdy jsme zachránily asi 15 kýblů a teď chceme poradit jaké pojivo,složku,pryskyřici použít na opětovné nanesení a použití opětovného nanesení seškrábaného marmolitu aby jsme zachránily těch 15 kýblů. Děkuji za odpověď spěchá.S pozdravem Ristič.
admin | 16.9.2013 10:35
Dobrý den, já vás bohužel nepotěším, vaše snaha marmolit nezachránila. weber pas marmolit nesmíte s ničím míchat a nijak doplňovat dalšími složkami, déšť, voda je pro něj až do vytvrzení bohužel degradační a pokud stratí svou konzistenci a obsah včetně pojiva z výroby, tak je znehodnocen a to nezvratně. Tady je jediné řešení, koupit nový weber pas marmolit a nanést znova. Ohledně zásad a požadavků na aplikaci si přečtěte pozorně můj příspěvek nad vaším dotazem u dotazu pana Jirky, ze dne 13.9.2013 12:22. je mi líto, ale taková je realita, měl jste smůlu, mě takto opršely dva rohy a jedna stěna u našeho domu, celý týden dobré počasí a po nanesení fasádní hmoty (omítky) prudký déšť a oči pro pláč, tak že vím, jak vám je. Hodně zdaru s dalším pokusem.
Ristič | 16.9.2013 10:47
Děkuji.
Petr | 30.9.2013 16:53
Dobrý den,chci se zeptat zda je možné aplikovat marmolit na dlaždice které jsou na soklu,nebo se to musí strhat.Dlaždice jsou na 60 let starem domu a jsou v dobrém stavu a nikde nejsou narušeny ani neodfukujou. Děkuji za odpověď. Miklas.
admin | 30.9.2013 17:41
Dobrý den, já to napíšu takto, weber pas marmolit musí být aplikován na stěrkovou hmotu a následný weber pas podklad UNI. Pokud tento povinný podklad bude držet na dlaždicích, které na soklu máte, tak nevidím problém. Pokud se ale jedná o hladké, lesklé, glazurované dlaždice, tak celkem pochybuji. Je třeba to vyzkoušet, zkusil bych na vašem místě přídržnost stěrky na cca ploše 1m2 a pokud to bude držet, tak bych do toho šel.
Petr | 2.10.2013 19:26
Děkuji za odpověď.
Dlaždice jsou lesklé glazurované.
Na jaře to zkusíme.
Monika | 16.10.2013 12:29 | monika.mischnakova@zoznam.sk
Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať :
na dome máme marmolit, ktorý po troch rokoch úplne vybledol ( bol tmavohnedý a teraz je sivý ).
Čo sa stým dá robiť ?
Je možné na to použiť nejaký nový náter alebo lak ?
Ďakujem za odpoveď
admin | 16.10.2013 18:15
Dobrý den, nechci tady znovu opakovat odpovědi, výše je naprosto stejný dotaz a pak komunikace ode mě a ostatních co mají stejný problém, je tam vysvětleno proč se to asi stalo, nebo tedy možné důvody. Také postup co s tím dál. Hledejte komentář: Karel | 11.10.2012 23:18
Růžička | 20.10.2013 08:04
Jak dlouho trvá vytvrzení marmolitu.Děkuji
admin | 20.10.2013 10:04
Dobrý den, toto nelze u dekorativní omítky weber pas marmolit stanovit jen tak univerzálně. Záleží na mnoha aspektech, ale tak nějak orientačně, pokud jsou ideální podmínky pro zpracování, což je teplota +5°C do +25°C, bezvětří, bez přímého slunka na aplikované místo, bez deště, tak by měl být po 12 hodinách od nanesení weber pas marmolit zaschlý, ale netvrdím, že zcela vytvrzen, ale měl by být už bez ohrožení vzhledu a funkčnosti. Hraje tady roli vlhkost vzduchu, velikost plochy a stav podkladu, jeho vlhkost, vyzrálost a samozřejmě ta teplota, pokud nejsou ideální podmínky můžete počítat s tím že weber pas marmolit může zasychat až několik dní. Opatrně s tím přímým slunečním svitem, ten naopak může vše pokazit rychlým zaschnutím pojiva, pryskyřice.
Pavel | 21.10.2013 17:55
Dobrý den,
chci se zeptat, zda lze marmolit aplikovat na venkovní nekryté schoditě, myslím na svislé plochy, ne na nášlapné plochy. Všude se píše, že podklad musí být odizolovaný od země a to v mém případě není.
admin | 21.10.2013 19:44
Dobrý den, jde o to, zda li je plocha na kterou se bude weber pas marmolit suchá a není trvale navlhlá, jinak by na ní weber pas marmolit nedržel, nic méně musí podklad splňovat požadavky jako je podkladní stěrková hmota a penetrace. K těm nášlapným plochám, weber pas marmolit není nášlapná vrstva, není určen k chození, navíc určitě ne v botách, které mají na podrážce špínu a drobné kamínky, ty by weber pas marmolit poškodily.
reznid | 31.10.2013 02:31
Zdravim.Napadlo mě,použít marmolit za kuchyňskou linku,co Vy na to?Mělo by to být dobře omyvatelné,ale nevím zda tomu nebude vadit plynový sporák...
admin | 31.10.2013 06:59
Dobrý den, pokud to nebude přímá vysoká teplota, tak by to mělo být v pořádku, ovšem přímý žár může pojivo, které weber pas marmolit obsahuje vyžíhat a to se pak může projevit změnou barvy pojiva.
reznid | 31.10.2013 19:26
Diky za odpověď,tak nějak jsem uvažoval.Když na to nepůjde přímý plamen,tak ta o něco vyšší teplota by neměla vadit.Asi to zkusím,jeví se mi to jako dobrá alternativa místo obkladu a relativně nízké náklady.
reznid | 1.11.2013 12:58
Prý tomu bude vadit i omývání,že se to bude časem vydrolovat.Co vy na to?
admin | 1.11.2013 16:41
Dobrý den, weber pas marmolit je poměrně odolný, ale samozřejmě ne pancéřový, normální omývání vodou mu nevadí, na to je připravený a určený a to už jen proto, že se jedná o určení jako povrchová úprava soklové části domu, ale pokud ho budete nějak drhnout, tak samozřejmě může dojít k poškození povrchu, možná, když budete používat nějaké chemikálie a škrabky, či kartáče s pevnější štětinou, tak může dojít i k tomu odrolení. Jsou to kamínky a pojivo na bázi akrylátových pryskyřic, což se dá zničit.
Jitka | 5.11.2013 12:53
Dobrý den, zedníci nám natáhli mozaiku na sokl, ale asi né v patřičném množství - prosvítá podklad (penetrace). Něco jsme opravili, další oprava probíhala né za slunného počasí, venku bylo 9 stupňů (takže pořád v rozmezí). Opravená místa zaschla, na omak jsou tvrdá, ale na povrchu zůstaly bílé fleky. Druhou vrstvu se nám nechce dělat, je možné, že tyto fleky časem zmizí (i když jsou už zaschlé) ? Co to je za fleky ? Nebo mohla bych tomu nějak pomoci, něčím nahřívat ? Děkuji předem za odpověď, pěkný den
admin | 5.11.2013 14:01
Dobrý den, záleží jaké bylo vlhko při aplikaci, nebo i vítr, navíc weber pas marmolit musí být aplikován v celé ploše, ale někdy se to takto jak píšete dodělává i když to výrobce nedoporučuje, nic méně bílé fleky mohou být z důvodu vlhka při aplikaci, nebo byl navlhlý podklad či na místo aplikace před zaschnutím mohlo napršet, také na večer mohl nezaschlý Marmolit navlhnout, nebo byl weber pas marmolit již delší dobu po otevření, nebo kdyby na místo aplikace přímo svítilo slunko, což jak píšete nebylo. Nebo bylo v noci velké vlhko a přízemní mrazík, nevím kdy jste weber.pas marmolit doplňovali, ale přízemní mrazíky už jsou. Pokud bylo +9°C, tak vytvrzení trvá delší dobu a pokud bylo přes noc vlhko a nízká teplota, či přízemní mrazík, pak to může takto dopadnout. Pojivo je vlastně lepidlo, syntetické pojivo na akrylátové bázi, chemikálie, plniva a pokud není správné prostředí pro vytvrzení, tak může právě to pojivo takto vytvořit bílé fleky.
Jitka | 12.11.2013 06:22
Dobrý den, děkuji za odpověď. Bílé fleky se nám na marmolitu udělaly asi z důvodu vlhka, lepidlo se nevstřebalo tak jak mělo a zaschlo na povrchu. Udělaly se tedy bíle fleky, které zaschly a jsou viditelné. Je možné se těchto fleků nějak zbavit ? Je možné, že se časem ztratí. Teď s tím asi už nic dělat nemůžeme a ani nebudeme (není počasí), počkáme do jara/léta. Myslíte si, že by se třeba bílé fleky (zaschlé pojivo na povrchu) samo ztratilo. Třeba odlouplo nebo se časem samo vstřebalo ? Jde mně o to, co mám dělat. Děkuji za odpověď.
admin | 12.11.2013 07:58
Dobrý den, bohužel vás moc nepotěším, jak už jsem naznačil jednu z možností, jak fleky mohly vzniknout je vlhko, voda při procesu zasychání, kdy weber.pas marmolit obsahuje pojivo na bázi akrylátových pryskyřic a pokud při procesu zasychání je přítomná větší vlhkost, či rovnou voda, pak vzniknou, mohou vzniknout takovéto fleky a jelikož se to stalo při tom procesu zasychání už většinou tyto fleky nezmizí. Je to tím, že se změnila struktura akrylátových pryskyřic a proto ty bílé fleky. Takto už to ve většině případů zůstane, jelikož už je to vytvrzené a nic se měnit už nebude.
martin | 6.11.2013 10:24
dobrý den,chtěl jsem se zeptat:chci natáhnout marmolit na balkon,podklad mám připraven složení,tekutá izolace a penetrace k tomu určená.je potřeba ještě nějaké opatření?a jak dlouho v takovém počasí budé marmolit zrát?děkuji za odpověd
admin | 6.11.2013 11:34
Dobrý den, weber pas marmolit vyžaduje svůj podklad, který musíte dodržet. Výrobce uvádí:

Vápenocementové a cementové omítky, beton, přírodní a umělý kámen, azbestocement atd. Nově vytvořené omítky musí být dostatečně nosné (podle platných norem) a povrch omítek musí být hladce upravený. Všechny podklady musí být rovné, pevné, suché, bez prachu, trhlinek a volně oddělitelných částí. V každém případě je potřeba podklad dokonale očistit. U soklových ploch, zvláště tam, kde dosahuje sokl až na zem, se doporučuje jako podklad vodotěsná cementová omítka. Při nedostatečně izolovaných zdech a při vzlínající vlhkosti ve zdivu se použití weber.pas marmolitu nedoporučuje. Weber.pas marmolit není dovoleno použít na tepelně izolační a sanační omítky. Všechny objemově nestabilní a jiné nestandardní podklady je třeba posoudit z hlediska vhodnosti použití dekorativní omítky weber.pas marmolit. V případě pochybnosti o vhodnosti podkladu konzultujte možnost použití omítky s výrobcem.

Osobně si myslím, že na tekutou izolaci nemůžete nanášet rovnou weber pas marmolit. Měl by to být jeden ze zde psaných povrchů a nebo flexibilní stěrka, následně weber.pas pod- klad UNI a pak můžete nanášet weber pas marmolit. Ohledně zrání jsem již zde někomu psal jak to je..., tak vám to sem zkopíruji:

Teplota samotného podkladu a okolního vzduchu nesmí při aplikaci klesnout pod + 5°C. Při aplikaci je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a také dešti. Při podmínkách podporujících rychlé zasychání omítky (teplota nad 25 °C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny tyto okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující možnost správného provedení - napojování. Při podmínkách prodlužujících zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možností poškození deštěm i po více než 12 hodinách, v extrémních případech i několika dnech.

Z toho vyplývá, že není přesně a nedá se určit, jak dlouho bude weber pas marmolit zrát, zasychat, tak jsem vám sem dal možnosti a reakce marmolitu na povětrnostní podmínky avy si z toho můžete udělat vlastní obrázek jak dlouho to bude trvat.
Pavel Sýkora | 21.1.2014 10:11 | sykora@profiautoservis.cz
Jaký typ Marmolitu doporučujete na podlahu nekrytého balkonu na vrchní vrstvu a jaký izol.podklad
Děkuji
admin | 21.1.2014 12:07
Dobrý den, především musím upozornit, že i když je Marmolit velmi odolný, není určen jako pochozí vrstva, výrobce neurčil Marmolit jako pochozí vrstvu. Nic méně ho takto mnoho lidí využívá a celkem bez problémů. Je třeba dodržovat nějaká zásady při následném užívání plochy, jako pochozí. Vybral bych nějakou jemnější frakci, jelikož v hrubší se bude nejen držet více špína a voda, navíc je tady větší možnost odlamování větších částic frakce Marmolitu. Dále je třeba vrstvu Marmolitu šetřit, tedy nechodit po ní botami, ve kterých by byly v podrážkách zachycené kameny, nebo jiné ostré předměty včetně tvrdých a ostrých podrážek. Jinak dojde k poškrábání a jelikož je Marmolit pojen pojivem na akrylátové bázi, dále při nešetrném užívání může také dojít k vylomení částí, kamínků, písků. Mnoho lidí používá Marmolit kolem bazénů i jako pochozí vrstvu na schody a to včetně venkovních, máme na to celkem dobré recenze, ale je třeba dodržovat zásady ochrany této vrstvy, nenamáhat ji mechanicky, jak jsem popsal výše. Pak se takto Marmolit dá využít.
Robert | 16.3.2014 18:21
Můžu marmolit natáhnout přímo na sádrokarton? Nebo bude lepší pod něj ještě stěrka lepidla s perlinkou?
admin | 17.3.2014 06:11
Dobrý den, určitě bych pod Marmolit aplikoval stěrku s výstužnou tkaninou, docílíte tím nejen pohledovou, ale i velmi kvalitní a pevnou plochu.
Milan | 5.4.2014 12:08
Dobrý den, mám komín nad střechou zateplen a natažen marmolitem. Olištování je dobré a při dešti se voda dostává pod izolaci. Chtěl bych se zeptat, lze tomu zabránit penetračním nátěrem marmolitu nad střechou?Děkuji
admin | 6.4.2014 11:06
Dobrý den, pokud je marmolit proveden dobře, tak by skrze něj neměla voda jen tak lehce projít, ještě když se jedná o svislou plochu, voda by měla spíše stékat. Nic méně penetrace není hydroizolace, penetrací můžete v neředěném stavu samozřejmě uzavřít povrchy omítek, ale nejsem si jist, zda u marmolitu, což jsou kamínky a pryskyřice. Veškeré penetrační nátěry nelze zaměňovat za hydroizolační.
P.Královec | 7.4.2014 11:48
Dobrý den, rád bych se zeptal zda je možné použít marmolit na gabřinec, jaky je postup pokud je tato aplikace možná. Děkuji Královec
admin | 7.4.2014 18:27
Dobrý den, marmolit musí mít svůj podklad, což je například flexibilní stěrka na bázi cementové malty, nebo beton, také vápenocementové a cementové omítky, pak napenetrovat a pak můžete po zaschnutí nanášet marmolit. Celý postup máte včetně obrázků zde viz přílohy u produktu:

http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_eshop/736/mo/down/postup-aplikace-marmolit.pdf
P.Dufek | 5.5.2014 09:19
Dobrý den, je marmolit vhodný pro opravu betonové skruže studny? Předpokládám, že je nutné povrch očistit a napenetrovat. Díky za odpověď.
| 5.5.2014 11:49

admin | 5.5.2014 12:27
Dobrý den, pokud se vám jedná o povrchovou úpravu, tak je marmolit vhodný. Ano, beton napenetrovat, přesný postup je tady: http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_eshop/736/mo/down/postup-aplikace-marmolit.pdf
Vidličková | 29.5.2014 13:22
Dobrý den, prosím o vysvělení následujícího problému. Marmolit jsme nanesli na napenetrovaný podklad, sokl je suchý, odizolovaný, žádná vzlínavá vlhkost zde není, přesto se nám marmolit ve dvou místech úplně dole u dlažby odloupl, tyto odlepené kusy zůstaly vcelku. Stěrka i penetrace zůstala neporušená na zdi. Prosím také o informaci jak opravit tato místa. Děkuji
admin | 29.5.2014 14:09
Dobrý den, je tady spousta faktorů, které mohou výsledek ovlivnit, například vlhkost vzduchu, čistota povrchu a jeho vlhkost... teplota při aplikaci atd. Výše uvedené komentáře to velmi podrobně popisují, nedokáži takto na dálku určit problém. Zkuste pročíst komentáře a třeba vám to pomůže určit problém. neznám druh stěrky, která je pod Marmolitem, ani druh penetrace, zda jste použili penetraci od Weber Terranova.

Podmínky pro podklad jsou takovéto: Vápenocementové a cementové omítky, beton, přírodní a umělý kámen, azbestocement atd. Nově vytvořené omítky musí být dostatečně nosné (podle platných norem) a povrch omítek musí být hladce upravený. Všechny podklady musí být rovné, pevné, suché, bez prachu, trhlinek a volně oddělitelných částí. V každém případě je potřeba podklad dokonale očistit. U soklových ploch, zvláště tam, kde dosahuje sokl až na zem, se doporučuje jako podklad vodotěsná cementová omítka. Při nedostatečně izolovaných zdech a při vzlínající vlhkosti ve zdivu se použití weber.pas marmolitu nedoporučuje. Weber.pas marmolit není dovoleno použít na tepelně izolační a sanační omítky. Všechny objemově nestabilní a jiné nestandardní podklady je třeba posoudit z hlediska vhodnosti použití dekorativní omítky weber.pas marmolit. V případě pochybnosti o vhodnosti podkladu konzultujte možnost použití omítky s výrobcem.

Podmínky pro zpracování jsou takovéto: Teplota podkladu a okolního vzduchu nesmí klesnout pod + 5 °C. Při aplikaci je nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti. Při podmínkách podporujících rychlé zasychání omítky (teplota nad 25 °C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující možnost správného provedení - napojování. Při podmínkách prodlužujících zasychání (nízké teploty, vysoká relativní vlhkost vzduchu apod.) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možností poškození deštěm i po více než 12 hodinách, v extrémních případech i několika dnech.

Aplikace je takováto: 1. Materiál se dodává připravený k přímému použití, pouze se před nanášením promíchá nerezovou zednickou lžící. Míchání Unimixerem - násadou na vrtačce není dovoleno. 2. Nanášíme na zaschlý weber.pas pod- klad UNI. Weber.pas marmolit vyžaduje doko- nale rovný a hladký podklad. 3. weber.pas marmolit se nanáší nerezovým hladítkem na tloušťku asi 1,5 násobku velikosti zrn. 4. Vyhlazení se provádí opět nerezovým hladítkem ihned po nanesení weber.pas marmolitu ještě před jeho zavadnutím. Nářadí je třeba průběžně umývat čistou vodou. 5. Přechody struktur a barev v jedné ploše je možno vytvářet pomocí pásky (viz strany „Problémy a řešení'). Upozornění Dodatečné přidávání plniva, pojiva a přísad se nepovoluje. Při teplotách vzduchu a podkladu pod + 5 °C a při očekávaných mrazech nepoužívat.

Já bych zkusil na místa kde marmolit odpadl nanést chybějící část a vyhladit. Je divné, že odpadl jen na určitých místech, mě to přijde jako že ta místa byla vlhká, nebo mastná, ale opravdu jen typuji na dálku.
Karel | 29.5.2014 18:26
Dobrý den,
je na trhu nějaký prostředek pro oživení vybledlého marmolitu vlivem slunečního záření
admin | 29.5.2014 19:54
Dobrý den, bohužel, nic se s tím nedá dělat, když si pozorně pročtete komentáře výše, tak už se to tady řešilo. viz komentář z data: "admin | 6.3.2013 15:07" tam je celý problém popsán podrobně, jak se ho vyvarovat a jak postupovat.
Tomáš | 21.8.2015 11:11 | pampaliny2014@seznam.cz
Dobrý den,
na betonový taras řádně zatvrdnutý, vyschlý a napentrovaný jsem natáhl perlinku s lepidlem nechal 5 dni vyschnout napenetroval penetrací od webru nechal 3 dny zaschnout a natáhl marmolitem mar2-m102. Ani po měsíci kdy vubec nepršelo a stále svítilo slunce marmolit nevytvrdl ale byl měký, že se dal prstem zmáčknout a při větším tlaku i promáčknout. Po měsící zapršelo 2 dny marmolit kompletně zbělal a tekla zněj bílá tekutina marmolit byl měký jak "máslo". Co stím mám dělat možná jsem zde odpověď na tuto otazku přehlédl. Výrobce udává vytvrdnutí a vodoodpudivost nevím proč se tak ani po měsíci bez deště nestalo. Děkuji
admin | 21.8.2015 12:57
Dobrý den, časové úseky na zaschnutí nejsou ani tak důležité, jako opravdový stav vyschnutí. Stěrka musí být opravdu naprosto suchá a penetrace také, což může ovlivňovat vlhkost vzduchu a déšť společně s teplotou vzduchu. Dále při aplikaci Marmolitu musí být dodrženy rozpětí teplot a to včetně podkladu jak je uvedeno v technickém listu, nebo zde v popisu zboží. Podobné problémy tady vyčtete v již položených dotazech. Pokud nebyl Marmolit starý, tedy po termínu použití, nebo se do něj nedostala nějaká přísada před aplikací a to včetně vody, tak nemůže být problém. Zeptám se, jaká byla teplota podkladu a vzduchu při aplikaci? Nebylo to v době vlhka?
Tomáš | 21.8.2015 14:26
Dobrý den
bylo zhruba 12°C. Natahování marmolitu bylo ve stínu ( kolem 6h raní) a doba při denních teplotách přes 35°C. 3-5 dní na penetraci a lepidlo je dostatečná na vyschnutí a v této době nepršelo.
admin | 21.8.2015 21:34
Dobrý den, zkuste kontaktovat technického poradce výrobce, konkrétně Weber Terranova ho má uvedeného na stránkách. Já osobně si myslím, že 35°C je moc na aplikaci i období pro vytvrzení po aplikaci jak jste uvedl přes den. V podmínkách pro zpracování výrobce uvádí, že teplota při aplikaci nesmí přesáhnout 25°C. Dále je nežádoucí silný vítr a vyhřátý podklad, což při vámi udané teplotě 35°C předpokládám také byl, jelikož beton má akumulační schopnosti vysokého charakteru. Stejně tak stěrka na bázi cementu bude schopná akumulovat vysokou teplotu ze vzduchu. Je to můj názor, ale muselo dojít k problému, kdy se velmi rychle odpařila z hmoty složka zajišťující vytvrzení pryskyřice. Pak může nastat stav, kdy je Marmolit stále měkký. Myslím, že lepší informace vám poskytne a poradí jak z problému ven technický poradce od značky výrobce, pokud se jednalo o Weber Terranova viz tento odkaz si vyberte dle regionu ze kterého pocházíte: http://www.weber-terranova.cz/informace/kontakty/obchodni-a-zakaznicka-strediska.html
Matej | 23.8.2015 11:01
Dobry den. Na sokel, ktory je osetreny extrudovanym polystyrenom som aplikoval marmolit podla tecnhnickych listov. Po 3 rokoch vybledol na juznej strane najviac exponovanej slnkom. Neskoro som si precital vas komentar z 10/2012 z ktoreho vypliva, ze nedoporucujete pouzit marmolit na južne strany ak bude podkladom polystyren, ktory nepusti teplo dalej do podkladu, ale sa sustredi vo vrstve marmolitu, dojde k zmenam odtienu. Otazka znie 'PRECO NEINFORMUJETE O TEJTO SKUTOCNOSTI ZAKAZNIKA ? D.
admin | 24.8.2015 17:54
Dobrý den, tuto informaci jsem obdržel od technického poradce výrobce Marmolitu a bylo to na vyžádání, sám jsem to také nevěděl, proto jsem poslal dotaz na technického poradce. Chtěl jsem pomoci zákazníkovi. Nejedná se však o jednoznačnou záležitost, pravidlo, že se to musí stát. Záleží na mnoha okolnostech, také na odstínu Marmolitu, jak je tmavý například, jaké jsou jeho schopnosti odrazit světlo. Ta informace mi byla podána jako možný důvod tohoto stavu, nikoliv jako jednoznačný důvod, že to tím je. Pokud chcete vědět více, kontaktuje technického poradce výrobce a zeptejte se ho, proč tuto informaci nepíší do technického listu nebo prohlášení o vlastnostech výrobku. Já se tady jen snažím pomáhat zákazníkům a reagovat na jejich dotazy. Naše informace jsou zprostředkované od výrobců a také firem, které realizují stavby se kterými spolupracujeme. Vše co je tady psáno jsou pouze předané informace, také naše zkušenosti a zkušenosti našich odběratelů, stavebních firem. V jiných e-shopech nedostanete ani tolik informací, které jsou psané u nás přímo u výrobku, natož, aby tam byla možnost volné diskuze a položení dotazu na který vám někdo pokud možno co nejdříve odpoví, jakmile sežene na dotaz informaci. Nemohu přímo u výrobku (v jeho popisu) uvádět informace, které neuvádí výrobce v technických listech a prohlášení o výrobku. Jen ještě dodám, že lepší popis problému naleznete v komentáři, mé odpovědi zde: admin | 6.3.2013 15:07
Ještě se zeptám, kupoval jste Marmolit u nás v našem e-shopu?

Je mi líto, že jsem vás zklamal!

PS: v našem zákaznickém centru je vysvětlen systém komentářů a dotazů:

http://www.stavebniny-rychle.cz/pridavani-komentaru-u-zbozi-a-clanku.html
Markéta | 2.9.2015 17:22
Dobrý den, prosím o radu, aplikovali jsme marmolit do interiéru. Nyní po zaschnutí se objevili bílé fleky (to je zřejmě způsobeno nanášením na mokrou penetraci) a místy i marmolit prosvítá. Jak to lze opravit? Natáhnout novou vrstvu, po celé ploše? Na jaký podklad, stačí znovu napenetrovat? Děkuji.
admin | 2.9.2015 17:57
Dobrý den, buďto byl mokrý podklad, penetrace, nebo stěrka, nebo byla velká vlhkost ve vzduchu, ale nejspíš šlo o nedostatečně vyschlý podklad. Nyní je třeba nechat podklad řádně vyschnout, pak provést znovu stěrku a znovu penetraci a vrstvu marmolitu.
Pavel | 14.9.2015 19:58
Dobrý den,
natáhl jsem marmolit zrnitosti 2 mm asi pred měsícem na ztracené bednění natažené perlinkou a lepidlem 700 dne 13.8.Poté se natřel povrch penetrací pod marmolit dne 20.8 a nato se natahl marmolit dne 22.8.Nejsem si jistý kde jsem udělal chybu ale celé se to odlouplo jako celý pás.Tuším že byly vysoké teploty a ztracené bednění je postavené okolo bazénu s chlorovanou vodou.Dále jsem nijak neřešil zakončení vrchní hrany jelikož na to měla přijít ještě dřevěná deska která by to zakryla a tak bylo by možné že by vrchní hranou vtekla voda a odloupla by to?.Stalo se mi to poprvé a nejsem ve stavebnictví úplný nováček a práci se snažím udělat kvalitně . Upadlo to pouze u bazěnu a kousek na stěně která je nejblíže u bazénu.Nejsem si jist ale řekl bych že i na ostatních stěnách je to měkčí.Nehledám žádné odškodnění,opravu si provedu vlastním nákladem,nebylo to mnoho metrů ale zajímalo by mne co se mohlo stát a vyvarovat se pro příště chybám.Odnesl jsem si od nich vzorek domů jelikož mi ještě vytýkali tloušťku vrstvy ale po změření odebraného vzorku jsem naměřil 3 mm což si myslím že je standart.Samozřejmě se mohly vyskytnout i místy silnější vrstvy a tak se ptám,mohla síla ovlivnit držení na stěně?Při pohledu na odebraný vzorek se mi zdá že částečně s marmolitem odpadla i penetrace což bych sice typoval na vlhkost lepidla což se mi nezdá.Nevím co k tomu více napsat snad jen to že bych asi mohl najít opravdu počasí.Děkuji za odpověď
admin | 15.9.2015 07:54
Dobrý den, začnu tím, že výrobce na svém webu u tohoto výrobku weber pas marmolit uvádí, že základní podklady použité ze systému ETICS musejí být řádně vyzrálé a to minimálně 5 dnů, oni píší minimálně 5 dnů a já dodávám při ideálních povětrnostních podmínkách. Vysoké teploty jsou problém, výrobce uvádí, že by při teplotách nad +25°C by měl řemeslník aplikaci zvážit, pozor tato hraniční teplota platí jak pro vzduch, tak i pro podklad. Pozor na noční dobu, vlhkost, možná rosa a nižší teploty v některých místech naší lokality i v letní době. Pokud se pod vrstvu mohla dostat voda, nebo vlhkost, tak to klidně mohlo způsobit ono odloupnutí celé vrstvy. Pokud se odloupla s marmolitem i vrstva penetrace, tak se přikláním k nevyzrálému lepidlu, jak jsem výše psal, musí se nechat řádně vyzrát a pak aplikovat teprve penetraci. Síla vrstvy také ovlivňuje výsledek, nicméně, to že je některá část měkčí i po tak dlouhé době nasvědčuje tomu, že jste pravděpodobně aplikoval při vysoké teplotě a podklad byl také asi teplejší, což zajistilo rychlejší odpařování chemie v marmolitu a tak se mohlo klidně stát to, že marmolit řádně nestihl vytvrdnout. Je to můj osobní názor, už jsme to zde také řešili, také marmolit tehdy nevytvrdl a zůstal měkčí a bylo to při vysokých teplotách. Podle mě musí vše probíhat ve stanovených dobách a jejich délkách a pokud byla teplota taková, že se chemie odpařovala rychleji, mohlo to mít zásadní vliv na výsledek. Ještě dodám svůj názor na počasí, v poslední době jim ty předpovědi nijak nevychází a stejně tak archiv počasí je pro mě spíše jen orientační. Spíše si zkuste opravdu vzpomenout jak bylo a jak vysoké teploty ve dnech aplikace byly, pokud se chcete dobrat výsledku a zjistit v čem byl problém. Já osobně to typuji na nedostatečně vyzrálé podklady, dále tu vodu, která se za to mohla dostat, pak teplotu při aplikaci a tloušťku vrstvy. Nicméně je také potřeba brát v úvahu možnost, že marmolit nebyl v pořádku. Kontaktoval bych a požádal o návštěvu technického poradce výrobce weber.pas marmolit. http://www.weber-terranova.cz/informace/kontakty/obchodni-a-zakaznicka-strediska.html
Pavel | 14.9.2015 20:17
tak jsem lovil ještě hystorii počasí a zřejmě jsem tím asi nepochybil,zde jsou odkazy na dva dny kdy jsem to tahal
pocasi 22. http://www.in-pocasi.cz/archiv/archiv.php?historie=22-08-2015&stanice_kraj=4&klima_kraj=4
pocasi 23. http://www.in-pocasi.cz/archiv/archiv.php?historie=23-08-2015&stanice_kraj=4&klima_kraj=4 takže mi zbývá jen to že jsem nenechal proschnout penetraci což se mi nezdá a myslím že necelé dva dny v tomto počasí musí stačit.Tak kde je chyba,všechno probíhalo naprosto normálně?Je snad i možné že by byl marmolit špatný?Díky za Váš čas
admin | 15.9.2015 07:55
Odpovězeno v předešlém dotazu najednou.
Zdeňka Šlachtová | 5.10.2015 21:14
Můžu marmolid použít v obývacím pokoji na stěnu za krbovými kamny? Musíme sundat starou omítku? Poraďte prosím postup, jestli je marmolid vhodný do interiéru.
Děkuji Zdenka
admin | 5.10.2015 21:54
Dobrý den, interiér není problém, ale vysoká teplota může pro něj být problém. Pojivo, což je pryskyřice obsažená v hmotě a spojující kamínky se může vysokou teplotou poškodit, což se následně může projevit zešednutím. Záleží na umístění a teplotě, která může Marmolit zasáhnout dlouhodobě.
jan božon | 4.1.2016 18:24
pane admin.nekecejte.mám natažený marmolit v koupelně přímo na dlaždice a vše je ok
admin | 4.1.2016 18:52
Dobrý den, je to vaše zkušenost a také si myslím, že záleží na druhu dlažby. Díky za info, já osobně s tím nemám zkušenost a tak to nemohu doporučit.
Tomáš | 19.1.2016 19:15
Dobrý den, můžete mi prosím poradit ohledně nanášení marmolitu?
Mám venkovní terasu postavenou ze ztraceného bednění - chtěl bych z boku na ztracené bednění nanést marmolit. Je to možné? Prosím vás o radu jak mám postupovat popřípadě jakou penetraci a lepidlo by bylo možné použít. Děkuji za odpověď.
admin | 19.1.2016 20:10
Dobrý den, na beton, tedy ztracené bednění marmolit nanášet lze. Je třeba použít flexibilní lepidlo, stěrku a penetraci od výrobce Weber Terranova.
Stěrka elestická, flexibilní: například weber.therm elastik
Penetrace je daná výrobcem: weber pas podklad UNI
Postup práce je popsán přesně zde i s obrázky, tento dokument je nahoře u výrobku přílohou ve formátu PDF a já vám sem vkládám ten odkaz, nebo je mnohokráte popsán postup práce v komentářích výše: http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_eshop/736/mo/down/postup-aplikace-marmolit.pdf
Tomáš | 23.1.2016 11:14
Dobrý den, děkuji za odpověď - takže jestli jsem to správně pochopil tak na ztracené bednění nanesu flexibilní lepidlo, do něj zamáčknu perlinku, po zaschnutí natřu penetrací a nakonec nanesu Marmolit. je to tak?
admin | 23.1.2016 13:16
Dobrý den, přesně tak, takto je to správný postup při aplikaci marmolitu. Pozor na dodržení časů pro naprosté zaschnutí jednotlivých vrstev. Pozor na aplikační teploty a to nejen vzduchu, ale i podkladu. Vše je popsáno v technických listech, nebo u výrobků.
Standa | 19.1.2016 19:20
Dobrý den, dá se Marmolit použít i jako pochozí materiál na beton ve venkovním prostředí?
admin | 19.1.2016 20:04
Dobrý den, technicky ano, na betonu držet bude, ale marmolit není určen jako pochozí vrstva, navíc do venkovních prostor, kde se bude po něm chodit v botách. Tak že oficiální stanovisko zní nikoliv. Pokud tedy marmolit takto použijete, musíte počítat časem nebo i třeba hned s poškozením, záleží na zatížení plochy používáním.
Alexandra Švambergová | 27.1.2016 12:10
Dobrý den,

Máme v úmyslu použít marmolit v interiéru na stěny ve vstupní chodbě, nyní je tam klasický štuk a výmalba, ta se špiní. Jaký je postup?

Děkuji
admin | 27.1.2016 12:53
Dobrý den, váš podklad je jedním ze vhodných podkladů na které se weber pas marmolit může aplikovat. Pokud se tedy jedná o již hotové a vyzrálé, zaschlé vápenocementové, cementové, nebo polymercementové malty či omítky, je vše v pořádku. Podklad musí být pevný, bez odlupujících se částí, bez trhlin a prachu, musí být suchý a nemastný. Pokud všechny požadavky podklad splňuje, tak se aplikuje penetrační nátěr, kvůli sjednocení savosti a struktury v celé ploše.

Zpracováváni probíhá, nebo spíše musí probíhat v teplotním rozmezí +5 °C až maximálně +25 °C, bez přímého slunečního záření a v nevlhkém prostředí. Stejné teplotní rozmezí platí pro podklad, ten nesmí být vyhřátý nad uvedenou maximální teplotu. Ještě dodám, že v případě nižších teplotních podmínek, ale v daném rozmezí, musíte počítat s delším zasycháním marmolitu. Pozor, voda a přílišná vlhkost vzduchu, může v případě pomalejšího zasychání neneseného marmolitu tento poškodit i po 12 hodinách od aplikace.

Penetrace podkladu musí být provedena přímo nátěrem od výrobce mozaikové omítky weber pas marmolit. Jedná se o penetrační nátěr weber.pas podklad UNI MAR v bílém nebo hnědém odstínu. Podkladní nátěr se neředí, stejně tak se nijak neředí samotný weber pas marmolit.

Postup samotné práce i s obrázky je v příloze zde u výrobku ve formátu PDF: http://www.stavebniny-rychle.cz/data/mod_eshop/736/mo/down/postup-aplikace-marmolit.pdf
Karel Konvalinka | 2.2.2016 22:48 | karelcainkonvalinka69@gmail.com
Dobrý večer, myslíte že mohu marmolit aplikovat na sádrokarton za krbová kamna? Chci nějak opticky oddělit prostor za kamny od zbytku mistnosti.. Ale nikde jsem se nedočetl jakou maximální teplotu může mít povrch na který je marmolit nanesen :) Diky za odpoveď.
admin | 3.2.2016 07:11
Dobrý den, pokud to bude přímá vysoká teplota, tak je to špatně, jelikož přímý žár může pojivo, které weber pas marmolit obsahuje vyžíhat a to se pak může projevit změnou barvy pojiva. Marmolit může pak zešednout, navíc výrobce uvádí výrobek ve třídě reakce na oheň "F", což jsou hořlavé výrobky. Již to zde bylo v komentářích řešeno na krby a na sokly kolem sporáků u kuchyňských linek, všude jsem to nedoporučil. Výrobce sice maximální teplotu neuvádí, ale já bych to neriskoval. Za krbová kamna ne.
Lubomir | 14.3.2016 13:44
Ako odstranit marmolit zo steny
admin | 14.3.2016 17:04
Dobrý den, pokud se jedná o již zaschlý a vytvrzený marmolit, tak jedině mechanicky. To znamená oškrábat, odrolit, strhat, prostě násilím. Jinak to podle mě nelze provést.
Bohumila | 26.3.2016 21:33
Dobrý večer. Existuje nějaká přechodová lišta,která se dá nalepit,nebo navrtat, mezi marmolitem a vybílenou zdí? Jedná se mi o to,aby marmolit nešel strhnout,odrolit. Děkuji za odpověď.
admin | 26.3.2016 22:36
Dobrý den, dobře aplikovaný marmolit se neodloupne. O přechodové liště bohužel nevím. Většinou se to řeší lepenkou, která se po aplikaci sejme a zajistí zarovnání v místě přechodu marmolitu na omítku.
Jan Řehoř | 29.3.2016 13:18
Dobrý den.
Je možné marmolit aplikovat přímo na vyzrálou vápenocementovou omítku opatřenou penetračním nátěrem, nebo je nuté stěnu opatřit stěrkou popřípadě perlinkou. Děkuji za Vaši odpověď.
admin | 29.3.2016 16:07
Dobrý den, vápenocementová omítka je jedním z podkladů, který je vhodný pro následnou aplikaci mozaikové omítky Marmolit. Je to popsané i v příloze: Postup aplikace - Marmolit, 386 kB zde u výrobku viz přílohy a také v technickém listu: weber pas marmolit - technický list, 332 kB, který je zde také přílohou. Obojí hned nahoře pod oranžovým tlačítkem "vložit do košíku".
Tomáš | 15.4.2016 18:15
Dobrý den.
Dal by se marmolit použít na venkovní schody? Jsou to betonové schody zhruba 25cm vysoké a jsou pod stříškou. Děkuji za odpověď.
Zdeněk | 22.4.2016 12:19 | hruskaz1@seznam.cz
Dobrý den, mám dvě otázky. 1. udávaná spotřeba marmolitu MAR2 je 6kg/m2. Je to spotřeba v praxi, nebo je nutno něco přidat, vzhledem k opadávání při nanášení a hlazení?
2. Budu s ním dělat plotový sokl, je lepší nanášet nejdřív svislou část soklu a pak vodorovnou nebo obráceně? nebo to dělat současně? Děkuji za odpověď
Veronika | 24.4.2016 08:49
Dobrý den, je Marmolit odolný i proti močení psů? případně jak dlouho to vydrží něž se začne odlupovat. děluji
dalibor | 1.5.2016 19:28
Dobry den,je mozne zalit marmolit epoxidovou pryskyrici,tak jak se to dela u kamenneho koberce?dekuji
Lenka | 14.7.2016 11:33
Dobrý den, jde marmolit natáhnout rovnou na štuk nebo se musí štuk oškrábat? Děkuji
Pavel | 8.9.2016 08:09
Dobry den,
pred mesicem jsem si nechal natahnout marmolitem zidku ze ztraceneho bedneni. Bedneni bylo povrchove upraveno lepidlem a perlinkou. Pote penetrovano a natazen marmolit. Vse vypada uzasne. Ale kdyz zaprsi, tak horni vodorovna vrstva zflekati a je jakoby polita mlekem a zaroven zmekne i kdyz bylo tyden krasne, neprselo, teploty mezi 14-30 stupni. Pote to za den na slunicku zase vyshne, mlecne zabarveni zmizi a je to tvrde. A tak dokola. Zaprsi a zas mleko. To je normalni chovani? Dekuji
tomáš | 3.10.2017 17:51 | tomasjilek@email.cz
Dobrý den, mám stejný problém. Povedlo se Vám to nějak vyřešit? nebo se to opakuje stále?
Jozef | 18.9.2016 08:34
Dobrý deň, weber marmolit mám už cez 5 rokov na zatienenom mieste vykazuje plnu farbu ako za nová, no na slnečnom mieste je farba vybledlá. Dalo by sa to oživiť. Ďakujem.
pavel | 4.10.2016 13:43
Dobrý den, po nanesení marmolitu, přišel d隍 a vlhko, marmolit přestal schnout, doschne někdy? nebo sundat a nanést znova??
Vláďa | 6.10.2016 11:31
Dobrý den, mám otázku, zda je marmolit zdraví škodlivý, když obsahuje cemento-azbestovou složku? Je nebezpečné ho použít v interiéru?
Děkuji za odpověď.
Marek | 21.10.2016 18:45
Dobry den.Mam Marmolit natiahnuty ako finalnu vrstvu na komine.Komin je zatepleny 50mm vrstvou mineralnej vaty, na ktorej je natiahnute lepidlo a sietka.Cely proces az po finalnu vrstvu bol spracovany podla noriem.Pocas dazda sa mi pod strechou zacali objavovat mokre skvrny na lepidle na komine(pod strechou uz nieje marmolit).Myslel som si ,ze je to nespravnym oplechovanim komina, ale skvrny sa objavili plosne z kazdej strany komina na dost rozsiahlych plochach.Predpokladal som ,ze vrstva marmolitu zabrani presakovaniu vody do komina, ale asi som sa mylil. Je mozne tomuto presakovaniu zabranit? Pomoze nejaky nater, alebo dalsia vrstva marmolitu?Co odporucate, aby sa problem odstranil?
Martina | 26.5.2017 17:40
Dobrý den, stavební firma nám dělala novou terasu. Na povrchu terasy je kamenný koberec, na soklu marmolit. Bohužel z jedné strany s v marmolitu dělají stále bubliny. Marmolit již 2x odškrábali a udělali potřetí, bubliny se stále objevují. Myslím si, že je to tím, že terasu neudělali do spádu, naopak jsou tam prohlubně, všechna voda proteče kamenným kobercem do betonu a cpe se skrz marmolit ven a tím ho odfukuje. Po všech stranách navrtali dlouhé díry, aby dopomohli rychlejšímu vyschnutí betonu, ale nepomáhá to. Co dál? Znovu zkusit marmolit nebo jak si myslím já - bude muset být sokl pokryt jiným materiálem. Děkuji
Macek | 21.4.2018 18:21
Dobry den chtel bych se zeptat jestli je mozne natahnout marmolit za krbova kamna?Nebude tomu vadit horko od kamen nevybledne to nebude se to odlupovat od tepla?Dekuji za odpoved hezky den.
Michal | 27.4.2018 11:10
Dobrý den,
sundal jsem u betonového bazénu na soklu "odfouklou"vrchní a boční dlažbu. Uboural zvětralý beton, důkladně očistil, zašaloval, vybetonoval znovu a do betonu přidal SOUDAPROOF. Přes to dvě vrstvy Hydroizolace Exteriér 2K KNAUF (pod každou vždy hloubková penetrace ). A rád bych na boky Marmolit. Je ta skladba vrstev tak správně nebo je nutné ještě nějakou pod Marmolit přidat ? Díky za info.
Jan | 18.5.2018 13:38 | kapusnik@seznam.cz
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat,zda je možné použít Marmolit na sokl v pergole.Jedná se o zahradní pergolu.V pergole je betonový sokl na který by neměl být problém nanést.Není problém,že část toho soklu je vodorovná?Také na cca 1/3 tohoto soklu občas stoupáme -cca 2 kx denně.Vydrží toto Marmolit,případně co jiného by jste mi doporučil.
Děkuji za odpověď
Michal | 19.6.2018 08:27
Lze natáhnout marmolit na novy sadrovy stuk?
Petra | 10.7.2018 13:45
Dobrý den, prosím o radu zda mohu položit marmolit na nezastřešený balkón na klasickou balkónovou dlažbu. Pod dlaždicemi je stěrka a izolace. Na balkóně věším pouze prádlo. Jestli marmolit mohu položit prosím co dát na dlaždice? A je lepší ten hrubozrnný?
Honza | 17.7.2018 17:41
Dobrý den mám otázku mohu marmolit natáhnou přímo na napenetrované ztracné bednění nebo je to problém děkuji za info..
jiří gyuricsek | 25.7.2018 18:33 | jirigyuricsek@seznam.cz
Dobrý den mohu marmolit natáhnout na sokl přímo s použitím adhezního můstku.
jiří gyuricsek | 25.7.2018 18:38 | jirigyuricsek@seznam.cz
Dobrý den jakou mám použit penetraci na sokl který je z břízolitu a natřený vodou ředitelnou barvou. Děkuji
Radek | 30.8.2018 09:51
Dobrý den, chtěl bych marmolit použít na podbytí. Mám podbytí udělané z OSB desek pak natažené lepidlo s perlinkou, opět lepidlo. Je reálné dát na spodní část podbytí marmolit nebo budu mít velký problém na tuto plochu s nanesením? Popřípadě jakou zrnitost zvolit? Dělá se lepší s jemnějším? Prý mi to při nanášení bude padat na hlavu. Děkuji
Miroslav | 1.10.2018 15:21
Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat, zda li můžu marmolit namaset na kulate betonové sloupy? Je potreba je natahnout lepidlem a potom penetraci,nebo stačí jenom penetrace?.Dekuji za odpověď.
Erik | 16.11.2018 00:36
Dobrý den nahodil sem koupelnu do marmolitu od země 190 cm, stim že to mám i kolem vany, je velký risk sprchování??.. Podtim je sádrokarton, lepidlo, perlinka, 2 vrstvy hydroizolace, penetrace a marmolit.. Díky
Miroslav Schwager | 29.4.2019 13:25
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kde je problém. Na podezdívce plotu který byl po vyrovnání natažen marmolitem se při vlhkém počasí objeví fialové mapy.Když přestene působit vlhko tak to zmizí. Zedník říkal že je to normální, ale máme tuto aplikaci i na jiných částech domu a tam se to neprojevuje. Děkuji
Dejv | 27.5.2019 18:50
Dobrý den. Můžu natáhnout marmolit hned na extrudak? Dík
Karel | 24.6.2019 12:59
Dobrý den,mám vlastní kaminky,dá se koupit samotné pojivo?
Martin | 28.7.2019 10:11
Dobrý den, potřebuji poradit. Na stávající brizolitovou omítku chceme marmolit, jak postupovat? Je možno nechat penetraci na brizolitu i měsíc než se bude dávat síťka, lepidlo a pak marmolit? Za vysvětlení postupu předem děkuji
Petra | 29.1.2020 23:19
Dobrý den lze použít marmolit na kachlicky, které jsou původně v kuchyni mezi kuchyňskými skříňkami? Děkuji.
Jiří | 3.5.2020 19:20
Dobrý den. Mám sokl domku potažený marmolitem. Na slunci to vybledlo a kamínky jdou rukou vydrolit. Plánuji odstraněni starého a nanesení nového marmolitu, ale chtěl bych se vyvarovat chyb. Je pravdou, že v
den aplikace byly noční teploty -5 a na marmolitu byly po dešti mokré fleky.
Jirka | 4.5.2020 11:27
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možné sokl napenetrovat do předu třeba 3 dni a pak tahat marmolit dekuju za odpověď.
Tomáš | 29.6.2020 15:36
Dobrý den, aktuálně mám na domu silikonovou omítku a chtěl bych tam udělat jakoby sokl z marmolitu, lze dát penetrace pro marmolit přímo na silikonovou omítku, nebo jaký zvolit způsob. Děkuji za odpověď
Markéta | 4.8.2020 22:39
Dobrý den, na naší terase byl aplikován marmolit - první "pokus", který provedla zkušená stavební firma byl fiasko... marmolit při dešti zbělal (odstín červené) a když do něho člověk "dloubl" tak odpadl - resp. byla to taková hmota jako žvýkačka... marmolit se odstranil, stěny terasy se "natáhli" hydroizolační tekutou stěrkou (která stála další peníze navíc)... za 5 dní se nanesl na suchou stěnu marmolit (nová šarže), 5 dní bylo bez deště... teploty 25+... pak zapršelo a na stěně jsou opět bílé pruhy.... Můžete mi vysvětlit jak je to možné?? pochozí vrstva terasy je kamený koberec... Předem děkuji za odpvěď V.
Ivana | 5.11.2020 06:43
Dobrý den, nanesli jsme na cast soklu marmolit mar2 101. Bohužel se nám výsledný obrázek nelibil, rozmysleli jsme se a rozhodli pro jiny marmolit a to naneseme množství tomu obětovali. Ještě nezačal marmolit jsme seskrabli. Zůstala nam na soklu vytvrzena pryskyřice. Jak mame nyní postupovat? Mame ji chemicky odstranit? Dekuji
Ivana | 5.11.2020 06:45
Oprava...nezaschnuty marmolit
Andrea Héžová | 3.1.2021 12:06
Dobrý den mám novostavbu v září 2020 byl nárazem marmolit a dnes 3.1 2021 jsem si všimla že u spodu domu kde začíná marmolit se mi udělal bubliny velikosti vejce jsou měkké mohu se zeptat co to znamená a jak toto odstranit děkuji za zpětnou vazbu
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 9:
 
 
Doporučené příslušenství:
Zobrazit detailní popis zboží
Zobrazit detailní popis zboží
Podkladní vrstva, penetrace, nátěr pod tenkovrstvé omítky. Zvyšuje přídržnost omítek a marmolitů.