Zateplení šikmé střechy nad krokvemi - skladba a průřez.

Datum: 7.8.2012  Kategorie: ČLÁNKY  Komentáře (3)
Zateplení šikmé střechy je stále nejpoužívanějším systémem zateplení střechy u nás. Je to dané tím, že šikmá střecha jsou stále nejpoužívanější konstrukce v našem stavebnictví. Je ale důležité vědět, že kromě klasického zateplení šikmé střechy mezi krokvemi a pod krokvemi se také používá systém známý jako zateplení šikmé střechy nad krokvemi. Znamená to, že tepelná izolace je vkládána nad střešní konstrukci jako takovou. Toto zateplení je používáno u staveb, kde chceme přiznat pohledově konstrukci střechy, tedy chceme, aby krokve byly vidět z prostoru podkroví. Při zateplení šikmé střechy nad krokvemi je jak už bylo psáno výše tepelná izolace umisťována nad konstrukcí střechy, k tomuto je potřeba použít patřičné prvky zateplení, jedná se o potřebné dřevěné latě a také, a to hlavně, nadkrokevní držáky. Nadkrokevní držáky slouží k vytvoření pevné konstrukce nad krokvemi střešní konstrukce, přiložený obrázek CAD detail jasně ukazuje průřez šikmé střechy s řešením zateplení nad krokvemi.

Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení

Tepelná izolace je vkládána ve dvou vrstvách nad krokvemi, je to proto, že se tím překryjí spoje spodní vrstvy tepelné izolace, pro tento druh zateplení doporučujeme kamennou vlnu značky ROCKWOOL, nejlépe tepelné izolace Airrock NDAirrock LD. Nebo je možno použít také kamennou vlnu od značky ISOVER a jedná se oIsover TRAM MW, tvrdá tepelná izolace, tato nahrazuje nadkrokevní držáky z kovu tak, že trámy široké 100mm a vysoké podle vrstvy zateplení z tvrdé kamenné vlny jsou prošroubovány do krokví a mezi ně je pak vložena vhodná tepelně izolační vata, například: Isover UNI (desky) a nebo Isover Unirol Profi (role). Tento systém odstraňuje použití kovových nadkrokevních držáků a tím snižuje tepelné zráty.  Je třeba vědět, že pro kvalitní ochranu tepelné izolace nad krokvemi je potřeba použít kvalitní vysocedifůzní hydroizolační fólii pod tepelnou izolaci vložit parotěsnou fólii.Komentáře

jarda | 9.6.2012 12:44
Dobrý den, nenašel jsem u vás v nabídce ISOVER TRAM MW.
admin | 11.6.2012 12:44
Dobrý den, zboží je již vloženo a naleznete ho v sekci "Minerální vata" dále "Kamenná vlna" a pak listujte a nebo také můžete použít nahoře vpravo náš vyhledávač a napsat tam přímo název zboží. Nebo také můžete volit postup podrobného vyhledávání a zatrhnout si kategorii "Šikmé střechy" a pak značku Isover a zboží se vám vyselektuje také na vše potřebné k izolaci šikmé střechy.
jarda pinka | 31.7.2015 09:55
Podle mě je lepší to zateplení bez těch železných držáků. Čím méně možností tepelných mostů a ztrát tím je to lepší.
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 2: